Reklama

Reklama

Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

(více)

Videa (35)

Trailer

Recenze (448)

Ouwen 

všechny recenze uživatele

10/10 aniž bych nějak pochyboval o svém hodnocení. Úderné a hodně emocionální dialogy, precizní chemie mezi veteránem Washingtonem a "zelenáčem" Reynoldsem. Oba mě neustále dělali radost logickou improvizací, pokud dojde na akční scény, je to mix soubojů, honiček a přestřelek. Do toho hraje nadupaná instrumentální hudba, kamera se třese tak akorát, aby mi tep kotoučoval šíleným způsobem a všechno je to ubalené v Rku a akční scény maj realistický podkres. Bitky tvrdé, dynamické a opravdu brutální, Danzel naprostá mašina, využívá svojí vejšku a prostor kolem sebe, je chladnokrevný a dominantní, prostě je znát, že si jeho postava hodně zažila. Reynolds prochází upgradem a dodal své postavě dostatečné emoce, měl by se vykašlat na Deadpoola a raděj mi ukuchtit pokračování tohohle střeliva. Opět napětí stoupá, díky monumentální zvukové stránce, kdy každej výstřel mi hladil uši. Film má i výborné tempo a skvělé car chase scény. Lokace se též střídaj a mě prostě nenapadá nic, co bych musel nutně kritizovat, prostě pořádnej akční film pro chlapy. Neviděl jsem to naposledy. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Daniel Espinosa má zřejmě nasledováno hodně podobných záležitostí a moc rád by se přiblížil/vyrovnal svým vzorům, ejhle, stalo se jen z části. Na režijní židli jakoby vystřídal akčního klasika Tonyho Scotta a ve finále je to docela nuda zabalená v nepřístupném obalu odložená roky někde v horním zaprášeném regálu. Jakoby někdo z osekaného akčního bijáku vzal to, co se už nevešlo, přidal další desítky průhledných a nikterak vzrušivých minut, jasně rozdané role, roztřesenou kameru i vybuchující auta. Všechno je to pohříchu uzívané a nezajímavé. Výsledek působí dojmem, že na tvůrce tlačil čas nebo jednoduše fakt, že se někde něco zaseklo (nápady, shořel scénář, zemřel producent :-)) a nikdo nevěděl, jak z toho ven. A nakonec přeci jenom přijde konec, díky kterému se divákovi vlastně trochu uleví. Stejně tak hercům. Reynolds se snaží (tak za 2-), Washington recykluje už pár let sám sebe, ale pořád je to fajn. Safe House tak vážně vypadá jako natáčený podle příručky, žádná přidaná hodnota, žádný kávovar, ve kterém by svoje nejlepší kousky (Nepřítel státu, Poslední skaut) připravoval už zmíněný Tony Scott. PS: Asi po sedmi letech jsem tenhle kousek viděl znovu a divím se, že jsem byl tehdy (2012) tak přísný. Tentokrát u mě zabodoval více než solidně, rád přidám čtvrtou hvězdu. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Tohle není vyjednávání......... Opět jeden z té, v poslední době tak oblíbené, řady špionážních filmů. Moc mě to nebavilo. Rozklepaná kamera, nevěrohodné honičky, divný děj, monotonní hudba, prostě dle mého ztráta času. Celkem nic nového pod filmovým nebem. V tom filmu nehraje žádná výrazná postava a utíkání, střílení a utíkání a střílení je tudíž i celkem nudné. Opět nám je připomenuto (pokolikátéjiž?) že svět je plný špiónů a agentů a nepřátel agentů a nepřátel nepřátel a nepřátel špiónů a ......... Kdyby to rozpustili, nic by se vlastně nestalo. POZOR SPOILER - Hlavní hrdina, který celý finální souboj ležel a skučel na posteli a posléze i na zemi, klidně po souboji odchází po svých, jako by se nic nestalo. KONEC SPOILERU. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Zabíjím jen profíky'' ... Denzela mám moc rád a měl jsem ho rád dávno před tím než než byla účast Afroameričnů povinná v každém filmu ba dokonce v každé reklamě. Teď už mně to mírně prudí a jemu to krapet ubírá na atraktivitě. Tady mi výborně jako ,,zajatec'' sednul a to i přes to, že námět filmu není nijak originální. Uniklý seznam agentů a zkorumpovaní agenti bojící se vyzrazení, to už tu bylo mnohokrát. Banální zápletku špionážních thrillerů lehce ozvláštnilo prostředi Kapského města i např. honička po střechách příbytků jednoho ze slumů... Bylo to akční, dobře zahrané a skončilo to zajímavě. A protože mně to bavilo, dávám za 4 padělané doklady totožnosti. * * * * ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Slušný thriller novodobého stylu, kopírující vizuální stránku dobrodružství agenta Bournea, do které vkládá jednoduchý příběh o nováčkovi u CIA, který musí předvést velké věci aby postoupil na vyšší úroveň, než je pouhé administrativní ucho a tuto příležitost dostane ve chvíli, kdy má hlídat bývalého tajného agenta, který očividně "něco" ví a všichni to z něj chtějí dostat. Žádná velká akční jízda se nekoná a film se snaží držet v rámci uvěřitelnosti (přestože se z hlavního hrdiny poměrně brzy stane akční machr) ale příběh má slušné tempo a když už na akci dojde, pěkně se na ní dívá a převážně při soubojích jsem si nejednou vzpomněl na již zmíněného "agenta bez minulosti". Film se nesnaží být ničím velkým a jako chutná jednohubka, funguje na výbornou. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (11)

  • Ve scéně, kdy je Tobin Frost (Denzel Washington) v domě padělatele dokladů, jsou nahoře a pijí víno. On své vypije ale při výstřelu následný záběr ukáže pohár plný. (Sufferer)
  • Písnička k traileru je od Jay-Z a Kanye West, jmenuje se No Church In The Wild a je z alba Watch The Throne. (montongery)
  • V 36. minutě při pohledu do centrály CIA pronese Whitford (Sam Shepard) v českém dabingu větu "Musíme Westona a Frosta dostat z Jižní Ameriky." Film se však odehrává v Jižní Africe. (Adrai)

Související novinky

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Reklama

Reklama