Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

moviechecker odpad!

Zase ďalší film plný nadávok k...a, p..a, k...t a podobne. Škoda času stráveného nad ďalším smiešnym zobrazením Slovenska. Slovenské "bratislavské" filmy nie sú schopné vyprodukovať nič iné len ako nadávky. Každý rok, ak sa im niečo podarí natočiť, je to tom istom. Šak Bratislava nééé. Pál do p..e. ()

Biopler

Dravosť a priamočiarosť ma napadnú ako prvé v spojení s týmto snímkom. Zaujímavý počin zo súčasnosti, v ktorom však hrajú nevhodní herci, resp. ma nevedia presvedčiť, že sa práve oni hodia do svojej roly. Taká Tina je úplný fail. Scenár nie je úplná úbohosť, vulgarizmov je však neúrekom, aj keď zväčša nie sú prvoplánové. Pobavia scénky z intrákov z Mlynskej - vrátnica či ranná kontrola izieb :) Príbeh s pribúdajúcim časom spel stále do väčšieho a väčšieho prúseru, a tak som sa už len tešil kedy sa na scéne znovu objaví krásavica Svarinská. ()

Torgal

Slovenské (a ani české) filmy v zásade nepozerám, ale na tento zázrak som bol zvedavý. Mladý Kroner prekvapujúco dobre zvláda réžiu (dokonca je tu aj niečo ako automobilová naháňačka, ktorá nepôsobí trápne), ako scenárista má ale ešte rezervy. Gangsta línia filmu funguje slušne, postavy sa chovajú aj hovoria prirodzene, o to horšie potom vyznieva milostná rovina šuštiaca papierom a nepresvedčivými hereckými výkonmi. To najlepšie ale začne scénou na bezínke - od tohto momentu sa dejú neskutočné veci, ktoré sú navyše podané neuveriteľne skratkovito, takže koniec pôsobí veľmi amatérsky a kazí celkom pozitívne dojmy zo zvyšku filmu. Hodnotenie aj tak zaokrúhlim smerom nahor, lebo na naše pomery sa jedná o nečakane slušnú žánrovku. 5/10 ()

sanikope

Keď som si sadal v kine do kresla, zamyslel som sa kedy som videl posledný slovenský film pre tínedžerov v kine. Vyšlo mi, že to asi bola Fontána pre Zuzanu. To veru už bolo dávno. A i preto je môj komentár troška nadhodnotený z dôvodu absolútnej vyprahnutosti slovenského filmu. Lóve je film o mladých a pre mladých. Od prvého momentu sa mi pozdáva slovník hrdinov, ktorý konečne nadávajú tak ako im huba narástla a nepoužívajú to večné televízne NEBUĎ SPROSTÝ ale nahradia to šťavnatejším SI KOKOT, UŽ TI JEBE. To bolo pre mňa najväčším pozitívom filmu. Prvých 20 minút malo dobré tempo a slovenský film o grázloch by bol ok. Avšak aby Lóve nebolo len o prachoch ale aj o láske tak bolo treba zapliesť nejakú tu love story. To sa tvorcom už tak nepodarilo. V podstate som si celý film užil a len tá pasáž keď sú naši zaľúbenci sami na plátne ma vyrušoval (oveľa viac by sa mi do hlavnej dievčenskej role hodila Tina, pôsobila by oveľa drsnejšie). Ako film speje ku koncu scenár pokryvkáva už na obe nohy. Prílišné malo pravdepodobné náhody sú vskutku neuveriteľné. A aby som nespoileroval iba napíšem- dúfam že ten záver bol viac z tlaku produkčných spoločností ako zámer tvorcov. Na slovenské pomery nadpriemerný film, keby sa však jednalo o český šlo by len o priemer. ()

renoarko

Ten scenár trošku drhne. Ale na to, že je to slovenský film, tak to až také zlé nebolo. Keby to bol však hollywoodsky film, isto by mal nižšie hodnotenia. ()

Oonika

Průměrné, kdyby to nešlo to kin, asi by to na mě udělalo lepší dojem. Ale fakt nevidím jediný důvod, proč zrovna tohle cpát na velké plátno. Na konci všechno posere happyend, celou dobu sleduju vysmažený fetky a holku, která ani není schopná zjistit, že její přítel je grázl. Navíc celá "velká zápletka" je postavená na náhodě jako prase, takže člověk tomu těžko uvěří. Fakt mi hlava nebere, díky čemu se stal film "největším diváckým hitem ve slovenských kinech za posledních několik let". To jim tam jinak musí pouštět fakt pěkný sračky... ()

balcazar

Zdieľam názor väčšiny divákov: na slovenské pomery celkom luxus. Lóve obsahuje výborné, ale aj slabé scény. Dialógy na mňa často pôsobia umelo, prehnaný výskyt vulgarizmov je podľa mňa zbytočný, film mohol byť viac spracovaný, aby si ho zapli aj starší, aby nebol len oddychovkou pre tennagerov. ()

aLCaP0Ne

Pre slovensku filmovú "dedinku" sú Lóve príjemným prekvapením a konečne filmom čo nenesie nálepku prepadák. Po dlhšom čase vznikol aj tu film čo má vcelku hlavu aj pätu a získa si sympatie hlavne mladých. Trošku epic je, že veľa vecí z filmu sa v Blave skutočne deje a tí, ktorí tam hlavne študujú a bývajú po intrakoch dobre vedia čo mám na mysli.. Na slovenské pomery 70% ()

Italiano

Slováci ví, jak natočit dobrý film. I když je to sice otřepaný téma - prachy, drogy, krádeže aut atd., tak tohle mi něco řeklo. Osobitý styl obou herců mě zaujal, protože se skvěle vžili do role a byli naprosto přirození..Super. ()

netWoor

tuctový a ničím nezajímavý příběh s hloupou závěrečnou zápletkou a slaďárnou, na druhou stranu, herecký výkony špatný nejsou a jednou se na to asi vydržíte koukat ... ()

