Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je Štedrý večer a několik obyvatel zasněženého norského městečka se připravuje na důležitý okamžik v roce. Milenka připravuje romantickou atmosféru pro svého ženatého milence; opuštěný manžel se převleče za Santa Clause, aby mohl strávit chvíli se svými dětmi, zatímco jiný muž upřednostní práci před společným večerem se ženou. Chlapec zamilovaný do spolužačky zalže, jen aby s ní mohl být o něco déle; milenci na útěku potřebují pomoc cizího člověka a starý manželský pár přichází o to nejcennější, co v životě měl. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Není na škodu občas vidět vánoční film, který na téma jde trošku z opačné stránky věci. Často to můžou být skvělé zážitky. Ne ale úplně u tohoto filmu, leč náběh by měl. V jakém jiném vánočním filmu Vám totiž míří snajpr na dítě uprostřed nějaké tepelné elektrárny. Pak už je to ale série smutných příběhů, které se ve výsledku mají protnout. A přiznám se, že to protnutí bych čekal zajímavější. Navíc bych čekal i trošku více té naděje, když tu jsou Vánoce a ne zrovna nostalgii a smutek. ()

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Skandinávská odpoveď na Lásku nebeskou (samozřejmě přeháním). Několik příběhů, jež se odehrávají právě na štedrý den, se nám snaží ukázat, že na těch rčeních o vánočních slibech, laskavosti, upřímnosti a poetice něco bude. Herci jsou povedená parta, režisérovi se daří držet vděčnou atmosféru v mezích neotravnosti. Jen je škoda, že kvalita jednotlivých epizod je dost různá, stejně míra násilnosti poučení z nich plynoucí. Na druhou stranu po dlouhém dni film docela dokáže vyčistit hlavu a rozdělat jiskřičky vánoční nálady, což byl asi jeho účel a tudíž si své diváky zaslouží. Malé město, vánoce, sníh a takové hřejivě lidské příběhy, ale nebojte, netočil to Dušan Klein:-)... 60% ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Takový ten snímek pro diváky, který se snaží o to, aby ukázal zajímavé, možná trochu divné, možná trochu vtipné postavy, a to v období vánoc, kdy jsou některé situace skutečně až absurdní, jiné dramatické a emotivní. Jenže se celkově nějak moc nedaří zaujmout a jsou to spíš jen některé scény, které nadchnou, ale celek nefunguje. ()

Pokryvac 

všechny recenze uživatele

Vo všeobecnosti trocha nedocenený poviedkový film zložený z niekoľkých minimalistických príbehov. Rozhodne sa jedná o pozoruhodný počin. Film pôsobí pokorným dojmom, nesnaží sa príliš pôsobiť na city a je typicky seversky chladný. Niektoré príbehy pôsobia síce nedotiahnuto, dokonca by som povedal, že ani jeden z príbehov neobsahuje žiadnu výraznú pointu, ale dokážu zaujať svojou civilnosťou. Žáner komédia/dráma (ako je uvedené vyššie) je však dosť zavádzajúci, keďže by som film nebol označil ani len za tragikomédiu - pre mňa minimalistická skladačka vzťahov priblížujúca pohľad na severské Vianoce. ()

Sandiego 

všechny recenze uživatele

Stylistické prostředky výborně navozují prožitek štědrovečerní melancholie, ale snaha o univerzální postižení lásky ve všech jejích podobách vede akorát k opakování a rozmělňování výrazného pocitu do celovečerní stopáže. Film tak působí spíše únavně a bez jakékoliv variace v rytmu či naladění postav. Navíc narativní struktura, která stojí spíše na nápadech, jež nemají ani prostor k dalšímu rozvíjení, a na laciných melodramatických pointách, působí dost rušivě a oslabuje autentický převod nálady na diváka. ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama