Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Takový ten snímek pro diváky, který se snaží o to, aby ukázal zajímavé, možná trochu divné, možná trochu vtipné postavy, a to v období vánoc, kdy jsou některé situace skutečně až absurdní, jiné dramatické a emotivní. Jenže se celkově nějak moc nedaří zaujmout a jsou to spíš jen některé scény, které nadchnou, ale celek nefunguje.(7.4.2017)

 • vickeyek
  **

  Bohužel patří tento film k málu filmů, u nichž při odchodu z kina musím chvíli stát s otevřenou pusou a říkat si: "Co to proboha bylo?" Propletení několika povídek do sebe jaksi ztrácelo funkčnost už ze začátku, později se to jen prohloubilo - postavy byly neautentické, jednotlivé příběhy také. Hvězdičku dávám za vtip - když opilý chlap vezme lopatu a praští svého soka v kostýmu Santa Klause, načež ho vymění za Ježíška v jesličkách a zavolá policii, přijde to každému celkem vtipné. Druhá hvězdička (nebo snad spíš půlhvězdička) patří několika originálním záběrům (jízda auta od lampy k lampě).(2.1.2011)

 • salalala
  ***

  Moc mě mrzí, že takhle hodnotim, ale víc dát prostě nemůžu. Má to výbornou (anti)vánoční atmosféru, což se mi strašně líbí. Je to smutný a mnohdy pravdivý. Má to krásnou kameru a hezký lokace. Škoda, že ten scénář vázne. Těch příběhů je tu hodně a některý bohužel vyznívají do prázdna a nejsou tak emotivní. Moc humorný to neni, jsou tu spíš takový smutný chvíle, kdy si uvědomíme, o čem vlastně ty Vánoce vůbec jsou. Je to skvělá protiváha všech přeslazených hollywoodských dojáků, kde všechno končí dobře. Navíc tu jsou dobrý herci. Jen prostě zásadní problém je scénář, který nedává divákům moc možností se s někym zžít a vytvořit si k němu nějaký hlubší vztah. Ale nostalgii a smutek to vytvoří, to zas jo. 60%(16.11.2010)

 • dr.horrible
  ***

  Toto je presne ten typ filmu, ktorý si pustíte, keď chcete na Vianoce dostať depku. Zo začiatku to vyzerá sľubne. Herecké výkony sú viac než slušné, a tá atmosféra a všadeprítomné mrazivé ticho ma patrične dostali. Ibaže kopa pekných obrázkov zasnežených krajín ešte film nespravila a akokoľvek je tu všetko pekné a atmosferické, tak je to aj nedotiahnuté, a tam kde mal film ešte aspoň polhodinu pokračovať, zrazu narýchlo skončí a všetky tie poviedky vyznievajú dostratena. Namiesto toho príde jedna krátka scénka zapájajúca do filmu politiku a multikulturalizmus, a asi ani nemusím hovoriť ako sa to tam nehodilo (aj keď s tým súhlasím). Film je to dobrý a medzi klasickou vianočnou komerciou značne vyčnieva, ale prerušiť niečo uprostred deja, keď to má našliapnuté na post severskej Magnólie, to proste neni fér. 65%(2.10.2012)

 • ZkuKol
  ***

  Skandinávská odpoveď na Lásku nebeskou (samozřejmě přeháním). Několik příběhů, jež se odehrávají právě na štedrý den, se nám snaží ukázat, že na těch rčeních o vánočních slibech, laskavosti, upřímnosti a poetice něco bude. Herci jsou povedená parta, režisérovi se daří držet vděčnou atmosféru v mezích neotravnosti. Jen je škoda, že kvalita jednotlivých epizod je dost různá, stejně míra násilnosti poučení z nich plynoucí. Na druhou stranu po dlouhém dni film docela dokáže vyčistit hlavu a rozdělat jiskřičky vánoční nálady, což byl asi jeho účel a tudíž si své diváky zaslouží. Malé město, vánoce, sníh a takové hřejivě lidské příběhy, ale nebojte, netočil to Dušan Klein:-)... 60%(15.12.2010)