Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

Enzo555

Ako človek, ktorý prečítal všetku dostupnú literatúru o MM, vlastniaci všetky DVD filmy a pár CD s jej pesničkami, môžem vyjadriť spokojnosť. Vyvážený portrét, bez snahy o senzáciu alebo ponižovanie MM. Niektorých sklame, že neprináša väčší, dramatickejší zážitok, na aký sú zvyknutí zo životopisov slávnych- od ťažkých začiatkov, cez triumf po šoksmrť, z ktorej vytrysknú potoky sĺz. Film ukáže len 1 z pravdepodobne mnohých a mnohých epizódiek, akými Marilyn vďaka svojej magickej aure nechcene/zámerne obdarovala ľudí, s ktorými sa stretla. Mladý asistent režiséra Colin je jeden z nich a toto je jeho spomienka. Michelle si zvolila dobrú cestu- vedela, že do jej výzoru, hlasu a podania MM sa budú navážať tisíce fanúšikov, estétov a transexuálnych napodobňovateľov MM, a preto zámerne tlmí svoj prejav a výkon a "zapína osobnosť Marilyn" uvážlivo, podobne ako to robila i Norma Jean. Čím tichšie hovorí a hrá, tým viac pozornosti priťahuje ()

rigby

Na film se příjemně dívá, ačkoli jen povrchně sleduje vztah, který nemůže skončit jinak, než jak skončí. Jedná se však jen o povrch, do hloubky se nepouští, a tak jediným záchytným bodem mohou být herecké výkony. Kenneth Branagh dělá, co může, ale ukočírovat celý film (jak ten filmový, tak ten skutečný) opravdu nemůže. Představitel hlavní mužské role Eddie Redmayne je jen statickou loutkou a Marilyn - není Marilyn. A to je další problém tohoto filmového pokusu. Žena bez názoru, bez citu, bez sexappealu. Jen další loutka v tomto podivném panoptiku jak vystřižená z londýnského muzea voskových figurín. Děkuji, ale stačilo. Pro mě naprosto promarněná šance. ()

veverysiak

Ako značne odosobnený letmý pozorovateľ hektického života jednej blonďavej star by som radšej prijal realistickejšiu verziu dákeho toho životného výrezu tejto podarenice, pripúšťam však, že keby som bol v koži nevybúreného junocha, ktorý sa ocitol s takouto celebritou v priamom kontakte, zrejme by som mal na vec iný pohľad a pokiaľ by vo mne zvíťazili city nad vypočítavosťou, nechal by som si takýto zážitok nejaký čas pre seba, aby som ho značne zromantizovaný vytiahol po rokoch na svetlo božie, takto si to asi zaumienil aj skutočný hlavný hrdina, lenže mne sa táto hra akosi nepozdáva a pôsobí na mňa dosť nedôveryhodne so snahou čo najviac očisťovať a glorifikovať hlavnú aktérku, ako pohľad do histórie áno, ako romantika budiž, ale ako celok nepresvedčivé, takže 55%. ()

AceDandelion

Nebýt naprosto obdivuhodných hereckých výkonů dvou hlavních postav, byla bych považovala tento film za průměrný,naklánějící spíš dolů k podprůměrnosti, a tudíž by mě ani nenadchl. NAŠTĚSTÍ tomu tak není. Michelle Williams jako představitelka pravé Marilyn je prostě bezchybná a úchvatná. My Week With Marilyn je dostatečně kvalitní snímek, který vám ve finále rozhodně vezme dech a na chvíli se pozastaví ve vaší hlavě. Podle mě,se vším všudy je tento film na pokraji PLNÉ dokonalosti. Vyvolal určitý dojem,měl být natočen přesně tím způsobem,jakým natočen je a proto je je tak výtečný. A ikdyž nedávám přímo 5*, s čistým svědomím a ráda tento film doporučím. ()

kverula

Zas někdo, kdo těží ze slavné osobnosti. Tak tento příběh vnímám já. Samotné slovo "příběh" bych zde vlastně nepoužila. Ve filmu pozoruji spíše herecké výkony, které mně po hodině a půl stačili zasytit tak akorát. Pak už bych se nejspíš začala nudit. Perfektní Branagh, Williams nezaostává - docela jsem jí tu roli uvěřila. ()

bmolko

Film, který sice mapuje jen jedno z proslule neblahých natáčení s Marilyn Monroe vlastně dokonale vykresluje podstatu a problémy blonďaté legendy, jíž ležel svět u nohou. Možná bylo trochu na škodu,že ve filmu padly její legendární výroky, jež vyslovila před a nebo po roce 1956 a neměla je jistě potřebu opakovat pokaždé,když někam přijela natáčet. Zas na druhou stranu, nezasvěceným v informacích o jejím životě, to určitě nebylo na škodu. Michelle Williams na sebe dokázala strhnout pozornost jako kdysi Marilyn a až na drobné karikatury se velmi náročné role zhostila na 5*. Zdatně ji sekundoval i Kenneth Branagh, jemuž lze fascinaci Laurence Oliviera Marilyn velmi snadno uvěřit. Na filmu oceňuju i úlohu Pauly Strasbergové, jejímu vlivu na Marilyn a vztahu ke štábu. Film tak není jen o Marilyn, je i o jejím herectví, o jejím přístupu k němu, což narušuje určitou škatulku, ve které by se film mohl ocitnout. Lehký, svěží a koketní výlet do do "časů sladké Marilyn". ()

lehkoživka

Role Marilyn Monroe je pěkně nevděčná. Michelle Williams dělala, co mohla, těžko jí vyčítat, že nemá její oči, ústa, šarm... ()

