Vodník a Karolínka (TV film)

Pohádka

Česko, 2010, 57 min

• Avarga

Slušná demence! Takhle idiotsky zahranou pohádku jsem ještě neviděl. To byla katastrofa! Hudební výstupy mi přišly jak když někdo zvrací ožralej z okna a ještě u toho brečí. Morální poučení bylo těžce duchaplné "Buďte na sebe hodní!" Mno a příběhovou stránku nemá cenu hodnotit, to by tu musela být ještě horší volba než odpad. Vsadím boty, že kdybych měl děti a ty by tohle viděly, tak se z nich stanou postěžený nebožátka.(11.12.2011)

Na úvod, kdy Hastrbuch utopil člověka, jsem se zděsil, co že to je za pohádku. Tedy, tak dlouhé ztvárnění pořekadla, že lež má krátké nohy, doprovázené ještě k tomu opravdu příšernou hudbou, jsem ještě neviděl. Navíc s postavami, které mi byly nesympatické, i když ústřednímu páru to společně slušelo a Josef Somr a Jan Skopeček jsou prostě legendy. Potěšily mě pouze pasáže s ponocným Václavem. Moderní efekty jsou střídavě povedené. Ale vodník v kostele? No, asi se časy mění...(5.1.2013)

Souhlasím s "Izzetman", překvapivě dobrá nová pohádka, dobře zahráno, pěkné prostředí i triky, které neurazí ani při nižším rozpočtu a stopáži. Začínám být alergický na všechny ty chytrolíny, kteří se navážejí do každé nové pohádky. Trefovat se je snadné, ale něco vytvořit ne. Nechme posoudit děti, zda je pohádka dobrá, já bych jim tuhle klidně pustil.(19.1.2014)

Ačkoliv je po dějové stránce slabší a hned zpočátku je každému jasné, co se stane, byl jsem velmi mile překvapen, že může vzniknout v našich vodách pohádka, která má pěkné kostýmy, pěkné prostředí, rozumné dialogy a trochu českého humoru (nikoliv humor typu: já jsem trapnej směj se). Dospělého diváka to moc nenadchne, ale ani snad neurazí, nicméně pro něj to primárně určeno není, že.(15.1.2014)

• MartinezZ

V TV to vyznělo jako televizní záznam ochotnické hry v exteriérech. Hudba příliš tahala za uši (slušně řečeno) a zvukař ji oproti slovům nebo textům písniček moc upřednostňoval. Z méně hudby, případně více ambientnější, by mě uši bolely mnohem méně. Další otázkou je, jestli je jednoduchost příběhu a dialogů kladem kvůli nejmenším, nebo záporem, díky zcela běžným klišé bez nějakého zvláštního pokusu o vytvoření vlastního příběhu. ~ Na druhou stranu, kamera a efekty byly skutečně vydařené a moc pěkně to vypadalo (myšleno ty efekty). ~ No, znovu už to vidět nechci. Chápu, že se musí tvůrci na něčem otrkat, ale na *** to prostě nevidím. PS: Ponaučení - když si budete hrát na vodníky a topit kamarády, je to v pořádku. Jen nezapomínejte, že si kamarády s sebou do školy v hrníčku brát skutečně nemůžete :)(5.1.2013)

• - Na týden se filmaři zabydleli ve mlýně v Hoslovicích a ve skanzenu. Vše bylo pravé včetně starých malovaných hrnků. (Karlos80)

• - Pohádka byla natáčena v září 2010 ve studiích ČT a v exteriérech u rybníka Brzina, v Obděnicích na Sedlčansku a v překrásném prostředí historického mlýna v Hoslovicích. (Bart)