GTS_PUNK

Nočné vykrádania áut, špinavá robota, drogy, párty. Život Maťa (Michal Nemtuda) je stereotypný, a hlavne sa pohybuje ďaleko za hranicou zákona. S kamarátom Tomášom (Jakub Gogál) sa v tomto "biznise" cítia ako ryby vo vode, ale keď Maťo stretne v nočnom klube Veroniku (Kristína Svarinská), všetko sa pre neho začne meniť a zrazu chce svoj život radikálne zmeniť k lepšiemu a dostať sa zo sveta nelegálnych kšeftov. Lenže život si pre neho pripravil iné plány. Druhý celovečerný snímok Jakuba Kronera prichádza dva roky po jeho debute Bratislavafilm, pričom sa neuberá výrazne iným smerom. Aj v tomto filme má divák možnosť vidieť podobný základ, na ktorom sa tvorcovia rozhodli stavať. Jednoducho pôsobiaci príbeh s komplikovaným pozadím odhaľuje život dvoch zo stotisícok Bratislavčanov a zároveň ho preplieta aj so životom ďalších filmových postáv, menej či viac podstatných. Skutočne veľmi podobne vybudovaný koncept ako v prípade Bratislavafilmu, avšak s viacerými podstatnými zmenami. Hoci snímky delia iba dva roky, na tomto vidieť značne profesionálnejší odraz celkovej práce na takmer všetkom, čo ponúka. Či už je to príbeh, kamera alebo solídne pôsobiaci vizuál, zanecháva tento film podstatne lepší dojem ako Kronerova debutová záležitosť. O dokonalosti sa však nemôžeme baviť z viacerých dôvodov. Príbehová línia, ktorá by mala byť nosným pilierom celého filmu síce neponúka najhorší divácky zážitok, avšak z celkovej minutáže, ktorú film má, sa podstatným príbehovým aspektom venuje minimum času. Zbytočne film stráca množstvo cenných minút vyobrazovaním budovania vzťahu medzi Maťom a Veronikou, keď by si z nich mohol ukrojiť a využiť ich lepšie. To najlepšie z deja prichádza až v samotnom závere, dokonca film ponúka aj menší dejový plot twist s pomerne zaujímavým a dobrým rozuzlením, ale všetko dobré natlačiť na úplný koniec tiež nie je najlepšou voľbou. Takmer celá hodina a pol vďaka tomu potom, bohužiaľ, veľmi nedokáže zaujať. A hoci je príbeh rozhodne napísaný lepšie než v Bratislavafilme, z nejakého dôvodu baví menej. Možno preto, že je poňatý viac serióznejšie a Jakub Kroner do neho vložil viac vyzretejší a sofistikovanejší pohľad na celú vec. Čo je však na celom filme najlepšie nie sú ani menšie role viacerých skúsených hereckých mien, ale výprava. Na Bratislavu môžeme nadávať koľko chceme, ale na kamere je to mesto neuveriteľne vďačnou lokáciou na natáčanie, ktorá sa neskôr môže prejaviť iba v pozitívnom svetle. S kvalitnou kamerou a vyladením farieb ako je tomu práve tu, dostane ten správny nádych a poteší oko každého diváka. Toho bratislavského určite. A hoci si v niektorých scénach, najmä tých s autami, možno všimnúť, že v prestrihoch sa lokácie rýchlo menia, výraznejšie to celkový dojem nenarúša. Lóve síce nie je Bratislavafilm 2.0, ale miestami ho, najmä atmosférou, pripomína. Dokáže si však budovať aj vlastnú identitu s pomerne slabým príbehom, ktorý sa poriadne naštartuje až v závere, čo je fakt, na ktorom film najviac stráca. Hoci herecké obsadenie, kamera aj výprava sú kladnými prvkami, kvalitatívne nedokážu film vytiahnuť do takých závratných výšin, že by divák tvorcom odpustil aj väčšinovú dejovú prázdnotu. Na slovenské pomery to však rozhodne nie je zlé, čo je faktom, ktorý treba oceniť. Priemer, no pozerateľný a slovenský. () (méně) (více)

diffside

V prvej casti mi vadila trosku skakava kamera ale potom sa to nejak ustalilo a film dostal spravny smer. Mohlo to byt este lepsie, ak by tam bolo menej nadavok, trosku viac akcie, niektore scenky viac dotiahnut do konca apod. Taktiez nechybali ani vtipne hlasky a sceny, hlavne tie na internate (SPOILER: najlepsia scenka - kontrola na internate :)) Treba vsak uznat, ze na nase pomery je to pomerne dobre zvladnuty film a mozeme byt hrdi aspon na nieco :) ()

coinneach

Častým problémem ať již českých nebo slovenských filmařů bývá nezvládnutí samotného filmového řemesla, pokulhává kamera, režisérovo vedení snímku a někdy se snaží diváka "šokovat" i samotný scénář. Love se filmařským chybám i chybičkám vyhýbá, a přestože se scénáristická klička v druhé polovině může zdát poněkud vykonstruovaná, vše zachraňuje nenásilnost jakou je podána, respektive dává v těchto chvílích na obdiv svůj um samotný režisér. Love je upgradeovaný český Gympl, tam, kde Tomáš Vorel sahal ke karikatuře, se snaží mladý slovenský talent Jakub Kroner dát prostor ne méně talentovaným hercům. Příběh dvou rebelů ve víru neřestí slovenského velkoměsta, z nichž jeden nachází svou (snad) životní lásku, je navíc okořeněn několika zdařile humornými scénami, ať už se jedná o ranní balkónový útěk, nebo krátké epizody mladého drogového dealera docházejícího do bytu ústředních hrdinů. I tato vtipná intermezza jsou podávána nenásilně a nijak nenarušují jinak spíše do temných barev ladící se film. Na svět se vyklubalo zdařilé slovenské drama, odehrávající se v nevyzpytatelných slovenských reáliích a obohaceno půvabnými slovenskými vulgarismy, jež musí potěšit každého milovníka jazyka našich východních sousedů. 70 % ()

