Jen Bůh odpouští

• Dánsko Only God Forgives (více)

Před deseti lety Julian zabil policajta, ale podařilo se mu utéct. Dnes je z něj jeden z největších drogových dealerů v Bangkoku. Když Julianův bratr zabije prostitutku, policie si pozve na pomoc Changa – Anděla pomsty, který dovolí otci zavražděné, aby ho osobně zabil. Tím však rozpoutá peklo, protože do situace se vloží Julianova matka, šéfka jedné z nejmocnějších kriminálních organizací, která Juliana vysílá pomstít svého bratra. (oficiální text distributora)

warrenur

Znacne sklamanie. Sem-tam sice uhrancive, avsak zbytocne natahovane a miestami nezmyselne vsuvky v celom filme na mna posobili rusivo. Nevyslo to. Slabota. ()

bllm

Kdo čekal něco jako Drive, má smůlu. Tenhle film patří spíš do pytle s Vlahalla Rising a Bronson. Pomalé, temné, vizuálně efektní, minimální příběh, explicitní násilí. Ani nevím proč, ale mám pro tyhle Refnovy zvrácenosti pochopení. Moc se mi líbily scény, kdy postavy mluví, ale není je slyšet, hraje pouze hudba, to je úžasnej nápad. ()

theSaint

První shlédnutí 4*. Druhé 5*. Poslední snímek dua Refn/Gosling jen dokazuje, že valná většina obsazení na CSFD je mainstreamovská "pakáž". Jsme nadšeni z líbivé art podívané DRIVE, ale syrovější a místy až psychodelickou podívanou už ne-e. To už je pro naše hlavičky moc.. to už vyžaduje až moc naši pozornost a až moc bychom v tom museli hledat tu úžasnou odlišnost ve které je pořád spousty filmového kumštu. Scéna večeře a následné sundání šatů je naprosto TOP. ()

barteca

Psychedelie formy přebíjí obsah, Kristin Scott Thomas škatulku, obojí zajímavé , ale divácky nepřitažlivé. ()

Matli

Takto zajímavej film jsem dlouho neviděl. Ne že bych se během filmu ztrácel, ale nějak jsem furt hledal větší pointu v tom jaký mají všichni dlooooouhý a vážný pohledy (vzpoměl jsem si na Tenkrát na západě), kamera samozřejmě výborná. Ryan Gosling byl tak vážnej až to nebylo přirozený, ale snažil se, vo tom žádná. ()

El-Barto

Dělalo mi problém to dokoukat i když jsem věděl, že to nemá ani hodinu a půl. Scénář se nejspíš vešel do malýho notýsku a Gosling furt jen blbě čumí, pak pomalu někam dojde a zase čumí na ... něco. Žádnej význam v tom nevidím. Stylizaci to má ještě vypiplanější než Drive, ale chybí tomu ten drajf. Každá scéna je pečlivě nasvícená, tak aby vypadala cool orientálně. Ale většinou pak ta samá scéna stojí za zlámanou grešli. Jediný co je zajímavý, tak je výbornej kruťák Pansringrm, kterej má taky sice celej film jeden výraz, čumí do prázdna a chodí rychlostí šneka, ale když vytáhne mačetu, je to hned zajímavější. Kristin Scott Thomas hraje panovačnou krávu, takže její postavu je těžký mít rád, ale je zajímavý sledovat, co z ní zase vypadne. Dávám dvě, protože je to jen o trochu menší sračka než Scottův Konzultant. ()

Košoun

Já hlupák! Nevěřil jsem zdejším hodnocením, říkal jsem si, že když se spojí osvědčená dvojka z Drivu - režisér Refn a Gosling - tak to nemůže dopadnout tak špatně. A dopadlo to ještě hůř, než jsem si dokázal představit. Celý film působí jak kdybyste ho pustili rychlostí 0.5 a Gosling s Pansringarmem spolu celou dobu soutěží v co nejstrnulejším výrazu a co nejpomalejší chůzi. Kdo vyhrál jsem se nedozvěděl, protože po hodině jsem to už prostě dál nevydržel. 2* jen za skvělé světla a kameru, působilo to na mě spíše jak nějaké kameramanské cvičení než plnohodnotný film. A super byla i trochu netradiční maminka Kristin Scott Thomas. Zbytek odpad. ()

fisus

Zdejší hodnocení mě fakt překvapuje.Čekal jsem,že to tu bude v červené barvě a ono to nemá ani 50 %.Tak nevím,ale mě se to líbilo.Nehledám v tom žádné skryté symboly,prostě mě to bavilo a fascinovala mě hudba stejně jako u Drive.Asi jsem divný a to je jedině dobře. ()

Brousitch

"Je to v podstatě další variace na ten můj pohádkový koncept, ve kterém je tentokrát zlá matka, syn připoutaný k jejímu lůnu a záhadná postava muže vykonávajícího spravedlnost, který se považuje za Boha. To je trochu vytržené z reality, ale abych to vytrhl ještě víc, zamyslel jsem, jak by vypadal svět, ve kterém by tyto postavy žili, a rozhodl jsem se film natočit v Bangkoku. Ten má totiž dvě tváře, z nichž ta denní je taková ta obyčejná a ta noční je pohádková, fantazijní. A když do tohoto světa vložíte tento příběh, klasické normy pro vás už nejsou zajímavé. Žijeme ve světě, kde je umění skoro manuálem. Udělej tohle, tohle a dosáhneš toho a toho. To je ale úhlavní nepřítel kreativity - být v bezpečí, mít dobrý vkus. Umění je vyjádření emocí, musí vás chytit poeticky a jemně, ale zároveň i násilným, agresivním a frustrujícím způsobem. Víte, když vás lidé milují nebo nenávidí, je to kupodivu úplně ze stejných důvodů. Mě ohromně těší, že jsem mohl do publika proniknout, nějakým způsobem se jich dotknout, něco v nich zažehnout a oni ty svoje pocity buď pohltí, přijmou je a milují to, nebo to v nich něco zničí a oni jsou pak na mě kvůli tomu naštvaní. Můžu na to ale jen říct 'Děkuji vám. Natočím další stejný.'." - Nicolas Winding Refn ()

Puddle

Zatímco Goslingův neonový rytíř z Drivu neměl k opravdovému hrdinovi daleko, Juliana bez šance spolklo podsvětí rudočerného Bangkoku. A jak řekla jeho matička – je to sráč. Vyprázdněný kus hadru, který dávno ztratil sebe sama, a jemuž se s příchodem pokrevně spřízněné femme fatale sypou i poslední střípky zdravé morálky. Proto od začátku tušíte, že všechno bude jaksi osudovější, nenávratnější než u Drivu. Jo, je to i není Drive. Méně pro uši a více pro oči, symbolističtější, s dojmem mlhavého, nepřístupného snu, který však neskutečně snadno obmotává kolem prstu. Snu, kdy vám rudočerná nedá klidného spánku a uniformovaný bůh pomsty bude brouzdat křivolakými uličkami vašich fantazií a zpívat překrásnou píseň, jejíž celkový smysl zatím uniká, ale cítíte, že je tak akorát na dosah. Snad tomu pomůže další snění... Refn je Pán. PS.: Vám ale ani Bůh neodpustí tak mizerné hodnocení, tak šup, šup, ať je to do ruda! PPS.: A stejně jako Drive i tenhle kousek ztrácí bez kinosálu dobrou polovinu své duše. ()

katzo

Po prečítaní obsahu som išiel do kina s očakávaním akčnej gangsterky. Dočkal som sa však akejsi psychologickej drámy. Sklamaný som nebol, ale zhrnul by som to slovami POMO-a : "Zvláštny film, nad ktorým budete premýšlať, ale na nič neprídete." ()

msroubek

Po prvním shlédnutí: Božská kamera!!!!! Vynikající hudba!!!! Herecky - méně je někdy více zde platí na 100%. Tempo druhé poloviny určitě vyhovuje víc, než té první. Kudykolem velmi sobecký režiserský počin, na druhou stranu je to o mnohem víc upřímnější než Drive. Netvrdím, že je to nepochopený artový skvost, ale má to něco do sebe. Víc hodnotit asi až s odstupem času a po dalších shlédnutích... ()

MatesMS21

Film, který v kinech asi moc slávy nepobere. Pro diváka neznající rejžu ani rysy asijskýho krimithrileru to bude pěknej náraz. Dílko jest rozehrané plynulými pomalými záběry, které občas ladně rozsekne mačeta. Ději sluší termín, který je opakem propracovanosti. Kamera skvělá. Zdařile si hraje se stíny a světlem neonů a lampionů. Čas, který herci ušetřili při memorování dialogů, zřejmě využili k dokonalosti zvádnutému obličejovému aerobiku ( obzváště Gosling hezky koulí očima, což je asi jediný důkaz o jeho duševní přítomnosti ve filmu). Vlastně.. přítomný asi byl..ale jinak.. zdravej.. ani trošku (jasnej Oidipus, kterej je prakticky názorně zobrazen). Sečteno.. Refn je poznatelnej i nyní. dvě hvězdy. Nezklamal, docela mě to i místama bavilo, jedna hvězda kvůli tý krásný asiatce navíc! ()

maret

Já nemohu jinak...nečekal jsem vůbec nic a právě proto "uspokojení" se dostavilo. Hranice si vytváříme sami...a NIkolas Refn ji tady posunul opravdu daleko. Jen dobře! ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Refn si vyjde s mrtvými

Refn si vyjde s mrtvými

16.06.2014

Nicolas Winding Refn si po rozporuplně přijatém thajském výletu Jen Bůh odpouští vybíral mezi několika projekty a teprve před pár dny došlo k oficiálnímu potvrzení, že jeho následujícím filmem bude I… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)