Pan Roberts

Mister Roberts

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1955, 123 min

Hvězdně obsazený film a první známější role pro Jacka Lemmona. Takže jsem čekal podle obsazení, hodnocení tady a námětu skvělou podívanou a ono to bylo celkem o ničem. Ano herci hrají dobře, ale film lavíruje mezi komedií a dramatem a není ani tak vtipný jako třeba Stalag 17, ani tak dramatický jako podobná Vzpoura na lodi Caine. Je tu pár skvělých scén jako když kapitán vydírá Robertse ohledně opušťáku pro posádku, pobavila mě exploze v prádelně či likvidace palmy, ale jinak se to dost vleče, je to zbytečně ukecané a SPOILER ten špatný konec si tvůrci taky mohli odpustit.(19.1.2019)

Dobrý mix komedie a dramatu na pozadí druhé světové války. Tento snímek jsem hodně dlouho sháněl a jsem rád, že se mi to podařilo. Henry Fonda v roli charismatického a posádkou oblíbeného poručíka je vynikající, o komediální stránku se dobře stará Jack Lemmon, jehož je radost sledovat. James Cagney coby porapaný kapitán je taktéž výborný a perfektně tak dotváří tuhle trojici. Dějově snímek potěší zejména ukázkou charakterů postav v různých okamžicích. Závěr filmu byl perfektní, dávám pěkné 4*.(2.5.2014)

Viděno v dabingu, ale kvůli Fondovi to ještě zkusím někdy v originále. Smutných válečných komedií je málo, většinou jim něco chybí, nejsou dost vážné, nejsou vtipné nebo se v nich neválčí. Tady stačí jeden dopis na konci, pár střetů s kapitánem, a Fonda měl být hlavní postavou filmu, za nějž si Lemmon odnesl cenu. Rozhodně neměli Jiřího Pragera obsadit na kapitána (Cagneye). Hodně se tu kecá, ale to asi diváci pouhých deset let po válce filmařům rádi odpustili.(15.5.2016)

Len priemerny myx komedie a vojnoveho filmu na pozadi druhej svetovej vojny. Henry Fonda teda nic moc, Lemmon este iba zacinal, a vsimol som si aj Cagneyho, Warda Bonda a slusnu Betsy Plamer, ale teda nikto sa estra zvlast nepretrhol, v strede vladne dost velka nuda. celkovo len siva, priemerna komedia, ale taka unudena zivacka : 55 %(25.10.2016)

Aj keď Oscar za vedľajší herecký výkon je v rukách Jacka Lemmona, budúceho kamaráta režiséra veľkého formátu Billyho Wildera,je to kvalitný performance,čo by som povedal,že Henry Fonda je oveľa skúsenejší vzdorujúci Jamesovi Cagneovi,ktorý má taktiež za sebou veľa pamätných výkonov,tak títo dvaja páni,ktorí si idú po krku sú v popredí pred Lemmonom,čo nenazývam tak,že cena mu bola udelená neprávom,všetci traja a William Powell sú perfektní,každý z nich má svoj priestor,ktorí majú možnosť využiť lepšie Lemmon,Fonda a Cagney. Režiséri John Ford,ktorý v tejto dobe má na konte 4 Oscary za réžiu je vhodný pre túto látku aj preto,že sa pozná s Henrym a Mervyn LeRoy je skúsený tvorca v medzivojnovom období... Poručík Versus Kapitán,neoblomný Henry,ktorý sa nebojí Jima,tak to vidieť ma lákalo a dostalo sa mi dvoch hodín,skoro stále na lodi,kde som nedostal morskú nemoc vo výkonoch,ktoré berú ohľad na ostatných...(10.5.2014)

• - Během natáčení se Henry Fonda a režisér John Ford dostali do rozporu, kvůli němuž Ford z natáčení odstoupil. (Hans.)