Celkom pozoruhodný muzikál, v ktorom hrá MARILYN, a preto som mal veľké chute si ho pozrieť. Obsahuje veľkolepé spevácke a tanečné čísla, kde dominuje päť členná rodina Donahueovcov, ktorí so železnou pravidelnosťou vystupujú spoločne, v akomsi druhe divadla - VAUDEVILLE. Takto to praktizujú už dlhé roky, ešte keď boli Tim, Steve a Katy mali zasrani. Samozrejme, ako to tak klasicky býva, všetko sa mení v dospelosti, keď Tim spozná osudovú ženu, novodobú STAR - VICKY. Ona sa stáva populárnejšia, či trebárs bude taktiež účinkovať spolu so súrodencami. Na jednej strane, sú až takmer spektakulárne muzikálové čísla, ktoré obsahuje snímok režiséra Waltera Langa, ale zase, čo mi vadí, že sa to absolútne nikam dejovo neposúva, nenapreduje to, a tak sa rozhodli scenáristi, manželia Ephronovci „okoreniť” hlavné dejstvo, komplikovanými, rodinnými, vzťahovými situáciami, a to je najväčší kameň úrazu, pretože to robia hlúpym spôsobom, ktorý ma nudil. Ako som na začiatku spomínal slávnu celebritu Monroe, ktorá má určite štipku hereckého talentu, oslovuje ma najmä svojim tradičným sexeppealom, ktorý môže rozdávať, zahrala si tu, nie príliš dlho, ako som si pôvodne myslel, čo až tak nevadí, lebo som mal ešte k dispozícii MITZI GAYNOR, ktorá mi pripomínala Ingrid Bergman. Zahral si tu aj „spolužiak” Gena Kellyho, zo Spievania v daždi, Donald O'Connor, kde nevidím nič nové, len tisíc - krát staré, otrepané, čo som videl u neho predtým. Možno tvorcovia dbali na fyziognómiu postáv, pretože „OTEC a SYN” , t. j. Terence a Tim, sa na seba dosť podobali, tak aspoň niečo pozitívne. Inak ma viac - menej, táto choreografia unavovala, mal som taký dojem, že tým sa len vyplňoval voľný čas... Nastáva akési sklamanie, ktoré zapríčinilo chabé scenáristické DUO, ale aspoň, že som si vychutnal Monroe, to je taký krásny pocit !(22.4.2017)

Příběh je stupidní a postavy nezajímavé. Ale výprava scény, kostýmy, písně, choreografie, Donald O'Connor a Marylin Monroe jsou zde jednoznačně na úrovni. Autor písní Irving Berlin pro film oprášil některé ze svých největších hitů z dob dávno minulých (které jsme mohli na plátně vychutnávat už třeba v Alexandrově ragtime bandu - včetně jeho stejnojmenného titulního songu, který je v Není nad showbyznys dohnán do dokonalosti v téměř desetiminutovém nápaditém čísle). Marylin M., která v tomto snímku hraje další sexbombu (tentokrát ovšem překvapivě ne úplně hloupou) pak zde skvěle předvádí některé z největších Berlinových šlágrů z 20. let, včetně "Lazy" nebo "After You Get What You Want, You Don't Want It".(30.12.2009)

• Houdini

Oscar 3 nominace: Kostýmy, Hudba - M, Námět(8.4.2004)

Mám raději muzikální 50. léta než následujicí 60., zpěv a tance jsou součástí kabaretu, jsou nejenom daleko přirozenější, ale také mi přijdou lépe zpracované a oproti West Side Story nebo My Fair Lady se tu více pracuje s dějem. V tomto ohledu mezi ty lepší patří i toto dílo a bohužel si to také musí pokazit příběhovou linií, která zapříčiní absenci dalšího zhlédnutí.(29.3.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,000,000Tržby Celosvetovo $-(23.4.2010)

• - Marilyn Monroe (Vicky Parker) scénu "Heat Wave" natáčala veľmi dlho. Pri jednom pokuse spadla a poranila sa. (AdamCritic)

• - Filmové kostýmy stálo štúdio 10 000 amerických dolárov. (AdamCritic)

• - Marilyn Monroe vo filme hrať nemala vôbec. Prikývla však na scenár vo chvíli, keď jej povedali, že ak ho dokončí, zvýhodnia jej zmluvu. (AdamCritic)