poster

Los ojos de Julia

 • Velká Británie

  Julia's Eyes

Mysteriózní / Horor / Thriller

Španělsko, 2010, 112 min

 • LIVINGDEAD
  ****

  Zpočátku jsem si říkal: "Bože, to je zas ten typ filmu, kdy ona vidí všude vraha, nikdo ji nevěří a nakonec zjistíme, že to vraždí ona :-) Ale není tomu tak, film mne příjemně překvapil, posledních 30 minut je napětí a akce a navíc horror končí špatně. Tedy alespoň pro hlavní představitelku, takže dávám 70%(6.5.2011)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Los bulvos de Julia má hodně zajímavej vizuál (což je samo o sobě příjemně černohumorné), je v něm pár nápadů a já začínám mět dojem, že Guilermo del Toro si filmaře, kterým bude filmy produkovat, vybírá právě podle práce s kamerou. Ovšem scénář je jedna velká mizérie, postavy se chovají jako lobotomizované gumové kachničky a druhá polovina je už naprosto nudnou a zcela jasně k jedinému možnému závěru se sunoucí záležitostí, při které jsem si dlouhou chvíli krátil tím, že jsem se hrabal v použitých lístcích čaje, přitom polovina první je skvělá a druhé stačilo málo, vlastně by možná stačilo, kdyby hlavní postava byla odlišná, navázání by bylo volnější a scénář méně debilnější, nebo alespoň trochu sjetější.(29.1.2014)

 • Cappuccino
  ****

  Skutočne napínavý thriller plný mnohých inovatívnych prvkov, ktoré len tak hocikde nevidíte (zámerne neukazovanie tvárí všetkých podozrivých bolo bezchybné). Neuveriteľne ma fascinovalo, ako sa filmári vedeli hrať s mysľou diváka. Niekedy si myslíte, že je oným páchateľom henten, potom zas ten, následne ona a niekedy dokonca zlo hľadáte aj v čomsi nadprirodzenom. Pravda je však vcelku jednoduchá, no o to viac odzbrojujúca. Snímke azda možno vyčítať len občasné nelogické kroky postáv a podľa môjho názoru zbytočné romantické prvky.(18.3.2018)

 • cheyene
  ****

  Los Ojos de Julia není vůbec špatný snímek, jehož žánrové zařazení mezi horory možná není zcela na místě, neboť dle mého názoru jde nejvíce právě o thriller s mysteriózními prvky. Hororových scén by divák napočítal hravě na prstech jedné ruky a to by mu jich ještě pár zbylo, ovšem je nutné podotknout, že každá z těchto krátkých pasáží značně potěší. Celkově vzato se tomuto počinu nedá upřít parádní atmosféra, solidní zápletka a poutavost, jež přiměje diváka k pozornému sledování od začátku až do konce.(7.8.2016)

 • mcb
  ****

  Atmosferická a formálně neodbytně blížící se k dokonalosti pecka, které občas nohy podráží slabší scénář s ne zrovna objevným námětem a přílišné tlačení na pilu pohádkovosti. Jinak nelze Juliiným očím vytknout nic - zatímco americká rozbředlá hororová scéna se ztrácí v odpadlišti sequelů a remaků, ve Španělsku stále dokazují, že patří mezi světovou špičku. Tolik režijních nápadů a kreativity, které se navíc nestávají samoúčelnou exhibicí, ale chytře pasují do příběhu, jenž si zdatně pohrává s kontrastem slepých a "neviditelných" lidí, se totiž jen tak nevidí. Výtečná hra s divákovými smysly a parádně natočený horor, který nemůže zůstat bez povšimnutí.(7.8.2011)

 • - Jedná o další horor produkovaný slavným režisérem Guillermem del Torem. Právě on si vyžádal na základě předchozí úspěšné spolupráce na snímku Sirotčinec (2007) Belén Ruedu v hlavní roli a kameramana Óscara Faura. (dex2man)

 • - Belén Rueda si v tomto snímku zahrála dvojroli obou sester - dvojčat Julie i Sáry. (dex2man)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace