Greg Heffley, kluk, který proslavil „poseroutky“, se vrací v neskutečně legračním pokračování filmu, jenž vznikl na motivy druhého dílu série knižních bestsellerů! Greg se konečně zbavil svého sýrového prokletí, směle nastupuje do sedmé třídy a oči může nechat na Holly Hills, dívce, která se právě přistěhovala do města. Jen doma se mu věci vymykají z rukou, obzvláště jeho starší brácha Rodrick ho pořádně trápí. A tak Greg brzy zjistí, že může být ještě něco daleko děsivějšího než škola — jeho vlastní rodina! (oficiální text distributora)

Linduna

přesto, že film je dětský, já ho miluju! můj oblíbený Devon Bostick a Zach Gordon se v sérii DOAWK předvedli! a přesto, že knížka je asi lepší, můžu na to koukat pořád dokola a pořád se směju! ()

Pelmeninator

Že ten stupídny šmejd zbalí Peyton List je jediná absolútne nepredvídateľná vec tohoto filmu. Vydržal som to pozerať cca. 30 minút s bratom a aj to len vďaka Rodrickovi, s ktorým sa celkom stotožňujem. Ak sa hlavná postava čo i len minimálne podobá rozkvetu americkej mládeže tak to treba celú generáciu spláchnuť do hajzla. Scénárista bol buď nedocenený génius alebo úplný kretén (možno niečo medzi), humor trápny, problémy medzi rodičmi a synom, na ktorých snímok stavia absurdné. 1* za Peyton a Rodricka... ()

hlenyzkrabic odpad!

No ty kráso! Něco tak strašného vůbec nemělo spatřit světlo světa!! :-( :-( (blicí smajlík). Co se vám, lidi, na tom líbí? ()

peproch

Který kluk to snad čet ten si oživí, co čet a my ostatní rodiče a prarodiče to nějak přežijem, jak se bratři na přání mamky sbližují, jak se sedmák zamiluje do úža spolužačky a třeba se i zasmějem sami sobě a budem se ptát, co je v duši toho mládence vedle nás ()