Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

johnsnow

No tak toto bolo divné. HERCI: Reeves výborný, ten jeho samurajský priateľ bol tiež fajn ale zvyšok osadenstva nestojí za veľa a zaporáci sú o ničom. AKCIA: Veľkolepá a naozaj dobrá akurát, že tie najlepšie boli proti tvorom a zatiaľ čo proti drakovi to bola topka proti tomu jeleňovi či čo to bolo to bolo hrozné. EFEKTY: Tie celkom v pohode, dali sa zniesť. Objektívne 3* 4 pridávam za Johna Wicka ()

eMeMko

Průměrná film ve kterém sestřídají povedené akční scény s přepáleným CGI a ne přílíš kvalitními hereckými výkony. Příběh je sice celkem zajímavý, ale neuvěřitelně roztahaný a hlavní zápletka přijde až po 60 minutách, takže první hodina snímku je pouhopouhá úvodní vata. Do očí bijící mi také přišlo vysvětlovní pojmů během dialogů. Chápu, že ne každý američan ví, kdo je to ronin, ale vložit japonské postavě do úst větu: "Nyní jste roninové, samurajové bez pána" mi rvalo uší. Podobná situace nastala u slova seppuku a ostatních, takže po dialogové stránce není co vychvalovat. Co se týče technických aspektů filmu, kamera, zvuk i střih jsou na dobré úrovni. CGI je chvílemi dosti okaté, ale to už tak u většiny filmů dnešní doby bývá. Finální hodnocení: jedno zhlédnutí neuškodí. ()

jkpj22

Vzali nejkrásnější příběh z japonské historie a udělali z něj fantasy sračku. To dokáže jen hollywood. Ble. A postava Keanu Reevese je úplně zbytečná, až na ty meče, které sehnal. ()

vodkasesemte

Jé, to je pohádka! Rivers of blood and mountains of corpses will not stand in our way. Nor the tears of widows. Find your envy and hatred (kde by se vzala, vyrustal snad mezi prasatama). And I will give you all you desire. Jako by se stalo. Bcs of your rank and the service you have done I will allow you to regain your honor and the honor of your house through seppuku, death by our own hand, so that you may show courage and dignity in death as you once showed in life. Ten se má. Na starý kolena ještě odejde ze světa dustojně, ne jako ty zkurvený prasata, co se dnes bojí chřipky. You were bewitched. Your mind was poisoned. If I accept my fate, no one will question the honor of our ppl (jste ostudou svých předku – dopoledne). Dont let them see you cry. Ta řve pořád. Naprosto v rozporu s dnešní uřvanou kulturou. Joy of my life. I am the WIFE of a samurai. Whatever your duty is, it is mine too. Dohání mě to k slzám. They wanted to show me that this life has nothing to offer but death. They wanted me to be like them and renounce the world. They will test our will. WHOOSHING. Ghosts. Spirits of the old and infirm who are left here to die. Unwanted children too. They are good men. Their cause is just. The love of one night, that brought you into this world (předtím mi to nedošlo). A samurai does not take credit for victories of others. A samurai wears two swords. When a CRIME goes unpunished, the world is unbalanced. When a wrong is unavenged, the heavens look down on us in shame. We too must die for this circle of vengeance to be closed. We will leave this record of our courage, so the world will know who we were and what we did. None of us knows how long he shall live or when his time will come. But soon all that will be left of our brief lives is the pride our children feel when they speak our names. Man may not live under the same heaven as the murderer of his lord. You and your men followed the old ways of Bushido. She will make Ako great again (tak kde si to ten Trump vypujčil). This world was only a preparation for the next that all we can ask is that we leave it having loved and being loved. I will search for you through thousand worlds until I find you. And I will wait in each of them. ()

PamelaJJK

Dobrodružná samurajská fantasy pohádka s nepohádkovým koncem. Přivyknout si na japonské obličeje nebyl, díky atmosféře, problém a Hirojuki Sanada mi byl velice sympatický a skvěle doplňoval míšence Reevese. Skvělé vizuální vyznění včetně triků. Jen mám výtku ke ztvárnění "démonů" v lese. A také obludy ze začátku snímku - ta byla k smíchu, bohužel. Ale jinak kamera OK, kostýmy také a střídání napětí, akčních scén i "romantických" okamžiků je správně vybalancované. A všem kritikům jen připomínám, že nešlo o žádný dokument, ale o "pouhé" fantasy zpracování místní legendy. Objektivně bych to viděl na ****, ale kvůli "blbejm kecům" ve spoustě zdejších recenzí přidávám i tu poslední a tedy plný počet. ()

Elessar.

