Režijní debut Caseyho Afflecka sleduje události a život Joaquina Phoenixe po jeho oznámení na konci roku 2008, že ukončuje svou slibnou hereckou kariéru a hodlá se věnovat pouze hip-hopu. Ve filmu samozřejmě nechybí část tolik diskutovaného rozhovoru s Davidem Lettermanem v jeho Late Show v únoru 2009 a další události zachycující Phoenixovo výstřední a skandální chování. (Sony1994)

kristianzen

Joaquin Pheonix aka Trol Master. koukat se na to moc nedalo a posouval sem, ale obrovskej respekt za to jak si jeden z nej. herců ze sebe dokáže udělat tak absolutní prdel a všechny tak totálně trolit :D wowowwow. :D  místama sem se tak hodně smál jak sere na nějaké "mělo by se" a "měl bych" absolutní hra s charakterem, hra s egem. (ale ja jasný že toho trola v sobě samozřejmě má i přirozeně, jinak by to takhle moc dobře nedal) :D ()

Pavlínka9

UPOZORNĚNÍ PRO FANOUŠKY JOAQUINA PHOENIXE: Pokud se podíváte na profilovou fotku tohoto vynikajícího herce na csfd.cz - rozhodně nic takového v tomto snímku neuvidíte!!!! Celý film místo tohoto "fešáka", sympaťáka a v některých rolích opravdu ;) velmi přitažlivého muže, nahradí "něco" s fousy pomalu na hruď, vlasy s náznakem zbytků dredů, neustále stojícím chomáček zacuchaných vlasů, které působí dojmem "neznám hřeben a ani nechci poznat" :D a pivním pupkem 50ti letého pravidelnéh pijáka piva :) Smůla tohoto dokumentu je v tom, že jsem od začátku věděla, jaký je jeho smysl a myslím si, že mi delší dobu potrvá, než se budu moct na Joaquina podívat opět s úsměvem a ne s znechucením...Jak už tady ostatní komentovali - film je takový nemastný, neslaný...Spíš mi přišel trapný a přesně - nejsem si přesně jista, zdali TOHLE měl Joaquin zapotřebí... ()

venison

Tak to mi hlava nebere, ale jestli to všechno opravdu Joaquin Phoenix hrál a Casey Affleck zrežíroval, tak jsou pro mě mistři filmu.. Jasně ten dokument je zdlouhavej a místy blbej jako noha, ale přesáhl do hrané reality-show smyšlené osobnosti, která si půjčila jméno a tvář známého herce.. Zkrátka psycho.. ()

neoBlast

Tohle je prostě divné... Respektuji, že Phoenix spláchnul svoji kariéru na pár let do kanálu jen tak z legrace, ale koukat na jeho počínání přes 100 minut? Zvlášť když to nejlepší provařil bulvár i youtube předem. Prostřední prst zdvyžený médiím... oplácím prostředním hodnocení mladšímu Affleckovi. 50 % ()

geklon

kde jsem to jen četl..... Nejlepší Zelenkovská imaginace bez Zelenky. Je to prdel, jak si vůbec nikdo neni jistej ničím. Mě Choachin přesvědčil..... Zkrátka je to zhýralá americká mrdka. Konspirátoří všech zemí vylište si bábovkové formy. Než vám ta zbylá sladká hmota ztvrdne na fousech. ()

Brain-D

Rozklad osobnosti a osobní vyjádření. Joaquin Phoenix se snaží být sám sebou a film jasně poukazuje na to, že v téhle době musí být člověk tím, čím chtějí ostatní lidé, aby si byl. Joaquin vypadá jako bezdomovec, nemusí nic říkat a už je k smíchu. To vše dokazuje povrchnost lidí, kteří si nepřipustí něco takového jako kroky skvělého herce ke kariéře Hip Hopu. P. Diddymu se nedivým, že ho nezval. Hlas sice Joaquin má, ale vzhled, projev, chování to bylo to, co majitele společnosti "Bad Boy" odradilo a nepovolil mu nahrávat... Když se po tom ohlédnu zpět připomělo mi to Borata... ()

JohnSmith

Phoenixe jsem nikdy neměl rád. Podle mého je to přeceňovaný herec, který tímhle gestem chtěl pouze upoutat pozornost. Ale díky tomuhle dokumentu můžu s klidem říct, že tenhle pán mi nesedí nejen jako herec, ale i jako člověk. ()

Puyi

Ano, jsem hodně zaujatý, takže film budu hodnotit asi i trochu z jiného pohledu než ostatní, protože Joaquin je můj nejoblíbenější herec a to, co musel udělat pro tento film je něco neuvěřitelného, hodně těžko pochopitelného (tedy alespoň pro mě)... no a také hodně zvláštního. Bohužel asi jako valná většina nevidím nějaký větší smysl toho všeho, ale myslím, že tohle si uvědomuje i sám Joaquin, ovšem když vemu v potaz to, že je to všechno nahrané, tak klobouk dolů, to co chvílemá předvádí je neuvěřitelné. V konečném výsledku těžko říct, co si o tomto snímku myslet... mám hodně smíšené poctiy, faktem ale je, že pro mě Joaquin zůstává frajerem už jen proto, co zde musel podstoupit a hlavně, co úžasného předvedl. 5*! ()

