Mulholland Dr. (TV film)

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1999, 88 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

This is the girl.(18.4.2014)

V podstate nejde o nič nové, pretože väčšina (ak nie všetko) záberov bola použitá v celovečeráku. Je to, ale celkom dobrá rarita vidieť niečo takéto. Pilot k ako vieme nezrealizovanému seriálu má samozrejme kvality rovnomenného filmu a v ABC museli vtedy pracovať asi dobrý debili, keďže toto ďalej nepustil. Ako ak by povedal Jules z Pulp Fiction, ten pilot dostal šmitec! Teraz s odstupom času a v tejto skrátenej forme je dobre vidieť, že to Lynch vymyslel skvele a, že si to proste pýtalo ďalšie časti. Veľká škoda tohto kroku, pretože z toho mohol byť druhý Twin Peaks. Ja chcem viac, chcem ďalej snívať.(16.10.2010)

Celovečerní film jsem viděl před 6 lety a nezabodoval u mě. Dostal jsem jedinečnou příležitost prověřit si, jak můj filmový vkus za 6 let dozrál. Tuto zkrácenou verzi vnímám nyní podstatně jinýma očima a jsem okouzlený. Příliš mě nepřekvapuje, že tento projekt nevyšel Lynchovi jako seriál. Přiznám se, že bych zřejmě neměl chuť jej sledovat jako seriál, protože si nedovedu představit, že by něco mohlo šlapat takhle dobře po delší dobu. Jako film však funguje velice dobře. Po celou krátkou stopáž jsem byl k televizi přikovaný. Příběh je neskutečně zajímavý, respektive všechny jeho vrstvy. Hrozně mi sedla snová atmosféra. Ze všech stran je to skvěle zahrané. Stává se jen výjimečně, že má některý seriál takhle našlapaný pilot, jen se znovu zopakuji, že by to podle mě dlouho nemohlo fungovat na takové úrovni a byl by opravdu hřích něco tak vydařeného zprznit množstvím stěží průměrných epizod. Celovečerní verzi filmu dám rozhodně další šanci. Stejně tak dalším filmům od Lynche, které jsem v mládí pohanil. Nějak jsem zkrátka tomu jeho stylu přišel na chuť. Taktéž mi to celé dávalo v kratší verzi podstatně větší smysl než před lety. Vzhledem ke krátké stopáži nedostal David zřejmě možnost mi zamotávat hlavu.(27.6.2018)

Lynch má většinou neskutečně zajímavé filmy.(14.4.2019)

Někdy jsme zmateni. A zápasíme. Beze smyslu. Do krve. Sami.(28.9.2012)

Zožerte ma, ale ja z toho nie som tak na mäkko. Dej odsýpal pomaly a tentokrát to bolo tomu filmu len na škodu. Mala som pocit, že film sa mal už dávno skončiť a on bol stále ešte len v druhej tretine. Že som pomaly do konca filmu skoro NIČ nechápala, bolo zrejme zámerom, takže nad tým sa nepozastavujem. Našťastie krátko na to, čo sa film skončil, všetko zapadlo na svoje miesta a bolo mi jasné. Čož je dobre, lebo inak by som bola akurát tak naštvaná. Okrem rozvláčnosti nemám filmu až tak čo vyčítať, ale treba ešte povedať, že som dúfala, že scéna v posteli nespadne do klišé a ona spadla. To ma sklamalo, lesbických vzťahov je vo filmoch ako maku, z toho nie som nadšená. Akoby režisér nemohol odolať, keď už má v posteli dve ženy, tak nech už to stojí za to? Ech. Lynch ma ani tentokrát neoslnil - nevravím, nápady má dobré, ale to spracovanie mi nesedí, je tak nejak po záruke, zastaralé. Čiže: nenachádzam tu veľa chýb, ale predsa celkový dojem je na slabé 3/5, čomu dosvedčuje aj to, že film ma vôbec nezaujal až niekde do polovice.(16.8.2015)

Film s hororovou atmoškou a sexy Naomi s trochou erotiky..... a koukám, že to je televizní film, tak to jsem asi neviděl, nebo respektive ne celé. Škoda, že z toho nevznikl ten zamýšlený seriál.(22.4.2017)