Vodník a Karolínka (TV film)

Pohádka

Česko, 2010, 57 min

• honajz

Hezké exteriéry, to je ale asi vše. A pan Somr dobře hraje toho mrzouta. Postavy se ale jinak chovají jak na tripu, zcela nelogicky, včetně Karolínky, která vlastně neví, co chce. Ta duše mrtvého v hrnečku, která pak kafrá z poličky v hospodě, a potom ta scéna s dušemi v kostele, já nevím, nějak mi to sem zkrátka nepasovalo.(24.2.2018)

Problém nových pohádek spočívá v tom, že považují děti za hlupáky a že všude cpou Filipa Cíle. Na druhou stranu je ukázka nedostatečné mozkové činnosti vesničanů (vodník by určitě na místě činu nechával pentle a šupiny, to je jasná věc) názorným příkladem davové psychózy. Ovce následují stádo. Taky jsem dlouho přemýšlela, proč má Libor knírek německého úchyláka (když Gottwald vypadá v Dešťové víle tak dobře), dokud mi nedošlo, že bez něj by vypadal o tolik líp než Jonáš, že by si Karolínka prostě nemohla vodníka vybrat. V rámci dnešních pohádek dobrý průměr.(9.1.2013)

Ačkoliv je po dějové stránce slabší a hned zpočátku je každému jasné, co se stane, byl jsem velmi mile překvapen, že může vzniknout v našich vodách pohádka, která má pěkné kostýmy, pěkné prostředí, rozumné dialogy a trochu českého humoru (nikoliv humor typu: já jsem trapnej směj se). Dospělého diváka to moc nenadchne, ale ani snad neurazí, nicméně pro něj to primárně určeno není, že.(15.1.2014)

Novodobá pohádka zasazená do skutečných reálií a zároveň zpracována slušnými digitálními triky. Příběh je také celkem poutavý, hastrmani zastupují pohádkový svět, zbytek osazenstva včetně lidských nešvarů jako je závist a pomsta patří do našeho světa. Slušná nedělní zábava, která rozhodně neurazí. Hudba: Karel Cón(11.12.2011)

Souhlasím s "Izzetman", překvapivě dobrá nová pohádka, dobře zahráno, pěkné prostředí i triky, které neurazí ani při nižším rozpočtu a stopáži. Začínám být alergický na všechny ty chytrolíny, kteří se navážejí do každé nové pohádky. Trefovat se je snadné, ale něco vytvořit ne. Nechme posoudit děti, zda je pohádka dobrá, já bych jim tuhle klidně pustil.(19.1.2014)

• - Pohádka byla natáčena v září 2010 ve studiích ČT a v exteriérech u rybníka Brzina, v Obděnicích na Sedlčansku a v překrásném prostředí historického mlýna v Hoslovicích. (Bart)

• - Na týden se filmaři zabydleli ve mlýně v Hoslovicích a ve skanzenu. Vše bylo pravé včetně starých malovaných hrnků. (Karlos80)