poster

Twisted Nerve

Krimi / Horor / Thriller

Velká Británie, 1968, 118 min (Director's cut: 104 min)

 • Campbell
  ****

  Výborný film s naprosto bravurní hudbou od Hermanna. Myslel jsem že Kill bill byl jedinej kdo použil tu pískací melodii ale tenhle film ji použil první a paradoxně se do tohohle filmu hodila lépe. Hlavní hajzl je neuvěřitelně přesvědčivej a fakt hajzl. Tak trochu mi připomínal Culcina z Dobrého synka. Sice tu není moc vražd ale ta psychika kluka a tý holky je v tomhle filmu je dokonalá. A díky hercům to byl top. Jen škoda že film je možná až moc roztahaný, zkrátit ho o takových 20 minut jdu na 5*, takhle dávám slušné 4*. škoda že je ten film tak neznámý zaslouží si daleko větší pozornost.(16.12.2013)

 • dopitak
  *****

  Kolik britských hororů z šedesátých let má devadesátiprocentní hodnocení? Spíš řečnická otázka, protože Twisted Nerve je spíš mrazivý thriller, než horor (podotýkám, že jsem viděl 113 minutovou verzi). Nicméně, je to skvěle vykalkulovaný film. Tak předně, Hayley Mills už vyrostla z ošklivého káčátka a moc dobře se na ní kouká. Člověka až napadají hříšné myšlenky, ne ovšem zase takové, jako Georgieho, jehož si famózně vystřihl (pro mě) naprosto neznámý Hywel Bennett. Výhodou Boultingova filmu je, že mu na začátku stačí dát pár minut, a hned jste v ději a výborně se bavíte s očekáváním zajímavého vývoje. Detaily jsou tu dotažené (pohled kamery v garáži v okamžiku před vraždou), dialogy neobsahují žádné prázdné tlachání, všechno výborně odsejpá a i když konec dovedete zhruba od poslední čtvrtiny vytušit, zklamáni jistě nezůstanete. Akorát to křoví dost vadilo ve výhledu :-) A ta ústřední pískaná melodie, to fakt není z Kill Bill, ale až díky Tarantinovi to zná každý. Veliký tip pro Filmový klub ČT a také jakémukoliv festivalu!(6.8.2012)

 • Bloody13
  ****

  Působivý psychologický thriiler, který je na horor málo děsivý, za to na nervy brnká parádně. Martin / Georgie dokáže vyvolat lítost stejně jako silné mrazení, nervozitu a silné očekávání zlomového momentu podporují líbivá kamera a hlavně onen slavný hudební motiv v podobě známé "pískací" melodie. Jinak skvěle obsazeno a zahráno i v ostatních rolí, především pak obě krásné hlavní hrdinky coby matka s dcerou (ač ve skutečnosti je od sebe dělilo pouhých čtrnáct let).(9.1.2015)

 • MrPierc
  ****

  Hlavní postava je pěkně zvrácená duše, která si dokáže pohrávat s ostatními ve své blízkosti. Je mazaný, hravý a zlomyslný. Dokáže každého obalamutit svým nevinným výrazem a chováním - velmi mi připomínal postavy jako Keyser Söze (Obvyklí podezřelí 1995) a Sebastian (Velmi nebezpečné známosti 1999). Navštíví jednu rodinu a pak její členy začne pomalu zpracovávat a omotávat si je kolem prstu. Dětská nevinnost s vypočítavostí totálního hajzla. Jeho ďábelský plán vychází až téměř do posledního bodu. Hywel Bennett v hlavní roli jednoduchého chlapce, jménem Georgie, jenom září a působí zlomyslný úsměv i divákovi při sledování jeho lstivosti. Film jsem si původně sehnal hlavně kvůli zvědavosti, protože mě k němu dovedla skladba Twisted Nerve, kterou jsem znal z filmu Kill Bill, ale původně zazněla právě v tomto podařeném thrilleru. Nelituji a velmi jsem se bavil až do konce - někteří lidé jsou prostě svině. Doporučuji hlavně kvůli atmosféře a vynalézavosti hlavního antihrdiny.(19.8.2013)

 • vitekpe
  *****

  Uplne spickovej, nenapadnej psycho film napinavej do posledni vteriny. Cista prace. Hayley konecne vyrostla z oskliveho kacatka v moc krasnou britku, a kouka se na ni jedna basen. :-) Potesila tez ucast "neuspokojene" Billie W., a te mi bylo opravdu lito... Celemu filmu ale kraluje Hywel Bennett v roli rozmazleneho blbecka a neprijemneho psychouse prvni kategorie (misty mi vzhledem pripominal Sheldona Coopera z TBBT, coz je jeste vic psycho). Muziku ani nezminuju, vyborna. P.S.: Taky jsem si samozrejme na zacatku filmu hned vzpomnel na Harold and Maude - protoze bohatej synacek se nudi atd....ale jinak si filmy podobne nejsou. Tohle je napinave psychodrama, kdyzto HaM je spis mila komedie.(14.5.2014)

 • - Slavná melodie, vytvořená pískáním, zazněla poprvé v tomto filmu, avšak dočkala se znovuobjevení a velké popularizace ve filmu Kill Bill (2003) režírovaný Quentinem Tarantinem. Falešná sestřička Elle Driver (Daryl Hannah) si jí píská, když vchází do nemocnice a jde zavraždit Černou Mambu (Uma Thurman). (MrPierc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace