• Česko

Smrtící orchidej

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

Rád bych se tu strašně rozlítil nad komentáři všech těch uživatelů, kteří označují Zoe hanlivě jako odpudivou, anorektickou kofolu. Pochopitelně se jedná o rozkošnou, anorektickou kofolu a velice by mě zajímalo, zda-li už má chlapce. K tomuto závěru ovšem dospěje pouze zkušený sexuální nádeník jako já, kterému už prošla ložnicí nekonečná řada žen a obě po těch vášnivých, slastných okamžicích uznale konstatovaly, že jsem opravdu roztomilý bambula. Abych pouze nesnil, film je solidní béčko, kde se hodně běhá, střílí a intrikuje a i když postavám chybí hloubka, délka, váha a objem, chvílemi se ani nebudete nudit.(14.6.2012)

• Enšpígl

No jo, jedný malý čoko holce zabijou rodinu, tak někam zdrhne už ani nevím kam , protože film jsem viděl 4 dny zpátky, tam vyhledá nějakýho svýho známýho varana co se jí z nepochopitelných ujme, ona řekne že chce umět zabíjet, varan se na ní významně koukne, pak je střih a velká čoko holka už to kolem sebe rube. Samozřejmě zabijí jen ty co zabíjej, když by šel přes silnici mravenec tak ho přenese, protože žijeme v 21. století a jsme k sobě korektní a tak neexistuje, že by v akčním filmu zvadla kytka, protože to by bylo hrozně drsný, kdyby v akčním filmu umřel někdo jiný než zlý lidi. Samozřejmě se taky nekouří, nepije, nefakuje, ale zase je to barvený digitální a může na to jít celá rodina i s pejskem, zkrátka pořádně cool akční film.(29.7.2013)

Chuťovečka. Nebyť obyčajnej béčkovej zápletky, a vlastne všetkého čo je spojené s druhotriednou zábavou, tak mohol byť tento film veľkým prekvapením. Z každého aspektu filmu stačilo pridať len máličko, aby sa film posunul o level vyššie. Jediné, čo si drží počas filme vysoký nadštandard bola Zoe a akčné scény. Technicky je film spracovaný dobre, strih a kamera mohli byť nápaditejší, hudba pokrivkávala, ale čo ma najviac mrzí bola klišovitosť dialógov a niektorých hereckých kreácií. Nečakajte veľa a dočkáte sa viac. 70%.(11.12.2011)

Luc Besson měl původně v plánu natočit neoficiální pokračování svého majstrštyku Leon. Možná chtěl světu podat podrobnou sondu do duše dívky balancující na pomezí zákona, nicméně jeho vlastní lenivost mu nakonec neumožnila předvést publiku nic lepšího než jen unylý polotovar, který sice na první pohled hezky vypadá, kdyby však nebylo sympaťandy Zoe, zbyla by z něj pouze ne příliš zábavná nelogická šaškárna …(15.9.2011)

Výjimečně v něčem souhlas s verbalem. Když vidím, že má být Colombiana akční film, tak čekám akční film, u kterého vypnu mozek a nebudu hledat žádný skrytý smysl. Tohle byl akčňák jak se patří, spousta zbraní, nějaké ty honičky.. ale popravdě mě to zaujalo více příběhově. První scény, kdy byla Cataleya malá jsou u mě na 5*. Zbytek se zvrhl v klasický a ničím nevyčnívající film tohoto žánru. Každopádně Zoe Soldana táhla celý film a byla ve své roli výborná. V mnohém, hlavně co se týče vyřídilky hlavní hrdinky a žlutém podbarvení filmu mi připomínal Domino s Keirou Knightley.(30.8.2012)

• - Zoe Saldana (Cataleya) používa vo filme bojový štýl Krav Maga. Ten je známy z izraelskej armády a je určený na boj zblízka a rýchle zneškodnenie protivníka. Bojovú choreografiu vytváral ten istý tréner, ktorý pracoval na bojových sekvenciách snímky Agent bez minulosti (2002). (gezko)

• - Scenár Colombiany vychádza z nevzniknutého pokračovania filmu Leon (1994). (zanvalzans)

• - Cataleya (Zoe Saldana) se v Chicagu poprvé probudí v pokoji s plakátem z filmu Zjizvená tvář (1983). (JardaBauer)