Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

R1CH1E

Milý, lidský film, který na emoce netlačí, ale díky kterému přichází samy a ve zdravých dávkách. A teď mě omluvte, jdu se podívat do ZOO. ()

Scar

Pekný film, distribútormi a produkciou dotlačený do komédie, avšak nie veľmi šťastne, pretože sa môže ľahko dostať do nesprávnych rúk. Našťastie sa na ňu nehrá a na pílu netlačí. Oveľa viac vystupuje rodinná dráma, čo je len dobre. Detské výkony sú rozkošné, hoci niekedy až preafektované. Celkové herecké obsadenie a výkony rozhodne potešia. ()

Lukyn007

Už jsme to asi viděli nejmíň 100x. Někomu umře člen rodiny a ten zkouší začít nový život někde v prdelákově... Ale tenhle příběh se mi líbil asi ze všech nejvíc. 90% ()

Guzo

Podle názvu by možná leckdo očekával romantickou komedii, ale té komediální části tu opravdu moc není. Je to spíše drama o osudu rodiny, která se rozhodla začít znovu a úplně jinak. Dokonce ani vztah Damon-Johansson tu není nějak výrazně důležitý, ale i tak mají oba dost prostoru a naštěstí ho úspěšně využili. Celkově se jedná o velmi milý film, kdo má rád zvířata, tak si určitě přijde na své, a až na závěrečnou scénu, která mi přišla zbytečně naroubovaná, se to celé dost povedlo. ()

Pedross800

Fajnový rodinný film, který pohladí na duši a občas rozesměje i dojme..... někdo řekne, že je to až kýč ale život ten kýčem není a tenhle příběh je podle skutečné události, takže někde tam existuje skutečný taťka Damon s dětičkama a úžasnou rodinnou ZOO :-) ()

Mr.Dogman

Z počátku jsem byl nakloněn spíše k průměru, ale postupně se mi během filmu odhalovalo rodinné kouzlo, které dokázal Cameron Crowe na pozadí skromné zoologické zahrady vyobrazit vskutku vkusně. Natolik vkusně, že si ani nepamatuju, kdy se mi do očí při scéně vlily slzy, aniž by na pozadí hrála city drancující hudba - vyvrcholení neporozumění mezi Benjaminem a jeho synem tak patřilo k vrcholům filmu. A ano, i když byla tato scéna právě kvůli abscenci hudby natolik vzácná, soundtrack Jonsiho je dalším plusem, který celý příjemný zážitek zabalil. Skvělé herecké výkony, které se u takového typu filmu ani moc nečekají, navíc příjemně překvapily. ()

Ravi

Příjemný rodinný film, natočený dle skutečných událostí, je opravdu pohlazením po duši. A jde to i bez přílišné dávky amerických klišé. Doporučuji všem, kteří se chtějí podívat s celou rodinou na pěkný nenáročný film okořeněný citlivým zpracováním. 70% = 3+/5 ()

Dagoussek

Hodně pomalé tempo jednoho rodinného slaďáku spojená s koupí ZOO. Chvílemi se to dalo, ale zbytecně protáhlé a nudné. Matt Damon mě nepřesvědčil. ()

Autogram

Rozprávka pre deti aj dospelých, sú tam roztomilé zvieratká aj šelmy, to sa musí páčiť. Kráľ na začiatku stratí kráľovnú, má šikovnú dcéru, vzpurného syna, finančný radca mu zle radí, ale múdro využije zdedený poklad, veď rozhodnutia srdcom sú tie najlepšie. S pomocou poddaných sa dielo podarí, ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc. Dokonca sa nechá zbaliť krásnou poddanou a jeho syn podobne. Dlho som videl tento film len po častiach, raz som nevedel, ako sa tam ocitli, potom zas ako to skončilo, ale celé sa to dalo zvládnuť, samozrejme ako americká rozprávka. ()

Berenise

Ježíš ale veď to bolo hrozne hlúpe! Naivné do zblbnutia, predvídateľné, plné fráz a klišé, hlúposť, hlúposť, hlúposť! A nie, zvieratkám naozaj nie je v ZOO skvele! ()