Nečakala som od tohto filmu vôbec, ale že vôbec NIČ. A tak zostáva len jediné, prekvapenie. Prvá polovica filmu si šla svojim tempom, proste nevtiahlo do deja, ako úvod ušiel a podobne. Čo však vylepšuje skóre? Záver, po mierne Robinohoodovskej misií príde to čosi, čo človek hneď nečaká. Nejaké také to eso v rukáve... Ako je veľa vecí, čo by som vedela kritizovať, ale nebudem, je to fantasy, rozprávka. ()

rashaverak

Tak nejak by mohly vypadat ceske pohadky, kdyby na ne byly penize a tvurci dokazali projevit alespon trochu invence. I pres to se nejedna o nijak dobry film a ta treti hvezdicka je pouze za to, ze na konci nevymekli. ()

wahaj

Všechno dobrý nám ukázali vpodstatě už v traileru... Od filmu jsem toho moc nečekal ale i tak jsem trochu zklamaný. Našteští jsem to viděl v dabingu, jinak bych ty japonské přizvuky asi nepřežil. Jediný plus byly asi dobře vypadající příšery, který podle legend žily v Japonsku. Ani drsně bojujíci Keanu Reeves nedokázal film zachránit. ()

N0X.

Prvé tohtoročné filmové prekvapenie! Doteraz pre mňa neznámy pán Rinsch sa týmto dostal do môjho vedomia ako nový talent. Poctivo naštudovaný život samurajov, dobre zvládnuté prostredie, kostýmy, správanie, ešte aj význam mien hlavných postáv dokonale sedí. Bol som neuveriteľne fascinovaný a z kina som odchádzal s radostným pocitom, že na svete sú stále ľudia, ktorých podobne ako mňa fascinuje feudálne Japonsko a títo ľudia to vedia pretvoriť do takejto oku lahodiacej podoby. Verdikt: 91% ()

fritol34

Nemůžu jinak než nejvyšší hodnocení, úžasná, ale vážně úžasná výprava, výborná hudba, výborný Keenu a Sanada. Bál sem se příběhu a scénáře, ale světe div se ono to funguje. Po dlouhé době se mi povedlo že sem se těšil na film a kino splnilo mé očekávání a ještě něco přihodilo. Jo a ten záporák Kira nebo tak byl taky bombovej. ()

The_God

Pokud na tenhle film jdete (tak jako já) nabití z traileru, že to bude válečnická řezničina plná kouzel, tak se 47 róninům vyhněte. Když jsem ale udělal po filmu za trailerem tlustou čáru a vzal to objektivnějším pohledem, tak musím uznat, že je to dobrý film. Jsou v něm zobrazeny machinace "behind the scene", boje, mystika a hlavně hloubka odvahy a cti, která v dnešním světě asi chybí nejvíc. ()

YukiKaze

Teď jsem se vrátila z kina. Musím říct, že mám z toho velmi smíšené pocity. Jedna strana byla spokojena, druhá zase ne. Příběh, který si filmaři vzali na paškál je sám o sobě hodně zajímavý a legendární (aspoň, co se Japonska týče). Vím, že mnozí tento příběh nezná, nebo o něm jen letmo slyšeli. Ovšem pro znalce Japonských dějin to byly dvě útrpné hodiny, při kterých se jim vařila krev, že tohle je špatně!!! Jenže tato produkce to pojala z té strany, ze které jsem to tušila, že pojme (už trailery trvající bezmála 3 roky mě v tom utvrzovaly). Aneb další Pán Prstenů, Alenka, Jack a fazole, etc. Ale abych nebyla tak přísná, některé scény to poměrně zachraňovaly, i když měly tedy, co dělat. Další menší plus bylo za herecké obsazení a výběr prostředí. Myslím, že klíč veškeré kritiky a neoblíbenosti filmu padá na tom, jak dlouho se film oddaloval. Nejdříve to měl být podzim roku 2012, pak znovu jaro 2013, pak podzim 2013 a náhle přelom 2013/2014 přinesl kýženou odměnu pro ty, kteří na to museli čekat. Konečný výsledek? Jsem docela i zklamaná, po dvou letech čekání jsem doufala, že z toho filmaři vytvoří větší dílo, než to, které nám představili. ()

brasek

Sklamanie roka?! Určite áno... film je zúfalý po každej stránke. Dobrodružstvo slabé až žiadne, akcia úbohá, napätie absolútne nulové a fantasy na 1,5 draka. Hlúpa rozprávka. ()

othoson

A já si to kvůli vám málem nepustil... Styďte se vy rádobykritici!!!!! Docela přesně mé pocity vystihl verbal, takže není moc co dodávat... ()

hlava81

Málo akce, spousta řečí... A když už akce, tak zbytečná hromada počítačových efektů, navíc nevalné kvality, takže velmi znatelné a rušivé. Herecké výkony spíš podprůměrné, Keanu mi do toho vůbec nesedí. Celé takové roztahané, unuděné. Dal bych 2 hvězdy. Ta jedna je právě za Keanu, pro kterého mám slabost :-) Čekal jsem mnohem více. ()

paradoxman

Hollywood navršil na svou poctivě budovanou kupu hnoje dalších pár kýblů sraček. Být jedním z těch 47 ubožáků, co se podřízli pod slinivkou, kvůli tomu, že udělali správnou věc, otáčím se po tomhle snímku v hrobě jak čamrda. Děs běs! A ještě se na to tvůrci budou odkazovat v závěrečných titulcích.... Bez toho by to byl super fantasy film, ale takhle dávám tři hvězdy za provedení a ty dvě strhávám za neuctivé zfilmování jedné, dnes sice již legendární a obdivované, ale navýsost smutné události. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)