Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sandiego
  ***

  Stylistické prostředky výborně navozují prožitek štědrovečerní melancholie, ale snaha o univerzální postižení lásky ve všech jejích podobách vede akorát k opakování a rozmělňování výrazného pocitu do celovečerní stopáže. Film tak působí spíše únavně a bez jakékoliv variace v rytmu či naladění postav. Navíc narativní struktura, která stojí spíše na nápadech, jež nemají ani prostor k dalšímu rozvíjení, a na laciných melodramatických pointách, působí dost rušivě a oslabuje autentický převod nálady na diváka.(19.11.2010)

 • vickeyek
  **

  Bohužel patří tento film k málu filmů, u nichž při odchodu z kina musím chvíli stát s otevřenou pusou a říkat si: "Co to proboha bylo?" Propletení několika povídek do sebe jaksi ztrácelo funkčnost už ze začátku, později se to jen prohloubilo - postavy byly neautentické, jednotlivé příběhy také. Hvězdičku dávám za vtip - když opilý chlap vezme lopatu a praští svého soka v kostýmu Santa Klause, načež ho vymění za Ježíška v jesličkách a zavolá policii, přijde to každému celkem vtipné. Druhá hvězdička (nebo snad spíš půlhvězdička) patří několika originálním záběrům (jízda auta od lampy k lampě).(2.1.2011)

 • ZkuKol
  ***

  Skandinávská odpoveď na Lásku nebeskou (samozřejmě přeháním). Několik příběhů, jež se odehrávají právě na štedrý den, se nám snaží ukázat, že na těch rčeních o vánočních slibech, laskavosti, upřímnosti a poetice něco bude. Herci jsou povedená parta, režisérovi se daří držet vděčnou atmosféru v mezích neotravnosti. Jen je škoda, že kvalita jednotlivých epizod je dost různá, stejně míra násilnosti poučení z nich plynoucí. Na druhou stranu po dlouhém dni film docela dokáže vyčistit hlavu a rozdělat jiskřičky vánoční nálady, což byl asi jeho účel a tudíž si své diváky zaslouží. Malé město, vánoce, sníh a takové hřejivě lidské příběhy, ale nebojte, netočil to Dušan Klein:-)... 60%(15.12.2010)

 • dr.horrible
  ***

  Toto je presne ten typ filmu,ktorý si pustíte,keď chcete na Vianoce dostať depku.Zo začiatku to vyzerá sľubne.Herecké výkony sú viac než slušné a tá atmosféra a všadeprítomné mrazivé ticho ma patrične dostali.Ibaže kopa pekných obrázkov zasnežených krajín,ešte film nespravila a akokoľvek je tu všetko pekné a atmosferické,tak je to aj nedotiahnuté a tam kde mal film ešte aspoň polhodinu pokračovať,zrazu narýchlo skončí a všetky tie poviedky vyznievajú dostratena.Namiesto toho príde jedna krátka scénka,zapájajúca do filmu politiku a multikulturalizmus a asi ani nemusím hovoriť,ako sa to tam nehodilo (aj keď v zásade proti tej myšlienke nič nemám).Film je to dobrý a medzi klasickou vianočnou komerciou značne vyčnieva,ale prerušiť niečo uprostred deja,keď to má našliapnuté na post severskej Magnólie,to proste neni fér. 65%(2.10.2012)

 • kaylin
  **

  Takový ten snímek pro diváky, který se snaží o to, aby ukázal zajímavé, možná trochu divné, možná trochu vtipné postavy, a to v období vánoc, kdy jsou některé situace skutečně až absurdní, jiné dramatické a emotivní. Jenže se celkově nějak moc nedaří zaujmout a jsou to spíš jen některé scény, které nadchnou, ale celek nefunguje.(7.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace