Vabr

Stud je za mě zkrátka perfektní film. Výtečně natočený, perfektně herecky obsazený, myšlenkově hluboký a depresivní. Jednoduše kombinace všeho, co mám rád. Michael Fassbender hraje totálně fantasticky, uvěřitelně, procítěně a předvádí opravdu výborný herecký výkon. Je to takový tahoun filmu. Kamera a soundtrack jsou úplně famózní, především první desetiminutová scéna v metru s různými prostřihy, která je vskutku dokonalá a nádherně poetická a melancholická (ostatně jako celý snímek). Dějový spád je zde naprosto šílený a neúprosně zoufalý, přičemž člověka přepadají pocity bezradnosti, znechucení a úzkosti z celé té bídné situace takového žití způsobené postojem většinové společnosti ke vztahům v dnešním světě; to lze každopádně vypozorovat v celé šířce filmu - kolik postav tu má šťastný zdravý milostný vztah s druhou osobou, hm? Kolik? A důvod? Musím rovněž pochválit postavu sestry a sourozenecký vztah, který je poněkud zvláštní; však posuďte sami. Závěr samotný je pak zvěrstvo za zvěrstvem, za čímž stojí jen a jen zkažený protagonista. Geniální! Otevřený konec následně nechává prostor k diskuzi. Vyhodnocení: Dlouho jsem neviděl takto vizionářské drama ()

Rebeca

Stud (2011) není o (jak bych to kulantně formulovala) promiskuitě. Je to obraz citově vyprahlé a povrchní současnosti; zjednodušování a jakési vztahové lenosti, až závislosti na všem, na čem není potřeba pracovat a co si nevyžaduje úsilí; prázdnoty, kterou se nám nechce anebo už nejsme schopni vyplnit. A proto cítíme stud (nejsme hlupáci), neboť jsme si toho vědomi. Víc jak odvážné scény, to ano. Na straně druhé - vynikající režie a  Michael Fassbender. ()

Chosef76

Režisér Steve McQueen mistrně "maluje" posedlost sexem a vytváří film, který neuráží, nepohoršuje, nevzbuzuje soucit, ale každého diváka nutí k zamyšlení, jak moc blízko( či daleko) se od modelu hlavního hrdiny nalézá. Zjištění, že současná společnost strhává ke konzumu a neschopnosti dávat a přijímat city může u mnohých vyústit v pocit sklíčenosti a bezmoci. ()

Dovlatovka

Zajímavé...chodit do práce, souložit, koukat na porno a občas pohonit. Zdá se to jako pohoda a pak najednou zjistíte, že už si neumíte povídat s lidma a když to po vás někdo chce, jste z toho nervózní a radši si jdete zase zasouložit. Závislost na sexu nejspíš existuje, závislý může člověk být v podstatě na čemkoli. Líbilo se mi, že režisér nedělal kompromisy, chlapi jsou prasata, ale ženský taky nejsou andělé...doma chodíme nazí...a sex nemusí být vždycky pěkná věc nebo zábava. Film není vyloženěn šokující, ale obzvláště po tom, jak odporně zobrazené jsou poslední sexuální scény, se člověku mo skočení moc mluvit nechce... ()

Kingjiri

McQueenova prvotina na mě byla až moc umělecky pojatá. Tady se McQueen už trochu krotil, takže je výsledek mnohem "stravitelnější" i pro běžnějšího diváka. Pořád je snímek spíš artově orientovanej, ale dlouhejch záběrů oproti Hladu výrazně ubylo. Michael Fassbender předvádí fantastickej výkon a je pro mě jednim z nejnadanějších mladších herců současnosti (spolu s Ryanem Goslingem). Perfektní byla i hudba od Harryho Escotta, použitá však byla jen na začátku a na konci, přičemž by se pro ní místo našlo i jinde. Jde o zajímavej snímek, ale určitě by se dalo na příběhu usilovnějc zapracovat a dodat do něj ještě víc melancholie společně s depresivní atmosférou, tři silnější hvězdy. ()

Franc1s

Tehle film mi dal zabrat. Film bez zbytečných dialogů, se současný tématem a s klavírem v pozadí...mrazivý zážitek. A Fassbender vynikající. ()