rottik-cb

Ale jo, takhle opravdu někdo mluví. Rozdíl mezi filmem a životem je ale ten, že z filmu se chceme alespoň trochu poučit, a ne poslouchat banality a klišé, které člověk slyší v jednom kuse (když je mladá holka). Jak už tu bylo zmiňováno, scény, kdy je na plátně ústřední pár, jsou dost rozpačité. Režisérova nezkušenost je patrná z nelogičností v ději, „náhod“ a nevyrovnaně vedených scén- některé jsou nedotažené, jiné zase zbytečně dlouhé. Posledních deset minut jsem už jen zírala s otevřenou pusou, a konec mě dorazil. Až na pár dobrých hereckých výkonů, skutečně skvělou hudbu, krásnou Kristýnu Svarinskou a několik (asi tří) zajímavých nápadů je tenhle film ztráta času, která pobaví jen nechtěně. V rozhodování mezi 2 a 3* jsem ocenila snahu i jistou odvahu našich sousedů. ()

TommyDiamond

Můj první slovenský film na který jsem se odvážil jít do kina. A chyba to nebyla. I když česká i slovenská kinematografie se topí v podprůměrných filmech, tak jsem rád, že jsem trefil nějaký lehce nadprůměrný. Film si z ničím nebere servítky a ukazuje vše, tak jak to je (mluva,drogy i krádeže). Mínusem tohoto filmu je, že některá místa jsou úplně hluchá (bez hudby). Což mi vadilo. Ještě bych úplně vynechal záběry z vrchu na Bratislavu. Na takové záběry se hodí nějaké město typu Los Angeles. Film i přes všechny superlativy a nedostatky nedosáhne dál než na tři hvězdy. Celkově 60% ()

odbornicka

Najskôr som si myslela, že si to viac ako dve hviedzy nezaslúži. Veľa vecí nedomyslených a nevieryhodných. Je nezmysel, aby tri baby, čo spolu bývajú v Mlynskej hovorili bratislavským dialektom. Ktorá baba z Bratislavy ide bývať na intrák? Aspoň jedna mala byť z východu alebo zo severu Slovenska. Tina medzi svojmi kamoškami pôsobí skôr ako ich o 10 rokov staršia sestra a jej pridelený "partner" sa k nej ani trochu nehodil. Od začiatku bolo jasné kam celý film smeruje a že posledný kšeft nevyjde. Ale záver priniesol pár neočakávaných zvratov, a tak dávam *** (osobne si myslím, že to nie je najlepši slovenský film) ()

BUBO26

Po zhliadnutí tohto filmu sa moja mienka o slovenských scenáristoch presunula z úrovne Veľmi nízko na úroveň Pod zemou. Po 15 minútach pozerania tohto filmu ma rozbolela hlava. Po zvyšok filmu som sa už len uchechtával, rehotal a krútil hlavou nad imbecilizmom scenára, konania postáv, dialógov (ktoré mi mnohokrát trhali žily) a celkovou logikou príbehu. K tomu mi vadila totálna klišoidnosť (pre slovenskú tvorbu tak príznačná) a tiež viac než hojné využívanie nadávok (áno, viem, je to film pre mladých, takže by som to mal ospravedlniť a blablabla...) | Soundtrack mi síce miestami prišiel ako vykrádačka, ale na to už kašlem. Napriek tomu – neublížil, neurazil, nepotešil. Skrátka priemer. | Áno, uznávam, že nie som práve cieľovou skupinou tohto filmu. Nič to z toho proste, ja od filmov vyžadujem omnoho viac. 2* (mohol som dať 3* ale to by som bol príliš štedrý) ()