Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

JerryPilsen

Prvotřídní akčńák,kterému se dá věřit.I když v úvozovkách.Konspirace sahá samozřejmě až nahoru.Ale filmařina skvělá,honičky ucházející a souboje opravdové.Washington řádí jak za mlada a Raynoldsovi jsem to uvěřil.Konečně i střílečky co maj hlavu a patu. ()

Ejvi

Americká klasika. CIA, honičky, střílečky, kvanta mrtvol.. Nebýt sympatických hlavních hrdinů, za moc by to nestálo.. ()

Lord_Vader

Celkem dobrý námět vyústil v poněkud zmatený film, kde jsou všichni proti všem a není jasné, kdo je ten dobrý a kdo ten špatný. Rayn Reynolds vypadá celou dobu velmi ustrašeně, takže se mu role agenta CIA, nedá moc věřit, typicky americky přehnané finále filmu pak už vůbec ne. Výsledek ale zachraňuje Denzel Washington, jehož bývalý agent Tobin Frost vypadá skutečně profesionálně a nevypočítavě, takže je jasné, že to s ním CIA nebude mít vůbec jednoduché. ()

coolrossi

Někomu se třesou ruce, někomu kamera..... Nic bych v tom nehledal. Celkem dobrej trenink ala CIA, kterej má slušný tempo, slabý ručníky, ostrý náboje a klasickej konec. ()

bertrand

Dáváme 4*, přestože je to vopravdu blbost. Ale blbost pěkně odsýpající a na nic si nehrající, tudíž neotravující. Takže toto hodnocení proto, aby ostatní nebáli se s Washingtonem ztratit čas. Už pro tu jeho hereckou etudu o posledních věcech člověka v závěru snímku. O čem to jinak bylo? Pan B. už neví... ()

schdrak

Dobre to bolo , ,,verbal" ma pravdu. Denzel je frajer , bazmeg , ten mlady mi moc nebol sympaticky lebo tutko zamilovany no ale vsak on to hral a dobre ,normalne som mu veril, no nee?? ()

silencewater

Budu pokrytcem a bez muceni priznam, ze v mem pripade je hlavnim kamenem urazu pan Reynolds, ktery i pres fakt, ze jsem zena, na me pusoby jeko naprosty antiheterosexual..Zkratka jak vidim jeho ksicht tak mi to pokazi dojem. Jinak prumer ktery neurazi.. ()

yahoo

Dúfam, že ten zelený filter ktorý prišiel asi s Mužom v ohni, nezostane naveky, zle sa na to pozerá, ale možno Danny chcel podržať od Tonyho lavicu v nebeských záhradách. Tak ako tak, odsýpa to celkom fajn, aj keď pri preradzovaní rýchlostí sem tam zaškrípe v prevodovke piesok. Zaujímalo by ma, či aj naši tajní žiadali o povolenie satelitu keď hľadali Mela v Južnej Amerike. Ale asi si skúr zapli googlemaps a hľadali kde to Belize dopekla je. ()

funesfilm

Možno, by si z mojej strany zaslúžil tento film viac, ako len tri hviezdičky. Ubrať som však musel. Akčné scény si to určite zaslúžili. No objavuje sa počas deja niekoľko "hluchých" miest a to je na škodu. "Roztrasená" kamera navodzujúca realitu, sa dá tiež považovať za mínus. To je však vec názoru, či vkusu. Denzel samozrejme nezaostáva, čo je naopak očakávaný prínos. Okrem toho také "háro", aké má tu, tak to sa u neho len tak nevidí. Sledoval som to v českom dabingu a chybičky v texte, kde bola uvedená Južná Amerika namiesto Afriky, je trochu čiernym bodom pre českého distributéra. ()

milunech

Hlavní role byly zvládnuté bravurně, nenudila jsem se a i když bych ten film nemusela vidět podruhé, stejně mu dávám dost procent za akčnost a za přímý tah až do konce. ()

BR23

I ked je tento štýl coby -akčné, špionážne krimi- už sto krát ohrané, napriek tomu sa tomuto filmu podarilo nájsť špetku (alebo aj dve špetky :D) originality. čo sa mnohým iným filmom tohto žánru v dnešnej dobe už (ešte) nepodarilo. áno, sú tam scény s naháňačkou cez dav, scény s naháňačkou cez horšiu (chudobnú) štvrť, scény s počítačmi a sťahovaním super-hyper -extra tajných dát za pár sekúnd, áno hl. hrdina je v podstate zelenáč vo svojom obore, áno nikto nevie kto je kto a na akej je strane, áno každý každého upodozrieva atd... avšak i napriek tomu sa mi to páčilo. Koniec nebol vyslovený happy end, postavy ani nestíhali povedať svoje klasicky husté hlášky kedže boli v polovici svojej reči dosť razantne prerušovaní- čo sa mi páčilo tiež, nemám rád ked sa zbytočne klišovito niekto vykecáva, pričom je (skoro) úplne jasné čo sa stane, tuná som čakal niečo podobné, a ejhľa... milo ma to prekvapilo :D Napätie- Akcia- Herci- very goooood. . Dej- poslabší, ale to sa dalo čakať, vid vyššie. Celková spokojnosť :) ()

Gmic

Akční "podívaná" od začátku do konce, přestřelka střídá přestřelku, nekončící honičky v autech, krvavé bitky,co by neustál ani sám Chuck Norris. Mám pocit, že jenom tohle k dobrému filmu nestačí a já v něm nic dalšího prostě nenašel ()

Profík

Možná jsem se na to díval ospalej a teďka budu filmu křivdit, ale prostě mě to nevtáhlo. Akční scény sice fajn, občas hodně fajn, ale nějak mi to tady nestačilo. Washingtona už jsem viděl hrát líp a jeho postava i Reynoldsova mě nechávaly chladným a bylo mi fuk, co se s nima stane. 65%. ()

mdf

Slušná akční jednohubka,která je Denzelovi šitá na míru.Korupce v tajných službách a když máte něco,čím jí můžete ohrozit,tak po vás zákonitě půjde ten,kdo s tím má něco společného.Hra kde podráží každý každýho a nemůžeš věřit nikomu. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Lidé v dnešní době nechtějí pravdu. Mají z ní noční můry." Denzel Washington jako takový nepřítel státu a Ryan Reynolds jako agent CIA, který ho má zajistit. Postupem času se ale začne ukazovat, že Washingtonův padouch není zas tak černobílá postava, jak se zpočátku zdálo a Ryan Reynolds začne mít pochyby. Má věřit všehoschopnému Washingtonovi? Nebo svým nadřízeným, kteří se začínají chovat podezřele? Je tady spoustu agentů, dramatické akční scény, v nichž auta končí mimo silnici na střeše a vzduchem létají kulky z pistolí. ANO! Akce tady dokážou strhnout a třeba ta bitka v závěru ( Reynolds vs. Joel Kinnaman ) je fakt super. Oni si dají po čenichu takovým způsobem, že to zabolí i VÁS. Nechybí ani různé zvraty tady. Je to prostě kvalitně natočený zástupce svého žánru a obsahuje všechny nutné náležitosti, jaké akční thriller tohoto typu vyžaduje. - 80%. ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)