Poslední Bielikův film po režisérské stránce a poslední zásadní kousek který mi ještě chyběl k doplnění vzdělání. A opět je to tak trochu na půli cesty začátek svižnej, děj jasně nastíněnej, ale pak to zase upadne trochu do průměru. Neříkám, že tyhle historický filmy neměl režisér dobře zmáknutý a témata kvalitně nastudovaný, ale pokaždý to trochu zabije určitá rozvleklost a ano teď už to i můžu říct po shlédnutí všech celovečerních snímků nesedí mi úplně Bielikův styl. Takže podobně jako u těch předešlých i zde lepší průměr.60%(21.3.2016)

Hezké a barevné, ale tím pojetím mi to připadalo, jako by film byl z r. 1958, a ne z r. 1968, takové obrozenecké. Herci tu více tu méně přehrávali, závěrečná přestřelka dosti nepřesvědčivá.(13.9.2014)

"Hovorím vám, že slovenský sedliak to je to najhoršie! Ten sa bude celý deň rýpať v zemi a popri tom celý čas rozmýšľať ako rozvrátiť monarchiu..." Bielikov film Traja svedkovia mi svietil v kolónke "chci vidět" niekoľko rokov. Nie je to film, ktorý by bol v tv často opakovaný. Zachránil ho možno rok Ľ. Štúra, ktorý teraz v roku 2015 na Slovensku máme. Téma revolúcie v roku 1848, Štúrovci, Hurbanisti, rozvracanie monarchie, to je na filmovom plátne skôr výnimočné. Film ako celok mi občas pripadal trochu zbytočne komplikovaný, ale som rád, že som ho videl. Súboj Mullera s maďarským kapitánom husárov bol na svoju dobu vzniku neskutočný. Táto scéna ma skutočne zaskočila nielen kvalitou ale hlavne presvedčivosťou. Bielikov humor vo filmoch mám rád a aj tu som sa pár krát dobre zasmial. "Čo je to vojčiak?" "To je kôň, čo má vajcia - žrebec!", alebo "Páli?". Celkovo film postráda akúsi celistvosť, je skôr výborný v detailoch a kratších scénach. Napriek výhradám má u mňa bližšie k štyrom hviezdam. 70%.(15.11.2015)

Zajímavý příběh slovenských vlastenců jako z učebnice dějepisu našich bratří. Statečný Vlado Müller, čestný Leopold Haverl, či záludný Slavo Záhradnik jsou jen střípkem ze skvělého hereckého obsazení tohoto historického filmu. Zrada a láska roztíná přátelství i přísahy trojice kamarádů, které spojovaly ideály boje za svobodu jejich národa.(13.9.2014)

• - Súčasťou úvodných titulkov je text: "Príbeh z rokov meruôsmych". (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Film sa natáčal v lokalitách Rusovce a Šúr a taktiež na hrade Červený Kameň nad obcou Častá. Filmovanie prebiehalo od 12.5 do 13.9 1968. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Iný variant názvu filmu bol Traja... (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)