Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

GOREGASM

After Earth rozhodně není špatný film. Bohužel ne úplně funguje v rovině, v níž se chtěl od masivní blockbusterové konkurence odlišit, za což mu všechna čest, a tou je napjatý vztah otce a syna, který se díky hbitě odpíchnutému úvodu M. Night snaží rozpumpovat k životu. Will Smith je na svého syna/syna jako otec/otec nesmlouvavě tvrdý a opět potvrzuje, že má herecky na víc, než pro co se rozhoduje. Nápad obsadit do hlavní role Willova synátora asi tušíme odkud přišel a Jaden na to přes veškerou snahu zatím nemá a taťka mu předhodil evidentně moc velké sousto. Snímek samotný uteče bez újmy, ale proběhlo mi hlavou, jak nevyužitý samotný koncept nechtěného návratu na Zemi v tomto snímku je a i finální a očekávaný souboj Kitaie s hrozivou Ursou (excelentní monster design) nenaplní předjímaný potenciál. Skloubit velkolepé scifi a komorní drama jde, ale M. Nightovi protentokrát nebylo souzeno a v obou polohách sviští na půl plynu. Závěrečná happyendová šablona mě jen utvrdila v hodnocení, které přes svou nízkou hodnotu říká, že jsem se v rámci možností bavil. 50% ()

Luk Skywalker

Nuda, nuda, souboj a konec. O tom je tento film s Jaden Smithem, který opravdu hrát neumí na rozdíl od svého otce. Ten hraje ledového otce a celkem mu to sedí, ale film je tak nudný a tupý, že to nic nezachrání. Logických kopanců je požehnaně a celé to vůbec časově nesedí. A ty flashbacky, které z toho dělají sociální drama si taky mohli tvůrci odpustit. ()

Octane

Musím říct, že jsem to čekal horší. Možná i kvůli tomu z toho nejsem nijak nadšenej ani zklamanej. Nemůžu říct, že by to byla nějaká srágora, nebo naopak pecka. Konec je zde jasnej už po úvodních 195 vteřinách. Vizuální efetky se mi docela líbily, všechny ty vesmírný lodě a další cool serepetičky, to s Jadenem to už bylo trochu horší, sice se snažil, ale já mu to brečení a tak moc něvěřil. SPOILER: Jsem jen rád, že Will neumřel. Kolem a kolem, dobrý 3* ()

Rockerman

Mírné zklamání. Je to spíš taková pohádka, než sci-fi a mohla by se jmenovat třeba: "Jak Nebojsův syn překonal strach". Uznávám, že je to divný název pro pohádku, ale zato přesně vystihuje o čem to je. Což o tom vizuální efekty, animace, triky jsou krásné, jenže téměř celé je to postaveno jen na dvou lidech a ti to všechno prostě neutáhli. Chybí tomu dynamika, je to takové statické a nepomáhají tomu ani ta útočící "zvířátka", tygrolev (nebo co to bylo), opice, obří orel ba ani Ursa (mimozeský tvor, který zabíjí lidi). Na jedno "skousnutí" to bylo, ale že bych to musel vidět dvakrát? ()

Hubis_

Nechápu,že na tak debilní scénář Will Smith někdy kývne.No bohužel tenhle film je hodně špatný skoro ve všech směrech.Obrovské zklamání! ()

HDeer

M. Night Shyamalan má vskutku talent pre výber výpravných projektov, tak, ako tomu bolo aj v predošlých filmoch, niektoré zábery vyzerajú naozaj skvostne. Problémom je však, že vzhľad by mal byť vo vzťahu s rozpočtom a celkovým obsadením, skôr samozrejmosťou, než prekvapivým pozitívom. Dojmu rovnako nepomáha ani ultra-super transformácia Kitaia (Jadena) - z vandráka čo nevie chodiť a narieka, na profesionálneho lovca bez štipky strachu, ktorý je zdá sa neporaziteľným. Všetky tie ostatné perličky, hodlám akceptovať, ale stále je tu ešte jedna vec: podľa Generála Cyphera (Will Smith) sa zdá, že zem sa vyvinula, aby človeka zabila pri každej príležitosti - rád by som sa teda opýtal, že pri akej, keď jediným skutočným problémom je seriózne pijavica a práve mimozemský tvor, donesený priamo posádkou nemenovanej lode. ()

BOURQUE

Teraz otcovi a synovi - po nadpriemerne úspešnej spolupráci v Šťastie na dosah - sa Bohužiaľ podarilo natočiť podpriemerný sci-fi. Ozajstné korene príbehu sú dobré, no prostredie (a hlavne štýl jeho interpretácie), v ktorom sa odohrávajú sú vybrané nešťastne. Na veci, ktoré nám chce naznačiť, si „možno“ budeme spomínať, no na samotný film asi nie. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Kcko odpad!

