Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

Ondrew

Slusne zvladnuty akcny thriller, kde kazda akcia vyvolava patricne silnu reakciu. Sympaticki herci dodavaju filmu uveritelny charakter, napatie je spravne vybalancovane a rezia tomu nasadzuje korunu. Jedinu vycitku mam k celkovemu namatu, ktory nepatri prave k najoriginalnejsim, no prevedenie je slusne, tak preco neprizmurit oko? Vrchol vsetkeho je rozhodne napadity zaver, a tak mi neostava nic ine, nez udelit snimke 80%. ()

Apuť

Napínave až do posledneho rozhovoru. Je sice pravda ze prva polka bola slabsia ale druhou sa to obratilo. Fantasticke akcne nahanacky a bitky so zbranami. Ja hodnotim 4 hviezdy. Jedna dole za ten pomalsi zaciatok. ()

bezprezdivky

Slušná thrillerová jízda. Žádný kladný hrdina, přesto některým postavám fandíte, resp. držíte palce. Film má tah od začátku do konce. Mínusem je (SPOILER) přežití manželky hlavního hrdiny, což režisérovi zřejmě vnutili producenti, protože to filmu ubližuje jak co do logiky, tak co do možného dalšího vývoje. ()

Phlame

Docela podhodnocený film, přičemž mu ale není moc co vytknout. Jasně, není to nic co bychom ještě neviděli, nicméně film je solidně zpracovaný s vcelku rychlým tempem a v podstatě jediné co mi krapet vadilo je kamera, která je místy se svým zoomem a snahou chovat se co nejakčněji i během čistě výpravných částí docela otravná. Wahlberga příliš nemusím, ovšem role se ujal zodpovědně a ani k němu nemám výhrad. Obsazení ostatních charakterů a to zejména v případě Fostera a Ribisiho snad už ani nemohlo být lepší, ty role jim prostě sedly. Koneckonců, ač jsem od filmu moc nečekal, bavil jsem se. //80%, napínavá žánrovka s rychlým spádem a bezchybnou druhou polovinou filmu.// ()

Mathyen

skvělá žánrovka anebo kdo pašuje nezlobí... a ještě na tom vydělá, ...akce, která odsýpá, postavy, které dýchají a vše navýšené o napětí, které by se dalo krájet. Tak tohle fakt můžu 8/10 ()

lukas11the

Po tom co jsme viděl, že má film 66% a hodně lidí ho hodnotila třemi hvězdičkami. Sem váhal jestli si ho mám pustit. Jsem velmi rád, že jsem si ho pustil. Pro mě jednoznačně úžásný film. Výborně zahráli herci Wahlberg sympaťák se vším všudy. Film byl akční a měl i nečekáné okamžiky. Hlavně bych pochválil kamerovou stránku věci, bylo to příjemně jiné, než ostatní holywoodské filmy. Určitě si tenhle film nenechte ujít. ()

paradoxman

Na začátku jsem měl problém s přílišnou zkratkovitostí, ale jak šel čas, vtáhl mě překvapivě gradující sled událostí natolik, že jsem si neodpustil před koncem filmu zavrtět hlavou nad Fosterovým amatérským pohozením telefonu vedle těla oběti. Pak už těch náhod bylo sice příliš, ale kdo by nefandil sympatickým pašerákům se zálibou v Jacksonu Pollockovi? ()

kishi_SO

mam velmi rad taketo filmy kde je vsetko a s vsetkym prepletene. Clovek sa potom tesi na ten zaver a vyvrcholenie. Velmi prijemny pocin a dobre pozeratelne (vdaka ti Kate). ()

czema

Jo na ty 4**** hvězdy to je.Dal bych i pět ,ale není to zas takovej trhák abych o něm musel furt mluvit a koukat na něj a říkat the film ever.Ale je to prostě dobrej film z kopou velmi dobrých herců.Kvalitní scénář a vůbec je to takové neokoukané. ()