Kroup4

Při sledování tohoto snímku na mém notebooku, jsem zažíval stejné pocity, jako při sledování Drive v kině. Co to znamená ? Nebylo to dáno tím, že zde hrála Carey Mulligan stejně jako v Drive, bylo to tím, že stejný pocit blaženosti z filmu jsem zažil naposledy u Drive. Tak čím je tak Shame geniální ? Ihned po shlédnutí jsem si říkal, tak jsem to konečně viděl, stáhnu si soundtrack, ale po poslechu první písničky, jsem nepřestal na film myslet a musel si ho pustit znovu! Neskutečně geniální práce s obrazem, skvělé herectví Fassbendera, který je dle mne, momentálně nejlepší herec v Hollywoodu. Když se neviděsíte až pornografického zvtárnění nahoty a sexu, dostanete nevšední a epický filmový zážitek o osamělosti, ztráty vlastní osoby, utopii a všech skrytých významů. Tento film není pro široké publikum, tento film je pro lidi, co chtějí skvělý a nevšední zážitek z herectví a filmového poselství. Nevím ani jak pořádně vyjádřit to, co mi tento film dal i vzal. Přehodnocuji svou TOP 10 a přidávám mezi ně SHAME ! 90% ()

tančísvlky

Provokujúci film do morku kostí. Herci idú na doraz možností. Svojím príbehom presahuje bežný film. Britský rukopis je tu poznať. Režisér takýmto filmom nesporne riskuje snáď asi najviac. Kto z divákov vydrží a zároveň mu dá šancu uvidí však neobyčajný film. A ako bonus Lucy Walters ... ()

Ergon

Tak tahle citová vyprázdněnost mně teda vůbec, ale vůbec neoslovila, i když M. Fassbender podal skvělý výkon. 2708. Hodnocení. ()

teddinka1

Takže vlastně chlápek za 30+ let nikdy skoro nikoho neměl rád, nemluví a skončí u něj každá? No, nevím, asi to není můj typ. Nehledě na to, že je to děsně depresívní, se mu konečně někdo začne líbit, tak aby to diváka dojalo a soucítil s hlavním hrdinou, tak to dopadne špatně... Tohle není ani trochu odraz života ani trochu. Možná nějakého jedince, což z toho nedělá vůbec žádný filosofický film, ten chlap prostě nikomu nevěří, neumí se nikomu otevřít, tak by si měl zajít k psychologovi. ()

ljukyljuk

Film plný nahoty a sexu, ktoré však nie sú sexi ani na moment. Sú práve zámerne až znepokojujúce a musím uznať, Michael Fassbender vydal zo seba maximum. V jeho prázdnom pohľade sa nájde každý, kto vie, že robí niečo, čo pre neho nie je dobré, nie je správne, ale nedokáže si jednoducho pomôcť. Tieto chvíľky dodávali filmu veľmi mrazivú realistickosť. K tomu ešte oceňujem operné melódie počas niekoľkých pasáží, vyznelo to, jednoducho povedané, dobre a efektne. Ale aj napriek týmto kvalitám bol scenár miestami (a niekedy teda dosť dlhými miestami) nemastný, neslaný a občas ma nudil. A úprimne, čakal som viac priestoru pre zobrazenie pocitov hlavnej postavy. Ale kvôli herectvu a tomu pocitu, čo vo mne film vyvolal, dávam 70%. ()

E lan

Se zamhouřenýma očima to je na ****, především za velmi originální šokující námět, ztvárnění, herecké výkony a vůbec celkové působení filmu. Věru i o takovémto tématu se dá natočit zajímavý film. ()

Kvasekus

Tak McQueen to do nás pouští bez rozpaků a Fassbender se hlásí o první desítku...ten konec byl až úchylně dobrej!!! ()

Mik_e

Celou dobu jsem čekal nějaké vyvrcholení, bez dvojsmyslu..a v podstatě nic. Hlubší emoce to ve mně nevyvolalo. Přesto dobrá podívaná, zejména díky Fassbenderovi. Ten celý film táhne hrozně nahoru. ()

GodKnows

Tak pre mna bez debaty za 5*. Pri takychto filmoch sledujem hlavne jednu vec a to ci sa podari tvorcom vo mne akymkolvek sposobom vyvolat zaujem o postavy, rozumiet ich konaniu, prezivat ich pocity a rozmyslat nad tym co ak by som to bol ja. Tu sa to podarilo vdaka vybornemu mixu skvelych hereckych vykonov na cele s Fassbenderom, kvalitnej rezii a skvelej hudbe i ked velmi velmi inspirovanej inymi skladatelmi. Ale co tam potom ked to tak skvele do seba zapada. Steve McQueen je obrovsky talent. Tesim sa na dalsi film. ()

josieaddms odpad!

K tomuhle se nedá moc nic napsat... Nabubřelý režisér Steve McQueen se rozhodl stádům předhodit trochu toho erotického artu a oni mu to všichni zase spapali..... Dneska už když jsi herec, tak hrát nemusíš. Dneska herci ve filmech doopravdy močí, doopravdy zvrací a doopravdy souloží. Třeba to bavilo aspoň Fassbendera, nemusel si nosit na plac oblečení.... Shame on you, crazy bastard! ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz