• Česko

Smrtící orchidej

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

Před samotnou projekcí si je potřeba uvědomit a hlavně přiznat, do čeho vlastně jdete. Tady jde pouze o ódu na božské tělo Zoe Saldany, které bylo nutné zachovat i pro další generace. V tomto ohledu je vše v pořádku. Zoe vystřídá titěrná tílka, kalhotky a samozřejmě nechybí nějaký ten latex. Pokud ale někdo hledá chytrý scénář, tak má smůlu, protože Besson evidentně při přípravě žabích stehýnek znovu nechtěně smíchal nové koření s podezřelým bílým práškem, kterého se údajně léta nedotknul (prý od Kurýra 3) a podle toho to také dopadlo.(2.2.2015)

Odpudivá, anorektická kofola je nájemný vrah. A tak vraždí! Co jste jako čekali? Že popluje tři hodiny temným vesmírem a povede existenciální filipiku s plechovou hubou? Nebo se snad narve do bílých pitkáčů a náramně vás pobaví tím, že bude dělat dvě hodiny padedé? Vždycky jsem si myslel, že výraz "Akční" je odvozen od slova "akce", tedy pohodová zábava, u které se mám odreagovat a ne přemýšlet, kde nechal Occam břitvu nebo není li už Schrödingerova kočka kapku otrávená! A jak se s hrůzou dočítám z místních výblitků, ono ne! Ve skutečnosti to prý musí být filosofické drama s vytříbenými dialogy, naprosto neprůstřelnou logikou a nedejbože, pokud jsme již na dané téma něco podobného viděli!! To hned musíme všem ukázat, jací jsme artoví yntoši a jak takovou pokleslou zábavou umíme pohrdat. Co na tom, že jsme před pár lety napálili pětihvězdu Trampotám taťky Neesona a doprovodili ji sebestředným slovním průjmem o "nadupaných esenciálních béčkách a ultimativní zábavě"? Ta obludka v hlavní roli sice postrádá Liamovo charisma, nicméně kvantitativně se dá tahle Kolumbijská naprosto srovnatelně upražit za 96 hodin! Avšak za tři roky se mi komplexně změnila osobnost, stal se ze mě hloubavý divák a kritický estét, a tak je tohle najednou tupá, vykrádačská slátanina, co hrubě uráží můj smysl pro umění!!!(13.10.2011)

Nič zložité na pozeranie, na rozmýšľanie a podobne.Bolo to jednoduché, Michael Vartan síce slúžil na jediné, a vôbec by nevadilo, keby tam jeho postava nebola(aj keď ja nemám nič proti tomu, keď ho vidím v nejakom filme). Zoe Saldana je šikovná, aj keď neviem či tu veľa toho musela hrať. Najšikovnejšia herečka bola tá malá, čo ju hrala za mlada. Inak som nikdy nepovažovala zubné kefky za smrteľnú zbraň...Priemer 55%(13.5.2012)

FIlm jsem sledoval mezi Kolumbijcema; to jste měli vidět, co s nima Zoe dělala! Řvali, hvízdali, po každý její scéně tleskali a na konci šli jeden po druhým k telce a dali jí pusu. Pak se otočili na mě a chtěli mi namlátit, protože já jen seděl s otevřenou hubou a slintal, což podle nich bylo málo. Nakonec jsme si to ale u piva vysvětlili a život šel dál...(20.3.2017)

Jako nesvéprávný fanda bessonovských jednohubek musím zasvěceně konstatovat, že mám slabost pro snímky, ve kterých křehkou konstitucí disponující žena svírá v rukou obrovité zbraně. Je to jenom taková hovadinka, jejíž uvěřitelnost se limitně blíží k nule, na logických nesmyslech se nešetří a já to vše dokáži přehlédnout jen kvůli velmi příjemné svižnosti děje.(7.7.2012)

• Zoe Saldana

• - Oblečení, které si na sebe Cataleya (Zoe Soldana) bere poté, co se poprvé objevuje ve filmu, je inspirováno oblečením, které nosila Mathilda (Natalie Portman) ve filmu Leon (1994). [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

• - Natáčení probíhalo v New Orleans, Chicagu, Mexico City a francouzských studiích SPF. (272827)

• - Zoe Saldana (Cataleya) používa vo filme bojový štýl Krav Maga. Ten je známy z izraelskej armády a je určený na boj zblízka a rýchle zneškodnenie protivníka. Bojovú choreografiu vytváral ten istý tréner, ktorý pracoval na bojových sekvenciách snímky Agent bez minulosti (2002). (gezko)