ludovit14

Kormakur sa vo filme Kontraband vyžíva v chladnom štýle a niekedy viac tlačí na dramatickú pílu,ako na efektnú akciu-ktorej nie je priveľa.Približuje život pašerákov drog a iných chuťoviek z Južnej Ameriky.Kormakur iba dokázal,že Severania majú svoj temnejší štýl.Ja som osobne od filmu moc neočakával,kedže Mark Wahlberg nie je môj obľúbenec-ale tu to zahral na jeho pomery veľmi dobre(postavu Chrisa,som aj veril).KATE,ako vždy štandardne dobre podaný herecký výkon.HOD:65%.U mňa milé prekvapenie-a ani nevylučujem,že sa k filmu niekedy vrátim.PS:Film Kontraband je remakom ceneného islandského filmu Reykjavík-Rotterdam režiséra Oskara Jonassona. Hlavnú úlohu, teda tú, ktorú zveril Markovi Wahlbergovi, v ňom hral práve režisér hollywoodskej verzie Baltasar Kormákur. Reykjavík-Rotterdam. ()

Goumen

sice trochu pomalejší rozjezd, ale od chvíle, kdy se dostanou do Panamy je to perfektní napínavá jízda. Navíc s dobrou zápletkou s několika nečekanými zvraty. ()

JokerBaby

Kto nevidel môže banovať. Jeden z vynikajúcich filmov kde si zahrali dvaja pre mňa úžasní herci. Jeden velmi známy Mark Wahlberg a druhý menej známy ale zaujímavý filmový talent ktorého ste si v minulosti možno ani nevšimli a tým je Ben Foster. Štíhli chalan - blonďák. Poznáme ho s filmov ako Mechanik zabijak (2011) kde si zahral komplica - pravú ruku Jason Stathama, Ďalej 3:10 vlak do Yumy / Western - lepší som asi nevidel/ s Russel Crowe - jeho pravá ruka cawboy , ostrý chlapík zvaný Chárlie princezna, Ďalej vojenský film - Na život a na smrť 2013 a samozrejme veľa ďalších. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

R-2

Průměr, průměr, průměr, ale rozhodně nadprůměrná přestřelka s policií. 65% odpovídá, prostě popcorn a dá se :). ()

Vilda6

Vcelku povedený film, který je přímo nadupaný mými oblíbenými herci včele s Markem Wahlbergem a Kate Beckinsale. Děj Vás strhne hned od začátku, a to přitom námět je používaný v každém desátém filmu. Asi nejvíc se tento biják podobá filmu 60 sekund včele s Nicolasem Cagem. Starší brácha seknul s výdělečným, ale nezákonným řemeslem, aby se jeho rodina nedostala do problémů a mladší sourozenec za mříže, nebo do hrobu. To samé je to i v Kontrabandu, s tím rozdílem, že tentokrát nejde o krádeže aut, ale pašování různého zboží na lodích. Chris Farraday již několikátým rokem žije spořádaným životem. Dříve si „přivydělával“ jako pašerák různého zboží ze Střední Ameriky do USA, ale na rozdíl od svého otce, který hnije v kriminále, věděl kdy přestat. Bohužel tam kde Chris přestal, začal jeho synovec. A kvůli tomu že utopil velkou zásilku drog, po něm jde narkomafie. Chris se tedy rozhodne svého synovce zachránit a vydává se propašovat do USA zásilku padělaných peněz. A my jen s napětím můžeme sledovat, jak se mu jeho mistrovský kousek povede… Velkým plusem tohoto filmu je reálnost. Uvěřitelnou filmů a zvlášť akčních krimi je v dnešní době velkou vzácností. Ale dost řečí, koukněte se sami a posuďte. ()

naytsirk

Po dlouhé době jsem konečně viděl dobrý thriller, který mě nenudil… Wahlberg je sice pořád stejný, ale to není ke škodě…A to, že člověk nemusí být génius, aby od začátku věděl, jak to dopadne, to mi tentokrát vůbec nevadilo…. Rozhodně mohu doporučit… ()

Epco

Zrada a pomsta, hýbateľ mnohých filmov. V tomto prípade podraz, pašovanie, zrada a vyriešenie. Jednoduché, akčné, vysoko pozerateľné a tých pár chyb je odpustiteľných. Viac takýchto filmov. ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)