Zvonilka a velká záchranná výprava

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Cililing a veľká záchranná výprava

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2010, 92 min

Bradley Raymond

Joel McNeely

Za to, že je snímek plný humoru, který není rozhodně špatný, ale místy opravdu rozesměje, a za to, že je to hezky pohádkové, příjemné a prostě člověk ví, že to dobře skončí, dávám 60 %, protože si myslím, že tohle je něco, co může děti opravdu bavit. Navíc, pokud se podívá i dospělý, uvědomí si, jak moc je tomu dětskému světu vzdálený a možná ho to i nakopne, aby se svým dětem trochu víc věnoval, pokud tak nečinil doposud.(10.1.2014)

Možná nejslabší, možná nejsilnější prozatimní trilogie. Těžko soudit, ono si ty díly jsou dost vzájemně vyrovnané. Zde v kontaktu s dívčí holčičkou, mi to nepřišlo možná tolik humorné a emoční jako předchozí díly, ale pořád na novodobé pohádky luxus. Malé děti si to musí užít, tedy ty nezkažené jen samou touhou po neustálých soubojích, superhrdinech, extra zloduších atd. S ohledem na dění v příběhu, tento díl svou fantasktičností strčí předchozí dva díly do kapsy. Ale obrázky v titulcích byly zatím nejlepší u prvního, pak ty vyšité u druhého a nyní ty pseudo dětšké malovánky se mi už tolik nelíbily, ale byly stylové k tomuto dílu, to uznávám. Jsem zvědav na kolik dílů se disney fairy serie natahne, pokud tedy budou dále pokračovat v jednom díle ročně. Já jsem pro. 9/10(1.12.2010)

Další pěkný díl Zvonilky. Je to spíše dívčí pohádka, jednoduchá, přímočará. Nesmí se ale zapomínat, že je určená pro děti. Zpracování, výprava, animace, vše je pěkné! A vzhledem k tomu, že pohádky mají potěšit především ty nejmenší srdíčka, rozvíjet jejich fantazii a představivost, nemám nic proti takovéto nenásilné formě.(2.2.2011)

Jen málokterý příběh si dokáže udržet tak vysokou úroveň i ve svých dalších pokračováních, a to se Zvonilce obdivuhodně daří. Tvůrci pokaždé přijdou s nějakým oživením a novou zápletkou, takže se nic zbytečně neopakuje. Divák je pokaždé postaven spolu s hlavní vílou před nový problém v novém prostředí. Tentokrát se do příběhu zamotaly i "lidské" problémy a témata, což je super. Zvonilka prostě nikdy nezklame a já její sérii hodnotím jako jeden z nejlepších animovaných počinů :)(30.5.2013)

Pár věcí je tam pěkných a nových a možná to bylo i celkem napínavé, ale nějak mě to neoslovilo. Děti to ale celkem berou. Pro tuto kategorii dětských filmů mám pracovní označení : Otec - největší blbec a je to snad nejhloupější klišé v dětských filmech. Po předchozích dílech sešup do nížin lehkého nadprůměru.(22.9.2014)

• - Betkin otec povie, že víly neexistujú. Lenže vo filmoch o Petrovi Panovi sme zistili, že po tejto vete umrie vždy jedna víla. Zvonilke sa nič neprihodilo, hoci stála práve pre nich. Naopak v snímke Peter Pan: Návrat do Krajiny Nekrajiny (2002) začala umierať, akonáhle túto vetu vyslovili. (matthew.17)

• - Poprvé v tomto díle má Zvonilka jiné šaty než v ostatních dílech. Nemají výstřih a jsou složené z několika vrstev listů omotaných přes sebe. (Gardis)