Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

Jehan

Lehce akademicky pojatá etuda v britském stylu. Nemá smysl spekulovat, kdo by lépe zahrál Marilyn. Nikdo ji nezahraje. Ale o to zde nejde. Film má atmosféru a švih, sympatický pihovatý anglán si užil svých pár dnů slávy a my mu jen můžeme závidět tu koupel v řece, bez ohledu na následky a důsledky. Díky za Julii Ormond, Judi Dench, Dereka Jacobi a Kennetha Branagha. Příjemných 95 minut. ()

AgnesDee

Kdyby byl snímek ještě trochu více do hloubky zaměřený na vztah Marilyn a Colina, a nebylo tam tolik částí, kde voře na co sáhne, možná by to mohly být plné čtyři hvězdy, takhle ale dávám jen slabé. ()

hrumsrt

I přesto jak málo toho Marilyn za svoji krátkou hereckou kariéru stihla natočit, vryla se divákům navždy do paměti jako herečka i jako žena a mnozí ji i po tolika letech označují jako nejkrásnější ženu na světě.. Je vcelku jedno kolik toho víte o Hollywoodu v 50. a 60. letech, nebo jaká máte povědomí o vztahu Marilyn a Johna F. Kennedyho, ale i tak je na téhle dobové ikoně něco fascinujícího.. Je Můj týden s Marilyn tím životopisným filmem, jaký si samotná Norma Jeane (aka Marilyn Monroe) zasloužila? No upřímně ji vykresluje v daleko oslavnějším a romantičtějším podání než-li nedávná Blondie.. Musíte si uvědomit, že jde pouze o subjektivní pocity samotného Colina Clarka, který si její přítomnost užíval po několik měsíců, ale právě jeden týden byl speciální, o němž se rozhodl povědět víc a na tyhle motivy vznikl tento snímek. I proto to může vypadat, že příběh několikrát nenakládá s Marilyn jako s hlavní postavou.. Nepřišlo mi to obzvláště poutavé, zachycuje to dobu a témata, která ani zdaleka nejsou na jejím životě to nejzajímavější a současně se film snaží co nejvíce vyhnout kontroverzi, i proto může být divák zavalen spíše chladnějšími pocity.. Ovšem tvůrci měli jedno štěstí a to v obsazení ústřední role Michelle Williams, která Normu Jean pojala jako životní roli a na tom výkonu to je zatraceně znát.. Nejde o nejlepší možné představení MM, ale víc než solidně představuje jednu její životní etapu, poutavě se zaměřuje na její herecké umění, které mísí s jedním osudovým setkáním. Jde o pohled zamilovanýma očima, kterému není složité podlehnout, ale pořád se neubráním poctu, že tohle je pořád dost málo. Pomalý životopisný příběh, který několikrát najde šarm v jednotlivém okamžiku, ale svoji idealizovanou představou brzdí své možnosti.. Snad se ještě dočkáme toho biotopického filmu, kterého se MM musí jednou dočkat, jakou loňská "Blondie" rozhodně není.. 70% ()

Seev

Tak nějak krásně oldschoolově vykreslený příběh o zoufalé touze po lásce a ocenění - jak od mladého Colina, tak především od Marilyn. Nejde nijak hluboko, ale to je možná ku prospěchu. Michelle Williams hraje tak skvěle, že místy zapomenete, jak že ta opravdová Marylin vlastně vypadala. Ostatní jí zdárně sekundují (jejich herectví je na stejné výši, ale je to příběh Marylin a o Marylin)... A potěšily mě výmluvy Emmy Watson na neustálé mytí vlasů jako omluva nepříliš zdařené paruky :-) ()

yatan

Uz 4 roky som nevidel romanticky film, ktory by ma chytil za srdce. Tento film podla mna nemoze precitit a tym padom ani pochopit zena. Marilyn Monroe musela byt ikona, ktora bola v sne asi kazdeho muza 50-60-70 tych rokov a prave fakt, ze ju zeru aj generacie, ktore boli odchovane na hnilej Pamele Anderson dokazuje ze Norma bola v skutku vynimocne krasna zena, minimalne o tom dokazala uspesne presvedcit muzske generacie. Michelle Williams ma neprestava prekvapovat svojou davkou talentu, no ani ta nestacila na to, aby som uveril ze ma aspon 10% krasy Marilyn Monroe..Kenneth je zas brilantne zodpovedny. Tento film ma v sebe niaku silu..caro..ktore u mna doznievalo este par dni po pozreti..8/10 ()

ni.na29

To, co se povedlo Meryl Streepové v Železné lady, se Michelle Williamsové nepovedlo asi ani z poloviny. Nicméně potenciál zde byl, jen zůstal nevyužit. Každopádně snímek jako celek hodnotím kladně, neboť nebyl založen pouze na ústřední postavě a výkony Branagha, Denchové a Ormondové byly velmi příjemné. ()

