Toast (TV film)

Drama / Komedie / Životopisný

Velká Británie, 2010, 96 min

Britská tvorba mi akosi zachutila a toto nebola výnimka. Pani herečka Carterová bola ako obvykle skvelá a keď sa k tomu primieša naozaj zaujímavý príbeh inšpirovaný skutočnosťou je z toho naozaj chutné sústo, ktoré som si vychutnával kúsok po kúsku až do úplného prasknutia. Možno by to chcelo ešte trochu osoliť a bolo by to aj za 5 piškótiek :) (80%)(11.4.2011)

Nebýt Heleny Bonham Carter v jedné z hlavních rolí, nejspíš bych na tenhle film nikdy nepřišla a kdyby přece jen, tak bych si ho asi nepustila. Ale byla jsem překvapená, že se mi to docela líbilo. I když, nedivím se, že Nigel byl tak trochu jinej, v životě to opravdu neměl jednoduchý, matka byla divná, otec naprostej magor. HBC mě znovu ujistila v tom, že ty role šílenejch ženskejch (prosím, moc prosím, neobsazujte jí nikdo do ničeho normálního) jsou jí jako šitý na tělo a kvůli rolím jako je tahle, jí zbožňuju. Jediné, čeho jsem litovala, bylo, že se mi tam nedostalo více Freddieho Highmora jako "dospělejšího" Nigela, já ho pořád vidím jako Karlíka a on už vyrostl a je z něj docela pěknej kluk. 4*(30.9.2011)

• dex2man

Největší maminčinou kulinářskou specialitou je chleba na černo (připálený toast) a tak není divu, že Nigel od malička sní o jídle a o vaření. Bohužel matka umře dřív, než ho stihne cokoliv naučit (asi ten chleba) , takže vše zůstáva na něm samotném. Nepomůže mu ani nová hospodyně , protože ta si právě díky kuchařským schopnostem získává tatínkovu náklonnost a Nigelovo vaření je pro ni konkurencí. Není to komedie , ale drama o Nigelově dospívání , touze po vaření , ve kterého ho nikdo nepodporuje a jeho probouzející se homosexualitě. Na Helenu si počkáte do půlky filmu a teprve s jejím příchodem začne aspon nějaká zábava, protože svoji roli zahrála jako vždy velmi osobitě a svérázně. At už vaří nebo uklízí , s cigaretkou u pusy jí to jde lépe. Film je provoněný kulinářskými dobrotami i nasládlou retro atmosférou, ale vaření není moje hobby a bez Heleny by pro mě byl témeř nekoukatelný.(27.4.2011)

já vím, že to není nijak vyjímečný film, ale atmosféra filmu mi byla hodně příjemná i při druhém shlédnutí po delší pauze. Proto se nebojím doporučit tento malý, ale citlivý lidský film s nevtíravým ponaučením. Boj o místo na slunci, nebo přesněji v kuchyni může začít - ring je volný! ;-) Lehké 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](18.8.2015)

Pořád jsem čekala až se to rozjede, a pak přišly závěrečné titulky. Film je sice retro vymazlený, ale co z toho, když tempo je příliš rozvláčné? Přestože v příběhu dochází k různým zvratům, emocionálně vše působí chladně. Jen trochu soucitu vzbudilo neustálé ubíjení jakékoliv radosti, kterou si ten nebohý chlapec našel. /24. 6. 13./(24.6.2013)

• - Helena Bonham Carter tu hrá Mrs. Potter, zatiaľ čo v sérii o Harrym Potterovi hrala jednu z jeho úhlavných nepriateliek. (Fanita)

• - Skutečný Nigel Slater se ve filmu objeví úplně na konci jako šéf restaurace SAVOY London, ve které začne filmový Nigel pracovat. (Šakalík)