poster

Vodník a Karolínka (TV film)

Pohádka

Česko, 2010, 57 min

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Vodníci a čerti jsou klasické postavy českých pohádek a tady jsou vodníci opravdu povedení. Zlotřilec je pochopitelný, i když se svého snaží dosáhnout způsobem, který člověk trochu nechápe (ohrožovat spoluobčany na životě je příliš i v pohádce). Ponocný, který si užívá to, že konečně nemusí courat po nocích, lež s krátkýma nohama a duše v kostele dávají českým pohádkám nový, a nutno říct že příjemný, rozměr.(28.12.2010)

 • otík
  ***

  Novodobá pohádka zasazená do skutečných reálií a zároveň zpracována slušnými digitálními triky. Příběh je také celkem poutavý, hastrmani zastupují pohádkový svět, zbytek osazenstva včetně lidských nešvarů jako je závist a pomsta patří do našeho světa. Slušná nedělní zábava, která rozhodně neurazí. Hudba: Karel Cón(11.12.2011)

 • Avarga
  odpad!

  Slušná demence! Takhle idiotsky zahranou pohádku jsem ještě neviděl. To byla katastrofa! Hudební výstupy mi přišly jak když někdo zvrací ožralej z okna a ještě u toho brečí. Morální poučení bylo těžce duchaplné "Buďte na sebe hodní!" Mno a příběhovou stránku nemá cenu hodnotit, to by tu musela být ještě horší volba než odpad. Vsadím boty, že kdybych měl děti a ty by tohle viděly, tak se z nich stanou postěžený nebožátka.(11.12.2011)

 • rakovnik
  ***

  Na úvod, kdy Hastrbuch utopil člověka, jsem se zděsil, co že to je za pohádku. Tedy, tak dlouhé ztvárnění pořekadla, že lež má krátké nohy, doprovázené ještě k tomu opravdu příšernou hudbou, jsem ještě neviděl. Navíc s postavami, které mi byly nesympatické, i když ústřednímu páru to společně slušelo a Josef Somr a Jan Skopeček jsou prostě legendy. Potěšily mě pouze pasáže s ponocným Václavem. Moderní efekty jsou střídavě povedené. Ale vodník v kostele? No, asi se časy mění...(5.1.2013)

 • MartinezZ
  **

  V TV to vyznělo jako televizní záznam ochotnické hry v exteriérech. Hudba příliš tahala za uši (slušně řečeno) a zvukař ji oproti slovům nebo textům písniček moc upřednostňoval. Z méně hudby, případně více ambientnější, by mě uši bolely mnohem méně. Další otázkou je, jestli je jednoduchost příběhu a dialogů kladem kvůli nejmenším, nebo záporem, díky zcela běžným klišé bez nějakého zvláštního pokusu o vytvoření vlastního příběhu. ~ Na druhou stranu, kamera a efekty byly skutečně vydařené a moc pěkně to vypadalo (myšleno ty efekty). ~ No, znovu už to vidět nechci. Chápu, že se musí tvůrci na něčem otrkat, ale na *** to prostě nevidím. PS: Ponaučení - když si budete hrát na vodníky a topit kamarády, je to v pořádku. Jen nezapomínejte, že si kamarády s sebou do školy v hrníčku brát skutečně nemůžete :)(5.1.2013)

 • - Pohádka byla natáčena v září 2010 ve studiích ČT a v exteriérech u rybníka Brzina, v Obděnicích na Sedlčansku a v překrásném prostředí historického mlýna v Hoslovicích. (Bart)

 • - Na týden se filmaři zabydleli ve mlýně v Hoslovicích a ve skanzenu. Vše bylo pravé včetně starých malovaných hrnků. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace