Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko

Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko

Extremely Loud and Incredibly Close

Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko

Drama / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2011, 124 min

• mcb

Odporný a neuvěřitelně patetický kýč. Předčítač se alespoň mohl opřít o skvělé herecké výkony, tady je jenom nesmírně otravný malý spratek, který mi svými přechytračelými řečmi lezl na nervy přibližně od páté minuty filmu. Nechápu, jak se Daldry mohl od své typické citlivé režie (Hodiny) propadnout až k takové přecitlivělé ubulené hře na umělecký film. Nezajímavá a iritující nuda plná zaslzených očních kanálků, v jejímž těsném závěsu je Stoneovo World Trade Center.(19.2.2012)

70%. Tom Hanks tu skvěle zahrál tatínka, kterého by chtěl mít snad každý normální kluk. Dlouhé úseky s hledáním klíče mě docela nudily, dokonce jsem se přestal dívat a film si dopouštěl další den, ale s příchodem M. von Sydowa mě film začal bavit čím dál víc (jeho němý nájemník je krásná postava) a vygradoval k celkem fajn pointě. Já mám emotivnější filmy rád, tenhle mě sice nedohnal k slzám, ale k pocitům nespravedlnosti, dojetí a smutku. Pokud podobný druh filmu, který prvoplánově tlačí diváky k sentimentu a smutku, nemáte rádi nebo na něj nemáte náladu, asi ho nedokoukáte. Pokud ano, citlivky si pobrečí. Plusem je i výborná hudba a herecké výkony vedlejších postav.(4.7.2014)

• MartinezZ

Rádoby dramatická slátanina na pozadí událostí 11. září 2001. Pokud chcete drama z podobného soudku, u něhož byste se nenudili a neusínali, tohle neuvěřitelně potichu a z nesmírné dálky obejděte a zastavte se až u Reign Over Me. ~ 1,5* ~ Zajímavé komentáře: verbal(18.8.2012)

Vše dobré v tomhle slzopudném dojáku je dáno kvalitou knihy. Smutné je, že Daldry vyzmizíkoval geniální variace vyprávěcích postupů použitých v románu Foerem a nenahradil je ničím jiným. Vzniklo tak šablonovité, plytce hollywoodské melodrama s nesympatickým (čti otravným) hlavním hrdinou. Líbivou kamerou se taková díra zalátat nedá. Jediným výraznějším plusem jsou herci ve vedlejších rolích. Zejména Max von Sydow, který nepotřebuje ani mluvit, aby podal skvělý výkon.(16.9.2012)

ja vlastne ani neviem, co napisat. Som proste sentimentalna dusicka, ktora si rada poplace, a vobec mi nevadi, ze je to "akoze prvoplanove, citovo-vydieracske, plne patosu a co ja viem este co kto o tomto filme napisal" :) ja som zrala kazdu jednu minutu, plakala som ako mala a je mi to jedno. Hocikedy sa za tento film budem bit do prs a obhajovat ho. Krasne.(7.2.2012)

• - Alexandre Desplat byl s prosbou o složení hudby k filmu osloven na poslední chvíli. Svou práci pak musel odvést za pouhé tři dny. (Brousitch)

• - Film je inšpirovaný rovnomennou knihou spisovateľa Jonathana Safran Foera. Ide už o druhú filmovú adaptáciu tohto autora. Prvou bolo Všetko je osvetlené (2005) podľa knihy s rovnakým názvom. Do roku 2011 Foerovi vyšli tri romány, z toho sú dva sfilmované. (toi-toi)

• - Max von Sydow se stal ve věku 82 let druhým nejstarším hercem, který byl kdy nominován na Oscara. Nejstarším nominovaným byl Hal Holbrook za film Útěk do divočiny (2007). Holbrookovi bylo taktéž 82 let, ale byl o 50 dní starší než von Sydow. (Vlk17)