Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.horrible
  ***

  Toto je presne ten typ filmu, ktorý si pustíte, keď chcete na Vianoce dostať depku. Zo začiatku to vyzerá sľubne. Herecké výkony sú viac než slušné, a tá atmosféra a všadeprítomné mrazivé ticho ma patrične dostali. Ibaže kopa pekných obrázkov zasnežených krajín ešte film nespravila a akokoľvek je tu všetko pekné a atmosferické, tak je to aj nedotiahnuté, a tam kde mal film ešte aspoň polhodinu pokračovať, zrazu narýchlo skončí a všetky tie poviedky vyznievajú dostratena. Namiesto toho príde jedna krátka scénka zapájajúca do filmu politiku a multikulturalizmus, a asi ani nemusím hovoriť ako sa to tam nehodilo (aj keď s tým súhlasím). Film je to dobrý a medzi klasickou vianočnou komerciou značne vyčnieva, ale prerušiť niečo uprostred deja, keď to má našliapnuté na post severskej Magnólie, to proste neni fér. 65%(2.10.2012)

 • kaylin
  **

  Takový ten snímek pro diváky, který se snaží o to, aby ukázal zajímavé, možná trochu divné, možná trochu vtipné postavy, a to v období vánoc, kdy jsou některé situace skutečně až absurdní, jiné dramatické a emotivní. Jenže se celkově nějak moc nedaří zaujmout a jsou to spíš jen některé scény, které nadchnou, ale celek nefunguje.(7.4.2017)

 • ZkuKol
  ***

  Skandinávská odpoveď na Lásku nebeskou (samozřejmě přeháním). Několik příběhů, jež se odehrávají právě na štedrý den, se nám snaží ukázat, že na těch rčeních o vánočních slibech, laskavosti, upřímnosti a poetice něco bude. Herci jsou povedená parta, režisérovi se daří držet vděčnou atmosféru v mezích neotravnosti. Jen je škoda, že kvalita jednotlivých epizod je dost různá, stejně míra násilnosti poučení z nich plynoucí. Na druhou stranu po dlouhém dni film docela dokáže vyčistit hlavu a rozdělat jiskřičky vánoční nálady, což byl asi jeho účel a tudíž si své diváky zaslouží. Malé město, vánoce, sníh a takové hřejivě lidské příběhy, ale nebojte, netočil to Dušan Klein:-)... 60%(15.12.2010)

 • Pokryvac
  ****

  Vo všeobecnosti trocha nedocenený poviedkový film zložený z niekoľkých minimalistických príbehov. Rozhodne sa jedná o pozoruhodný počin. Film pôsobí pokorným dojmom, nesnaží sa príliš pôsobiť na city a je typicky seversky chladný. Niektoré príbehy pôsobia síce nedotiahnuto, dokonca by som povedal, že ani jeden z príbehov neobsahuje žiadnu výraznú pointu, ale dokážu zaujať svojou civilnosťou. Žáner komédia/dráma (ako je uvedené vyššie) je však dosť zavádzajúci, keďže by som film nebol označil ani len za tragikomédiu - pre mňa minimalistická skladačka vzťahov priblížujúca pohľad na severské Vianoce.(21.12.2013)

 • Sandiego
  ***

  Stylistické prostředky výborně navozují prožitek štědrovečerní melancholie, ale snaha o univerzální postižení lásky ve všech jejích podobách vede akorát k opakování a rozmělňování výrazného pocitu do celovečerní stopáže. Film tak působí spíše únavně a bez jakékoliv variace v rytmu či naladění postav. Navíc narativní struktura, která stojí spíše na nápadech, jež nemají ani prostor k dalšímu rozvíjení, a na laciných melodramatických pointách, působí dost rušivě a oslabuje autentický převod nálady na diváka.(19.11.2010)