Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na malé americké nákladní lodi Reluctant, plující za druhé světové války kdesi v Pacifiku, se nalézá vlídný důstojník, poručík Roberts (Fonda), který má strach, že neuvidí žádnou akci, než válka skončí. Uklidňuje dlouho trpící posádku včetně vynalézavého, líného a vychloubačného podporučíka Pulvera (Lemmon) a světem protřelého doktora (Powell) kvůli machinacím jejich tyranského kapitána (Cagney). Poté, co posádka způsobí na břehu pohromu, kapitán nasadí náročný pracovní program. Protože se dostane až za kritický bod, pomstí se pan Roberts na nenáviděném symbolu kapitánovy autority, úzkostlivě střežené palmě. (Hans.)

(více)

Recenze (22)

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Film, který stojí především na hereckých výkonech, jelikož scénář je takový, no tuctový. Ale psychopatický kapitán James Cagney, dobrotivý poručík Henry Fonda a "zašívač a komik" Jack Lemmon tenhle film vynášejí do nadprůměru. Ke čtyřem hvězdám jsem se rozhodl díky několika scénám, které stojí skutečně za to (dohoda mezi Fondou a Cagneym, úplný konec). ()

classic 

všechny recenze uživatele

Aj keď Oscar za vedľajší herecký výkon je v rukách Jacka Lemmona, budúceho kamaráta režiséra veľkého formátu Billyho Wildera,je to kvalitný performance,čo by som povedal,že Henry Fonda je oveľa skúsenejší vzdorujúci Jamesovi Cagneovi,ktorý má taktiež za sebou veľa pamätných výkonov,tak títo dvaja páni,ktorí si idú po krku sú v popredí pred Lemmonom,čo nenazývam tak,že cena mu bola udelená neprávom,všetci traja a William Powell sú perfektní,každý z nich má svoj priestor,ktorí majú možnosť využiť lepšie Lemmon,Fonda a Cagney. Režiséri John Ford,ktorý v tejto dobe má na konte 4 Oscary za réžiu je vhodný pre túto látku aj preto,že sa pozná s Henrym a Mervyn LeRoy je skúsený tvorca v medzivojnovom období... Poručík Versus Kapitán,neoblomný Henry,ktorý sa nebojí Jima,tak to vidieť ma lákalo a dostalo sa mi dvoch hodín,skoro stále na lodi,kde som nedostal morskú nemoc vo výkonoch,ktoré berú ohľad na ostatných... ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Len priemerny myx komedie a vojnoveho filmu na pozadi druhej svetovej vojny. Henry Fonda teda nic moc, Lemmon este iba zacinal, a vsimol som si aj Cagneyho, Warda Bonda a slusnu Betsy Plamer, ale teda nikto sa estra zvlast nepretrhol, v strede vladne dost velka nuda. celkovo len siva, priemerna komedia, ale taka unudena zivacka : 55 % ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Hvězdně obsazený film a první známější role pro Jacka Lemmona. Takže jsem čekal podle obsazení, hodnocení tady a námětu skvělou podívanou a ono to bylo celkem o ničem. Ano herci hrají dobře, ale film lavíruje mezi komedií a dramatem a není ani tak vtipný jako třeba Stalag 17, ani tak dramatický jako podobná Vzpoura na lodi Caine. Je tu pár skvělých scén jako když kapitán vydírá Robertse ohledně opušťáku pro posádku, pobavila mě exploze v prádelně či likvidace palmy, ale jinak se to dost vleče, je to zbytečně ukecané a SPOILER ten špatný konec si tvůrci taky mohli odpustit. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Na tenhle jsem film jsem byla moc zvědavá hlavně kvůli Lemmonovi . Za život měl v rejstříku tolik skvělých postav a Oscary dostal zrovna za ty ne příliš známé. Pan Roberts mu ho vynesl za roli vedlejší, ale jeho výkon je z těch výraznějších ... ačkoli, těch je tu jako máku. Hraje člena posádky na válečné lodi, která je právě v jakési fázi zahnívání a on za vrchního zašíváka. Hlavní postavu (zas okouzlující Henry Fonda) námořníci neoslovují šarží ale "pane Robertsi", protože ani "on sám neví, kolik má frček" - kašle na posty, chce na loď, kde se něco děje. Posádka ho miluje, protože tlumí nárazy mezi nimi a psychopatickým kapitánem. Z dopisu, který od pana Robertse jednoho dne dostanou: "Teď myslím na všechny, kteří se plaví na tomhle škopku od nudy k apatii a zase zpátky, s občasným výletem do jednotvárnosti. Zjistil jsem, že neviditelným nepřítelem v téhle válce je nuda, která se nakonec stává vírou a tudíž strašnou sebevraždou. Teď vím, že ti, kdo se tomu odmítají vzdát, jsou nejsilnější ze všech". A mně těch pár řádek, podobně jako konec u Panu učiteli s láskou, přimělo dát za 5 *. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (8)

  • Před natáčením scény, kde Pulver (Jack Lemmon) říká kapitánovi (James Cagney), že je na lodi už 14 měsíců, si Cagney uvědomil, že bude muset tento moment s Lemmonem několikrát předem vyzkoušet, aby během skutečného natáčení nevybuchl smíchy. Lemmon souhlasil, a když byla scéna natočena, Cagney prohlásil, že i po tolika zkouškách se sotva dokázal nesmát. (anezzik)

Reklama

Reklama