Richard_Ba

Joaquinov nápad bol skvelý, namiesto toho, aby sa na vrchole svojej kariéry kúpal v úspechu, rozhodol sa ukázať Hollywoodu chrbát. Nakopol všetkých do riti. Ukázal im všetkým aký je veľký herec, a zahral rolu svojho života. Príbeh znie dobre, ale v skutočnosti je všetko, len nie dobrý. Uznával som ho, že sa odvážil na niečo také, ale potom som si pozrel film...Áno, nakopal každého do riti, každého, kto ho miloval. Urazil ich, zranil a ešte na nich aj napľul. Hollywood sa nezrútil, keď sa z neho stratil, iba pošpinil svoju doterajšiu tvorbu. Nedokázal nič. A dokument je úplne na hovno, nič tam dokopy nie je, a chýba tam koniec, chýba ospravedlnenie a rozuzlenie. Pseudo-intelektuáli sa budú honiť na tomto, a síce Joaquin hovorí, že "I´m still here" , ale mňa to nezaujíma. I wish you werent... ()

Hruzi

Neuvěřitelně těžké je hodnocení tohoto dokumentu. Jako roli to Joaquin odehrál bezvadně. Ovšem vypadá zde opravdu neomaleně a arogantně. Zneuctil herce, zpěváky i své filmy. Střílí si z fanoušků, kteří ho chtějí podporovat a říká, že je to jenom role?! Koukl jsem se na to jednou (nechci vícekrát) a hodnotím to tak, že jako záměr to není špatné, někam to přeci jenom vede. Beru to jako úžasnou hranou aféru, kterou všichni spolkli, ale teprve až to bude za Phoenixem a diváci se z toho oklepou a podívají se zase na pěkný film s Joaquinem, můj pocit z tohoto se změní, zasměju se a řeknu si, že čtyři hvězdičky jsou akorát. Že je to správně vyhodnocení jeho výkonu. Že je to hezky vymyšlená "aférka" z který se všichni po***li. A hlavně...že Joaquin je přeci jenom slušný herec s důstojností a není takový jako oni, kam se chtěl přidat (k hoperům) ()

vaja

Tak si Joaquin se švárou trošku zašpásovali a teď nezbývá než doufat, že je pozurážený showbyznys příjme zpět. Příjde mi to zvláštní, že si takhle nadělali do vlastního rybníčku. Co vlastně čekali? Každopádně, DžejPího metamorfóza je dokonalá. Něco mezi Zachem Galifanakisem v Hangover a Blues Brothers. Pokud ještě dobrovolně nešel na léčení, měl by to co nejrychleji napravit. Tento Oscara hodný výkon zavání minimálně rozvojem bipolární afektivní poruchy... "I'm still here, I don't scare, I don't fear don't even fear fucking fear. I never crack, never, I don't give, never, I live forever, I'm the one that God chose... History perverted me, words can never harm me, saying I'm the epitome of a fucking rap self-parody." No je tam všechno... Tohle mockumentary bude kult a já se k němu dobrovolně hlásím. ()

Devadesát Dva

U mě teda ten charismatický a zakřiknutý Joaquin tímhle kouskem naskákal v sympatiích, naprosto ho po tomhle žeru. Sice si myslím, moje verze je taková, že o žádný film nešlo, ale že se skutečně pokoušel skončit s herectvím a prorazit v hudbě, ale nešlo mu to, jak film ukazuje, k tomu smrt jeho bratra dříve a pak i smrt kolegy a kamaráda Heatha Ledgera, která jako by byla poslední kapkou no a když už se Joaquin chtěl k herectví vrátit, srovnal si to v palici, tak se prostě dotočilo pár záběru a sestříhalo se to jako film a řeklo, že to byl od začátku záměr. Tak to vidím. Obdivuju Joaquina, ať to bylo tak, či tak, ale stopáž je dost přepálená a nemá i navzdory všemu moc co nabídnout. Režie Caseyho Afflecka je velmi volná, ale musí se nechat, že ten námět měl koule a šlo o projekt hodně unikátní a odvážný. Vydržet dva roky ať už lží nebo čehokoliv a nezmagořit z toho, co se o vás říká. Dva roky. To mi připomíná mou ex. Ale tu mi teď připomíná vše. ()

1860

Joachim Phoenix nám vše podává bez obalu a jak říká: "Na nic si nehraje". Velmi silný zážitek, z kterého si každý vezme to své.. Lehce mi to připomíná Andyho Kaufmana, ale nezabaleného do přijatelného obalu.. ()

Vitoušek

ouvej,... tohle zamrzi! Phoenixe sem mel rad, byl to vynikajici herec! Nechapu jeho rozhodnuti zkoncit s filmy a venovat se hip-hopu! Docela ponizujici, hlavne ke konci dokumentu, a co vlastne cekal!?!Podle me si zkurvil zivot! Za sebe i za vsechny jeho fanousky,- doufejme, ze se jeste nekdy do budoucna dockame joaquinova navratu! ()

Earl10

První půlhodinka je velmi slabá, ale pak se něco zlomí a já se začal vážně bavit. Phoenix je stoprocentně přesvědčivý, ale nakonec vám dojde, že takových magorů na světě moc není, takže je evidentní, že člověk, který má za sebou tak výbornou kariéru se takhle změnit prostě nemůže. V mnoha scénách je vidět, že jsou snímany až profesionálně (záběr/protizáběr apod.) takže je vidět, že jsou předem připravené. Každopádně některé scény jsou slušně nechutné! V konečném důsledku se nejedná nic převratného. Až si člověk říká, že je škoda, že se ty dva roky Phoenix nevěnoval klasickému hraní. Nakonec může být rád, že si nevykopal vlastní hrob, protože ho okolí asi plně nepochopilo. Rozhovor u Lettermana je vážně "ujetý". Ale jako zajímavý experiment to stojí za zkouknutí! [60%] ()