poster

Amish Grace (TV film)

Drama

USA, 2010, 88 min

 • TheDarKnig
  ****

  Víra v ohni zkoušek, aneb ukázka toho, jak moc hodní lidé amiši jsou, a jak se nakonec dokážou vypořádat i s těmi nejtěžšími zkouškami. Kéž by to tak bylo opravdu a vždy, na druhou stranu nemůžu zcela pochopit, stejně jako hlavní hrdinka, jak mohou být na jednu stranu tak plní odpuštění a lásky, ale na druhou stranu, když se to týká nějakých zcela nesmyslných pravidel, to nedokážou. Ale to bude problém každé sekty, no.. Ale úplně chápu, proč počty amišů tak rostou, pro lidi, kteří jsou unaveni tím konzumním životem bez morálky plným zla tohle musí připadat jako poslední jak říkaj englishmani Sanctuary :) Ale ten příběh mně chytl opravdu za srdce, i když nemám rád dojáky, a nebylo to zcela profesionální, výkony byly vcelku slušné, po technické stránce taky vše fungovalo a příběh byl krásný. 4(30.4.2012)

 • laik_60
  ****

  film určite nie určený ortodoxným ateistom, ktorým sa môže film zdať ako reklama na Amišskú cirkev. Napriek tomu, kto nevie kto sú Amiši, (takí zvláštni ľudkovia, kde ženy a deti nosia čepce, nemajú gombíky, nepoznajú traktory - iba kone a koče, nekukajú telku a nemajú mobily ... chlapi nosia klobúky a brady ...ale žijú svojim životom podopretým vierou v Boha) .. a je zvedavý, nech si to kľudne pozrie. Nie je to iba o Amišoch ale najmä o tom ako odpustiť a prečo odpustiť, a ako znášať ťažkú rodinnú traumu. Je to kresťanský film hovoriaci o tom, že ak chceš, aby Ti raz Boh odpustil, musíš aj ty ... v zmysle A ODPUSŤ NÁM NAŠE VINY, AKO AJ MY ODPÚŠŤAME SVOJIM VINNÍKOM, nájsť silu na odpustenie, inak ti nenávisť bude požierať tvoje srdce a nebude v ňom miesta na lásku(25.7.2015)

 • togaf
  ****

  Z Amišů šla hrůza, to odpuštění bylo tak neuvěřitelné, až mě vyděsilo. Jediná Ida reagovala tak, jsem zvyklá. Film byl místy příliš patetický (holčička v nemocnici vypráví, co se dělo ve škole), ale na druhé straně i mírně kritický k Amišům (odpustí vrahovi, ale ne ženě, které odešla). Silný film o odpouštění, já bych neodpustila - ani Bohu ani Charliemu.(5.1.2012)

 • KrestanFilms
  *****

  Dvěma slovy - prezentace amišů. Souhlasím s tím, že pokud člověk žije jednoduchým nepokrokovým životem, opravdu je uchráněn mnohých svodů moderní doby. Pokud takto někde lidé dokážou žít, opravdu je obdivuji. Jen si myslím, že ten pokrok zastavili až příliš brzy. Elektřina, pračka, traktor, telefon... A také s některými rozpory nemohu souhlasit. Mou myšlenku trefně formulovala Ida na setkání s poradkyní: Musíme odpustit muži, který zabil naše děti, ale nesmíme odpustit těm, kteří odpadli od víry? TIPseznam dalších křesťanských filmů.(1.8.2012)

 • misterz
  ****

  Odpustenie by malo byť vlastné každému. A je jedno, či je niekto veriaci alebo neveriaci. Určite to je lepšie ako živiť vo svojom srdci nenávisť. Výprava síce trocha krívala, ale o to tu ani tak nešlo. Dôležitejšie je to posolstvo a myšlienka na záver. Na televíznu produkciu celkom slušné, silný príbeh. Slabší nadpriemer. 70/100(4.2.2018)