Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se do sebe zamilovali vodník Jonáš (F. Cíl) a mlynářova dcera Karolínka (I. Korolová), neměli to vůbec jednoduché. Jonášovi v lásce bránil jeho otec, nerudný vodník Hastrbuch (J. Somr), Karolínka zase neměla tušení, že její milý Jonáš není člověk. Ještěže je tu mládek Libor (J. Gottwald), který udělá všechno pro to, aby celou ves a obzvlášť Karolínku před tím vodnickým padouchem ochránil. Co na tom, že bude intrikovat a lhát? Hlavně když dokáže, aby Karolínka Jonáše zavrhla a dala přednost jemu, udatnému Liborovi… (Česká televize)

(více)

Recenze (48)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Vodníci a čerti jsou klasické postavy českých pohádek a tady jsou vodníci opravdu povedení. Zlotřilec je pochopitelný, i když se svého snaží dosáhnout způsobem, který člověk trochu nechápe (ohrožovat spoluobčany na životě je příliš i v pohádce). Ponocný, který si užívá to, že konečně nemusí courat po nocích, lež s krátkýma nohama a duše v kostele dávají českým pohádkám nový, a nutno říct že příjemný, rozměr. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Na úvod, kdy Hastrbuch utopil člověka, jsem se zděsil, co že to je za pohádku. Tedy, tak dlouhé ztvárnění pořekadla, že lež má krátké nohy, doprovázené ještě k tomu opravdu příšernou hudbou, jsem ještě neviděl. Navíc s postavami, které mi byly nesympatické, i když ústřednímu páru to společně slušelo a Josef Somr a Jan Skopeček jsou prostě legendy. Potěšily mě pouze pasáže s ponocným Václavem. Moderní efekty jsou střídavě povedené. Ale vodník v kostele? No, asi se časy mění... ()

Reklama

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Problém nových pohádek spočívá v tom, že považují děti za hlupáky a že všude cpou Filipa Cíle. Na druhou stranu je ukázka nedostatečné mozkové činnosti vesničanů (vodník by určitě na místě činu nechával pentle a šupiny, to je jasná věc) názorným příkladem davové psychózy. Ovce následují stádo. Taky jsem dlouho přemýšlela, proč má Libor knírek německého úchyláka (když Gottwald vypadá v Dešťové víle tak dobře), dokud mi nedošlo, že bez něj by vypadal o tolik líp než Jonáš, že by si Karolínka prostě nemohla vodníka vybrat. V rámci dnešních pohádek dobrý průměr. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

V TV to vyznělo jako televizní záznam ochotnické hry v exteriérech. Hudba příliš tahala za uši (slušně řečeno) a zvukař ji oproti slovům nebo textům písniček moc upřednostňoval. Z méně hudby, případně více ambientnější, by mě uši bolely mnohem méně. Další otázkou je, jestli je jednoduchost příběhu a dialogů kladem kvůli nejmenším, nebo záporem, díky zcela běžným klišé bez nějakého zvláštního pokusu o vytvoření vlastního příběhu. ~ Na druhou stranu, kamera a efekty byly skutečně vydařené a moc pěkně to vypadalo (myšleno ty efekty). ~ No, znovu už to vidět nechci. Chápu, že se musí tvůrci na něčem otrkat, ale na *** to prostě nevidím. PS: Ponaučení - když si budete hrát na vodníky a topit kamarády, je to v pořádku. Jen nezapomínejte, že si kamarády s sebou do školy v hrníčku brát skutečně nemůžete :) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Hezké exteriéry, to je ale asi vše. A pan Somr dobře hraje toho mrzouta. Postavy se ale jinak chovají jak na tripu, zcela nelogicky, včetně Karolínky, která vlastně neví, co chce. Ta duše mrtvého v hrnečku, která pak kafrá z poličky v hospodě, a potom ta scéna s dušemi v kostele, já nevím, nějak mi to sem zkrátka nepasovalo. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Pohádka byla natáčena v září 2010 ve studiích ČT a v exteriérech u rybníka Brzina, v Obděnicích na Sedlčansku a v překrásném prostředí historického mlýna v Hoslovicích. (Bart)
  • Na týden se filmaři zabydleli ve mlýně v Hoslovicích a ve skanzenu. Vše bylo pravé včetně starých malovaných hrnků. (Karlos80)

Reklama

Reklama