Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

MatesMS21

47 Roninů jakožto pocta jedné japonské legendě v podání amerického bohatého šimla. Inu, kdo se po této větě nezapotí potem studeným, bohužel je úplně mimo. Za poslední ca. milión let se to nikomu z USA nepodařilo. Chabý jest tom cruise mezi samurajema, a přec je to bobek psí mezi kočičincema. Upřímně jsem doufal, že letos se to už podaří, ale opět jsem odcházel utvrzen v tom, že NIKDO ze západu NIKDY nenatočí film, který by byl poctou pro asiata, ba co víc.. nikdy nenatočí film, který by asiata pochopil. Dva poslední.. OLDBOY.. 47... no uf..to byly ale drahý úlety. U tohohle "počinu" jsem nevěděl, jeslti se mám smát nebo brečet. Exteriéry jako na Pandoře, tupě se mračící Neo, kterýmu už na ten ksichtík neskočí ani kus krve, při rozpárávání megapříšerky v pralese. Čarodějnice, která se umí změnit v draka, ale neni schopná zabít pár sedláků, i když je obklíčí kolem dokola půlkou armády s lukama. No, hovadina to je neskutečná. Do toho seppuka za odměnu, ale i do ní se musel s prominutim nasrat happyend. Vůbec nebudu zmiňovat angličtinu, která prostě do takovýho filmu NEPATŘÍ, to bych se musel teprve rozčílit... ()

animario

Není to až takovej průser, jak jsem po zdejším hodnocení čekal, víc jak průměr si to ale bohužel nezaslouží. Není to snad ani příběhem,kterej byl pro využití v mainstreamovým filmu dostačující (i když pojmout legendu jako fantasy je trochu zvrhlý, byť to s ní má společnej jen počet róninů a nějakou motivaci, jinak pranic společnýho), ale spíš jeho nezáživností. Potenciál to mělo velikosti nodači, využit nebyl ale ani do velikosti wakizaši. Keenuovi to sice se samurajskou visáží seklo, ale jeho role působila trochu jako nastrčenej "hvězdnej" panák pro zvýšení návštěvnosti. Většinu pozornosti pro mě uzmul charizmatičtější Hiroyuki Sanada. Choreografie,která to mohla zachránit, nebyla ale taky nijak zvlášť promakaná (řekl bych,že i malinko odfláknutá). Kdyby raději natočili reálný zpracování příběhu 47 róninů na způsob ultimátních 13 samurajů od Miikeho, který v menším počtu udělali mnohem větší humbuk (aspoň,co se setnutých údů týká), se Sanadou v čele, udělali by líp. Je to škoda, nápad spojit středověký Japonsko se žánrem fantasy působil víc než zajímavě. ()

Wolvie

Nedokážu pochopit, proč se na látku, která mohla být epickým a výpravným historickým dobrodružstvím, musel nabalovat fantasy přebal. Místo uměřeného velkofilmu tak vznikl nesourodý mišmaš všeho možného, který nefunguje snad v žádném směru. ()

BazzoxCZ

04.01.2014 Cinestar Opava... Podle mě dobře natočená hovadina.... POZOR nebo špatně natočený příběh který by měl grády za předpokladu jiného scénáristy.... ()

Hopkins

Byl jsem velice mile překvapen, sice podle trailerů to to hlásalo větší pompéznost ale i tak jsem byl nadšen, krásná krajina, efekty . Herecky dobře obsazené, Vytknul bych spoustu věcí ale za sebe si myslím že 4 hvězdičky si film zaslouží. Pár scén hodně vytočilo a pár scén rozesmálo a potěšilo. 75% ()

mclovin077

Co jsem si z filmu odnesl? To, že samurajové mluví skvěle anglicky! Jinak film jako takový se mi líbil, tak jak máme my staré pověsti české, tak tohle je jedna japonská. Mě se to líbilo. Akorat výkon Keana byl slabý, to japonští herci excelovali. ()

Hapretor

Hrozná debilita. Nudná, neakční (bitky bez nápadu), bez myšlenky - ztrácí se v patetickém pojetí fantasy - úplně zbytečném, Klín Přívěs toporný, že ebenové dřevo proti němu je jak máslo. Hrůza, fakt hrůza - tohle jsem nečekal. Po Matrixu snad nehrál v ničem normálnim, pořádnym. Podle mě škoda času. ()

Octane

Po delší době můžeme vidět Keanu Reevese v nějakým lepším filmu. Jak je vidět, tak si pořádně oblíbil všechny ty východní bojový umění a celkově tu Japonskou mytologii. Film 47 Ronin, nám přináší přímočarou honbu za důstoností a mstou. Tohle akční, napínavé, bojovými scénami nabouché sci-fi japonské mytologie a historie jsem si fakt užil. ()

matini

Celkově příběh docela pěkně běží, je tu spousta pěkných vizuálních částí, ale i málo uvěřitelný milostný příběh (na můj vkus trošku přehrávali - nějak jsem jim to nevěřila), který naštěstí nebyl v hlavní linii. Výborná byla čarodějka Mizuki, která tu potvoru hrála vážně dobře. Film byl plný živých barev, krásných kostýmů, efektů a dobrého příběhu. ()

zelda82

Japonska legenda, kterou Hollywood zfilmoval, aniz by ji uplne nezmrsil? Ale jo, jde to...Plusove body za netuctovy konec, minusove za absenci krve a kvůli tomu slabsi akcni sceny. ()

Clu

Úplně v pohodě film. Jako mix japonského stylu filmařiny s hollywoodským to mohlo dopadnout mnohem hůř. Ačkoli vyznělo trochu "ploše", je to dílo stvořené s dobrým úmyslem, přímočaře a upřímně. ()

Kirman

Příjemné a netradiční fantasy, alespoň pro mne. Nějaké motivy z tohoto filmu mi připomněly Pána prstenů, ale výsledný dojem je kladný. Přesto řadím mezi filmy "netřeba vidět znovu". Hodnocení je také částečně ovlivněno tím, že mi film sedl do aktuálního rozpoložení. ()

Páně

Chvíli si musíte zvykat, ale když přistoupíte na to jakým způsobem je tento film ztvárněn, nemuseli byste být nutně zase tak moc znechucení. Já jsem si prvních deset minut protrpěl, ale pak jsem kupodivu najel na spřízněnou vlnu a šlo to. Vše navíc mírně povyšuje příjemný konec, takže možná i lehký nadprůměr. Evidentně zde však škodí PG-13, seppuka bez kapky krve je o ničem. ()

Luk Skywalker

Dost slabé a samozřejmě skoro vůbec neodpovídající původnímu příběhu. Zahrané dobře, příběh je dobrý, ale je to nuda a nic mě nezaskočilo a nepřekvapilo, chybí zvrat a fantasy vložka tomu na hodnotě nepřidala. Absence krve se vysvětlila po skončení titulků a to modrou obrazovkou s přístupností PG-13. ()

BOURQUE

Film 47 Ronin vôbec nie je zlý. Práve naopak, obsahuje celkom vydarené akčné scény, morálne ponaučenie, romantickú líniu a veľký kus japonskej kultúry. Aj herecké výkony sú slušné – chvála Bohu vypadá to tak, že aj K. Reeves sa začína pomaličky vrátiť tým charakterom, ktorý sa mu najviac hodia. Jediná vec, čo je viac ako by malo byť je paradoxne práve mágia. Myslím si, že v príbehu, akým je 47 Roninov, nadprirodzene efekty by mali byť minimalizované. Keby toho bolo trošinku menej, tak potom na dnešnej úrovni by to bol nadpriemerný snímok. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

GOREGASM

Východní téma s podobným budgetem (175 miliónů) bylo od začátku jasným propadákem. Studio projekt navíc svěřilo absolutnímu zelenáči, což sice někdy vyjde, ovšem většinou stejně jako v tomto případě nikoliv. Carlu Rinschovi se už tak v duchu asijské kultury klišovitý příběh rozpadá pod rukama, a přestože příběhovou mělčinu uměle prohloubili a trikově faceliftovali v rámci zlověstných dotáček, příběhovou vatu, nepřesvědčivé herce (otřesná anglická výslovnost některých na dojmu nepřidá) a nulové vtažení do děje ani sebebarevnější monstrum zachránit neumí. Což je v konečném důsledku veliká škoda, protože šlo v rámci současné produkce o svěží námět, kterému se bylo ovšem už na papíře potřeba mnohem více pověnovat. Výsledkem je bohužel film, který se snaží předat silné poselství, ale svým prostoduchým pojetím nikdy nestrhne. 40% ()

r.lily

Moment k zamyšlení u tohoto filmu nastane tehdy, když vás už podruhé probudí hlasitá hudba u závěrečných titulků. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)