Zvonilka a velká záchranná výprava

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Cililing a veľká záchranná výprava

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2010, 92 min

Bradley Raymond

Joel McNeely

Za to, že je snímek plný humoru, který není rozhodně špatný, ale místy opravdu rozesměje, a za to, že je to hezky pohádkové, příjemné a prostě člověk ví, že to dobře skončí, dávám 60 %, protože si myslím, že tohle je něco, co může děti opravdu bavit. Navíc, pokud se podívá i dospělý, uvědomí si, jak moc je tomu dětskému světu vzdálený a možná ho to i nakopne, aby se svým dětem trochu víc věnoval, pokud tak nečinil doposud.(10.1.2014)

Možná nejslabší, možná nejsilnější prozatimní trilogie. Těžko soudit, ono si ty díly jsou dost vzájemně vyrovnané. Zde v kontaktu s dívčí holčičkou, mi to nepřišlo možná tolik humorné a emoční jako předchozí díly, ale pořád na novodobé pohádky luxus. Malé děti si to musí užít, tedy ty nezkažené jen samou touhou po neustálých soubojích, superhrdinech, extra zloduších atd. S ohledem na dění v příběhu, tento díl svou fantasktičností strčí předchozí dva díly do kapsy. Ale obrázky v titulcích byly zatím nejlepší u prvního, pak ty vyšité u druhého a nyní ty pseudo dětšké malovánky se mi už tolik nelíbily, ale byly stylové k tomuto dílu, to uznávám. Jsem zvědav na kolik dílů se disney fairy serie natahne, pokud tedy budou dále pokračovat v jednom díle ročně. Já jsem pro. 9/10(1.12.2010)

Pre mňa už nie tak pekné a zaujímavé ako Zvonilka a tajomstvo krídiel, ale stále si táto rozprávka drží vysoký štandard. Je to príbeh plný ponaučenia a príjemnej zábavy. Zaslúžené 4*(20.3.2013)

Celkem příjemná a pohodová rodinná pohádka. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale na cílovou skupinu to nediskutabilně funguje, takže čtyři :).(24.8.2011)

Tak s cérkou se to v klidu přežít dá...(15.4.2014)

• - Betkin otec povie, že víly neexistujú. Lenže vo filmoch o Petrovi Panovi sme zistili, že po tejto vete umrie vždy jedna víla. Zvonilke sa nič neprihodilo, hoci stála práve pre nich. Naopak v snímke Peter Pan: Návrat do Krajiny Nekrajiny (2002) začala umierať, akonáhle túto vetu vyslovili. (matthew.17)

• - Poprvé v tomto díle má Zvonilka jiné šaty než v ostatních dílech. Nemají výstřih a jsou složené z několika vrstev listů omotaných přes sebe. (Gardis)