CurLyy

Tento film o Marilyn Monroe patří k těm lepším. Je kvalitní až na jeden podstatný ,,detail" - Michelle Williams není absolutně podobná Marilyn a postrádá její charisma, proto celý snímek spadá do kategorie průměrných výtvorů. Herec, který ztvárnil Arthura Millera na mě působí autenticky, alespoň vzhledově. Soundtrack se tvůrcům ovšem mimořádně povedl. ()

oSiSko

Niektoré filmy tu majú oveľa viac percent a film, ktorý musí naladiť do najlepšej nálady každéeho človeka má ledva 70 %, Michelle Williams bola fantastická, ak bola Marilyn minimálne takáto tak rozumiem prečo je takou bohyňou až doteraz. Skvelý film a konečne aspoň trochu viem v čom tkvela sláva Marilyn Monroe, keďže doteraz bola pre mňa dievčaťom s červeným rúžom a blonďatými vlasami. ()

da_silva

Skvělej Kenneth Branagh, standartně dobrý výkon od Judi Dench, ale jinak mě to vážně nebavilo.. Nějaké zapamatovatelnější scény či záběry by tu jeden hledal marně. ()

BlueNeon81

Príjemný filmík, Michelle Williams zahrala Marilyn veľmi pôsobivo, ale je to len na také lepšie 3*, mne vadilo, že nezašli tvorcovia viac do autentičnosti doby a na plátne sme videli digitálnu projekciu v 16:9, namiesto autentického celuloidu, to mi veľmi vadilo. A oveľa viac mi vadí, že toto dodržanie autentičnosti nedodržuje nikto. Pôsobí to totiž veľmi televízne. ()

david666

Michelle Williams skvěle ztvárnila sexsymbol všech dob. Pokud taková Marily opravdu byla, tak se nedivím, že se do ní zbláznila půlka světa. Jinak ale bohužel film nabízí pouze dějový standard a nic zvláštního se nedozvíte. Ale to jsem vlastně i čekal. PS: Hermionu Emu Watson jsem tady nepoznal:-) ()

Do_

Důvod, proč mě tento film lákal byl ten, že se zde dokumentuje život slavné ikony Marilyn a dále také proto,že se zde objevila Emma Watson.Nevím však, z čeho jsem měla větší radost.Michelle mě neuvěřitelně překvapila tím,jak se své role zhostila. Opravdu jsem jí zbaštila každé gesto i každou větu, kterou pronesla. Navíc byly dialogy doplněné úžasnou angličtinou pravých herců-angličanů a to je pro mě přímo balada poslouchat. Úžasná atmosféra a skvělé herecké výkony. Ačkoli to není film, na který bych se potřebovala dívat každý den, dávám 75% ()

kolodej1

tak tohle bylo dost šlápnutí vedle. Především naprosto selhal casting, obsadit do role Marilyn sotva průměrnou Williams byla kardinální chyba. Někdo jí tu velebí, že se naučila pohyby a gesta pravé Marilyn, proboha, to je snad samozřejmost, že pokud někdo bude hrát výraznou osobnost, že si tyhle věcí nastuduje a že je zvládne, to patří k základům herecké práce, umět někoho napodobit. Hlavním problémem ale bylo to, co ani nejde hraním ovlivnit, ale co je třeba mít v sobě. Proč především Marilyn dobyla Hollywood a všichni, a muži zvlášť, se jí klaněli? Pro její sex-appeal, smyslnost, přitažlivost. Což jsou všechno charakteristiky, které Michelle fatálně míjejí. V její souvislosti pak vyřčené věty, které se týkají její božské krásy a okouzlujícímu chování, působily nechtěně komicky. Tvrdím, že herečka, která má hrát Marilyn a není sexy, nemůže dopadnout dobře a musí vyznít jako špatná karikatura. V tomto podání není Marilyn femme fatale, ale ufňukaná, tuctová nána. Situaci sice zachraňují, jak to jde, Branagh a Dench, ale na všechno stačit nemohou. I samotný příběh je velmi plytký, až nicotný a je vidět, že vlastně o něj vůbec nejde. Je pouze nástrojem, jak natočit cokoliv o Marilyn, jinými slovy, cítím z toho kalkul, že jméno Marilyn Monroe má stále takovou sílu, že lidi přitáhne, i když se natočí blbina. A jak je vidět, tak řada lidí skočila na špek a film sežrala i s navijákem a ještě nadšeně pomlaskává, dokonce hledá umělecké hodnoty tam, kde nejsou. Velmi nepovedené!! ()

bonovox

Zaujímavý pohľad na život slávnej Marilyn, ktorý je však až príliš strnulý a bez nejakého oživenia. M.Williams je však ako Marilyn výborná, takisto ako ostatní herci. ()

CaptNemo

Těžké hodnocení. Když si pustíte záběry skutečné Marilyn z filmu Princ a tanečnice, chápete, co na ní bylo tak fascinujícího. Když sledujete Michelle Williams, máte pocit, že by ji z toho filmu museli okamžitě vyhodit. Michelle je dobrá herečka, ale tady působí spíš parodicky. Takové ne úplně dotažené... ()

DjLibnei

Michelle W. byla famózní, ta role ji sedla jak ulitá, musela si to celé natáčení neskutečně užívat, protože byla opravdu fantastická. Proto si film zaslouží o jednu hvězdičku více, protože mít ji v hlavním obsazení společně s Emmou Watson, to je fakt zážitek. Kdo by z chlapů odolal při scéně s koupáním ve vodě?? :) 70% ()

Mr_Corny

Éterická, svieža, zasnená, dokonalá, krehká a zraniteľná. Taká bola Marilyn, do ktorej pohľadu sa zamiloval azda každý muž. Atmosféra prostredia, púdrový feeling a vôňa Lavender by Yardley. Čistá dokonalosť zachytená vo filme. There will be nothing to lose, until you lose your heart. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)