Nepřítel pod ochranou

Safe House

Nepriateľ pod ochranou

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Jihoafrická republika, 2012, 115 min

Na akciu bohatá jednohubka, ktorej zdanlivo niet čo vytknúť. Parádne remeslo (predfinálny súboj na farme je super), presní herci, solídne tempo. No niečo tomu chýba. Problém bude tradične v scenári, ktorý je v podstate tuctový, čo by až tak nevadilo, ale hlavne nedokáže vytvoriť vzťahy medzi postavami a diváka s hrdinami. Škoda.(25.5.2012)

Přestože v závěru už lze žánrová klišé přehazovat vidlemi, jde jinak o slušný a svižně ubíhající thriller na jedno použití, který si pro sebe zdánlivě bez námahy ukradl skvělý Denzel Washington.(5.6.2016)

• choze

Špionážní variace a odvar z TRAINING DAY s nabušeným obsazením. Na papíře to mohlo vypadat dobře, film na mě ale nefunguje.(10.12.2014)

Nemohl jsem si zpočátku vytvořit vazbu k postavám, nevím proč byl Tobin Frost takový borec a Ryan Raynolds byl prostě jenom tuctový. Akce je celkem fajn, sviní ve vedení je taky dost. Příběh je více méně klasika. Určitě by pomohlo zesvižnit děj. Konec je pak hodně příjemný s takovým pěkným wisthleblowerským apendixem.(25.5.2012)

Zase jednou ohromně lituji promarněné návštěvy kina. Právě jsem totiž viděl strhující akční thriller, který mě nenechal ani na vteřinu vydechnout. Nemám sebemenší ponětí, co viděli (skoro všichni) ostatní uživatelé...(22.6.2012)