Pecival

Dobrý, ale žádnej zázrak. Ani ta vychvalovaná pozitivní atmosféra na mně tolik nedýchla. Snad jenom trochu nakonci. Některé scény jsou navíc přepálený, například teskné vzpomínání na manželku za zvuků Sigur Rós. Tu a tam jsem se zasmál nebo culil, ale nijak extra vtipu taky nebylo. Herci fajn (Damon mi připomínal křížence Kurta Russella a Marka Walberga), ze Scarlett jsem byl trošku .. ehm.. překvapen, ale zase o to je hezčí je její přerod z ošklivého kačátka v to hezké. Četl jsem tu k její osobě nějaké výtky, mně teda přišla ultra šik. I zbytek obsazení je docela vpohodě (a Thomas Haden Church je super), ale prostě mně to nevzalo ničím za srdce. A to je u podobného filmu chyba. ()

JančiBači

Tak toto vôbec nebol film pre mňa a vedel som to hneď od začiatku.Pozrel som si ho však, pretože som si naivne myslel že ma bude trochu baviť kvoli zvieratám a o to bolo moje sklamanie väčšie. P.S : Matt Damon je škaredší z filmu na film :P ()

Hollohlaway

Silné obsazení láká, ale film se nijak neliší oproti tuctu jiných rodinných podívaných, a není ani výrazně vtipný, ani originální. Pravda, posadit městské děti do zoo kdesi v Zapadákově se sice rýsuje trochu neotřele, ale krásná zootechnička, trauma po smrti manželky, a náhlé spatření smyslu života v záchraně krachující zoo? No nevím. Tolik klišé najednou...nikdo nehraje nějak extra dobře, starší ratolest je dokonce vyjímečně na přesdržku, coby unuděný puberťák který je tak přehnaně nelogicky negativní, až to tluče do očí. Zachraňuje to jen roztomilá Maggie Elizabeth Jones, jinak zklamání. ()

zolo23

Už som si zvykol, že američania nakrútia asi všetko čo má čo i len trošku zaujímavý námet. Film o chlapíkovi čo si kúpi namiesto domu zoologickú záhradu som však nepovažoval za niečo čo by ma donútilo tento film si pozrieť. Matt Damon je však môj obľúbený herec (v topke ho mám od začiatku) a to v podstate rozhodlo. Kúpili sme Zoo je "ten" film pri ktorom nemusíte rozmýšľať a môžete si ho v kľude vychutnať. Nejak takto si predstavujem "pravý" rodinný film pre všetky vekové kategórie. Vedel som, že Matt je výborný herec, ale nikdy (aspoň si nepamätám) som ho nevidel hrať vážnu úlohu otca a tento film ma len utvrdil, že "hrať" naozaj vie. Škoda len tých typických rodinkárskych "sentimentálnych" klišé ktorým sa ani tento film bohužial nevyhol. Ja to proste nemusím, ale kladné pocity prevládajú takže OK. ()

zuza99

Hodně špatný. Matta D. a Scarlett J. mám ráda, ale jestli mi někde nesedli, tak tady. Damon byl nějaký zvláštně odulý a opravdu si myslím, že má na víc, než jsou rodinné filmy. Scarlett tam sice byla hezká, ale jak už jsem psala před chvíli, zbytečné plýtvání jejich talentem. Neuvěřitelně mi lezla na nervy ta malá holčička. Ještě další její sladký slovo a zabila bych se. Jestli byl film drama a komedie, o tom by se asi dalo také hodně polemizovat. Velká škoda je, že to nebylo ještě o něco delší. A ten konec? Omáj. Ta fantasmagorie s jejich mrtvou maminkou? Opravdu mě zaráží kolik má film procent. ()

Wbcko

Je to kýč jak prase, o tom není sporu, komu to ale vadí? Koupili jsme zoo je přesně ten typ filmu co jsem potřeboval dneska vidět. Jistě že nejde o nic objevného. Prostě klasická romantika, pouze pod malinko netradičním hávem. Mně to ale dnes k úsměvu a dobré náladě dopomohlo. Navíc nejsem náročný a co se filmu týče, tak asi i trochu romantik. Takže spokojenost a 75%. ()

jenik71

K mému překvapení vlastně vůbec nejde o komedii v pravém slova smyslu, ale hlavně o psychologickou záležitost. Čekal jsem vtipné situace se zvířatama a humorné scény související s budováním zoologické zahrady. Místo toho je tady tatík, který řeší jak problémy se zahradou, tak vztahy s vlastními dětmi a oddanými zaměstnanci zahrady. Avšak ono to není vůbec na škodu a film se mi nakonec docela líbil. Celodenní výlet do ZOO je ovšem ještě lepší. ()