• Česko

Smrtící orchidej

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

Tak film nebyl zas tak špatnej. Ale musím uznat, že se to Megatonovi režijně moc nevyvedlo. Akce je opravdu zvlášní, moc diváka nepoutá, ke konci byla aspon ta akce fajn, ale nějak světoborná nebyla. Příběh celkem ujde, ikdyž je dost nevýraznej. Často se ve filmu skoro nic neděje. Dokáže hlavně zaujmout jen hlavní představitelka. Ještě tak začátek je docela zájímavej + celkem dobře promyšlenej útěk z vězení. Hudba průměr. 50% = ***(6.10.2012)

Má to cool cover, Zoe Saldana taky není k zahození, ačkoliv některé kousky jsem jí tak úplně nevěřil, je to prosluněné, plné nažloutlých kamerových filtrů a dobrého vizuálu, z kterého se vytěžilo pramálo. Pouze obyčejný rutinní příběh o pomstě, plný klišé, standartních filmařských prvků a několika průměrných akčních scén. Ta nejlepší byla až na konec a ještě poměrně zle sestříhaná. Nebál bych se tvůrce pochválit za kvalitní zvuk a především pak mixáž právě poslední akce ala Jason Bourne (žádná hudba, jen zvuky úderů, výkřiků a rozbíjení věcí kolem - výtečně syrová záležitost). Bohužel hlavní hrdince to v 90 procentech případů tak úplně nevěříte, jak již bylo zmiňováno, a to beru za fatální průšvih. Chtělo to víc kulervoucí scénář.(6.2.2012)

Nič zložité na pozeranie, na rozmýšľanie a podobne.Bolo to jednoduché, Michael Vartan síce slúžil na jediné, a vôbec by nevadilo, keby tam jeho postava nebola(aj keď ja nemám nič proti tomu, keď ho vidím v nejakom filme). Zoe Saldana je šikovná, aj keď neviem či tu veľa toho musela hrať. Najšikovnejšia herečka bola tá malá, čo ju hrala za mlada. Inak som nikdy nepovažovala zubné kefky za smrteľnú zbraň...Priemer 55%(13.5.2012)

Vůbec ne špatná akční pohádka, jak by se mohlo z místního hodnocení zdát. Colombiana má totiž jedno velké pozitivum – Zoe Saldanu v hlavní roli. Ta, ať se před kameru nastaví z jakékoliv strany, je jednoduše k sežrání. Přepálený make-up ani anorektická vizáž mi v takovém názoru nijak nebrání. Určitě z ní nestříká charisma, ale do poctivě nakradeného béčkového řemesla se hodí náramně. Tady se navíc naštěstí nekontroluje kvalita příběhu (který je samozřejmě blbý, oplácaný zbytečnou okolní vatou a plný logických lapsů), ale kvalita akce a jakéhosi feelingu. A ten se ke mně dostavil. Režisér třetího Kurýra opisuje, kde se dá, ale řemeslo má zvládnuté velmi solidně a s tempem taky problém nemá. Nejen proto velmi slušné tři hvězdy..(8.11.2011)

Trošku bych to přirovnal k Salt, ne snad ani tak kvůli tomu, že to má podobný ráz, ale spíš kvůli schématu - první polovina hodně povedená, napínavá, druhá polovina se spoustou logických chyb a divných momentů. Díky tomu film spadne na průměr. Škoda, že autoři nedokáží udělat celý film tak úderný, asi by měli točit jen hodinové filmy. Každopádně je nutné říci, že akční scény jsou natočeny hodně dobře a jsou velmi napínavé. 60%(4.12.2011)

• - Natáčení probíhalo v New Orleans, Chicagu, Mexico City a francouzských studiích SPF. (272827)

• - Oblečení, které si na sebe Cataleya (Zoe Soldana) bere poté, co se poprvé objevuje ve filmu, je inspirováno oblečením, které nosila Mathilda (Natalie Portman) ve filmu Leon (1994). [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

• - Cataleya (Zoe Saldana) se v Chicagu poprvé probudí v pokoji s plakátem z filmu Zjizvená tvář (1983). (JardaBauer)