Amerika: Příběh o Spojených státech (TV seriál)

America: The Story of Us

Dokumentární / Historický

USA, 2010, 540 min

Není to nejhorší, nějaké ty informace tam jsou, ale samozřejmě si Američané nemohli dovolit vytvořit televizní šou pro Američany, která by je pravdivě a bez zaujetí popisovala. To se celkem progresivně zhoršuje a poslední díly jsou vyloženě trapné, až urážlivé. Hodně se rozebírají jednotlivá témata až na detaily, které vůbec nejsou zapotřebí. Dost pohledů a událostí tam chybí, jinak je to celkem chytlavě propracované a docela slušné efekty na to, že je to "béčkový" dokument.(12.1.2013)

Naivný dokument. Ak sa prenesiete cez to, že Američania sú prezentovaní ako národ najsamlepší na svete predurčení viesť svet podľa svojich predstáv, tak pár informácií dokáže zaujať. Zaujme najmä to, ako si dokážu obhájiť odtrhnutie od Veľkej Británie, či zavedenie otroctva. Pokrytci. Malý spoiler: kvôli tomu, že ich tí zlí Briti nechceli púšťať za východné hranice, ktoré si vytýčili s indiánmi. Týmto potlačovali ich slobodu. Pobavili vsuvky od "expertov" ako Michael Douglas, alebo, Sheryl Crow, ale najviac oceňujem komentáre od Dr. Puff Daddyho :-D(18.3.2015)

epic, but also little bit pathethic....1. půlka - možná až příliš dopodrobna....osidlování, válka za nezávislost.. :) možná až příliš velký velebení války a zlí Angličani, nepřetržitý vychvalování amerického národa, mají snad stopadesát těch nej vlastností(nebo resp. způsob, jak o nich mluví...), tak trochu až příliš pyšnej dokument, pěkně natočené rekonstrukce, do toho módní efektní animace, někdy až příliš cool, akční hudba.........spousta zajímavostí, do toho ty slavné osobnosti, občas sice trošku přehání, ale jinak to myslí dobře...........................Amerika je úžasná určitě, trošku mega-dokument......akorát...víte..co....rodina, víra, vlajka..televize :) ....zas až tak srdceryvný by to nemuselo bejt....né, je to fajn dokument, pochopitelně je řada věcí jen tak lehce načrtnutá, pro školáky..někde na americkejch školách - do vlastivědy, teda...do nějakýho patriopředmětu......všecko tam neni....a neni tam jen chvála, ale kdovíjaká sebereflexe taky ne...nebo spíš, koukáte na to a všecko jakoby to tak mělo bejt, všecko je nakonec správně........že jo......je to takové americké, no, zběsilé, netradičně zařezené.....je to nezvyk....skáče se sem tam....od tématu k tématu...některé věci mohli určitě více rozvést...jiné neopakovat..ale zase člověk, kde co pochopí a pospojuje si........pro začátek...seznámení s USA...i pro naše školáky...myslim, že dobrý......no, dlouho se jim "dařilo", snad nám teď nezbankrotujou, jednou je Amerika dole, jindy zase nahoře...pak zase dole...pak znova na hoře...(29.5.2011)

Jój, tí Američania sú taký úžasný, tak skvelý, tak múdry, tak priateľský a vynaliezavý a súdržný...Cez to všetko, 3* za celkom dobre povedané a neskreslené americké dejiny. Akurát, keďže sa jedná o čisto dokument, veci ako pád WTC a pod. sú tam samozrejme len oficiálne vyhlásenia. Škoda toho trápneho amerického pátosu.(30.4.2012)

• wembli

Viděl jsem zatím jen 4 díly, ale je tam dost nepřesností (nevím jestli je to překladem, nebo si v USA opravdu vykládají historii tak špatně). Dále jsem nepochopil proč tam jsou za takzvané odborníky populární osobnosti např. Michael Douglas. Možná se na to jednou dokoukám, ale jen když se budu chtít zasmát.(31.10.2018)