Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

Harts

Nebylo to špatné, jen to bylo docela předvidatelné a některé věci absolutně nereálné:-) oddechovka pěkná. ()

Kingjiri

Podle traileru a hereckýho obsazení se zdál být Muž na hraně lepší film, než ve skutečnosti je. Pořád to ale neni taková hrůza, jak pár lidí v komentářech píše. Od prkennýho Worthingtona by nečekal hereckej koncert ani ten největší optimista, ale od Eda Harrise jsem teda čekal mnohem víc, potěšil aspoň Jamie Bell a Elizabeth Banks. Příběh taky nijak neoslní, objeví se i pár logickejch nesrovnalostí, pro mě však bylo nejdůležitější, že jsem se skoro vůbec nenudil. Děj má slušný tempo a v závěru i solidně natočenou akci. Jsem sice trochu zklamanej, ale na jedno zkouknutí to bylo fajn, sympatickej žánrovej průměr. ()

Smidak

Strašně naivní, předvídatelný a hloupý film. Když mi pak někdo řekl, že to je něco jako Phone booth, musel jsem se mu vysmát. 35%, ()

bararich8

Líbilo se mi to, ačkoliv je možná škoda, že divák už věděl o co jde po zhlédnutí traileru nebo to vlastně bylo poodhaleno k začátku filmu - jinak by mohl divák dál žít v jakémsi nevědomí, což by taky nebylo k zahození. Ani tohle provedení však vůbec není špatné a po celou dobu si film držel slušné tempo a nenudil, konec možná trochu moc přepísknutý, ale dá se to. Jak tu někdo psal, je to naivní až běda, ale dobře se na to kouká. 4* ()

DAPDO

Kdyby nebylo posledních asi dvaceti minut, dal bych tři hvězdy, ale ten konec všechno zhatil. Neuvěřitelně naivní... ()

darkreider

Zhrňme si to. Genesis Rodriguez nastúpi v krátkom tope (volá sa to tak?) s hlbokým výstrihom do ktorého akurát zapadne pushup ružová podprsenka, z ktorej len tak tak, že nevypadnú jej luxusné dokonale tvarované prednosti. Po chvíli sa nasúka do úzkeho neoprénového overalu a našťastie nám réžia scénu súkania sa doň poskytne aj s pohupovaním zadnej časti tela. Po ďalšej chvíli sa vráti pushupka a výstrih. To ostatné okolo je naivné heist movie, ktoré používa aj tie najstaršie triky (červený drôt, fotka na kamere) starých blokbasterov a mieša ich s celkom sviežim rozptyľovacím manévrom na rímse. Vážne sa to brať nedá už po pár minútach, ale ako sobotný popkorn s mozgom v mrazáku to ide. ()

Joppo88

Mám dojem, že režisér si pred tým ako sadol na režísérsku stoličku, pustil doma Telefónnu buúdku a snažil sa urobiť jej remake... Remake, ktorý stavai týpka na rímsu. Lenže napätie sa vytráce ešte pred polovicou filmovej minutáže, Priskoro prišlo odhalenie kto je kto.. .a tá nesmierna naivita - brrrrrrrr. Zaspával som. ()

Eilean Donan

Milujem spojenie davizmu - novinárov - peňazí... a ešte keď je to okorenené o pár kúskov napätia, nuž, akurát pre mňa. Burns a Bell top. A bonus - celkom dobrý soundtrack. ()

Whitebeard

Takovej připitomělej thriller o prokázání neviny bývalýho poldy, na kterýho údajně ušili boudu za pár mega. Odsedí si dva roky a rozhodne se prokázat nevinu. A pak přichází průser za průserem. Myslím tim filmový průsery. Sem tam se mihne nějaká světlejší chvilka filmu, jako třeba parádní Genesis Rodriguez, ale nějak to nestačí. Určitě ne na víc jak 3* ()

