Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

Demonic189

Priemerny thriller s miernym presahom do sveta scifi v závere. Samozrejme myslene ironicky. Scena s prevliekaním božskej Genesis Rodriguez považujem za svoj najintenzivnejši eroticky zážitok v ramci filmového umenia ♥. A to mam "predplatený" účet na pornhub. Od toho momentu ma ani nezaujímal nejaky Worthington či Harris... ()

lakart

Akční thriller, který není kdovíjak originální a nepředvídatelný, ale dobře se na to kouká. Myslím, že lepší a promyšlenější scénář by mu neuškodil. Jinak lehce nadprůměrný film s dobrým obsazením. 60% ()

danny_21

Skrznaskrz průměrná záležitost s opět nevýrazným Avatarem a značně přestárlým švihákem, modroočkem Edem. Naivňoučký, průhledný a utahaný ( zejména v první polovině ) s zabíjejícím závěrem - chjo. Copak neumíme natočit dobrý thriller s takovýmhle obsazením - scénáristé, kde jste, přetaňtě to holit a koukejte konečně něco pořádnýho napsat -50 % ()

bearmeedek

Lehký koktejl uprchlíků a dokonalých loupeží za účelem očisty jména. NY poldové si mezi sebou moc nevěří a dovedou rychle měnit názor. Slušně udělaný film, na který se dobře dívá a dává pocit divácké pohody. Příjemně okořeněno Geneis Rodriguez s jejím neúčelovým polostriptýzem uprostřed loupeže. Skok z mrakodrapu byl už přehnaný ale co se dá dělat. Jinde létají auta na padáku. Dávám slabších 70%. ()

gemi

Naprosto bombovní osmdesátková věc, jenom bohužel natočená s pětadvacetiletým zpožděním. Dneska už se s WTF momenty a demencí ve filmech přece jenom šetří o fous víc. ()

Nix

Tyhle zábavné heist filmy mne baví. Sam je tu super, občas mne ten chlápek překvapí. A celkově je to povedený béčko, které se nesnaží být ničím víc. Jasně, zvraty jsou hloupý a dokážete je předvídat, taky lokací tu moc není a víceméně se to točí kolem Sama, ale o to víc mne to bavilo. Oddychová zábava. ()

Zagreus

Příliš efektní, místy až hyperdynamická (ne vyloženě akční, ale taková... pozérská, řekl bych) kriminálka s průměrným scénářem. Napětí je zde asi největší plus. Za lístek do kina ale film rozhodně nestojí. ()

dj_kure

Příběhová linie má poměrně dost děr. Ale navzdory tomu jsem se celkem slušně bavil a občas byl i napjatej i když moc nemám rád filmy kde rozhoduje hlavně náhoda a klišé s přestříháním drátů např. (jestli červenej nebo modrej....šmik....chvíle napětí....uf) mi taky moc nevonělo, ale vem to čert. Natočený to bylo hezky :). 60% ()

Jerry_87

Na to, že sa film tvári skutočne vážne, je v ňom až príliš veľa nezmyselností. Mňa teda pobavila záverečná scéna zoskoku neuveriteľne. 4/10 ()

Clark_Kent

Je to zajímavý film podobný Telefonní budce. Napínavý thriller a nevinný Sam Worthington a krásná policajtka Elizabeth Banks. ()

Lilien

taká rýchla a spravodlivá jedno-hubka, ktorá si viac percent ani nezaslúži pretože s prepracovaný plán vyvrcholí tupou pointou ktorá viznie uplne trápne a hlúpo, najmä oživenie ich otca. ()

beso74

Hybrid Vyjednávača (http://www.csfd.cz/film/14858-vyjednavac/) a Spojenca (http://www.csfd.cz/film/220722-spojenec/) trpiaci jedným závažným neduhom, tvorcovia ako pokeroví analfabeti išli s bubnom na zajace a všetky tromfy vytiahli zo svojho rukáva predčasne. A tak divák namiesto toho, aby rozmýšľal, čo sa stane, už len sleduje akým spôsobom to k tomu predvídateľnému vyvrcholeniu dôjde. Veľká škoda že sa takáto sľubná látka dostala do rúk impotentov, ktorí to úplne ale úplne potentovali... ()

Zombiepod

Vcelku zaujímavý thriller s fantastickým scenárom a nápadom, ktorý by si zaslúžil oveľa väčšiu poklonu, nebyť nechutne osnovitého a gýčového hollywoodskeho spracovania. Napriek tomu aj takto naivne pomotaný a nepredvídateľný príbeh strávi bežný divák nanajvýš jednoducho bez toho, aby si pri záverečných titulkách vyškriabal chrastu do čela. Blockbuster ako sa patrí. ()

TEKAS

Sam Worthington? Ten Sam Worthington? Z Avataru? Vypadá tu jako největší ztroskotanec a bezdomovec a hraje... No Avatar zřejmě nedopadl tak dobře jeho zásluhou, on je omyl. ()

Petus

Jak to jen říct, aby to nevypadalo blbě... no asi to nepůjde. Prostě jsem zklamaná, že jsem nebyla zklamaná. Dává to smysl? Nic světoborného jsem od toho nečekala, spíš naopak, že to bude pěkná hovadina. A ona to byla jedna z nejzábavnějších "hovadin", které jsem poslední dobou viděla. Navíc s velmi slušným hereckým ansáblem, ze kterého mě nejvíc potěšil poněkud strašidelně vypadající Ed Harris a pak Billy Eliot - Jamie Bell, jehož větu "Angie, ty jsi umělecké dílo", by si měl každý chlap zapsat za uši a své ženě pravidelně opakovat. Bez ohledu na to, jestli je to pravda. ()

VvV14

Podle mě z toho šlo vytáhnout trochu víc, ale i tak to docela stačilo. Nenudil sem se a poměrně přehledně se orientoval. Zápletka zajímavá a dobře zahraná. Na víc jak 3* to však nevidím. ()

TommyDiamond

Nespravedlnost je daná osudem, s ní bojovat nelze…. Tomuto slavnému přísloví se tvůrci Muže na hraně akorát tak smějí… Jejich uměle vytvořený příběh o muži na římse mrakodrapu, který rozehrál velmi vysokou hru, jenž ho má ospravedlnit, mě určitým způsobem zaujal. Přirovnání k telefonní budce je celkem výstižné. Ovšem, aby se celý tento příběh zvládl odehrát na jednom místě jako telefonní budka, na to muž na hraně nemá. Nemám velké výhrady, film se mi líbil a bavil mě. Dám tři hvězdy... ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013