Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

navorski

Pascal Laugier je jednim z mala reziseru, kteri se snazi hororem (zde spis mysterioznim dramatem) sdelit nejake zamysleni. Kdo od nej ceka ucesane brutalni gore zanrovky, pak muze odchazet zklamany. Ja jsem ale uplne spokojeny, protoze ty drobne zaverecne pointy pribehu, o nemz nikdo predem nevi, kam smeruje, jsou presne tim, co mi u vetsiny hororu chybi. Myslenka, ktera to cele svaze dohromady. Necekejte tedy tajemneho reznika, ale klidne cokoliv jineho. A budete mile prekvapeni, jak originalne a nemoralne se daji pojmout problemy detstvi v zapadakove. ()

Šakalík

Zpočátku výborně koncipovaný thriller, ve kterém se přetřásá už docela ohraný námět únosů dětí, nicméně v tomto případě nějaké klišé rozhodně nehrozí. Malé hornické městečko uprostřed ničeho, kam americký sen očividně nedorazil, se výborně hodí coby kulisa pro mysteriozně napínavou podívanou. Jenomže bohužel jen v první polovině. Jakmile se divák vzpamatuje z překvapivého vývoje příběhu a začne tušit, kam to všechno směřuje, atmosféra snímku i jeho mystično zmizí jak pára nad hrncem a celý film se transformuje do jakéhosi sociálního dramatu, které postrádá logiku i věrohodnost. Rovněž samotné zakončení je zoufale prázdné a nevýrazné. Přesto film za zhlédnutí myslím stojí. ()

netahlo

O neco lepsi nez Mucednici, ale i tak blabol. Dneska uz proste (temer) nikdo neumi natocit poradnej klasickej thriller, vsechno musi byt strasne mysteriozni a prekombinovany. Jessica Biel v poradku, na tu se vzdycky rad podivam, proc ne. Ale jinak bida. ()

sedm.1

Je tu prostě na každém záběru a scéně znát, že Pascal Laugier umí točit filmy. Funkční atmosféra, působivé napětí, výtečný vizuál, příjemný spád, fajn casting, kdy mě především neuvěřitelně překvapila Jessica Biel, kterou jinak nemám vůbec rád, zde ale vážně zazářila, jednoduše, co se týče koření filmu, nemám moc co vytknout a tvůrci odvedli v tomto směru zkrátka skvělou práci. Ale co ta zápletka, sakra? První polovina Tajemného muže ještě šlapala na výbornou a splňovala veškeré parametry funkčního a působivého mysteriózního thrilleru, kdy jsem se vážně skvěle bavil. V polovině filmu pak ale přišlo několik po sobě jdoucích sice vážně výrazných, zajímavých a nečekaných zvratů, které ale skutečně naprosto!!! úplně změnili duch a směřování celého předchozího dění, a které i pak ve výsledku nakonec změnili celkové vyznění filmu a já této radikální změně již nedokázal nakonec přijít bohužel na chuť. Já tedy onu výslednou pointu nechci v žádném případě označit za špatnou, mdlou, nudnou, či předvídatelnou, mě spíš ale prostě jen naštvala v tom, že skutečně změnila celkový ráz filmu a uhla z cesty, která mě bavila. Komu ovšem toto přesměrování nebude vadit, dostane ve výsledku vážně působivě a dobře natočený thriller, bez nějakých výraznějších bot. ()

LuciusWlk

Překvapivě vynikající. Vnímání postav a sympatii k nim se přelévají a mění, stejně jako děj, který je brilantně napsaný. Překvapení, od kterého jsem nic nečekal a opět se pletl. ()

3 AM Code

Solidni mystery s hodne podivnym rozuzlenim. Takovy myslenkovy experiment na hrane, ktery nekdo prijme, a nekoho poradne vytoci. Nastesti je tu slusna atmosfera zapadakova v sychravem pocasi a je to paradne odehrano. J. Biel to zvladla hodne presvedcive. ()

Forsberg11

A ja som si vždy myslel že Tall je v angličtine vysoký.. hmm. Ale k filmu. Toto je také moje guilty pleasure. Napínavý príbeh z amerického prdelákova ma vždy poteší. Keď sa k tomu pripojí sympatická hlavná postava, dobrá kamera, hudba a zaujímavá pointa, je vystarané. Vysoký muž spĺňa všetky tieto "podmienky". Určite ešte niekedy pozriem. Odporúčam!! 75 %! ()

BMAJTZ

Mrazivý film, na který bohužel brzo zapomenete. Není zde jediná zapamatování hodná scéna, ale i tak vás bude lehce nadprůměrně bavit. ()

Reanimated

Zajímavý nápad a silný vizuál. Ale celé je to pohřbené divným chováním postav a matoucím střihem. Totálně tomu chybí napětí. Celou dobu jsem bojoval s tím jestli to vypnout, ale nakonec jsem chtěl vidět rozuzlení. Jinak scéna s dodávkou je tak neuvěřitelně špatně natočená, že to působí jako parodie na 90's horory. ()

Spike23

Celkem velké překvapení, jen nedokážu posoudit, jestli bylo dobré, nebo špatné. Rozhodně to bylo originální, ale stejný případ jako s předchozími Martyrs - nebavilo mě to a víckrát bych to vidět nechtěl. Nemám rád filmy, které se značnou část všemi silami snaží ze sebe dělat úplně něco jiného, než v závěru jsou, ale držme se objektivního hodnocení. Na většinu lidí, kterým tohle nevadí, čeká celkem zajímavá a po rozuzlení i smysluplná podívaná s poselstvím, které se jen tak u něčeho nevidí. To se na filmu musí ocenit. Bohužel já do téhle skupiny lidí nepatřím, takže mě nějaké poselství filmu ani trochu nezajímá a když mě film nebaví, není co řešit, a tudíž jakékoliv poselství si mohou režiséři a scénáristi leda tak strčit tam, kde slunce nesvítí. ()

DavidS.

