Když bývalý newyorský policajt na útěku Nick Cassidy (Sam Worthington) vstoupí do lobby hotelu Roosevelt v New Yorku, vyjede do jednoho z nejvyšších pater budovy a vyleze na římsu, ohrožuje víc než svůj vlastní život. Na nějakou dobu se zastaví celé město a to včetně několika velice nervózních lidí s velkým tajemstvím. Cassidyho rozhodnutí nevytvoří pouze mediální bouři, ale také zapeklitou situaci pro policejní psycholožku Lydii Spencer (Elizabeth Banks), která se ho snaží přesvědčit, aby neskákal. Čím víc se o to snaží, tím víc jí začíná docházet, že Cassidy má možná v plánu úplně něco jiného než sebevraždu. Že by to mělo něco společného se záhadným projektem, na němž pracuje jeho bratr? Nebo s tajným jednáním jednoho z nejvlivnějších obchodníků New Yorku (Ed Harris)? Během Cassidyho odvážného kousku začíná postupně zapadat jeden dílek puzzle do druhého. Z příběhu zkompromitovaného poldy, který se snaží dokázat svou nevinu, se stává něco zdaleka víc šokujícího. Najednou je v sázce mnohem víc než život jednoho muže stojícího na římse. (oficiální text distributora)

Daryl.Dixon

To byla ale zápletka. Tak vězně na útěku, kterého mají povoleno sejmout na potkání, se snaží zachránit jako sebevraha z římsy hotelu, aby nehapal a nezpůsobil si bebí. Navíc byl tak sympatický, že bych nejraději otevřel to okno, co měl za zády, a trochu mu pomohl klacíkem - jak se říká "chytrému napověz, hloupého postrč". Hned by se vše vyřešilo a mohlo by se jít na další film. Jo a pak ta nejčastěji používaná věta muklů "já jsem nevinný" by mě fakt přesvědčila o jeho nevinně. ()

Kubi21

Já bych tento snímek moc neodsuzoval. První polovina je výborná a skvěle navnaďující. Druhá půlka bohužel ulítá k přehnané a zbytečné rádobyakčnosti. Námět a příběh je v pořádku a dosti nápaditý. Filmeček je zábavný a chvílemi nechybí ani humor. Na druhé straně vah je bohužel tentokrát dosti odfláknutý Ed Harris, který vlastně nedostal ani moc prostoru a pak ta temnější stránka s tím vším střílením apod. Filmeček nemusel být brán až tak vážně a mohlo skutečně zůstat u skvělého nápadu se zábavnou až vtipnou notou. Škoda. Dávám tři i s vědomím, že podruhé už to asi nebude fungovat ani průměrně. ()

Guran

Pěkná napínavá podívaná se sympatickými klaďasi v hlavních rolích. Námět inspirovaný Telefonní budkou vás rozhodně bude bavit a ikdyž se nejdná o všelijakou zápletku, film si oblíbíte a budete Samovi a jeho parťákům fandit, včetně Edwarda Burnse a Elizabeth Banks. Příjemný snímek, chválím. ()

PlayEasy

POMO má vlastně pravdu, je to "Spojenec" bez mozku. Ale víte vy co? V průběhu sledování nám to bylo úplně fuk :) My totiž oddechové béčko čekali - a vlastně jsme to i včera tak trochu chtěli. Film je strhující, adrenalinový, zábavný, no dal by se přirovnat k postavě Genesis Rodriguez. Mozek opravdu nemá, ale když se na ni člověk podívá, rozhodně by si dal říct ;-) 80% ()

DonBraso

Když se bavíš,tak to dokoukáš do konce,když ne,tak jsi na hraně a jestli jsi něco mezi tím,tak vypneš.Celý fim je čistá napínavá low akce,který sází na momenty,typu o kousek dál a všechno by bylo špatně.Je to čistě vypnout mozek,protože po půl hodině už vážně nebude třeba a velký finále s rozuzlením určitě nečekejte.To by jste si museli pustit The Ledge,která vrcholí do posledních vteřin. ()

davistercz

Tak dámy a pánové tohle je unikát začátku roku 2012! Film podobný jako Telefonní budka sice trochu slabší,ale opravdu jen o malinko.Hned ze začátku už se potápíte do děje a máte pocit jako by jste se topili v nadšení nebo nedočkavostí.Tenhle film jsem si oblíbil,že celý děj filmu není o tom,že Nick Cassidy chce potvrdit svojí nevinnost,ale zároven tam probíhají další akce.Hodně kompliců,kamarádu,smradlavých poldů a nakonec ten největší boss. Režisér udělal dobře,že natočil tak působivý a psychologický snímek jako je tento.Vybral též dobré herce.Nevím proč tak špatné hodnocení,ale měli by jste si uvědomit, že je málo filmů nebo málo režiséru, kteří dokážou natočit tak extremní motačku jako je tenhle film.Plný počet!!! doufám ,že bude dvojka! ()

