Zvonilka a velká záchranná výprava

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Cililing a veľká záchranná výprava

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2010, 92 min

Bradley Raymond

Joel McNeely

Všetky filmy okolo Cililing(Zvonilka) sú veľmi pekne spracované a príbehovo veľmi slušne,sám som videl 3 filmy celé a ostatné som nespočetne veľa krát zazrel-kedže neterka (8 ročná) to sleduje.HOD:75%.je za neterku ku ktorému sa aj ja prikláňam.Veľmi dobrá voľba pre baby do 10 rokov (ideálny vek 4-8r).(4.9.2013)

já jsem se prostě do víly Zvonikly zamilovala, tak kouzelnou pohádku s krásnou animací jsem už dlouho neviděla, je to vlastně už třetí díl a budu doufat, že budou další, tohle se dá vidět docela často, taky bych chtěla mít takovou vílu, Nádherný, a nejen pro děti, je to pro všechny, kdo chce utéct od všedních starostí,(5.11.2010)

I tretie pokračovanie príbehov o víle Cililing sa drží štýlu a kvalitatívnej úrovne predošlých dielov. V tomto pokračovaní sa však dej točí okolo zoznámenia Cililing s ľudským dievčaťom Lizzy. Za sprievodu tradičnej Disneyho hudby sa nám tak predkladá ďalší príbeh rozprávajúci o sile priateľstva a viere v zázraky. I keď dejové zvraty chýbajú, dovolím si povedať, že príbeh svojou jednoduchosťou prekonáva mnohé súčasné animované trháky, ktoré inkasujú desiatky miliónov dolárov v kinách, ale ich kvalita klesá čoraz nižšie. (3.10.2010)(3.10.2010)

Film, který mi díky nadutému tatínkovi nejednou připomněl slavnou hlášku Bolka Polívky, jíž tu radši, vzhledem k tomu, že jde o film pro nejmenší publikum, nebudu ani zkoušet zmiňovat. Zvonilka si drží kvalitu, kterou přinesla i v Tajemství křídel, ale zatímco tam děj připomínal dětem převyprávěné Paralelní světy, tady je základní zápletka soustředěná na přátelství víly s lidským dítětem. Spíš pro nejmenší děti a spíš pro holky, řekla bych, mně film každopádně při žaludečních obtížích, kdy se mi stejně jako při kocovině nechce moc přemýšlet, sedl a animace mě taky celkem bavila. Rozhodně lepší, než třeba druhej Arthur, co běhal za princeznou k Minimojům. 60%(21.5.2013)

Jen málokterý příběh si dokáže udržet tak vysokou úroveň i ve svých dalších pokračováních, a to se Zvonilce obdivuhodně daří. Tvůrci pokaždé přijdou s nějakým oživením a novou zápletkou, takže se nic zbytečně neopakuje. Divák je pokaždé postaven spolu s hlavní vílou před nový problém v novém prostředí. Tentokrát se do příběhu zamotaly i "lidské" problémy a témata, což je super. Zvonilka prostě nikdy nezklame a já její sérii hodnotím jako jeden z nejlepších animovaných počinů :)(30.5.2013)

• - Betkin otec povie, že víly neexistujú. Lenže vo filmoch o Petrovi Panovi sme zistili, že po tejto vete umrie vždy jedna víla. Zvonilke sa nič neprihodilo, hoci stála práve pre nich. Naopak v snímke Peter Pan: Návrat do Krajiny Nekrajiny (2002) začala umierať, akonáhle túto vetu vyslovili. (matthew.17)

• - Poprvé v tomto díle má Zvonilka jiné šaty než v ostatních dílech. Nemají výstřih a jsou složené z několika vrstev listů omotaných přes sebe. (Gardis)