Greg Heffley, kluk, který proslavil „poseroutky“, se vrací v neskutečně legračním pokračování filmu, jenž vznikl na motivy druhého dílu série knižních bestsellerů! Greg se konečně zbavil svého sýrového prokletí, směle nastupuje do sedmé třídy a oči může nechat na Holly Hills, dívce, která se právě přistěhovala do města. Jen doma se mu věci vymykají z rukou, obzvláště jeho starší brácha Rodrick ho pořádně trápí. A tak Greg brzy zjistí, že může být ještě něco daleko děsivějšího než škola — jeho vlastní rodina! (oficiální text distributora)

movieband

Deník malého poseroutky je fakt povedená knížka (mám ji doma zatím 7 dílů) a je sranda to číst. Filmu jsem se, ale vcelku děsil (jo v tom kostele to bylo šílené). Zase nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Byla to sranda a herci fakt sedli do všech rolí (Rowley, Gregova máti, samotný Greg) a prolínání kreseb s filmem bylo taky povedené. Na pobavení to stačí, ale knížka je pořád lepší. 65% ()

Derek

slabsie ako jednotka, menej humoru, menej skolskeho prostredia (co bolo hlavne plus v prvej casti) a menej rowleyho... sem tam sa najde vynikajuci vtip ale nahlas som sa zasmila len dva krat... ()

Fíla

Lepší než jednička. Vtipnější, ale jinak stejně propracované. Na hereckých výkonech se nic nezměnilo a i tak mi stačí k více než spokojenosti. Mně samozřejmě nejvíc bavily situace s Rodrigem, který týral svého mladšího brášku. Přeci jenom, je to normální, lepší komedie. ()

uterox

Parádní film. Oproti 1. dílu neobsahuje trapné scény. Baví a nenudí. Člověk se u toho zasměje a film krásně i uteče. Rozhodně doporučuji tento film si pustit doma. ()

Hennes

Předlohy knížek jsem nečetl, takže můžu soudit pouze tento snímek. Je určen mladým a dvanáctiletý syn, nebyl filmem po přečtení knížek zklamán, takže se tvůrci asi trefili do vkusu mládeže (nebo alespoň mého mladého), já jsem snímek shlédl s ním a není to špatné. ()

Martin741

Ma to nieco do seba, ked uz ten Home Alone skoncil tak biedne a mizerne aspon v USA rozjeli novu seriu ........ a zarobok fajny : 55 % ()

honajz2

Můj druhý pokus pochopit, co mě na těch knížkách tehdy, když jsem byl ještě děcko, tak bavilo - v tom smyslu, že jsem se u toho nikdy nesmál, jenom to bylo hodně, hodně čtivé. A na rozdíl od jedničky to tady tak nějak chápu, protože fekální humor tu sice zůstal, ale je ho o poznání míň a celkově jsem se u toho už necítil trapně. Spíš to bylo takové mile debilní, hlavně pro děcka, ale tak co čekat, když i ty knížky jsou pro děcka. Navíc Greg Heffley mi připadá jako dobře vymyšlená postava. Prostě takový obyčejný kluk, který se dostává do průšvihů, potýká se s prvními láskami, má pár přátel, otravného staršího i mladšího bratra... aspoň v něčem málo se s ním bude moct stotožnit většina děcek. A stejně jako byly pro mě tehdy ty knížky čtivé, i tenhle film je víceméně příjemný na sledování, sice trvá zbytečně dlouho a ten humor je chvílemi fakt celkem trapný (např. scéna v kostele), ale překvapivě to docela ušlo. Znova to ale vidět nemusím. Slabé 3* ()

Nach

Oproti Deníku slabocha rozhodně zlepšení. Těžko ale říct jestli se jedná o zlepšení v důsledku uvědomění si vlastních chyb z předchozího filmu nebo o silnější knižní předlohu (tu jsem samozřejmě nečetl). Každopádně děj je tentokrát koncipován spíše na sourozenecký vztah, než na ten přátelský. Hlavní představitelé Zachary Gordon a Devon Bostick (jako dva bratři) jsou průměrnými herci, kteří však své role dokáží ukočírovat. Rozhodně je na ně lepší podívaná, než na celý první film. Režisér David Bowers si je zřejmě vědom slabých stránek, které scénář měl a tak se je pokusil zaplácat různými dějově nesouvisejícími gagy, které někdy fungují, jindy jsou naopak přítěží. Přesto je deník malého poseroutky 2 o jednu třídu výš, než jeho prvotní film (Deník slabocha). Pro relaxaci je to film ideální. Pro hledání něčeho chytřejšího doporučuji poohlédnout se po něčem jiném. 60% ()

laik_60

nic nove pod slnkom .... protivny brat, malilinko vyspelejši a skusenejší greg, blaznivá mama, otec jak by dal ...nakoniec vsetko dobre dopadne a najdu vsetci spolocne puto k sebe. ()

Juto

Pokračovanie je rovnako dobré. Dokonca aj s gagmi, ktoré sme predtým videli, sa zaobchádza tak obratne, že takmer zabudnete, aké sú staré. 6/10 ()

Icefist

Pohodová nenáročná záležitost, která je ale opravdu vtipná. A vůbec nevadí, že jde o jednoduchý nijak sofistikovaný humor, protože to akorát zapadá do příběhu kluka ze základky. Ten se potýká se školou a se svými bratry, potažmo celou rodinou. Kořením snímku a tím, co vás udrží ve střehu, jsou právě ty úsměvné situace, protože o hudbě nebo hereckých výkonech nemá moc cenu dumat. I když Steve Zahn v roli otce byl místy kouzelný. 60 % Oblíbená část- představa rodinné kapely ()

Ryuuhei

Nulový pokles kvality oproti prvnímu dílu. Téma přátelství tentoktát vystřídalo téma bratrství a funguje to do posledního fekálu! Promyšlené, zábavné a jak jsem už naznačil, na komedii pro dospívající i dost fekální. Peckovní pokračování, jak má být! 95% ()

Lachtaan

Pamatuju si, že ona nedočkavost na druhého filmového poseroutku kdysi způsobila, že jsem poprvé zhlédl film v původním znění s titulky. A pokud si dneska vzpomenu na zdejší dabing, tak jsem rád, že jsem byl tak netrpělivý. ()

zdenny

Tento díl byl o kus lepší než ta předchozí sračka. Ten malý chytrák už mě tak neštval, zato ten jeho debilní mladší brácha. Jak ten parchant mě sral, tady a i v tom filmu předtím. Popravdě si na to už moc nepamatuji. Faktem ale je, že vím, že jsem z tohoto filmu měl o moc lepší pocit než z jeho nepovedeného bráchy. ()

Hollohlaway

Neznal jsem ani knižní předlohu, ani první film, takže jsem neměl žadný očekávání. Ale nakonec to nedopadlo tak hrozně, a řekl bych to asi tak : věkově to byla na mě trochu nízká kategorie, přeci jen dvanáctiletý děcka nejsou až tak vtipný. Ale kupodivu tam bylo ve výsledku celkem dost vtipů, a i když to nebylo na trhání bránice, souboj malý versus velký brácha byl celkem vděčné téma. Když pominu dost ujetou rodinu, a dost podivný dětský role, jedná se o příjemnej film, jen s trochu moc dětskou tématikou. ()

Fary

Stejná ptákovina jako jednička, ale pořád to má svý kouzlo... Jenom nechápu ten marketingový tah pojmenovat jedničku "Deník slabocha" a dvojku "Deník poseroutky"... :-/ :( ()