Reklama

Reklama

Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

(více)

Videa (35)

Trailer

Recenze (449)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Když máte po 20ti minutách vyložené karty na stole, je těžké nadále udržovat pozornost a to i vzhledem k třesoucí se akci, klišoidnímu scénáři a táhlé druhé polovině. Herci sice zachraňovali co mohli, ale vzhledem k tomu, že trojice Gleeson-Farmiga-Shepard hrála druhé housle a Washington prozměnu nehrál skoro žádné, tak to příliš nepomohlo, protože tohle Reynolds na hrbu sám utáhnout nemohl. Ale přesto tenhle kluk roste film od filmu a je jedno z mála pozitiv, co jsem si ze Safe House odnesl. 40% ()

Larrysbride 

všechny recenze uživatele

V průběhu sledování jsem si skutečně připadala jak Reynolds sám na začátku snímku - unuděná k neuvěření! Vůbec první snímek po HODNĚ DLOUHÝ době, u kterého jsem to už prostě nevydržela a půl hodiny před koncem vypla. Tohle ne, pánové. Takhle by to nešlo. Jednu hvězdičku za tu rvačku mezi Kinnamanem a Reynoldsem aneb Když není poblíž nic efektivnějšího, i kávová konvice poslouží jako zbraň. ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Při trendu "honem rychle přirovnat film k jinému" si troufám poznamenat, že Safe House vizualizací (čti: barevnými filtry) připomíná Miami Vice Thomase Manna, typově by to mohl být nějaký první díl zamýšlené série, něco jako Jason Bourne (zrod hrdiny) a sází na jistotu postavy Gena Hackmana v Nepříteli státu. V celé té směsce se pak dá najít docela slušně odsýpaný akčňák, který nám navíc dává tušit, že ve světě CIA je cosi shnilého. Když pominu, že valnou část filmu po sobě černoši střílí v noci, takže jdou vidět jen záblesky samopalů a pistolí, a tím pádem máte místo nějakého děje jen stroboskop, tak je to v záplavě současných špatných béček docela dobrý. ()

Payushka 

všechny recenze uživatele

Stačí se zamyslet nad rozvržením obou hlavních postav. Reynolds hraje zoufalého agenta CIA, jenž by se rád něco naučil, jenže to by nemohl sedět na zadku v tajném vězení bez vězňů. Washington je pak bývalý agent, který roznáší špínu na své ex-kolegy a prodává ji za tučné sumy. Už teď tušíte, že Reynolds zřejmě k nějaké té praxi přijde a že Washington nebude tak špatný a zlý, jak se o něm tvrdí. Charaktery jsou jasně načrtnuté už v prvních momentech filmu a divák přesně ví, jak se budou jejich osudy dál ubírat. Neexistuje překvapení nebo originalita. Bohužel ale ani jakákoli chemie mezi oběma herci. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Díky úžasně vibrující kameře jsem si poškodil zrak, kvůli dementním dialogům jsem toužil přijít o sluch a když si kolem třetí hodiny ranní i já všimnu absence logiky, tak asi není něco v pořádku. Jenže na druhou stranu ono to nemá moc hluchých míst, pořád to někam pádí a kdybych občas dokázal rozpoznat, kdo před rozklepaným kameramanem vlastně bojuje a s jakým výsledkem, tak bych určitě šel s hodnocením výš. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (11)

  • Bojový štýl, ktorý Denzel Washington vo filme ovláda, je zmesou filipínskeho kali a izraelského bojového systému krav magy. Technika, ktorú použije proti Ryanovi Reynoldsovi, keď mu stlačí priedušnicu, pochádza z japonského jiu jitsu. (kazatelSVK)
  • Ve filmu můžeme v přímé blízkosti fotbalového stadionu Kapského města vidět vlakovou stanici, která tam ve skutečnosti vůbec není. (Conspi)

Související novinky

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Reklama

Reklama