Legendární parta

• USA Rise of the Guardians (více)

Před dávnými časy si kouzelný Měsíc vybral strážce, kteří bdí nad dětmi z celého světa, chrání je a naplňují je údivem, nadějí a sny. Strážci Santa Claus, Sandman, Velikonoční králík a víla Zuběnka jsou parta pohádkových stvoření, která ovládají speciální schopnosti. Musí ale rychle spojit své síly, aby porazili zlého ducha Pitche, který přebírá vládu nad světem tím, že v dětských srdcích vzbuzuje strach. Měl by se k nim přidat i Jack Frost. Ten ovšem o práci strážce nestojí, smyslem jeho života není chránit děti, ale bavit se a provádět mrazivé neplechy... (TV Nova)

esmoke

Oddechovaka, ve které se jeden zloduch rozhodne vzít dětem na celém světě radost ze života. A parta hrdinů to musí napravit. Že děti nebudou mít v povědomí všechny hlavní postavi asi nevadí. Animace je na dnešní dobu standartní. Příběh rychle uteče a děj se jen malinko zbytečně natahuje. 2D dabing Rozpočet: $145 miliónů. Tržby: $306,94 miliónů. ()

LencaN

Měla jsem trochu problém se Santou, kterému se říkalo spíš Sever, měl místo bílé na kožíšku černou, takže vypadal jako kozáček a měl i dvě šavle. Ale nakonec mi to bylo jedno. Ač jsem nečekala od Legendární party vůbec nic, hodně na mě zapůsobila. Takové snové fantasy, které mě dojímalo, že ani nevím jak se mi v očích zaleskly ke konci slzy. Dokázalo to zaujmout a vtáhlo mě to do sebe. Příjemná pohádková hudba. Animace byla počítačovější, ale to neberu jako nedostatek, prostě taková byla. Barvičky a kontrasty teplého světla a Bubákových temných stínů vypadaly dobře. Byly tu super vedlejší postavičky. Yetiové, zvlášť jeden konkrétní, byli vtipní. Stejně tak rozkošní malí skřítci s rolničkou na čapce, dokázali se pěkně rozčílit. Zuběnčiny droboučké zubínky byly jako jiškřičky radosti. Sám Velikonoční zajíc byl možná tou nejzajímavěji upravenou postavičkou. Dvoumetrový rafan nebo roztomilý chlupáček? Nemělo chybu. Jediný, koho jsem neznala, byl ten kdo nosil dětem sny, Sandy (Sandman). Ale i ten dokázal překvapit, že se s ničím moc nepáral. O Jackovi Frostovi netuším, jestli byl stvořen jen pro potřeby filmu nebo se v některých zemích opravdu traduje, že sníh a mráz přináší Jack Frost, ale byl to velký sympaťák. O to víc, když se dozvěděl to o své minulosti. Každý z nich měl nějakou svoji podstatu. Jak pro děti, tak pro film. Takové příběhy by měly děti slýchat. Měly by v něco věřit. Podle mě pak budou mít alespoň na co vzpomínat a bude to to dobré, co si budou z dětství pamatovat. Lepší přečíst dítěti o nějakém skřítkovi apod. než mu strčit do ruky tablet a nevšímat si ho. Pak jak vidím třeba i ve svém okolí, mají problém s řečí, se slovní zásobou a představivostí. Ale to už zabíhám do příliš vážné debaty :) Legendární parta ode mě zaslouženě získává plný počet hvězd a vůbec se za to nestydím. Když mě něco rozbrečí, tak to nemůžu ignorovat. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Americký Mrázik je z úplne iného cesta ako ten ruský. Dreamworks nám ponúka jeho príbeh ako súčasť skupiny strážcov. Perfektná animácia oživuje fantastický príbeh, ktorý spája Santa Clausa, Veľkonočného zajaca, Sandmana a Zubnú vílu do jednej veselej kopy, ktorá sa musí postaviť proti Tieňu a ochrániť deti, Celý príbeh je z pohľadu európana plný protikladov. Santa je potetovaný akčný kozák a Veľkonočný zajac je večne namosúrený "ninja". Len Sandman a Zubná víla sa ako tak držia svojich pôvodných vlastností. Odhliadnuc od toho je dej príbehu napínavý a akčný. Scenáristom nechýbal humor takže sa podarilo spestriť dej vtipnými momentami. Tieň je totiž skutočne tuhý nepriateľ a je to práve na Jackovi Frostovi, aby našiel spôsob ako zachrániť svet detskej fantázie nahnať strachu strach. Atmosférou mi celkovo pripomínal Polárny expres rozšírený na všetky fantastické bytosti západoeurópskeho kultúrneho prostredia. ()

obedovapauza

Sváteční “liga spravedlnosti”. Jack Frost byl od nepaměti prostě a jedině Jack Frost, a to bylo taky to jediné, co mu měsíc před staletími řekl. Od té doby se tenhle chlapec jen bezcílně toulal po světě a se svou schopností mrazu vytvářel jen pouhé skopičiny pro zábavu a zabití času. Ačkoliv si s dětmi z okolí mnohokrát zahrál koulovačku, nikdy ho doopravdy neviděli (jelikož k tomu je potřeba, aby na něj děti věřili) byl pro ně proto jen pouhým ledovým duchem, který se bezcílně a toulá po světě. Z ničeho nic si však měsíc umane jmenovat Jacka novým členem strážců, do které už patří Velikonoční zajíc, Santa Claus, víla Zuběnka a strážce snů Sandman. A společně dostanou za úkol porazit Bubáka, který postupně spřádá plány jak všechny strážce zničit. Jack sice netouží být strážcem, ale situace mu nabízí zjistit, kým byl před tím než se stal Jackem Frostem. S touhou dozvědět se o své minulosti se rozhodne pomoci společně s ostatními strážci zachovat dětskou víru a porazit Bubáka. Lehké to však nebude, jak jinak.  Tuhle pohádku mám velmi ráda, po letech jsem si jí pustila znovu a názor jsem na ní nezměnila. Krásná animace, zábavné postavy, i ta slza ukápla po letech znovu. Rozhodně doporučuji pro vánoční večery s kakaem a dekou. (by Kristýna) ()

tixi

Poslať do akcie neškodné bytosti z detskej fantázie bol rozhodne originálny nápad,škoda ze scenár takýchto nápadov neponúka ešte viac.V podstate ide o starú známu variáciu boja dobra proti zlu,ktorá sa odohráva v nadupanom rytme a hýri ohňostrojom farieb70% ()

Podpovrchem

Animace skvělá, příběh neucelený, vydařené pasáže střídá nuda. Každopádně Ramseyův svět je barevný, nápaditý. Pro děti určitě skvělá podívaná. ()

dyjaska

Pro mě mezi letošními animáky vítěz. Stačí mi málo - konečně projednou vynechali třeskuvtipné tělesné pochody, není to ani moc upištěné, ba dokonce to nese i určité myšlenkové poselství. A animace moc krásná. ()

excelent

Animovanej blonďatej Harry Potter vs Voldemort ... Mám rád kvalitní animované filmy, nejlépe ty, které jsou určené jak pro děti, tak pro dospělé. Toto je bohužel jen pro děti. 3* dávám za super animaci a krutopřísnýho zajíce :-) ()

svist10

Překrásná animace ve službách průměrného příběhu. Dvě lepší hlášky na moře dialogového balastu, minimum humoru a nezajímavé postavy including té hlavní. Námět i provedení je veskrze dětské a nabízí pramalou přidanou hodnotu pro dospělého diváka. Hudba je taky nevýrazná (hm, Desplat, no), a Chris Pine se IMHO na Frosta hlasově vůbec nehodí. Ale jak říkám, animace je dělaná s láskou a je prostě úžasná, takže jsem rezignoval na příběh a prostě se kochal. Takže průměr. ()

Kolousek007

Velmi příjemný animák, který zobrazuje starou známou bitvu mezi dobrem a zlem (ovšem zase v trochu jiném podání). Má především pobavit a na nic víc si ani nehraje, nejsou tu žádné srdcervoucí scény, žádná romantika ani rádoby duchaplné vtípky. Přesto musím přiznat, že v okamžiku, kdy byl Jack konečně spatřen, jsem byla trochu dojatá. P.S. Věděli jste, že Santa má tetování? ()

