• Česko

Smrtící orchidej

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

Vůbec ne špatná akční pohádka, jak by se mohlo z místního hodnocení zdát. Colombiana má totiž jedno velké pozitivum – Zoe Saldanu v hlavní roli. Ta, ať se před kameru nastaví z jakékoliv strany, je jednoduše k sežrání. Přepálený make-up ani anorektická vizáž mi v takovém názoru nijak nebrání. Určitě z ní nestříká charisma, ale do poctivě nakradeného béčkového řemesla se hodí náramně. Tady se navíc naštěstí nekontroluje kvalita příběhu (který je samozřejmě blbý, oplácaný zbytečnou okolní vatou a plný logických lapsů), ale kvalita akce a jakéhosi feelingu. A ten se ke mně dostavil. Režisér třetího Kurýra opisuje, kde se dá, ale řemeslo má zvládnuté velmi solidně a s tempem taky problém nemá. Nejen proto velmi slušné tři hvězdy..(8.11.2011)

Bessonovi se nedostává invence a tak okatě vykrádá vlastní 20let staré scénáře. Saldana není Nikita, má pěkné tělo, jakž takž zvládá akční scény, ale na utáhnutí celého filmu nemá ani charizma ani dostatečný rozsah hereckých schopností. Zachránit to mohl Megaton, kdyby uměl vyprávět příběh a přidat něco navíc, což neumí. Jedinou jeho silnou stránkou je opět akce. Zbytek jsou jen šedě napsaná a unyle natočená intermezza. Přes veškeré nedostatky ale Colombiana nějak výrazně nenudí a protože mi aspoň dvě scény (vězení, žraloci) zůstanou chvíli v paměti, troufnu si neobjektivně nadhodnotit.(1.10.2012)

• VojinRyan

Zoe Saldana presedlala z akčnej komédie ( Star Trek ) na akčnú drámu. Chápem, že sa snaží nájsť žáner, ktorý jej dobre sedí, ale v tomto nech to nie je. Megaton je režisér tak dobrý, asi ako ja som dobrý kuchár. Besson robil čo mohol. Ale nestačilo. Akcie tam je ale ako chladnokrvný vrah mi Saldana nesedí. 45% - 2*(19.2.2012)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $36,665,854Tržby Celosvetovo $64,855,375Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $7,665,270 //počet predaných kusov 454,376║ Priamočiara likvidačná záležitosť bež väčších odbočiek, ktoré by zdržiavali, ide o čistý priemer, bez nejakých zaujímavejších prekvapení, na škodu je že Olivier Megaton je len rutinér bez svojho nápadu, dej prevažne poskladaný z overených šablónkových vecí. Zoe Saldana aj keď nie úplne presvedčivá ušla. /60%/(22.3.2012)

• Enšpígl

No jo, jedný malý čoko holce zabijou rodinu, tak někam zdrhne už ani nevím kam , protože film jsem viděl 4 dny zpátky, tam vyhledá nějakýho svýho známýho varana co se jí z nepochopitelných ujme, ona řekne že chce umět zabíjet, varan se na ní významně koukne, pak je střih a velká čoko holka už to kolem sebe rube. Samozřejmě zabijí jen ty co zabíjej, když by šel přes silnici mravenec tak ho přenese, protože žijeme v 21. století a jsme k sobě korektní a tak neexistuje, že by v akčním filmu zvadla kytka, protože to by bylo hrozně drsný, kdyby v akčním filmu umřel někdo jiný než zlý lidi. Samozřejmě se taky nekouří, nepije, nefakuje, ale zase je to barvený digitální a může na to jít celá rodina i s pejskem, zkrátka pořádně cool akční film.(29.7.2013)

• - Cataleya (Zoe Saldana) cestou do Chicaga drží v rukou komiks "Xena: Warrior Princess" a později říká, že dříve chtěla být jako Xena. Děj filmu se však odehrává v roce 1992 a postava Xeny se poprvé objevuje až v roce 1995 v seriálu Herkules (od r. 1995). Zmíněný komiks pak vznikl až v roce 1997. (JardaBauer)

• - Oblečení, které si na sebe Cataleya (Zoe Soldana) bere poté, co se poprvé objevuje ve filmu, je inspirováno oblečením, které nosila Mathilda (Natalie Portman) ve filmu Leon (1994). [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

• - Cataleya (Zoe Saldana) se v Chicagu poprvé probudí v pokoji s plakátem z filmu Zjizvená tvář (1983). (JardaBauer)