Laugier našel způsob řešení sociálních problémů umírajícího hornickém městečka...Hodnocení stojí a padá s tolerancí brutálního žánrového crossoveru... ()

Wicky

Občas depresivní, občas strhující, občas mrazivý, ale vcelku napínavý thriller. Film si drží své určité tempo takže nuda se dostavuje málokdy. Není to tradiční a normální "American thriller", protože to má poněkud takovou zvláštní jiskru. Jessica Biel má svou roli na háku a mladá Jodelle Ferland předvádí vcelku nadprůměrný herecký výkon. Pointu jsem čekal úplně jinou takže jsem byl příjemně překvapen. Zvláštní, ale přesto dobrý nadprůměrný thriller. 75% ()

Michelle75

Jessica Biel má tak vlídnou tvář, že ji jen těžko můžu uvěřit zlé úmysly nebo bych měla? Rozhodně si při vzpomínce na TALL MANA vybavím hlavně JI. Atmosféra malého městečka uprostřed lesů,kde se ztácejí děti a všechno je tak podivné je vykreslena výborně. Sle strach? Je to zvláštní,ale ten jsem měla hlavně z vyceněných tesáků jednoho podivného psa, zřejmě to tak mělo býýýt a tak nakonec dávám právě za ten pocit ,kdy se máte bát a přitom to nejde 75%. ()

Loki_Six

"The system is broken, it doesn't work. There's no where to turn, no support. I've seen it all over the world, it's just easier to give up. I'm not any better than you, I've just seen more. It's not a matter of being a good person or being a bad person, it's about how you cope. We're so limited. But the eyes of every child are filled with potential and hope, and we need to embrace and nourish that potential. But we don't, and we continue to make the same mistakes, and we continue to let the children grow up broken and lost, just like their parents." ()

Hanys_

Městečkem, kdesi na konci světa, obchází přízrak v podobě Tajemného muže, který unáší malé děti do lesa. Anebo taky ne. I přes tahání za nos (tohle já můžu) a následnou uzemňující pointu v půlce filmu, je ale Tall Man jen průměrnou podívanou. Do určité míry za to může taky ten zbytečně překombinovaný závěr...Celkem škoda. 6/10 ()

MareT.

Do poslední chvíle nevíte, jak to všechno dopadne. Během filmu vás překvapí kolotoč události snad několikrát a věřte, že ne všechno je takové jak se zdá. Což se v dnešním světě neoriginality nesmírně cení a konec vás donutí zamyslet a místama i zasmutnit, co všechno člověk dokáže obětovat pro druhé a že by někoho někdy napadlo provést tohle někomu druhému. Jste zmatení a nedává vám to smysl? Výborně! Protože takhle se budete cítit po 95% celého filmu. ()

Sancty

Mysteriózna thriller dráma made in France. Zoznámenie sa s pánom Laugierom, ak nepočítam štek v Bratstve vlkov (Le Pacte des loups), ani nemohlo dopadnúť lepšie. Jessica Biel ma konečne presvedčila, že má talent. Postavu sestričky Julie stvárnila perfektne. Toľko pocitov k filmovej postave som v sebe dlho nechoval (ak niekedy). Nahráva jej samozrejme dobrý scenár s pár naozaj neočakávanými zvratmi. Vážne začínam byť zvedavý na Mučeníkov (Martyrs). 7/10 ()

Scevola

Zanrovy mix, ktory skonci uplne inak ako to najprv vyzera. Velmi krasne je zobrazeny americky zapadakov, ako aj pochmurna atmosfera. Bez velkych ocakavani, je to slusny film na jedno pozretie. 7/10 ()

ChrisBa

Celkom podarený film, ktorý zo začiatku vyzerá na béčkový horor s klasickým námetom. Avšak dosť rýchlo sa to zmení.. nečakaný zvrat neprichádza až na konci ako vo väčšine filmov, ale naopak hneď niekde v polovici, kde som tomu ani nechcel veriť.. zrazu sa to "zvrhne"(v dobrom slova zmysle) a odvtedy už celý príbeh nemáte tušenie kam to vôbec môže dospieť.. a práve vďaka tomuto dávam nadpriemerné hodnotenie.. kde si režisér ťahá nitky tak ako sa mu páči..na druhej strane sa zas o nijaké veľdielo nekoná, vedel by som si predstaviť možno hustejšiu atmosféru a lepší záver.. ale za originalitu to na 4* stačí ()