• Česko

Smrtící orchidej

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

Tak já nevím všude čtu jakej je ten Megaton hroznej režisér a já si nemyslím, že by byl úplně nejhorší. Tohle je třetí film od něj co jsem viděl a jako netvrdím, že je to nějaká bomba, ale dá se na to koukat v pohodě. Podobně jako Taken 2 se i tady jedná o klasickou akční jednohubku na zabití večera s tisíckrát provařeným příběhem. Nic z čeho bych byl nadšenej to není, ale podobnej druh zábavy pokud je aspoň jakž takž slušně natočenej mě určitě neurazí. Takže čistě průměrnej kousek tak na jedno či dvě shlédnutí.50%(30.9.2014)

Trošku bych to přirovnal k Salt, ne snad ani tak kvůli tomu, že to má podobný ráz, ale spíš kvůli schématu - první polovina hodně povedená, napínavá, druhá polovina se spoustou logických chyb a divných momentů. Díky tomu film spadne na průměr. Škoda, že autoři nedokáží udělat celý film tak úderný, asi by měli točit jen hodinové filmy. Každopádně je nutné říci, že akční scény jsou natočeny hodně dobře a jsou velmi napínavé. 60%(4.12.2011)

,,MUSÍTE OČEKÁVAT NEČEKANÉ. JE JAKO MLHA POD DVEŘMI. JAKO MYŠ VE ZDI. NIKDY NEZAÚTOČÍ PŘÍMO A NEUVIDÍTE JI, DOKUD NEBUDE PŘÍLIŠ POZDĚ. JE JAKO NEVIDITELNÁ“....... /// Luc Besson oprášil vzpomínky na ,,Nikitu“ a udělal z ní ,,Leona“. Místo kaktusu má orchidej a místo holčičky přítele. Její ,,srdceryvný“ příběh“ je vlastně docela zábava. Občas to je trochu věřte – nevěřte, ale v tempu a bez zbytečnejch keců. Koho by taky bavilo přemejšlet, čím prostřelila tvrzený sklo, odolný 57 mm střelám? Zoe Saldana nemluví ,,modře“ a efektní serepetičky jí jdou k pleti. NENÍ TADY! UZAVŘETE BUDOVU! A vy si myslíte, že na vás bude čekat? OK, tak zase příště Cataleyo.... 3a½!... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám netradiční učební obor. 2.) Chci bejt Leon (nebo Cataleya). 3.) Potřebuju někoho sejmout na policejní stanici. 4.) Thx za titule ,,Hogwarts“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(15.9.2011)

Má to cool cover, Zoe Saldana taky není k zahození, ačkoliv některé kousky jsem jí tak úplně nevěřil, je to prosluněné, plné nažloutlých kamerových filtrů a dobrého vizuálu, z kterého se vytěžilo pramálo. Pouze obyčejný rutinní příběh o pomstě, plný klišé, standartních filmařských prvků a několika průměrných akčních scén. Ta nejlepší byla až na konec a ještě poměrně zle sestříhaná. Nebál bych se tvůrce pochválit za kvalitní zvuk a především pak mixáž právě poslední akce ala Jason Bourne (žádná hudba, jen zvuky úderů, výkřiků a rozbíjení věcí kolem - výtečně syrová záležitost). Bohužel hlavní hrdince to v 90 procentech případů tak úplně nevěříte, jak již bylo zmiňováno, a to beru za fatální průšvih. Chtělo to víc kulervoucí scénář.(6.2.2012)

Rád bych se tu strašně rozlítil nad komentáři všech těch uživatelů, kteří označují Zoe hanlivě jako odpudivou, anorektickou kofolu. Pochopitelně se jedná o rozkošnou, anorektickou kofolu a velice by mě zajímalo, zda-li už má chlapce. K tomuto závěru ovšem dospěje pouze zkušený sexuální nádeník jako já, kterému už prošla ložnicí nekonečná řada žen a obě po těch vášnivých, slastných okamžicích uznale konstatovaly, že jsem opravdu roztomilý bambula. Abych pouze nesnil, film je solidní béčko, kde se hodně běhá, střílí a intrikuje a i když postavám chybí hloubka, délka, váha a objem, chvílemi se ani nebudete nudit.(14.6.2012)

• - Cataleya (Zoe Saldana) cestou do Chicaga drží v rukou komiks "Xena: Warrior Princess" a později říká, že dříve chtěla být jako Xena. Děj filmu se však odehrává v roce 1992 a postava Xeny se poprvé objevuje až v roce 1995 v seriálu Herkules (od r. 1995). Zmíněný komiks pak vznikl až v roce 1997. (JardaBauer)

• - V kancelárií CIA je na stene obraz prezidenta Baracka Obamu, ktorý sa do úradu dostal v roku 2009. Dej filmu sa však odohráva v roku 2007. (Johnny.ARN)

• - Cataleya (Zoe Saldana) se v Chicagu poprvé probudí v pokoji s plakátem z filmu Zjizvená tvář (1983). (JardaBauer)