Dům na konci ulice

• USA House at the End of the Street (více)

Tajemství čeká na své odhalení. Jennifer Lawrenceová v hlavní roli amerického hororu. Rozvedená Sarah (Elisabeth Shueová) se nastěhuje se sedmnáctiletou dcerou Elissou (Jennifer Lawrenceová) do domu na kraji lesa. Nejbližší obydlí na konci ulice má být prázdné po rodinné tragédii (dospívající dcera v něm zabila oba rodiče), ale Elissa zjistí, že tam žije bratr vražedkyně Ryan. Starostlivá Sarah okamžitě vidí v samotářském chlapci nebezpečí, ale přesto mezi Elissou a Ryanem přeskočí jiskra a vzniká náznak romantického vztahu. Tajemství domu na konci ulice, o němž nikdo nemá tušení, čeká na své odhalení... Snímek Dům na konci ulice (2011) vznikl podle námětu známého režiséra Jonathana Mostowa (mj. Ponorka U-571, Terminátor 3), ale hodně dluží především klasickému Hitchcockovu hororu Psycho. Představitelka Elissy Jennifer Lawrenceová (nar. 1990) už sice měla za sebou svoji průlomovou roli Ree, starající se o své sourozence, v nezávislém filmu Do morku kosti (uvedeném na MFF v Karlových Varech pod originálním titulem Winter's Bone), zasloužené postavení hvězdy jí však přinesl až následující snímek, divácký hit Hunger Games. Roli její matky vytvořila Elisabeth Shueová, známá především rolí prostitutky z dramatu Leaving Las Vegas (1995). (Česká televize)

karinakari

Hned na začátku musím podotknout, že se normálně vyhýbám hororům obloukem. Tenhle film jsem si pustila jen kvůli tomu, že hlavní hrdinku ztvárnila Jennifer Lawrence. Řekla jsem si, že jí uvidím zas z jiného úhlu, a když to bude stát za prd, alespoň se pokochám její krásou. No, vážení o horor se ani náhodou nejedná i o tom thrilleru pochybuji. V první půlce se příběh nachází v dosti romantických vodách, což mně vůbec nepřekáželo, ale vzhledem k zaškatulkování snímku to vyznívá směšně. V druhé půlce se napětí trochu rozjelo. Pointa blbá nebyla, alespoň já na ní nepřišla, ale že by mi z údivu popraskaly koutky u pusy, se říct taky nedá. Tudíž se jedná o takové to průměrné pokoukáníčko, kterého sice nebudete litovat, ale znovu si ho nejspíš nepustíte. A taky jsem se dozvěděla, že Jennifer fakt pěkně zpívá a za to mi to stálo:-)). Já se u sledování Domu na konci ulice bavila hlavně díky skvělé společnosti filipes.lu, který mi příběh zpestřoval vtipnými hláškami, které shrnul ve skvělém komentáři, takže vřele doporučuji si ho přečíst. ()

Ondr@932

Skvělý, napínavý a hororově atmosférický film a navíc s mojí oblíbenou a půvabnou herečkou Jennifer Lawrence! Dávám 7/10 ()

Bird_house

Nevím no, chtěl jsem se kouknout na dobrej horor, trochu víc se bát, ale nakonec to bylo jen o zabíjení.. O strachu se tady nedalo hovořit ani v jedné vteřině filmu.. A tolik jsem se na něj těšil.. ()

cerbygerby

Ale jo, docela jsem byl spokojenej.. i když jsem asi v koutku duše čekal možná ještě o něco víc, ale nemůžu říct že bych byl sklamán.. Film měl velkou reklamu díky Jennifer Lawrence, která na oscarech jednou spadla když si šla pro cenu a pak se jí zase vyhrnula sukně...no prostě se o ní mluvilo.. já bych řekl že nepatří mezi mé nej herečky podle mě se musí hooodně načančat aby z ní bylo něco pěkného, ale její poslední dva filmy které jsem viděl docela stály za to, takže co se týče hereckého umění dejme tomu že mě bavila.. no a zpět k tomuto filmu, začátek mi přišel jako takový romantický drama když se matka s dcerou přistěhujou do domu kde v sousedctví byla vražda rodiny.. takové to seznamování s chlapy, večírky, až později se konečně dostavila nějaká akce a už se to pěkně rozjíždělo, ke konci i zápletka s vysvětlením, takže jak říkám já jsem byl v celku spokojen..dávám 4* a 65% ()

Kingjiri

Co ze začátku začíná jako rutinní teenage horor bez nápadu se po chvíli mění ve slušnej thriller se sympatickou snahou o zvrat, kterou jsem jen tak neprokouknul. V rámci žánru budiž k dobru taky dobrá technická kvalita a herecký obsazení (zejména v podobě velice schopný Jennifer Lawrence). Dům na konci ulice neni žádný veledílo na víc projekcí, ale určitě jde o solidní jednohubku na volnej večer. ()

Torgal

Priznávam, tento film som pozeral len kvôli účasti JLaw, lebo zápletkou je to niekde na úrovni kanadských televíznych filmov. Skoro celý film sa nedeje nič výrazne zaujímavé, len aby v závere mohlo prísť prekvapivé odhalenie a zachrániť tak celkový dojem. 5+/10 ()

tranquill

Povedený horůrek. Řemeslně zpracovaný, přiměřeně napínavý a především výborně napsaný, s nečekanou pointou a relativně jednoduchým, avšak nepředvídatelným, vysvětlením. ()

