Když bývalý newyorský policajt na útěku Nick Cassidy (Sam Worthington) vstoupí do lobby hotelu Roosevelt v New Yorku, vyjede do jednoho z nejvyšších pater budovy a vyleze na římsu, ohrožuje víc než svůj vlastní život. Na nějakou dobu se zastaví celé město a to včetně několika velice nervózních lidí s velkým tajemstvím. Cassidyho rozhodnutí nevytvoří pouze mediální bouři, ale také zapeklitou situaci pro policejní psycholožku Lydii Spencer (Elizabeth Banks), která se ho snaží přesvědčit, aby neskákal. Čím víc se o to snaží, tím víc jí začíná docházet, že Cassidy má možná v plánu úplně něco jiného než sebevraždu. Že by to mělo něco společného se záhadným projektem, na němž pracuje jeho bratr? Nebo s tajným jednáním jednoho z nejvlivnějších obchodníků New Yorku (Ed Harris)? Během Cassidyho odvážného kousku začíná postupně zapadat jeden dílek puzzle do druhého. Z příběhu zkompromitovaného poldy, který se snaží dokázat svou nevinu, se stává něco zdaleka víc šokujícího. Najednou je v sázce mnohem víc než život jednoho muže stojícího na římse. (oficiální text distributora)

ilemas

Průměrný snímek na který jsem se vydržel dívat jen kvůli tomu co se z toho vyklube. Hned od začátku dokáže zaujmout, výborná kamera, ale svou naivitou vhodný spíše rovnou na dvd. Velmi zdařilé béčko. ()

easaque

+2* na tento film jsem narazil v noci v televizi po pár skleničkách až po první třetině a protože mě zaujal popis filmu a nebyla nálada ani síla na hlubokomyslný film, tak jsem u něj zůstal. Takže alkohol způsobil, že jsem se vlastně i docela se bavil. Přesto by mi bylo stydno ho přirovnat k dobrým filmům a tak aspoň dostane lepší 2 hvězdičky ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

lekr

Existují dva způsoby, jakým může člověk na Muže na hraně nahlížet. Buď se na něj bude dívat sofistikovaně a shledá v něm plno hloupostí, nelogičností a klišé a nebo ho bude vnímat jako odpočinkovou zábavu a pak si vychutná jízdu plnou adrenalinu, vygradovaného napětí, akce a skvělých herců. Já osobně jsem si zvolil druhý způsob a i přes pár očividných nesmyslů jsem si film maximálně užil. Zkrátka prvotřídní popcorn! ()

M.i.k.e

na režijní debut velmi slušný kousek,který sice nepřináší nic nového a svou "komplikovaností" si spíše podráží nohy,nicméně funkci dobře obsazené,oddechové zábavy,při které si divák odreaguje splňuje na jedničku.Řemeslně velmi dobře zvládnutá popcornovka,které nechybí napětí a spád se čas od času více než hodí...80% ()

rakovnik

Přestože někteří uživatelé věděli od začátku do konce, jak film bude probíhat a jak dopadne (jistě, co nového vymyslet ve filmu, kde hlavní hrdina očišťuje své jméno), přes některá ohraná klišé je ve filmu několik nových nápadů a zajímavých scén, nechybí akce ani napětí, čili mně se líbil. Zajisté je to i výborným hereckým výkonem Sama Worthingtona. Občas mi film připomínal Telefonní budku, především proto, že hlavní hrdina se pohybuje jen na několika málo centimetrech prostoru. Dechberoucí scény z římsy vystřídal rychlý závěr, i když jakýsi epilog filmu už byl přece jen podle mého gusta navíc. ()

Martin741

Slusny fryler, v ktorom Asger Leth predviedol klasicku rezisersku rutinu. Scenar nic moc, ale Elizabeth Banks je krasna sexica. V ramci mojej frylerovej jazdy slusne, takze 65 % ()

Aljak

Začalo to celkom zaujímavo a postupne sa ma zmocňoval pocity, že to bude niečo na spôsob filmu Phone Booth, a celý príbeh sa bude odohrávať len na hrane mrakodrapu. No postupne sa celý príbeh rozvetvil aj do paralelnej dejovej línie s hľadaním záhadného diamantu. Nieže by sa mi to celé zdalo akosi málo atraktívne, ale proste tomu niečo chýbalo. Proste mi to prišlo celé také naťahovanie času, a pochybujem, že by tak dlho strážili muža na streche aj po tom ako zistili jeho totožnosť a identifikovali ho ako zločinca na úteku. Neviem, trošku nelogické a miestami zbytočne akčné. Takže odomňa 3*. ()

shyster

Už to zmiňoval někdo přede mnou, ale Muž na hraně je takový Spojenec po scénaristické lobotomii. Proč se většina postav chová nelogicky a veškeré "překážky" jsou zvládnuty na výbornou, mi nedává smysl ani teď, pár dní po shlédnutí filmu. ()

nick003

Jedinej film, kde spolu dva lupiči při loupeži řeší, jestli se spolu vyspí po obědě nebo po večeři. WTF moment měsíce. Slabý 3* ()

Langy10

Ani jsem nečetl o čem příběh pojednává, o to víc jsem byl překvapený o co v tom filmu půjde. První chvilky jsem myslel, že nějáký Blázen chce skočit a film bude o nějákym romantickym, či drama příběhu. Ovšem jakmile "Nick Cassidy" Měl v uší sluchátko, bylo mi jasný, že jde o to oklamat ostatní. A taky že jo! Parádní děj a příběh o to dokázat vsoji nevinu! 80% ()

O´Neill

Zajímavý film, který měl potenciál být mnohem lepším...Bohužel Asger Leth neodvedl moc dobrou práci, zejména střihy jsou opravdu tragické. Hudba skvělá, herci slušní (Ed Harris potěšil) a to je zhruba všechno. Ve finále dosti průměrné. ()

Nach

Zajímavý, napínavý film, který staví i stojí na tolika náhodných situacích, že kdyby jen jedna z nich nevyšla, hlavní hrdina by skončil tak, jak sám rozhodně nechtěl. Herecké výkony jsou s ohledem na průměrný scénář slušné, režie obstojná a celkově se jedná o působivý krimi thriller, který sice nijak nepřekvapí šokujícími zvraty, ale příjemně potěší nenáročného diváka. 75% ()

Daji

Ne, předkožku kolem krku u sebe nevidím, a to se jako správný gerber prohlížím v zrcadle několikrát denně. Opravdu se mi ani na temeni nezačalo objevovat vyústění močové trubice, ale tenhle film byl přímo pro mě! Takových nemám moc nakoukáno, ale pacoše s alzheimerem musím pochválit za vynikající zábavu. Začátek mi přišel trochu vleklý, ale konec byl strhující. Pro mě neokoukané, napínavé, nepředvídatelné. Ušatci a testosteronové policistky se taky dali s kapkou nadhledu překousnout. Někteří se na to asi dívali s hlavou v prdeli a hledali něco k snědku. Nebojte, 8 filmových fandů z 10 doporučuje hydrocolonterapii neboli klystýr. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013