Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

Waltraut

Byl to jeden z těch podzimních dní. Radioaktivní Ostrava a její okolí jsou zahaleny v husté mlze, melancholie let předešlých se drásá z hemisfér a několikanásobně překročené limity hranic smogových připomínají ranné dětství, alergologii a říjnovou vánoční výzdobu v Tesku. V nekonečném tichu a puchu slyšíte padat listí a cítíte, jak vám inverze leze na mozek. To je taky důvod, proč zalezete do temné obývací nory za účelem čajíčkovat, hodíte kopyta pod péřovku a přemýšlíte, jak jen setřást tuhle zasranou depku z chrbátu. Touha vypnout u něčeho pohodovějšího se ale převrhla v docela nepříjemný emocuc. Proměnlivá nálada samolibé superhvězdy, naivita a všudepřítomná nejistota.. Marilyn byla skoro jako roztomilý štěně. Pro pohlazení skočí do náruče poblitému houmlesovi i za cenu, že s ním potom bude sdílet lepenkovou krabici za Baumaxem! A navíc mě nasrala přicmrndávačská postava třetího asistenta, to byl prostě kus hadru, kterej si stříknul do kalhot z každého cukrbliku. Abych tady zbytečně nepindala, nemůžu udělit více než 3 chvjezdy a šmitec. ()

Antonymi

Pro mě osobně hodně velké zklamání - atmosféra padesátých let je skvělá, ale kromě Kennetha Branagha a tradičně majestátní Judi Dench mi všichni herci přišli unylí a nevýrazní (včetně ústředního dua Marylin-Colin) a jakkoliv se Michelle Williams snaží, po celý film jsem v ní viděla jen tu stránku labilní hvězdy. Scénář byl příjemný a bez větší excesů, ale nenabízel nic dechberoucího (čekala jsem podle traileru alespoň trochu vyhrocenější dialogy), a celkově děj trochu stagnoval na místě. Závěru si člověk pak skoro ani nevšimne, protože žádná dramatičnost se v něm nekoná a film prostě tak pozvolna odpluje. Škoda. Mohlo to být o tolik lepší. ()

Lucerok

Nevím, jestli mě spíše neuzaujalo zpracování scénáře nebo pro mě Michelle Williams nebyla dostatečně dobrá na ztvárnění hlavní role. Jedno je momentálně jasné, podívám se na to ještě jednou a v lepší době. Nyní spíše slabé tři. ()

RoxaNie

Na to, že je to životopisný film, je naozaj dobre a príjemne spracovaný. Veľké herecké prekvapenie Eddie Redmayne a Kenneth Branagh, ktorého som doteraz vnímala ako šialenca Lockharta z HP má u mňa takisto veľké plus. ()

raru

Čakal som od oscarového filmu trochu viac.Prevažne nuda a Michelle v úlohe MM ma nijak nepresvedčila. ()

james11

Zajímavé. Michelle Williams si minimálně nominace na Oscara za tohle opravdu zasloužila, ale kromě jejího výkonu toho není ve filmu moc. Marilyn okouzlila "dalšího" v její nekonečné řadě... ()

Mafii

Krásné anglické prostředí, spousta dobrých a známých herců na vedlejších rolích, naivní Eddie Redmayne a Michelle Williams, která zvládla ztvárnit Marylin nejlépe jak mohla - ač neoplývá ani polovinou jejího kouzla, klobouk dolů, poněvadž to chování, gestikulaci a výrazy ovládla skvěle. Jako dokument v televizi by to obstálo slušně, ale u filmu, na který jdu do kina očekávám trochu víc. 65%. ()

Pythonator

Ze života jedné slavné labilní štětky. Pokud nejste fanoušek této pohaslé legendy, tak je to nuda k uzoufání. Je tam přehršel špičkových herců, ale pokud nejste fanoušek divadla, tak je vám to úplně u prdele. Film má zaujmout a bavit. A obyčejné nudné drama to prostě nedokáže. Navíc M.Williams není ani trochu sexy, nemá hezkou tvář a svůdný pohled MM. Ne, že by se mi někdy MM líbila. Její odporné účesy a zmalovaný xicht mě nikdy nepřitaholaly, ale faktem je, že v obličeji byla asi tak desetkrát hezčí než M.Williams. Horší herečku vybrat nemohli. Po herecké stránce byla samozřejmě skvělá, ale koho to zajímá. Film má zaujmou a bavit, jak už jsem zmínil. A já nechci vidět herecké výkony, ale to, co chce vidět každý chlap (hošany nepočítám) SEXY BABU!!! ()

robbez

Celkem příjemný a mile plynoucí příběh o tom, jak M. M. byla jedinečná a úžasná a zároveň měla problémy sama se sebou, s muži, s filmaři a vlastně se všemi lidmi, se kterými se nějakým způsobem dostala do kontaktu. :) ()

jardel24

Já si to užil. Po většinu filmu jsem měl na tváři úsměv - náramně mě bavilo nejdříve jemné a později silnější jiskření mezi Mailyn a Colinem. Michelle Williams s Eddie Redmaynem k sobě skvěle sedli. Nebudu hodnotit, zda se povedlo Marilyn zobrazit přesně nebo ne - natočit film o legendě je vždycky dvousečné. Lidi si ji nějak pamatují, to ale neznamená, že taková opravdu byla. ()

s.u.g.e.r.

Jaké to musí být, být nejslavnější ženou na světě? Solidní drama-letmý náhled do života této blonďaté bombshell. Ne ze by Michelle Williams nebyla půvabná a nehrála skvele (taky za svou roli byla nominována na Oscara), ale ztvárnit Marilyn nejspíš nelze. Můžete o ní natočit film, ale nemůžete ji věrohodně zahrát. ()

Montmorency

Určitě dobrá volba obsadit M.Williams do role Marilyn, měla ji výborně nastudovanou, podoba i gesta seděly....a přesto tomu něco chybělo, ta pověstná jiskra a sexapeal tam prostě chyběl - určitě to má důvod, že, ač už je 50 let po smrti, ještě nikdo o ní nenatočil pořádný film... ()

JAzzeURo

Nepříliš dramatický snímek o vzpomínce na zážitek z mládí. Který na hlavním hrdinovi zanechal možná až příliš silný dojem. Každopádně herecký výkon Michelle Williams byl opravdu přesvědčivý a Kenneth Banagh má s Laurencem Olivierem tolik společného, že si neumím představit jiného herce, který by ho dokázal zpodobnit lépe. ()

Kowl3r

Ak Michellina Marilyn bola len zlomkom tej skutočnej, neviem si predstaviť ako moc charizmatická tá baba mohla byť. Mne sa každopádne v tejto role páčila a film išiel príjemným tempom až do konca. Príjemný filmový zážitok. Thx ()

zuzka265

K tomuhle filmu jsem přistupovala víceméně skepticky již od chvíle, kdy jsem se o něm dozvěděla. Dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala na něj podívat s pocitem, že mě zklame. Marilyn byla prostě jedna! Jaké bylo však mé překvapení v podobě Michelle Williams. Musím uznat, že ji zahrála skvěle. A už jen pro její herecký výkon dávám pět hvězdiček. Film celkově má u mě cca 90%. ()

chevronman

Musím říct, že My Week With Marilyn je pěkný film se několika milými momenty, které vám vykouzlí úsměv na tváři, bohužel za pár dní na něj zapomenete, protože ve vás nic nezanechá. Zkrátka neosloví, ale ani neurazí, a 99 minut strávených u tohoto filmu není ztráta času. Za výpravu a Emmu Watson dávám lepší 3***. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)