Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se do sebe zamilovali vodník Jonáš (F. Cíl) a mlynářova dcera Karolínka (I. Korolová), neměli to vůbec jednoduché. Jonášovi v lásce bránil jeho otec, nerudný vodník Hastrbuch (J. Somr), Karolínka zase neměla tušení, že její milý Jonáš není člověk. Ještěže je tu mládek Libor (J. Gottwald), který udělá všechno pro to, aby celou ves a obzvlášť Karolínku před tím vodnickým padouchem ochránil. Co na tom, že bude intrikovat a lhát? Hlavně když dokáže, aby Karolínka Jonáše zavrhla a dala přednost jemu, udatnému Liborovi… (Česká televize)

(více)

Recenze (48)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Zobrazení vodnické říše, které šéfuje starej vodník Josef Somr je působivé a na celé pohádce to nejlepší. S ní spojené digitální triky jsou perfektní. Příběh se žárlivým Liborem (Gottwald) je takový naivně pohádkový. Především charaktery postav jsou takové pohádkové. Celkově je to takové průměrné, ale koukatelné. [893. hodnocení, 44. komentář, 56%] ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

V TV to vyznělo jako televizní záznam ochotnické hry v exteriérech. Hudba příliš tahala za uši (slušně řečeno) a zvukař ji oproti slovům nebo textům písniček moc upřednostňoval. Z méně hudby, případně více ambientnější, by mě uši bolely mnohem méně. Další otázkou je, jestli je jednoduchost příběhu a dialogů kladem kvůli nejmenším, nebo záporem, díky zcela běžným klišé bez nějakého zvláštního pokusu o vytvoření vlastního příběhu. ~ Na druhou stranu, kamera a efekty byly skutečně vydařené a moc pěkně to vypadalo (myšleno ty efekty). ~ No, znovu už to vidět nechci. Chápu, že se musí tvůrci na něčem otrkat, ale na *** to prostě nevidím. PS: Ponaučení - když si budete hrát na vodníky a topit kamarády, je to v pořádku. Jen nezapomínejte, že si kamarády s sebou do školy v hrníčku brát skutečně nemůžete :) ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Hezké exteriéry, to je ale asi vše. A pan Somr dobře hraje toho mrzouta. Postavy se ale jinak chovají jak na tripu, zcela nelogicky, včetně Karolínky, která vlastně neví, co chce. Ta duše mrtvého v hrnečku, která pak kafrá z poličky v hospodě, a potom ta scéna s dušemi v kostele, já nevím, nějak mi to sem zkrátka nepasovalo. ()

Harry_ 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s "Izzetman", překvapivě dobrá nová pohádka, dobře zahráno, pěkné prostředí i triky, které neurazí ani při nižším rozpočtu a stopáži. Začínám být alergický na všechny ty chytrolíny, kteří se navážejí do každé nové pohádky. Trefovat se je snadné, ale něco vytvořit ne. Nechme posoudit děti, zda je pohádka dobrá, já bych jim tuhle klidně pustil. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V poslednom čase som mal možnosť zhliadnuť viacero českých televíznych rozprávkových inscenácií. Pod väčšinou z nich bola podpísaná režisérka Vlasta Janečková. Ale videl som aj zopár titulov od Svatavy Simonovej a Jiřiny Pokornej - Makoszovej. Tieto tri dámy boli špecialistkami na tento druh televíznej tvorby, zasvätili jej celú svoju kariéru. Potom som však dal možnosť aj mužovi, Petrovi Burianovi, aby sa im pokúsil konkurovať. Pustil som si jeho snímok "O vodníkovi a husličkách". To však bolo hodne slabé. Tak som dal šancu ďalšiemu režisérovi tv rozprávok, aby sa posnažil napraviť túto bilanciu. Pozrel som si snímok "Vodník a Karolínka", ktorý v roku 2010 natočil Jaroslav Hovorka. No ani on nedokáže hrať vyrovnanú partiu s pani režisérkami, ktoré som na začiatku komentára vymenoval. ** ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Pohádka byla natáčena v září 2010 ve studiích ČT a v exteriérech u rybníka Brzina, v Obděnicích na Sedlčansku a v překrásném prostředí historického mlýna v Hoslovicích. (Bart)
  • Na týden se filmaři zabydleli ve mlýně v Hoslovicích a ve skanzenu. Vše bylo pravé včetně starých malovaných hrnků. (Karlos80)

Reklama

Reklama