Durrie

Pefektní animák na pohodový večer, když se chce jeden vrátit do dětských let, ale rozhodně to není na 4 či 5 hvězd, protože jsou daleko lepší zástupci žánru. Chybí mi tam více humoru a hlavní "padouch" nebyl moc dobře zpracovaný. Pitch je takový nemastný, neslaný a spíše zhrzený a opuštěný než výloženě zlý. Kladně hodnotím skvěle zmáknuté postavy jako například potetovaný santa a velikonoční králiček. Animace je super, radost na ni koukat. ()

Epco

A opäť raz rozprávka, ktorá ma míňa ako tématicky tak aj vekom. Príbeh o Jackovi Frostovi, ktorý v prvom rade musí nájsť sám seba, aby mohol pomôcť všetkým deťom sveta. Hm a čo? Hlavne kto je Jack Frost, prečo stanovené pravidlá raz platia a raz nie a prečo som sa zasmial iba raz za celý film. Ale ako som už spomínal nie som cieľová skupina a tak moje hodnotenie je veľmi subjektívne a výhrady vlastne nepodstatné. Je to farebné, hýbe sa to, je to stupídne a ja sa s tým musím zmieriť. ()

pitbull96

Ačkoliv nejsem už poslední 3 roky oblíbenec primitivních animáků, tak tento snímek mne naprosto 'očaroval'. Tak plynulý a promyšlený příběh už od začátku s jasným koncem, zakomponovaný do 21. století. Vau... Ani chvilku jsem se nenudil a nepřipadal si v kině trapně. Tento film má velký potenciál k úspěchu. 5* ()

tommicek

Pěkný animák o tom, jak je důležité, aby děti měly o čem snít a v co věřit ... Moc se mi líbí některé postavičky (yetiové, skřítci) a ústřední hudební téma. ()

Djflash

Nápadům a fantazii se meze nekladou ,což také dokazuje nový animovaný počin z dílny studia Dreamworks. Legendární parta je tak trochu Avengers pro nejmenší. Nutno si přiznat že tento koncept si rozhodně v praxi nevede špatně a má divákovi co nabídnout. Nazývat tuhle zvláštní partu hrdiny se může zdát v mnoha ohledech absurdní. Na druhou stranu když v Expendables spolu bok po boku mohou bojovat Chuck Noris a Arnold Schwarzenegger, tak prč by to nemohli zkusit takoví matadoři ,Jakými jsou Santa Claus, Jack Frost či velikonoční zajíc a další Každá z postav, které ve snímku uvidíte má svoje charisma i svůj smysl pro humor a rádi se mezi sebou hecují a škádlí. Příběh není bůhvíjak vytříbený, avšak nemohu tvrdit, že by byl nezajímavý. Postupné odhalování osudu jedné z hlavních postav není k zahození. Nesmím opomenout ani úhlavního zloducha, proti kterému tito hrdinové bojují,( jinak též řečený bubák). Ten totiž rozhodně není z medu a bude jim docela slušně zatápět. Takže se připravte na tuhý a vyrovnaný souboj mezi dobrem a zlem. Ač je to tak nějak všechno zvláštně pojato, velmi dobře to funguje a děj příjemně odsýpá. Je sice pravdou, že i zde narazíte na otřepaná klišé, například ohledně důležitosti významu jednotlivých svátků. Naštěstí jich v tomto animáku, ale mnoho nenaleznete, a tak se můžete nechat unášet vírem legrace a zábavy a té tu není málo. Myslím si, že děti nepohrdnou dobrodružně laděnou podívanou. No a dospělé publikum v některých chvílích také nepřijde zkrátka. Tento počin asi díru do světa animovaného filmu neudělá, ale to neznamená, že byste se při jeho sledování neměli možnost bavit, ba pravě naopak. A možná budete nakonec stejně mile překvapeni z konečného výsledku, jako jsem byl i já. ()

teseth

Asi jsem měl po špatným filmu "signál" trochu sníženou citlivost, ale tenhle animák mě prostě dostal. Ano je postaven většinově na Amerických postavičkách, ale pro ty co čtou knížky pána Pratchetta nejsou neznámé (ač pod jinými jmény). Příběh je sice stavěn na hromadě klišé, ale v tomhle podání mi prostě nevadily. Možná taky to bylo způsobeno tím, že je příběh plný akce a vtipu. Rozhodně stojí za shlédnutí!!! ()

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky