Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatický snímek na motivy skutečných událostí. V roce 2006 při střelbě na náboženské škole komunity amišů ve městě Nickel Mines v americké Pensylvánii dojde k zabití pěti a dalších pěti zraněných členů této komunity. Film vypráví příběhy rodin postižených touto tragickou událostí, které se díky své víře vyrovnávají s bolestí a ztrátou. (Mičl)

(více)

Recenze (20)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Mám docela slabost pro příběhy Amišů. Bavím se narážkami na ně v různých seriálech, počínaje Simpsny a nekonče 2 Broke Girls. Z hraných filmů byl výborný Svědek i komedie Vidláci. A chystám se na reality Breaking Amish. Celé to přitažlivé kolem nich spočívá ve stejném poučení, jaké nám měl předat film Vesnice. Z mnoha těchto a dalších důvodů jsem se tedy nadchla i pro Amish Grace. Vynikající televizní film podle skutečné události. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Odpustenie by malo byť vlastné každému. A je jedno, či je niekto veriaci alebo neveriaci. Určite to je lepšie ako živiť vo svojom srdci nenávisť. Výprava síce trocha krívala, ale o to tu ani tak nešlo. Dôležitejšie je to posolstvo a myšlienka na záver. Na televíznu produkciu celkom slušné, silný príbeh. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Víra v ohni zkoušek, aneb ukázka toho, jak moc hodní lidé amiši jsou, a jak se nakonec dokážou vypořádat i s těmi nejtěžšími zkouškami. Kéž by to tak bylo opravdu a vždy, na druhou stranu nemůžu zcela pochopit, stejně jako hlavní hrdinka, jak mohou být na jednu stranu tak plní odpuštění a lásky, ale na druhou stranu, když se to týká nějakých zcela nesmyslných pravidel, to nedokážou. Ale to bude problém každé sekty, no.. Ale úplně chápu, proč počty amišů tak rostou, pro lidi, kteří jsou unaveni tím konzumním životem bez morálky plným zla tohle musí připadat jako poslední jak říkaj englishmani Sanctuary :) Ale ten příběh mně chytl opravdu za srdce, i když nemám rád dojáky, a nebylo to zcela profesionální, výkony byly vcelku slušné, po technické stránce taky vše fungovalo a příběh byl krásný. 4 ()

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Kniha Jób podle skutečné události. Je jednoduché mít víru, když je vše zalité sluncem, ale ta pravá zkouška víry přichází až v mezních situacích lidských. Nadprůměrný televizní snímek se slabým rozpočtem, solidním hereckým obsazením, navíc mírně poukazující na amišskou pokrytctví (hlavní hrdinka má odpustit člověku, který ji zabil dceru, ale se sestrou se vídat nesmí, neboť odešla z komunity). ()

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Dvěma slovy - prezentace amišů. Souhlasím s tím, že pokud člověk žije jednoduchým nepokrokovým životem, opravdu je uchráněn mnohých svodů moderní doby. Pokud takto někde lidé dokážou žít, opravdu je obdivuji. Jen si myslím, že ten pokrok zastavili až příliš brzy. Elektřina, pračka, traktor, telefon... A také s některými rozpory nemohu souhlasit. Mou myšlenku trefně formulovala Ida na setkání s poradkyní: Musíme odpustit muži, který zabil naše děti, ale nesmíme odpustit těm, kteří odpadli od víry? TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama