Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Izi

Když jsem to viděl poprvé, tak jsem byl zklamaný. Špatné efekty a nějak mi to přišlo prostě uhozený. Pak jsem si to ale pustil na koleji s kamarádem, který se dlouho učí vše, co se týče japonské kultury a po každých 15 minutách jsme to stopli a on mi vyvětlil o co jde. A najednou mi to všechno začalo dávat smysl a musel jsem své hodnocení 2* pokorně smazat, uklonit se a dát 4*. ()

pikovyeso

super ninja kterýho nikdo nemá rád kromě princezny , je nejlepší samuraj nejodvážnější a neváhá umřít pro svého šóguna. To je ve zkratce celý film. Ale zabavilo ()

hujerita

HA že japonská kultúra!!! Kde??? Kua a dať japoncom do úst namiesto ich rodnej japonštiny angličtinu??? Tak to ma nasralo kompletne. Ale aby som len nehanil, tak pozrieť sa to dalo, len nie mne. Jediné čo mi nevadilo bol ten lietajúci drak a na začiatku ten párnokopytník. To je na film o japonskej legende kurva málo. Takmer som zamrel keď cisár na konci povedal zadržte. Našťastie režisér mal trocha súdnosti a nechal to tak ako to má byť. ()

Sandai odpad!

Jeden z nejlegendárnějších příběhů Japonska z roku 1702 a Holywood nacpe do hravní role Evropana. Skutečný příběh je vrcholnou ukázkou a oslavou samurajského kodexu bushido, který je ve filmu zredukovaný na pouhou pomstu. Pokus posunout film do roviny fantasy je hodně rozpačitý a nedůsledný. Děj filmu se pomalu vleče a romantické scény rychlosti a akci taky nepřidají. Ve výsledku film není ani akční ani fantasy ani drama ani romantický. Je to jenom jedná dlouhá, nudná slátanina. Pokud by někoho zajímalo co se tehdy doopravda stalo http://www.karatetygr.cz/o_karate_09-05-02.htm ()

Grows

Je to fantasy, nikoliv historický film, takže pokud někdo čekal přesnou podobu Japonska z dob samurajů, tak se asi zklamal. Já jsem na zdejší hodnocení nedal a udělal jsem dobře. Moc se mi to líbilo, bylo to hezky udělaný, frčelo to a ani ten Keanu mi jako ostatním nevadil, mám ho kvůli Neovi prostě rád. Tedy, pokud chcete slintat nad přesnou reprodukcí dobových manýrů, koukněte na něco jiného. Pokud si chcete užít příjemný celovečerák, tak go for it. Zdejší nízké hodnocení fakt nechápu. ()

Saigon

Je to holyvúdsky film. Takže som čakal veeeľa drakov, démonov a no proste plnú riť super nezmyselných volovín. Kupodivu to až také hrozné nebolo. Je to celkom slušný priemerný film, do kina sa na to určite oplatí ísť. Tých pár bubákov ľutovať nebudete. Samozrejme bez tej zbytočnej love story behind sa to nemohlo zaobísť, to by holyvúdu amíci neodpustili. Na angličtinu v čisto japonskej dedine som si už celkom zvykol. Aj Neo to zahral celkom slušne. Len nechápem, prečo tam nea vôbec obsadili, keď nemá šikmé oči. Plus samozrejme chápem, že film presne podľa legendy by zarobil maximálne 100 ečiek. Legendu o roninoch poznám, pozná ju každý študent bushida a táto filmová verzia nie je vôbec orgaztická, ale rozhodne neurazí. ()

PersilVanish

Těšil jsem se na tento film. Malinké zklamání, když vidíte co je udělané na kompu a co ne. Super příběh a právě to mne na tomto filmu mrzí, že režijně se z toho nevymáčklo více. Trapné efekty, kde liška chodí jak já v pátek ve dvě ráno. 5* za úžasný scénář. -2* za trapné zpracování. ()

BranuliQ

Bolo veľmi pekné sledovať niečo z japonskej "mytológie", predsa v súčasnej dobe takých filmov nie je veľa. Nenudil som sa pri tom, bol to veľmi príjemný film z nádhernými efektami a celkom znesiteľnou hudbou. Nepadol som z neho na zadok, no keď to mám celé zhodnotiť, tak to bol taký menší nadpriemer. ()

BR23

Měl jsem pocit že když uvidím ještě alespoň 10 minut utrápený ksicht té Reevesuvej šťabajzni tak se pobliju. Uťahaný dej, dobrá avšak akcia, nulové napätie ... no a možno ste si všimli že okrem pečatenia pergamenu pod vlastné podpisy, tam nebola ani kvapka krvi- čo je trocha- dosť paradoxné a predstavuje to film ako nedôveryhodný. ()

Dann99

Nepotrebujem vidieť tony krvi aby sa mi toto fantasy páčilo.Dôvody prečo sa mi film páčil sú vcelku prehľadné bojové scény,fakt pekná výprava,skvelá hudba a krásna záporáčka a ešte možnosť sa precvičiť sa v japonskej angličtine(vďaka za titulky).Keby sa niektoré scény nechali trochu doznieť(napr.Oishiho lúčenie so ženou),bolo by lepšie ale zase je to celkom svižná jazda ktorej k dokonalosti chýba dosť,ale nie pre mňa.Nebojím sa dať medzi 4 až 5* ()

real

No tak som dopozeral a fakt neviem preco. v polovici som zaspal tak som to vrátil spat. a ja neviem kam sa to ženie nemastne neslané..... sklamanie asi to bude vo mne , ale aj wolverine ma v japonsku moc nevzal je to také obohrate no kukol som a uz nekuknem ()

sedlis

Pěkná fantasy. Čekal bych zde i lepší honocení, jelikož film měl náboj, kvalitní kulisu, velmi zdařilé masky a výpravu, kupodivu koukatelné asijské tváře a bezesporu z pohledu histrie a legendy i silný podtext. Navíc v závěru film nevybočil příliš od dané legendy a autoři nedomrvili film romanticky přijatelnějším a veselejším koncem, což bylo fajn. ()

mad.dog

Jeden z nejlepších holywoodských popkornovin, co jsem kdy viděl! Skvělá hudba, dostatečná dynamika, vynikající obsazení a konečně blockbuster bez happy-endu! Reeves hraje druhý housle, ale hraje to poctivě a celkově se mezi ty japonce hodí. Opravdu jsem byl skvěle překvapen! ()

sobol1

vcelku dívatelný příběh o samurajích a nějaké jejich legendě. pěkné prostředí Keanu Reeves taky v pohodě. ()

Hektor.Troy

Takze takto-toto tu je dobrodruzna fantasy samurajska nenarocna oddychova rozpravka a niektori INTELIGENTI tomu vycitaju historicku nepresnost a podobne veci...Takym INTELIGENTOM nema zmysel vysvetlovat ani HOVNO-sory za vyraz.Vizualne paradne,kazda scenka prepracovana,prostredie,kostymi a samuraji tak isto prepracovani-este raz pre INTELIGENTOV-vsetko je prepracovane,ale nie v historickej rovine,ok???Super a adios. ()

Kritik

Jelikož mě Japonsko, samurajové a magie přitahuje, tak jsem byl schopen si film aspon z části užít. Ale některé části byly moc silné kafe i na mě. 50% ()

jujask

Je to o statočnosti, cti a odvahe. Japonsko je zem ktorá ešte aj dodnes skrýva svoju pravú tvár. Film je famózne skonštruovaný, má to hlavu aj pätu. Odporúčam. ()

pa3k16

Bol som dosť v rozpakoch, celé to halo okolo tohto filmu a film úplne niekde inde, ako bol prezentovaný... Jednorázovka na večer fajn, krásne prostredie, zahrané tiež dobre, vizuálne efekty super, pár faktických prešľapov hollywoodských historikov (to ale nie je nič nové :D), bohužial ale nič dych vyrážajúce . Dobrodružná fantasy, nie až tak moc akčné ako som čakal, "Neo" opäť porušil zopár fyzikálnych zákonov, ale teraz to dokázal aj bez káblu v hlave :) ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)