Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sandiego
  ***

  Stylistické prostředky výborně navozují prožitek štědrovečerní melancholie, ale snaha o univerzální postižení lásky ve všech jejích podobách vede akorát k opakování a rozmělňování výrazného pocitu do celovečerní stopáže. Film tak působí spíše únavně a bez jakékoliv variace v rytmu či naladění postav. Navíc narativní struktura, která stojí spíše na nápadech, jež nemají ani prostor k dalšímu rozvíjení, a na laciných melodramatických pointách, působí dost rušivě a oslabuje autentický převod nálady na diváka.(19.11.2010)

 • dr.horrible
  ***

  Toto je presne ten typ filmu,ktorý si pustíte,keď chcete na Vianoce dostať depku.Zo začiatku to vyzerá sľubne.Herecké výkony sú viac než slušné a tá atmosféra a všadeprítomné mrazivé ticho ma patrične dostali.Ibaže kopa pekných obrázkov zasnežených krajín,ešte film nespravila a akokoľvek je tu všetko pekné a atmosferické,tak je to aj nedotiahnuté a tam kde mal film ešte aspoň polhodinu pokračovať,zrazu narýchlo skončí a všetky tie poviedky vyznievajú dostratena.Namiesto toho príde jedna krátka scénka,zapájajúca do filmu politiku a multikulturalizmus a asi ani nemusím hovoriť,ako sa to tam nehodilo (aj keď v zásade proti tej myšlienke nič nemám).Film je to dobrý a medzi klasickou vianočnou komerciou značne vyčnieva,ale prerušiť niečo uprostred deja,keď to má našliapnuté na post severskej Magnólie,to proste neni fér. 65%(2.10.2012)

 • ZkuKol
  ***

  Skandinávská odpoveď na Lásku nebeskou (samozřejmě přeháním). Několik příběhů, jež se odehrávají právě na štedrý den, se nám snaží ukázat, že na těch rčeních o vánočních slibech, laskavosti, upřímnosti a poetice něco bude. Herci jsou povedená parta, režisérovi se daří držet vděčnou atmosféru v mezích neotravnosti. Jen je škoda, že kvalita jednotlivých epizod je dost různá, stejně míra násilnosti poučení z nich plynoucí. Na druhou stranu po dlouhém dni film docela dokáže vyčistit hlavu a rozdělat jiskřičky vánoční nálady, což byl asi jeho účel a tudíž si své diváky zaslouží. Malé město, vánoce, sníh a takové hřejivě lidské příběhy, ale nebojte, netočil to Dušan Klein:-)... 60%(15.12.2010)

 • salalala
  ***

  Moc mě mrzí, že takhle hodnotim, ale víc dát prostě nemůžu. Má to výbornou (anti)vánoční atmosféru, což se mi strašně líbí. Je to smutný a mnohdy pravdivý. Má to krásnou kameru a hezký lokace. Škoda, že ten scénář vázne. Těch příběhů je tu hodně a některý bohužel vyznívají do prázdna a nejsou tak emotivní. Moc humorný to neni, jsou tu spíš takový smutný chvíle, kdy si uvědomíme, o čem vlastně ty Vánoce vůbec jsou. Je to skvělá protiváha všech přeslazených hollywoodských dojáků, kde všechno končí dobře. Navíc tu jsou dobrý herci. Jen prostě zásadní problém je scénář, který nedává divákům moc možností se s někym zžít a vytvořit si k němu nějaký hlubší vztah. Ale nostalgii a smutek to vytvoří, to zas jo. 60%(16.11.2010)

 • Pokryvac
  ****

  Vo všeobecnosti trocha nedocenený poviedkový film zložený z niekoľkých minimalistických príbehov. Rozhodne sa jedná o pozoruhodný počin. Film pôsobí pokorným dojmom, nesnaží sa príliš pôsobiť na city a je typicky seversky chladný. Niektoré príbehy pôsobia síce nedotiahnuto, dokonca by som povedal, že ani jeden z príbehov neobsahuje žiadnu výraznú pointu, ale dokážu zaujať svojou civilnosťou. Žáner komédia/dráma (ako je uvedené vyššie) je však dosť zavádzajúci, keďže by som film nebol označil ani len za tragikomédiu - pre mňa minimalistická skladačka vzťahov priblížujúca pohľad na severské Vianoce.(21.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace