• Česko

Smrtící orchidej

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

Akční pohádka po "bessonovsku". Jistě, je to stokrát ohrané téma, kterého se režiséři a scénaristi jen tak nevzdají, ale co, je m´en fiche. Já jsem na hodinu a půl v kině vypnul, párkrát se zasmál, párkrát mi hlavou problesklo "přitažené za vlasy", ale většinu filmu jsem se dobře bavil. Škoda, že taková mstitelka nehoní darebáky nejen v USA, ale i v Evropě. Třeba někdy...(27.9.2011)

Před samotnou projekcí si je potřeba uvědomit a hlavně přiznat, do čeho vlastně jdete. Tady jde pouze o ódu na božské tělo Zoe Saldany, které bylo nutné zachovat i pro další generace. V tomto ohledu je vše v pořádku. Zoe vystřídá titěrná tílka, kalhotky a samozřejmě nechybí nějaký ten latex. Pokud ale někdo hledá chytrý scénář, tak má smůlu, protože Besson evidentně při přípravě žabích stehýnek znovu nechtěně smíchal nové koření s podezřelým bílým práškem, kterého se údajně léta nedotknul (prý od Kurýra 3) a podle toho to také dopadlo.(2.2.2015)

"Říkala, že jestli jí nedáte přesně to, co po Vás chce, přemaluje Vaši kancelář. Vámi." Věřím tomu, že mě čtyřicetikilová holka dokáže kopnout do hlavy, ale asi by mě to spíš lechtalo než bolelo. Tedy pokud by to nebyla zkušená lezkyně potrubím Cataleya, protože s tou si nejsem jistý ani svou dominancí při sexu. Vypadá totiž skvěle, velké bouchačky jí taky sluší, souloží ráda, takže já jsem s touto odplatou spokojený. Jsem totiž nesvéprávný fanda bessonovských jednohubek, takže si tohle užívám a když "nenápadná jako pára za dveřmi" provedla frontální raketový útok, tak jsem si i trošku zaslintal blahem.(7.11.2017)

• Enšpígl

No jo, jedný malý čoko holce zabijou rodinu, tak někam zdrhne už ani nevím kam , protože film jsem viděl 4 dny zpátky, tam vyhledá nějakýho svýho známýho varana co se jí z nepochopitelných ujme, ona řekne že chce umět zabíjet, varan se na ní významně koukne, pak je střih a velká čoko holka už to kolem sebe rube. Samozřejmě zabijí jen ty co zabíjej, když by šel přes silnici mravenec tak ho přenese, protože žijeme v 21. století a jsme k sobě korektní a tak neexistuje, že by v akčním filmu zvadla kytka, protože to by bylo hrozně drsný, kdyby v akčním filmu umřel někdo jiný než zlý lidi. Samozřejmě se taky nekouří, nepije, nefakuje, ale zase je to barvený digitální a může na to jít celá rodina i s pejskem, zkrátka pořádně cool akční film.(29.7.2013)

Úvod je ako z partesu, celá jazda sa diabolsky rýchlo rozbehne, uhly kamery a strih sú aj tam, kde by nemuseli, ale nie je to na škodu. Potom sa začnú prejavovať scenáristické šialenosti Luca Bessona, ktorý v záujme upútať je schopný vymyslieť aj nemožné. Samotný príbeh pokrivkáva a logika dostáva na frak. Na druhej strane treba uznať, že ak vypnete časť mozgu, tak sa na to dobre díva.(15.9.2011)

• Zoe Saldana

• - Cataleya (Zoe Saldana) v cele na policejní stanici sebere hlídajícímu US Marshalovi pistoli Glock. Poté ji však nenatáhne závěr a podle pozice spouště je zřejmé, že nemá náboj v komoře, přesto však následně zamíří a vystřelí. (JohnSmith)

• - Zoe Saldana (Cataleya) používa vo filme bojový štýl Krav Maga. Ten je známy z izraelskej armády a je určený na boj zblízka a rýchle zneškodnenie protivníka. Bojovú choreografiu vytváral ten istý tréner, ktorý pracoval na bojových sekvenciách snímky Agent bez minulosti (2002). (gezko)

• - Cataleya (Zoe Saldana) cestou do Chicaga drží v rukou komiks "Xena: Warrior Princess" a později říká, že dříve chtěla být jako Xena. Děj filmu se však odehrává v roce 1992 a postava Xeny se poprvé objevuje až v roce 1995 v seriálu Herkules (od r. 1995). Zmíněný komiks pak vznikl až v roce 1997. (JardaBauer)