lulu37

Marilyn Monroe zbožňujem, pre jej štýl, odvahu, (hranú?) naivitu. Bola taká chutná kombinácia dievčatka a sexi ženskej. Je pravda, že Michelle Williams sa čo sa týka krásy na Marilyn nechytá, ale myslím, že tú kombináciu vystihla skvele. Možno taká Scarlett Johansson by bola ešte o niečo lepšia, to už ale zostáva na našej fantázii...Môj týždeň s Marilyn je svieži pružný ľahký ako behanie po tráve na perfektnom rande a sem tam ťažkopádny ako natáčanie so samotnou Marilyn. Na koniec len pridám jeden môj postreh - Marilyn Monroe používala veľa maskary, jej štýl maľovania je doteraz napodobňovaný, prečo o toto ochudobnili Michelle, tak nad tým som rozmýšľala celý film...prečo len nepočúvali tú Judi Dench? :)) ()

madame.Hi

Sice Michelle Williams neni Marilyn, ale chvilemi jsem ji to i verila. Film ve me zanechal hluboky dojem a jeste nekolik dni po shlednuti mi zustal v hlave. ()

Trishka

Michelle prostě není Marilyn, něco jí chybí, možná to jedno eM navíc, ale jako Norma Jane - slabší a křehčí stránka americké sexbomby - je nepřekonatelná. Co oceňuju je práce s materiálem, povahou a tím, co pravá Marilyn opravdu řekla. Po několika dokumentech, co jsem o Marilyn nasledovala, musím říct, že se to všechno podařilo naroubovat na scénář opravdu přirozeně. Zbytek hereckého ansáblu patří k britské špičce, takže není co vytknout, ale přece jen mi přišlo, že MW na plátně to táhla o něco výš. ()

Moni33

Tak v prve řadě: Michelle Williams zahrála Marilyn fantasticky a dodala filmu tu pravou jiskru. A je opravdu zajímavé sledovat, co dokáže sláva z Hollywoodu způsobit. Pro všechny to byla dokonalá Marilyn Monroe, ale nikdo nevěděl, co ona doopravdy prožívá. Film mě zaujal a díky němu se i ráda podívám na film Princ a tanečnice a budu chtít více poznat Marilyn :) EDIT: Ještě jsem zapomněla zmínit výkon Emmy Watson. Já jí zatím viděla jen jako Hermionu z HP, proto jsem na ní byla zvědavá a mile překvapila :) ()

pafka

Nemuzu se nejak ztotoznit s vyberem predstavitelky hlavni role. Ona sice hraje, co ji sily staci (a myslim, ze fakt dobre), ale stale na me nepusobi tak, jak skutecna Marylin pusobila na vsechny a umela je naprosto okouzlit svym neodolatelnym sarmem (nemuze za to jeji herecke umeni, ale typ a vzhled cloveka). Pak byla velika skoda, ze se tvurci omezili na ztvarneni jejich zdedenych depresivnich stavu tak, ze byla sjeta hromadou tlumicich prasku. To je dost velka skoda, protoze jsme prisli o kupu zajimavych vyrazovych prostredku. A co se tyka deje, tak me to ke konci uz trosku nudilo. ()

88macco88

Nie že by som to považoval za nejaký priekopnický film, no malo to určitú iskru, niečo do seba a preto hodnotenie 3 a pol *. Michelle Williams v roli Marilyn = skveľá voľba :D ()

BohušdK

na tenhle film jsem se celkem těšil, ikdyž radost mi zkazilo trochu nízké hodnocení a po zhlédnuté filmu musím uznat že hodnocení je oprávněné. Ale Michelle Williams to zahrála naprosto bravurně,ale něco tomu filmu zkrátka chybí ()

irri

No pěkné to bylo. Potěšilo mě, že Můj týden s Marilyn není nějaká hrozně dojemná kýčovitá srdceryvná story, ale takový nenápadný příběh. Michelle Williams je přímo k zulíbání, ta je tak rozkošná, že jí tu Marilyn žerete od začátku do konce. Že by mě ten slizký Colin s velkou pusou nějak dvakrát nadchl, to se říct nedá, ale Michelle ho s přehledem zastíní. ()

lobo87

Zaujímavý portrét legendy MM. Michelle Williams ako kontroverzná herecká hviezda bola výborná a svojej predlohe určite neurobila hanbu krásou ani výkonom. Svieže, zaujímavé, pútavé. Čerešničkou na torte bol Kenneth Branagh... 65% ()

SeldomSeen

Názvu a základní premise navzdory může potěšit i zapřísáhlého nekonzumenta "bulvárního" materiálu. Nahlédnutí za fasádu slavného sexsymbolu (skutečně jen nahlédnutí, bez ambicí "zasvěceně" odhalit a definovat "skutečnou MM" - zaplaťpánbůh!) je tu možné vnímat také hlavně jako prostředek pro alespoň letmé zachycení toho záhadného kouzla celuloidového pásu a stříbrného plátna, na kterém klidně může ignorantská naivka zcela zastínit shakespearovského veterána. A v(d)ěčné téma střetu britské a americké kultury, jen zdánlivě hovořících stejným jazykem, je tu podáno překvapivě (vzhledem k převážně ostrovní produkci) a sympaticky nejednoznačně a nestranně. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)