Torgal

Snaha o thrillerové napínanie v štýle Telefónnej búdky neustále zakopávajúca o hlúpy scenár. Filmársky je všetko na svojom mieste, kamera je v akčných scénach správne dravá, hudba tomu dáva ten správny podmaz - ale motivácie postáv a ich chovanie sa snažia filmu zlomiť väz. Špeciálne vyjednávačka Banksová je úplne stratená. Inak k hercom moc výčitiek nemám, Worthington bol na tej rímse správne odhodlaný a aj tá modelka, čo si na lupičskú akciu zobrala tie najväčšie náušnice čo doma našla bola prínosom - minimálne v tom, že sa bolo na čo pozerať (a že sa veru bolo, veď sa jej "to" skoro nezmestilo do overalu). Nakoniec teda hodnotím ako priemernú thrillerovú jednohubku, vytĺcť sa z toho dalo ale viac. 6-/10 ()

Pekisan

Moze este niekto natocit sofistikovany a akcny triler s velkou lupezou v hlavnej ulohe? Leth si mysli, ze nie a preto to vsetko zobral zlahka, (dobre) obsadil symaptickych hercov a spravil tuto sice originalnu, ale miestami az privelmi zjednodusenu verziu pre deti a mladez. Hoci by som nevinil len rezisera, lebo aj vdaka vyvoju Banksovej postavy sa zda, ze scenar mal tak dve strany. Z toho jedna bola prezentacia v powerpointe. ()

skalican

Nedávno film Ledge ,mnou ohodnotený 4* , podobný plagát, chlapík stojaci na hrane, akcia, .... Toto sa nechytá, slabé 2*. Naivné, umelo akčné, nelogické,... také klišé som dlho nevidel. Od 10. minúty už je všetkým jasné ako to všetko dopadne, žiadne prekvapenie,.. Slabota. ()

Jazz06

Ano, je pravda, že si tenhle film hraje na strašně promyšlený, ikdyž vůbec není. A že je to místy trochu hloupé a naivní. Mě to ale stejně bavilo a s čistým svědomím dám tohle hodnocení. ()

Respex

Relativně příjemná jednohubka. Od Muže na hraně jsem neočekával nic a to je podlě mě velmi zdravý přístup. Je to někde mezi 2* a 3* ale díky obsazení klidně dávám 3* a doporučení pro dlouhé večery. ()

waska

Maličko přitažené za vlasy, zpočátku lehce zmatené, leč koukatelné a bavitelné. Sympatické obsazené a od poloviny herců-neherců dobře zahrané. ()

kwaicheng

Ale jo, bavilo mě to, přiznávám, že z velký části kvůli tý plastikový holce co se tam proháněla čas od času jen v plťkách...Když je ten silikon ve spodním prádle, tak se na to dá aj koukat..ale co jsem to...aha jo film. No a film taky ušel. ()

Acrobat

Asger z rodu Thorovcov si na malej minutáži zoberie tak veľké sústo, ktoré sa mu len námatkovo nerozpadlo. Zlyhal jedine na konci, kde spoľahlivo a hlavne náznakovo načrtávaný dej sa na konci príliš rýchlo končí. Viete ale, mne je tento film nejakým spôsobom milý, hlavne ako je potrebné mať silnú rodinu a priateľov. Je jasné, že policajt by takýto plán nemohol dať. Nie je totižto Clooney so Soderberghom. Avšak má charizmu. Ide si svojim zjavom ( a že ma ako muž svojim outfitom vzrušuje ) za tým čo chce, a definuje pojem spolupráca. Lýdia je super a žena v tomto filme má svoju priam dokonalú rolu. Všetky twisty majú zmysel a fandím im, no ku koncu už verejnosť robí viac vecí akoby mala. Film odsýpa, ide striktne daným tempom a dávkujú sa veci primerane svojej veľkosti. Kamera, štúdio, triple plán funguje do doby náhody. Zdá sa mi, že fanklub človeka stojaceho na rímse je povinný a tento thriller spĺňa znaky dôveryhodnej práce. Jeden by nepovedal, ale slastný pocit sa dostavil. (videné 23.11.2019, Jojplus archív) ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013