Poněkud toporné herecké výkony, to je to, co od začátku lehce bije do očí, ale scénář není vysloveně špatný a nenudí, porce socialistické morálky je taky ještě snesitelná. Jedná se o to, že soudruzi udělají šéfem autoservisu mladého svazáka, který to ale nežere moc rudě, spíš chce, aby se nám mladým, holkám a klukům, na pracovišti líbilo, a zapomenou ho poučit, že úkolem šéfa takového národního podniku není dohlížení na to, aby jeho kamarádi zaměstnanci sem tam aspoň předstírali nějakou pracovní činnost, nýbrž na prvním místě efektivní management rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví. Samozřejmě taková naivita musí skončit průserem. Mám rád "krimi", kde se paralelně řeší ještě nějaké soukromé problémy (třeba láska, nebo přátelství), to si pak každá z mých rozpolcených osobností přijde na své. Mám na mysli filmy jako Miami Vice nebo Heat, no a jestli vám tohle srovnání se čtyřicet let starou černobílou inscenací brněnského televizního studia přijde malinko k smíchu, tak jsem tomu rád.(21.2.2012)

Ono by se to i zdálo nezajímavé, ale brněnská produkce uměla vždy příjemně překvapit, obsazení jiné, dobré, atmosféra opravdu slušivá.. Když jsem to teď viděl po letech, říkám si, nevadí mi to !(4.10.2017)

Slušná detektivky na tehdější dobu. Trochu netradiční herecké obsazení, ale ke prospěchu věci. Celkem zajímavý, poutavý a uvěřitelný příběh. Dávám za 3*. Dnes by mohli něco podobného natočit o kterémkoli velkém privatizovaném podniku (ČKOD, SONP Kladno, Škoda Plzeň apod.). Pointa by byla v podstatě asi stejná, akorát tehdy šlo o řádově o desetitisíce, kdešlo po revoluci šlo vždy řádově o miliardy až desítky miliard.(11.3.2012)

Detektivka to moc neni. Je to spíš takový drama o jednom týpkovi, kterej se dostal na místo vedoucího v autoservisu, a chtěl bejt na všechny hodnej, aby zaměstnanci rádi chodili do práce, ale moc se mu to nevyplatilo, protože ty zaměstnanci s nim pěkně vyjebávali. Jako příběh je to celkem dobrej a pro mě i zajímavej, protože jsem se taky několik let pohyboval v prostředí autoservisu. Jenže často film působí dost nevěrohodně. Kdyby mě někdo dostal do kriminálu, tak po návratu se asi nebudu na takovýho člověka usmívat a pomalu ho zvát na pivo. Nebo když mi právě umře kamarád, tak asi taky nebudu úplně v pohodě. Je to prostě takovej lacinej televizní film s určitejma nedostatkama a sotva průměrnejma hercema.(9.12.2014)

Československá krimi zabývající se vyšetřováním záhadného úmrtí na pracovišti. Onoho příliš hodného vedoucího autoservisu, jemuž se nepodařilo sladit pracovní styky a přátelství mezi svými podřízenými, hrál neznámý I. Kubečka. V rolích vykutálených přátel, jež za zády svého vedoucího rozkrádají majetek a provozují nekalé obchodní praktiky za účelem svého obohacení, můžeme shlédnout M. Středu a J. Štědroně. Snímek nám představí poměrně zajímavé duo kriminalistů, nekompromisního J. Dufka a teoretika J. Fišera, kteří však ve filmu nedostali mnoho prostoru, neboť většinu kriminálky vyplňuje vyprávění hlavní postavy, bývalého vedoucího Dostála, o pracovních vztazích v autoservisu. V dalších, menších rolích můžeme sledovat výkony mnoha známých i méně známých brněnských herců. Tato televizní kriminálka z brněnské produkce sice disponuje zajímavým tematem, naznačujícím, že přátelství do pracovních vztahů nepatří, avšak celkové zpracování a dojem z něho dle mého názoru je pouze průměrné.(14.6.2014)