Lukynekk

Docela dobrý film, solidně zvládnutý který si zaslouží 3-4 hvězdy. Od začátku, nevíte co čekat a o co vůbec jde a to je možná dobře. Hodně věcí přehnaných, ale pokud si od toho odpustíte a hodnotíte děj a napínavé zápletky, herecké obsazení, atd. tak rozhodně stojí za to. ()

mata77

Aj jaj jaj jaj jaj! Obrovský problém v scenári. Jedna kravina strieda druhú a bolo ich toľko, že mám chuť na tento film jednoducho zabudnúť. Ešte aj Sam Worthington má neskutočne otrasný účes a jeho charizma sa niekam vytratila. Klincom do truhly bolo jeho lezenie po stene bez nejakých vačších problémov, pričom sa pridržiaval len končekmi prstov v štrbinách múra a samozrejme nesmiem zabudnúť finálny jump. Genesis Rodriguez tam je na odpútanie pozornosti, ale ani jej plný výstrih nedokáže zázraky. Možno keby to pojali viac ako humoresku... Jedna hviezda patrí Jamie Bellovi, inak odpad. ()

pafka

Mel jsem trosku hruzu z toho, ze me ceka dalsi Telefonni budka, kde se bude dej odehravat na 40 metrech ctverecnych ( tady podelnych :) ) Nic z toho ale není pravda. Film se odehravá sice jen na jedne ulici ve dvou budovach, ale v nekolika patrech. Dej je dobre a prehledne vrstveny. Ve filmu do sebe sceny zapadaji v rytmu, ktery neustale zrychluje, jak se blizi ke svemu konci (zkratka tak, jak se vetsinou u thilleru ocekava). Prekvapil me Ed Harris, protoze to byl zaporak na facku a zbastili jste mu to po prvnich dvou minutach na platne a Jamie Bell nezapomnel ve filmu vystrihnout aspon jednu slusnou piruetu. ()

FREEWHEELER

Man on a Ledge je dokonalý prípad ako klišé vo svete nefunguje. Celkom slušný nápad vlastne zanikol už na parapetnej doske. Postavy nedomyslené/nelogické, film je veľká naivita v obrovskej bubline, ktorá ma dnes aj prirovnanie "víťazstvo formy nad obsahom". A odo mňa ešte celkom slušné 2*. ()

jack_scott

Elizabeth Banks potvrdila že je skvělá, Sam Worthington se také činí. Námět není z nejsložitějších,ale je to pěkné a dobře koukatelné. Co chtít od takového filmu víc. Pobaví. *** ()

Kapka68

Hodně negativních komentářů a procentuální vyjádření filmu naznačuje, že film asi nestojí za nic. Ovšem po shlédnutí filmu musím říct, že se mi to hodně líbilo. Poměrně kvalitní herecké obsazení a opět doplněno nějakou nádhernou herečkou (Genesis Rodriguez). Můj závěr, ač mě to samotného překvapil, *****. ()

zuzulatomas

Cakal som od toho ze to bude nejaky nudny film, ale opak je pravdou. Neuveritelne fantasticky film (aspon podla mna ) kde nepravom obvineny clovek dokaze spravit uplne vsetko, aj za cenu svojho zivata aby dokazal pravdu a svoju nevinu. Preto davam za fim 5* pretoze do posledneho momentu napinave. ()

Vasyl

Příjemná oddychovka na večer. Sice to není moc napínavý, což je u krimi/thrilleru docela chyba, ale dívat se na to dalo. Mělo to hnusnýho padoucha (a když říkám hnusnýho, myslím hnusnýho, Harris vypadal jak živá mrtvola), pár správných a pár špinavých policajtů, podařenou vloupačku a zvraty až do konce. Btw ta ultimátní latino frnda byla fakt nádherná, živě bych si ju dovedl představit i v jiné roli, třeba remake Striptýzu by byl fajn. ()

Crybaby

Filmy nehodnotim podla ostatnych uzivatelov, resp. tych percent co su nad hodnoteniami uzivatelov ale podla vlastnych pocitov pri sledovani a po dopozerani filmu. Tento film ma drzal, bavil, bol premna zaujimavy. Nemam ani jednu vec co by som mu vytkol. ()

srolyma

Skokan na římse ve 20.poschodí a policejní vyjednavač? No tak to bude samé nezáživné tlachání, přemlouvání, psychologické rozbory, nuda a spánek do 20 minut. Zív... Ale co to? Útěk z vězení, honičky v autech, výbuchy, střelba, rafinovaná loupež jak z Mission Impossible? Tak z toho spánku nejspíš nic nebude, protože tohle je parádní akční podívaná, která s obvyklými „vyjednavačskými dramaty“ nemá naštěstí moc společného. A navíc Sam Worthington chodí po parapetu s nenucenou grácií Krokodýla Dundeeho. ()

CrazymanM

Rádoby cool film,se spoustou vychytávek,akce a hlavně klišé,mě však moc nezaujal.Srovnávat to se Spojencem(jak tady někteří píší),no to snad ne?!?Naštěstí film nebyl moc dlouhý,takže jsem to zvládl ale znova už asi nikdy!Líbí se mi komentář "Verbala" ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013