Acrobat

Ani láska k nej nezatieňuje zmiešanosť pocitov z amerického sna kupovať podľa nich prekliate domy. Iba v obojpohlavnosti sa skrýva eso. Niečo taktiež môže naznačiť animálnosť pohybov, nelinajkované pochody „lovca“. Enormne zúžený priestor pri pár osobách pôsobí odťažito, ale odhalenie zhnitého tajomstva je zverené opäť do rúk blondín s u jednej vhodne zvolenou podprsenkou a zašpineným bielym topom. Skrátka kde sa vytráca insomnistický princíp. Okrem iritujúceho spôsobu života falošných vidieckych Američanov (akože utužovacie barbecue) mi neliezlo na nervy nič, pretože nikto nevreští, neplní kondómy krvou a chodí s hákom, udicou, pílou a inými baumaxovými potrebami. (videné 01.01.2013, BDrip) ()

filipes.lu

Mě osobně trailer navnadil a tudíž jsem čekal průměrnej, ale dobrej horor, tak trochu atmosférickou duchařinu. A ejhle, ono o hororu tady nemůže bejt řeč. Bohužel pro film, a tím víc bohužel pro mě, jsem se často musel přesvědčovat, že se nedívám na romanťák, kde Jennifer vyhraje souboj hudebních kapel a za zvuků trombónu a za děště konfet, bude požádána o ruku sympatickým, i když trochu divným Maxem. Poslední třetina filmu naštěstí tenhle pocit vymazala a utopila ho ve středoškolským punči ve fontáně a konečně se něco dělo. Pointa nebyla blbá, já jí neodhadnul, takže body k dobru, ale o vyraženým dechu tady mluvit nebudem. Co mě skutečně chvílema vytáčelo byla blbá, blbá, stupidně blbá kamera, která občasnejma záběrama rozhoupala žaludek, jak řetízák na pouti. Asi pokus o inovaci, něco neobvyklýho, ale tenhle způsob bych nechal dokumentu o lovci krokodýlů na Amazonce. Body k dobru nahrává do brány koukatelnosti krásná Jennifer, která je talent (a to ani ne tak jenom díky mýmu pocitu, ale jak už především dokazují nominace na různá filmová ocenění) a pěkně zpívá ( a že tohle někdy napíšu k thrilleru jsem nečekal). Max má zase pěkný kukadla (jak zrcadla, haha) a packy (jak dva klacky, haha). A dost už pubertálních výlevů o vzhledu hlavní dvojice...Závěrem jen stačí prohlásit, že na sobotní odpoledne jde o příjemnej předkrm na další filmový kousky, ke kterému se asi znovu vrátí jen fanoušci tý mladý kočandy a občané, bydlící na konci ulice, aby se přesvědčili, že nejde o jejich dům. A těch je vlastně hodně. P.S. Ta přezrálá matka musela mít mezi nohama pořádnej rock&roll, než se překulila do třícifernýho věku. Takhle nesympatická mi naposledy byla Buldoková ve slečně zamilovaný, kdy se nás s nakresleným obličejem a s kozačkama od stylisty Bartošový, snažila přesvědčit, že jde o poblázněnou mladou laňku a spíš to vypadalo, jako by si Bohdalová hrála na středoškolačku. Br. ()

alienemo

Slušný priemer v svojej žánrovej kategórii. Thriller natočený podľa otrepanej predlohy okorenený niekoľkými slušnými zvratmi a atmosférou. Herecké výkony sú lepšie než priemer ale nič svetoborné, aj keď to je dané celkovou plochosťou všetkých postáv. V konečnom dôsledku slušná jednohubka, ktorá nijako neurazí ale takisto ani nijako zvlášť neoslní. Aj keď v porovnané s tým čo sa dnes považuje za thriller alebo horor sa prikláňam skôr ku štvrtej ako k druhej hviezde. ()

Drtic

Zaujímavý a obľúbený herci ma pritiahli k tomuto filmu. Len škoda, že tady moc nevynikli a vlastne ani nemohli pretože celý film pôsobí strašne jednoducho, lacino bez nejakej atmosféry a napätia ktoré je čo si budeme hovoriť pre Thriller úplne klúčová vec. Jediné plus je, že film nebol až tak predvídateľný a Thieriotova postava bola na hlavu niečo na spôsob Norman Bates čomu zodpovedal aj koniec ktorý aspoň prekvapil a donútil ma po filme aspoň na chvíľku sa zamyslieť ako to vlastne bolo. ()

E lan

Docela povedený thriller horor, který má od druhé poloviny filmu dobrou pointu. Herecké výkony jsou malinko slabší, ale přesto se na to docela dobře dívá. ()

Kenty

Velmi dobrý výkon Jennifer, trošku táhlý děj, na druhé straně slušný zvrat a ještě zajímavější konec. ()

Shredder

Neznasam, ked sa trailer manipulativne snazi divaka presvedcit, ze mu dopraje dobry horor a nakoniec dostane len nemastny-neslany thriller. Priznavam, ze pointu som uhadol az v asi styridsiatej minute a nie celu, pretoze bola prekombinovanejsia ako som cakal, ale to je jedine plus. Zvysok uz netreba rozoberat, pretoze to je stara ohrata pesnicka - hromada klise, nevyrazny herci, nuda etc. etc. ()

Lilien

trošku to nevedelo kam smeruje, absolútne prázdne a nikam nevedúce postavy sem tam nejaký stupidný dialóg, ale zo samotného záveru som bol prekvapený a do istej miery spokojný. ()

Hladové hry bourají statistiky

Hladové hry bourají statistiky

26.03.2012

To jsou opravdu pozoruhodná čísla. Adaptace bestselleru Hunger Games zlomila o víkendu hned několik rekordů. S odhadovanými tržbami kolem 155 milionů dolarů jde o nejúspěšnější březnovou premiéru… (více)