Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Trailer

Superpero

Opravdu napínavé s výbornou a, na svůj věk, setsakra fešnou herečkou v hlavní roli. Španělé umí točit strach hrozně intenzivně. Bohužel je tam až příliš překvapivých zvratů a chvílemi mne to díky nim přestávalo bavit. Lahůdková režie to ovšem vynahradí. Nejlepší scéna byla rozhodně šmírování slepejch bab v šatně. ()

Renton

Scénář: Guillem Morales, Oriol Paulo .. Poctivý thriller, který táhnou dvě podstatné věci. Španělka Belén Rueda, která, ač mnoho filmových rolí zatím nemá, dokáže každou šanci absolutně využít a dle mého její kariéra ještě hodně poroste. Herecké i jiné kvality má velké. A Guillem Morales, jak svým zajímavým scénářem, tak zejména řemeslně a stylově poctivou režií, která - vzhledem k tomu, že jde prakticky jen o mírně pokročilého režiséra - ještě nedosahuje čisté a vytříbené úrovně, ovšem i tak má své přednosti, nápady, často velmi hustou atmosféru a především je zde příslib, že jako tvůrce ještě nevyložil všechny své karty na stůl. _ Važte si svých očí! ()

verbal

Juliiny oje jsou opravdu luxusní! Celý film jsem si ji představoval v různých "hereckých" polohách a musím říct, že ač je již nepatrně za zenitem a bude mít asi kapku sjetý dezén, mít možnost zahrát si s ní na slepou bábu, tak neváhám ani vteřinu! Seňor Morales mrštně uhnul americkému patosu, graciézně píchl býka mezi lopatky a na světě je kulantní thriller, po kterém budu se sadistickým zájmem sledovat chcípající pokusy zámořské provenience. Katalogová MILF v hlavní roli je už jen třešničkou na dortu a já se nehodlám tvářit, že neumím do pěti napočítat. ()

J*A*S*M

Možná se to v souvislosti s daným žánrem nehodí, ale Los Ojos de Julia musím označit adjektivem "krásný". Morales tak precizně buduje atmosféru a do puntíku naplňuje to, co můžeme čekat od hororového thrilleru ze španělské produkce, že jsem při projekci zažíval opravdovou čirou radost z toho, co sleduju. Na rozdíl od Moralesova předchozího snímku El habitante incierto jsou Los Ojos příběhově konzervativnější, což s sebou na jednu stranu přináší možnost zklamání z "pouhého opakování již mnohokrát prověřeného", na stranu druhou je nový film soudržnější a snáze uchopitelný. Komické je, že někdy kolem poloviny Los Ojos budí dojem, že se z nich vyklube něco mnohem zajímavějšího a originálnějšího, než je nakonec pravda. Celkově ale velká spokojenost, na kvalitní čisté horory slabý rok 2010 si tímto filmem zpětně trochu vylepšuje reputaci. Horror movie of the year ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $16,900,000▐ Kostra príbehu až na nejaké úlety ani nie je zlá ale to prevedenie je nehorázne klišoidné až nehorázne nezmyselné(skoro nevidiaca sa nasťahuje do domu kde jej pred pár dnami postupne zahynú za zvláštnych okolností sestra a potom muž???), nuž čakal som omnoho viac než výplachovku akých je už z Amerických produkcií neúrekom, nič nové to neponúkne, dokonca to v závere chce pripomenúť scénkami a doprovodnou hudbou aj také skvosty ako Sedem(se7en), fúha. /40%/ ()

• Jedná o další horor produkovaný slavným režisérem Guillermem del Torem. Právě on si vyžádal na základě předchozí úspěšné spolupráce na snímku Sirotčinec (2007) Belén Ruedu v hlavní roli a kameramana Óscara Faura. (dex2man)
  • Belén Rueda si v tomto snímku zahrála dvojroli obou sester - dvojčat Julie i Sáry. (dex2man)