Nemůžu tomu dát ani 1 hvězdičku, ač tam hraje můj oblibený Will Smith. Celý film je jedna velká nuda. Nezahrál dobře ani jeho syn a ty rádoby americké sladké rečičky na konci si mohli odpustit. ()

BeranSon

Podle kritiků je to otřesný film. Ovšem to neznamená že se nemůže líbit. Když opomeneme to že je to již ohraná písnička jak lidi opustí zemi, protože je zničená válkami,opomeneme na rychlo vytvořený plastický svět dostaneme zajímavý film. Nápad je velmi dobrý a co se týče Willa Smithe ten je bravurní jako vždy, herecký výkon jeho syna je ovšem pochybný, a to i přesto že je na něm postaven celý film. Jsou zde lepší i horší scény, já jsem se velmi dobře bavil. 7/10 ()

mala_kea

Vrcholně nesympatický a neposlušný Smithův synek, co se celý film tváří jako utrápenej pes a jeho tatík, který nemá absolutně co hrát, a od začátku vypadá jako kdyby měl zaražený prdy. Brutální nuda!!! ()

char_t

Shyamalan nějak pozapomněl, že v pojmu sci-fi je první věda a až pak fikce. A já vážně nemám rád filmy plné nesmyslů. Proč by někdo pěstoval potvory, co cítí strach, ale když na ně s válečným pokřikem vyběhne někdo nebojácný, nechají se v klidu zmasakrovat? A proč se vše na Zemi vyvinulo k zabíjení lidí od doby co lidi odešli? Proč loď letí na dlouhou a nebezpečnou cestu vesmírem, když umí cestovat červí dírou? A proč je hlavní hrdina superkadet, co otce u večeře oslovuje sire, ale o chvíli později magoří jak pominutej a bojí se vlastního stínu? A proč ani jeden Smith neumí hrát? Otázky, samé otázky... zajímavé komentáře: Hellboy, Gilmour93 ()

Wargoo

Film, ktorému podkopáva nohy jeho hlavný hrdina, a to Smith Junior. Soplavý vymrdaný fracek, ktorého preafektovaný prejav pri žiadosti o udelenie titulu "Ranger" by som dal pustiť nepriateľovi 12krát po sebe kým by nezmagorel... Film sám o sebe nieje až taká katastrofa, ale bohužiaľ, nakoľko ten malý Šušeň neumrel hneď na začiatku (umrie na konci ???), tak si nemôžem pomôcť, ale musím filmu ubrať body. Aj keď je to film s Willom Smithom. Apropo, už by si zaslúžil nejaký dobrý trhák, resp. riadne napeckovaný film, pretože v poslednom čase je to bieda... Slabšie 3***, 60,182 % PS: Nedá mi nepoznamenať, že mám pocit, akoby bol M.Night Shyamalan pri filmoch Signs, Unbreakable, a Sixth Sense dočasne ožiarený genialitou, ale potom len akoby pffff, a genialita je v nenávratne ! ()

MarleyCZ

Těžkej nezdar. Celý film byl jedna velká nuda, možná je to tím, že rozmazlené americké děti mi nesedí, možná jsem již příliš rozežrán hollywoodskou mašinérií, ale tohle..... /% ()

Eluin

Nebylo to zlé, vizuální stránka a celkový koncept se mi líbil, ale.... Mladý Smith je jako herec nic moc a navíc to i mělo dost vážné dějové chyby... ()

figliar

Úpadok Shyamalana v posledných rokoch je evidentný. Akosi už nemá čo divákovi ponúknuť. Will Smith dopláca na presadzovanie svojho syna, pretože on a herectvo nemajú nič spoločné. Film je bez zmyslu, bez hlavy a päty, zdĺhavý a tak nejako nepríjemne pôsobí na diváka. Proste zbytočné niečo takéto natočiť. ()

Heroine odpad!

Tak tohle je k naštvání. Co je tohle za postavy? A za děj? Jedna chyba vedle druhé. Cypher je zlý chlap, a jeho syn chce být voják. Spadnou s kosmickou lodí rovnou na planetu počítačových her, kde musí překonávat jednu přiblblou překážku po druhé, aby se dostali do dalšího levelu, a snad možná i hru vyhráli... Ano, děj skutečně je takhle hloupý, takhle banálně vystavěný, a asi takhle napínavý. K tomu pár debilit na dozdobení (každou noc teplota klesne hluboko pod bod mrazu, ale ráno jsou zase všechny rostliny a zvířata živá? Všechno by chcíplo po jedné noci...), a nezbude než smutně zavzpomínat na Šestý Smysl. ()

Marykus

Film dobrý, to jo ale ten jeho syn moc talentu na herectví jako jeho otec nemá.. Přijde mi že tam hrál jen protože je to jeho syn. Will je super herec, jeho syn už moc ne. Co se filmu týče, až na nepřesností v pořádku :) 70% kdyby tam hrál ale jinej herec než jeho syn, myslím že by procent mohlo být i více ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback