Skupinka novinářů vyšetřuje zmizení amerického občana kdesi na území Evropy. Podaří se jim zjistit pouze jedinou stopu, která je zavede do zapadlé, polské vesničky Alvaina. Novináři se tedy slepě vydávají zjistit příčinu jeho zmizení, aniž by tušili co zlověstného vesnička skrývá. (PetriK12)

Brmbolec

Socha diabla v hmle je jedným z najlepších hororových nápadov aké som kedy videl. To je asi tak všetko čo bolo na tomto snímku zaujímavé... ()

Mr.nachos

Hloupé dialogy, stupidní chování a první 3/4 hodina nuda. Chtěla jsem dát jednu hvězdu, ale budu hodná a za pointu přidám ještě jednu. ()

Pitryx

Plus za občasnou masku a za svižnost děje. Mínus za herce a podivnou polštinu, která snad ani polštinou nebyla. Domnívám se, že tento snímek zabije jeden sobotní večer velmi dobře. Druhý den si na něj divák již nevzpomene. ()

regentor

Za hory za lesy daleko odtud , kdesi v Kanadě žila byla ambiciozní novinářka. Místní včelstvo zdejších farmářů ji příliš netáhlo a tak šéfa plátku oklamala , asisstenku i amanta sobě sehnala a do Polska hledat jakéhosi dobrodruha cestovatele se vydala.Za kopci a potoky někde v zapadlém Lechistánu , kde jsou v podstatě všichni modláři mají zájímavý les kde nerostou jen houby...Céčko jak vystřižené z příručky o nekvalitním filmu včetně toporných neherců, laciných kulis a průhledného scénaře . Pokud u odpolední kávy nevíte jakou kratochvíli zvolit pak po tomto titulu sáhněte , když první půlku stopáže vynecháte vůbec nic se nestane a ten zbytek je trocha kvílení, poskakování a všeobecných klišé. Jedna hvězda za "něco" v mlze na kopci.Howgh. ()

Mamlas

Film lze rozdělit na 2 lišící se poloviny. První polovina je typicky kanadská, tedy zde máme nějakou skupinku lidí, kterou vede hlavní vypatlaná blbka, jedou někam do řiti a tam chodí, koukají a chovají se jako idioti. Takový céčkový standard. Druhou polovinu měli myslím na svědomí více poláci. Tedy ve výsledku nastoupení jeden pánbíčkář vedle druhého, k tomu ďábel, nezbytné křižácké vykecávačky a říkanky. Hned u několika dialogů a scén jsem opravdu vyprskl smíchy, jak to bylo debilní. No, aspoň to pobavilo, když už to byla taková hovadina. (23%) ()

Ruud36

Po polovině filmu jsem uvažoval o jedné hvězdě, ke konci filmu o třech. Kompromisem jsou tedy dvě hvězdy. První půlka filmu je opravdu nudná a o hovně. Až v závěru, který se mi líbil, se začalo něco dít. Škoda, že to nešlo od začátku. ()

g3rtrud

Bolo to tak na 5/10. Je zaujímavé zistiť že v Poľsku stále udržujú svoje národné tradície a bývajú a obliekajú sa tak ako pred pár storočiami, a malé deti sa pritom kľudne porozprávajú s Američanmi. Na ten rozpočet je to slušné. ()

Facerr

Slušný tři hvězdy a to nejenom za doučování polštiny. Nízkej rozpočet byl nahrazenej docela slušným příběhem o kletbě, která otevírá cestu peklu. Původně jsem čekal film, kde budou hrát prim sektářský fanatici a ono ... to je jinak.). Nejde tu o žádný nezapomenutelný dílo, ale co mě fakt bavilo byly masky, se kterejma těch 90 minut docela uteklo. Možná si na ně vzpomenu v nějaký noční můře. ()

george16

Ze začátku se to hodně vleče, pak se to sklouzne do roviny, kdy jsem si říkal - no pobláznění burani, budou vraždit cizince co jim přijdou pod ruku, pod rouškou nějakého okultismu, leč poslední půlhodinka vás vyvede z omylu a chytí nečekaně rychlý spád, na který se opravdu dalo koukat. Obrovská škoda jen malého rozpočtu, který se na filmu podepsal a angažování poláků, kteří ani neumí mluvit polsky.... No a samozřejmě, když už se z ženských strhávají šaty, tak se to ma sakra taky celé hezky ukázat.... ()

chrchel

Zvláštní, přesně takhle si Polsko a Poláky představuju. Mimochodem docela mě překvapilo, že malá farmička uprostřed Polska má dveře s typicky americkýma klikama. ()

DonBraso

Exorcismus vstal z mrtvých a pohřbil tento film.Kanadská fušařina alá TV Barrandov po 22hodině.Za pár efektů tvrdšího ranku a vcelku povedené masky dávám 30%.Jinak stačí kouknout na posledních 25minut,protože začátek je těžký ploužení,takže si ukoušete i nehty na nohách a to má film malou stopáž.Jedna scéna mě připoměla Scary Movie 2 v celé své kráse a já myslel,že koukám na horor a ne na parodii.Poláci a jejich Svatyně s dekorativním lesem jak gorily v mlze,pak jedna socha,která je nejvíc emotivní část z celýho filmu a to nemusí ani mluvit je prostě eee v tom dobrým slova smyslu.Pořád se film snaží zaujmout,ale nepřinese vůbec nic.Pro fans exorcismu nejspíš povinost,já bych vymítal radši lepší filmy. ()

zuzza11

Nedodělané, neúplné, blábol. Jednání puberťáků, nepromyšlené... kdyby to bylo více rozvinuté, tak by to byla pecka, takto je to max.studentská pecka. ()

mikessc

Velmi slabe 3* ,no beriem to tak ze taky pozeratelny film o vymetani diabla no esteze netrval dlho. Mna uz taketo filmy jednoducho nevedia vydesit a moc ani zaujat. ()

Tomasson93

Škoda, že tenhle horor nenaplnil potenciál, který měl. Do 40. minuty se zde nestalo vlastně vůbec nic a poté přišlo nepovedené napodobování filmů, s tématy excorcismu, jako Vymítač dábla nebo Poltergeist. Bylo vidět jak režisér spolehá na vystrašení diváka, který jeho um opětuje vysokým hodnocením, aniž by se vůbec zamyslel nad logičností děje. Celkově se jedná o naprostou slátaninu s nesnesitelnými náboženskými řečmi. 2* dávám za těch pár světlých momentů a za hudbu, kterou bych viděl jako jediným výraznějším kladem tohoto filmu. ()

spawnxp

Zkraje sice jakoby nepovedenej Hostel nebo co ale druhá půlka je celkem originální (a kariéristická čubka byla na zabití od začátku) - jó Polsko, to je peklo. Jednou koukatelný... ()

kalysta

Hodně dobrý horor, který snoubí prvky exploitattion a exorcismu. U´ž od počátku režisér pomau buduje pochmurnou atmosféru, která se postupně mění v napínavou jízdu a vrcholí absolutně maskrózním závěrem. Tajemná mlha v lesích, fantastická socha a skvělé masky jen dokreslují výborný hororový zážitek, byť k úplnému vrcholu filmu ještě něco málo chybí. ()