Vodník a Karolínka (TV film)

Pohádka

Česko, 2010, 57 min

Na úvod, kdy Hastrbuch utopil člověka, jsem se zděsil, co že to je za pohádku. Tedy, tak dlouhé ztvárnění pořekadla, že lež má krátké nohy, doprovázené ještě k tomu opravdu příšernou hudbou, jsem ještě neviděl. Navíc s postavami, které mi byly nesympatické, i když ústřednímu páru to společně slušelo a Josef Somr a Jan Skopeček jsou prostě legendy. Potěšily mě pouze pasáže s ponocným Václavem. Moderní efekty jsou střídavě povedené. Ale vodník v kostele? No, asi se časy mění...(5.1.2013)

Souhlasím s "Izzetman", překvapivě dobrá nová pohádka, dobře zahráno, pěkné prostředí i triky, které neurazí ani při nižším rozpočtu a stopáži. Začínám být alergický na všechny ty chytrolíny, kteří se navážejí do každé nové pohádky. Trefovat se je snadné, ale něco vytvořit ne. Nechme posoudit děti, zda je pohádka dobrá, já bych jim tuhle klidně pustil.(19.1.2014)

Jednoznačně nejpovedenější pohádka natočená Českou televizí pro letošní Vánoce. Pořád to má svoje mouchy a k absolutní spokojenosti mám pořád daleko, ale aspoň už nejsem vytočená k nepříčetnosti. Vodník J. Somr byl skvělý a já jen lituju, že nebyl na obrazovce pořád. Jeho vodnický synáček byl sympaťák a I. Korolová jako Karolínka taky nebyl žádný velký průser. Jen si chtělo krapet víc pohrát se scénářem a vybrat jiného autora písniček. Texty Václava Chalupy jsou trapárna na entou. 65%(30.12.2010)

Novodobá pohádka zasazená do skutečných reálií a zároveň zpracována slušnými digitálními triky. Příběh je také celkem poutavý, hastrmani zastupují pohádkový svět, zbytek osazenstva včetně lidských nešvarů jako je závist a pomsta patří do našeho světa. Slušná nedělní zábava, která rozhodně neurazí. Hudba: Karel Cón(11.12.2011)

• Avarga

Slušná demence! Takhle idiotsky zahranou pohádku jsem ještě neviděl. To byla katastrofa! Hudební výstupy mi přišly jak když někdo zvrací ožralej z okna a ještě u toho brečí. Morální poučení bylo těžce duchaplné "Buďte na sebe hodní!" Mno a příběhovou stránku nemá cenu hodnotit, to by tu musela být ještě horší volba než odpad. Vsadím boty, že kdybych měl děti a ty by tohle viděly, tak se z nich stanou postěžený nebožátka.(11.12.2011)

• - Pohádka byla natáčena v září 2010 ve studiích ČT a v exteriérech u rybníka Brzina, v Obděnicích na Sedlčansku a v překrásném prostředí historického mlýna v Hoslovicích. (Bart)

• - Na týden se filmaři zabydleli ve mlýně v Hoslovicích a ve skanzenu. Vše bylo pravé včetně starých malovaných hrnků. (Karlos80)