Zvonilka a velká záchranná výprava

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Cililing a veľká záchranná výprava

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2010, 92 min (Alternativní: 74 min)

Bradley Raymond

Rob Muir

Joel McNeely

Lisa Linder

Tak jako vždy....pěkné, vtipné, veselé, dobrodružné a krásně kreslené. CITÁT - Tati, to je ale nádherný motýl !! ( Chudák špatně nabarvenej ) Děti to žerou a i já jsem podlehl kouzlu Zvonilky. Při sledování jsem cucal lízátko a měl strašnou chuť na piškoty a kakao. Opět nadupaný bonus, který mimo jiné obsahuje videoklip How to belleve, vystřižené scény a třeba i informace o novém filmu Tangled. http://www.csfd.cz/film/241059-na-vlasku/(19.2.2011)

Poctivý celovečerní film nejen s vílou Zvonilkou, ale i s hromadou jejích kamarádek. A taky s malou zvídavou holčičkou a starostlivým, ale v jeho racionalitě zabedněným tatínkem - přírodovědátorem. A protože i tento straight-to-DVD Disneyho animovaný produkt více než výkonně produkoval a svým umem zaštiťoval samotný Pan Pixar, John Lasseter, kupodivu to opět (už potřetí) krásně vypadá, má to myšlenku, a více než dobře to funguje. Proto i dospělého diváka dokáže přibrzdit doběla rozčilená víla, jejíž nadávání můžete slyšet jen jako jemňoučký zvoneček:) Proto i dospělý divák může svému teprv rozum beroucímu cvrčkovi během děje vysvětlovat, že ten tatínek není prostě jenom zlý a hloupý, když holčičce nevěří, že víly existují, místo aby musel lepit neschopnost a lenost tvůrců dát dohromady něco, v čem nejsou logické a dramaturgické díry rozměrů ega našeho prezidenta s jeho mluvčím dohromady:P Prostě ano, tímhle Disney - ovšem jen díky trvalému dohledu statného ošetřovatele - zabodoval. Potřetí 80%.(7.9.2015)

Další pěkný díl Zvonilky. Je to spíše dívčí pohádka, jednoduchá, přímočará. Nesmí se ale zapomínat, že je určená pro děti. Zpracování, výprava, animace, vše je pěkné! A vzhledem k tomu, že pohádky mají potěšit především ty nejmenší srdíčka, rozvíjet jejich fantazii a představivost, nemám nic proti takovéto nenásilné formě.(2.2.2011)

Za to, že je snímek plný humoru, který není rozhodně špatný, ale místy opravdu rozesměje, a za to, že je to hezky pohádkové, příjemné a prostě člověk ví, že to dobře skončí, dávám 60 %, protože si myslím, že tohle je něco, co může děti opravdu bavit. Navíc, pokud se podívá i dospělý, uvědomí si, jak moc je tomu dětskému světu vzdálený a možná ho to i nakopne, aby se svým dětem trochu víc věnoval, pokud tak nečinil doposud.(10.1.2014)

já jsem se prostě do víly Zvonikly zamilovala, tak kouzelnou pohádku s krásnou animací jsem už dlouho neviděla, je to vlastně už třetí díl a budu doufat, že budou další, tohle se dá vidět docela často, taky bych chtěla mít takovou vílu, Nádherný, a nejen pro děti, je to pro všechny, kdo chce utéct od všedních starostí,(5.11.2010)

• - Betkin otec povie, že víly neexistujú. Lenže vo filmoch o Petrovi Panovi sme zistili, že po tejto vete umrie vždy jedna víla. Zvonilke sa nič neprihodilo, hoci stála práve pre nich. Naopak v snímke Peter Pan: Návrat do Krajiny Nekrajiny (2002) začala umierať, akonáhle túto vetu vyslovili. (matthew.17)

• - Poprvé v tomto díle má Zvonilka jiné šaty než v ostatních dílech. Nemají výstřih a jsou složené z několika vrstev listů omotaných přes sebe. (Gardis)