Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

DoktorkoKlat

Tak strašné som sa tešil na ten film ,na to akože krásne 3D …..ostalo to při tom tešeni sa … škoda no . Film je nudný, bohužial ani 3D to nezachraňuje,stále len plno reči a reči , akcia nastupuje až od 60min. Herecké výkony dost biedne,iba tie efekty mozem pochválit . Keanu si zahral ako vždy čo mal, nedal tomu nič viac navyše. Veľké prekvapenie, že som to videl v kine a v českom jazyku. Nemám slov.....Sklamaný .Dávam slabé 2*.. ()

Nanak

Tento film nepojednává o japonské mytologii, jak si někteří myslí, ale je to historická událost. Mohlo to být více akční a méně fantasy, ale dalo se na to dívat. Mam pouze jednu jedinou a dost zásadní výtku. Tento snímek měl být v japonštině a ne v angličtině. Když japonci mluví anglicky tak je to směšné a film to dost shazuje. ()

tomkat

Ne, "tuhý" výraz Mr. Reevese není na škodu - jsme přece ve starém Japonsku... Co film potápí, to je známý syndrom "jednotlivé prvky zajímavé, ale dohromady to nefunguje". Samurajská čest, magie, japonská kultura a kouzelná krajina, vztahové trápení - vše tu je, ale jen naťuklé a každé izolované od ostatního. Taková příležitost nevyužitá... Škoda. ()

Bednobuch

Nuda. Jediný vtip za celý film. Ale toto není o vtipech. To je prý o skutečném příběhu. Pár šermířských scén a několik prázdných výrazů Reevse. A to ho mám rád. Hold pořád vede poslední samuraj s Cruisem. Nedoporučuji ()

Kure158

Celkově podprůměrný a chvílemi průměrný snímek, u kterého mě donutily přesunout oči z pravé strany monitoru s prohlížečem na tu levou s přehrávačem snad jen akční scény. ()

ErzebethB

Zajímavý příběh, jen mě tam rusily jisté detaily, jako rok v kopce a žádný problém v boji? A jiné drobnosti které film shazuji. Mimo to ale pěkný příběh a hezky zpracovaný. ()

bycer

Velké velké zklamání. Akční scény zmrvené zběsilým střihem. Příběh jako bych už někde viděl. Fantasy mi nevadilo, ale mohlo to být víc do anime a míň žvanění o ničem. Přišlo mi to jako kočkopes, chvílema výpravné, chvílema romantika a pak nekonečné kecání a akce bez špetky originality. Do filmu by hodily scény ze Zatoichiho nebo od Kurosawy. Bohužel takhle je to jen další hollywoodská spatlanina. ()

KT_2011

Keanu Reeves v akční fantasy ze starého Japonska, plné vizuálních efektů - co by na tom mohlo být špatně? Bohužel tak mizerně sestavený film aby pohledal. Na čí straně byla chyba? Neschopný režisér nebo mizerný final cut? V každém případě učební pomůcka pro aspirující režiséry/režisérky. ()

Mrliš odpad!

No teda, čekal jsem pěknou podívanou a místo toho jsem se dočkal dost nechutné utahané nudy s pitomým dějem. Rozhodně nestojí za plýtvání drahocenným časem. ()

EpicWin

Tento film som sa snažil dopozerať do konca celkovo dva krát. Ani raz sa mi to nepodarilo. Keanu totálne nesympatický, ženské herečky tiež, príbeh veľmi predvídavý, nezáživný, boje tiež neuchvátia. Avšak verím že film si nájde svojich priaznivcov, fanúšikov historického Japonska, prípadne jeho kultúry. Obyčajnému, nezasvätenému smrteľníkovy však film nemá čo ponúknuť. Škoda, potenciál nebol využitý a je to cítiť. ()

PytonSVK

jedna hviezda za chlapika v zbroji s mecom, ktory posobil naozaj epicky. Inak je to totalna pcovina, z japoncami rozpravajucimi po naglicky (grc), trapnymi hercami a trapnejsimi CGI. Prvy film ever kde som chcel z kina naozaj odist a nebyt toho ze moj brat siel kupit popcorn a colu, aj by sme odisli. Proste chujovina jak traky ()

Mykie

Na 47 Roninů jsem s těšil už od prvních upoutávek, vypadalo to moc dobře a originálně, už jen proto, že Hollywood moc japonských fantasy neplodí. Po přečtení prvních reakcí, jsem se ale těšit přestal a na film zapomněl. Pak jsem si ale film pustil, hlavně na popud přítelkyně, a byl jsem opravdu hodně překvapený jak je 47 Roninů dobrý snímek. Líbí se mi jak se zde mísí fantasy spolu se samurajským kodexem. Opravdu paráda. Celé to mohlo být o dost delší, aby lépe vynikly některé postavy a osobně by se mi moc líbilo, kdyby se tam mluvilo původním jazykem a ne emericky, pak by to mělo tu správnou atmosféru feudálného japonska. Příběh je sice prostý, ale v žádném případě hloupý a určitě vám doporučuji se na 47 Roninů podívat. ()

Lazy87

This is not Sparta! Ani 12 samurajů. Asi nejvíce mě dostala reklama na tento film. Všude ten potetovaný kretén a nakonec si jenom prdne do kamery. Taky ty čáry máry mohli hrát menší roli, ale je to přece jen fantasy, což mi dělá dobře na ....... Tak těch 70%. ()

PORTER44

Nebyla to špatná podívaná ,ale na mě chvílemi až moc romantiky.K.Reeves podal skvělý herecký výkon,efekty byli dobrý,akční scéna ke konci byla skvělá a konec filmu dost smutný,ale bylo to podle skutečnosti což se cení a zase vím o něco víc o Japonské historii. ()

skipik12

Nechapu dutohlavy tady:) Super akcni oddechova vec na dobrou noc:) O cti, respektu spojena s risi kouzel :)) proste super oddych a zadny premyslivy film:)) a hlavne ma hlavu a patu:)) plne souhlas s DOUGLASEM VIZ NIZE JEN JA DAVAM VELMI RAD HVEZDU VYS:)) a konec je tak, jak bych si u kazdeho dobreho filmu predstavoval!!! za me opravdu 90%!!! Velmi dobre natoceny pribech o 47 roninech z japonske kultury(chcete-li z pověstí)!! ()

r140xx

Není to rozhodně takový průšvih jako jsem čekal po přečtení několika recenzí. Trailer na film je dost mimo a zve na film úplně jiný. Nicméně nudit se určitě nebudete, jen se hned na začátku musíte naladit na čiré fantasy... Možná kdybych neměl alergii na Keanu Reevese dám i víc. ()

Johny_Blaze

Ten pocit kdy se půl roku těšíte na film a pak zjistíte jaká je to fraška. Příběh 47 róninů od Johna Allyna jsem sice nečetl ale věřím že jako román je tento příběh jistě lepší nežli jeho filmová adaptace. Chaoticky seskládaný děj plný rádoby hezkých triků mi narozdíl od velice odvážného tvrzení autorů v samotném začátku tohoto filmu, které říká že díky tomuto příběhu poznáme historii celého japonska, přišel naprosto směšný a prakticky co se týče historie nebyl v ničem poučný. Tuto formuli bych z filmu zcela vypustil. V neposlední řadě chci ještě zmínit počítačové efekty které už na začátku filmu působili tak toporně že jsem si říkal zdali se nebudu muset dívat celou dobu do zdi. Zkrátka a dobře čekal jsem o 80% lepší zážitek. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)