Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

Sany33

Lóve sa nestane kultom živeným na sociálnych sieťach. Na to je príliš oficiálnou záležitosťou. Trefne však napĺňa predstavu, že filmy pre mladých majú nakrúcať mladí. Mohol vzniknúť iba na Slovensku v roku 2010 a súčasnosť odráža. To však ešte neznamená, že je to súčasný film. Ten totiž nerobí len generačný pocit a aktuálne reálie, ale najmä estetika, iný pohľad na to, čo je všedné. 87% ()

Autogram

Príbeh malého autičkárskeho gangu, kde sú nám dvaja hlavní zlodejíčkovia podaní tak, aby nám boli sympatickí aj so všetkými svojimi neduhmi a súvislým prúdom nadávok. Škoda, že práve ich dve hlavné postavy sú obsadené polohercami s ochotníckym prejavom, nehovoriac o Tine, ktorá sa vo filme ocitla asi omylom. Herecký dojem zachraňuje aspoň niekoľko zabehnutých hercov a Kristína Svarinská, ktorá má nielen krásny zjav, odvahu, ale aj herecký výkon sa blíži profesionálnemu. Príbeh je naivný, akoby vystrihnutý zo šlabikára pre odrastených, chvíľu drsný, chvíľu romantický a aspoň na konci prináša niečo trochu originálne. –––– Tak ako? – Ja v pohode a ty? – Ja lepšie jak v pohode. Úplne popiči. Keď to uvidíš, tak skapeš. ()

Almásy

veľmi príjemné prekvapenie a vo svojom žánru najlepšie čo mohlo na danú tému vzniknúť. scénar je miestami neuveriteľne deravý ale pri takomto filme sa to dá odpustiť. ()

JančiBači

Velmi mi to pripominalo TV film Fejs z cyklu Nesmrtelní ktore vysielala STVčka. Možno to bude tým, že aj tam hrala Kika Svarinská. Fejs bol podla E. Rostanda - Cyrano z Bergeracu v modernom kabáte a bol veľmi vydarený. Hlavnu postavu hral Michal Kubovčík ktorý zahral perfektne. Ale vrátime sa k Lóve. Osobne držím mladému Kronerovi palce. Pretože sa našiel niekto, kto sa snaží a od filmu k filmu sa pomaly zlepšuje.Dúfam, že to bude z filmu na film ešte lepšie. Takto by to malo "na začiatok" vypadať. Malé nizkoropočtove filmy ktoré si ĺudi získaju hlavne tým, že sa na nič nehrajú a ukazuju život aký ho poznáme aj my. Najlepšia scéna bola v Sherotone s Táňou Radevou a Ľubošom Kostelným.Inak sa mi to celkom páčilo aj keď to malo hluché miesta bolo to pozerateľné. Ale chýbala mi vo filme hudba. Nabudúce poprosím veľa dobrej muzičky. (nemyslím Táslera, Kulyho a Chechtovú :) ()

zsn

8 mile po slovensky. Mladí tomuto filmu zvednou hodnocení. Tohle je současné století - chlast, drogy, holky, rychlá auta, adrenalin při krádeži - dobrá motivace pro ještě nezkažené... nebo varování? Pěkné záběry na město, skvělé herecké výkony (pokud při natáčení opravdu nebyli zkouření a ožralí), pěkný titulní plakát... Na film z končin nedaleko - velmi povedené. ()

Forsberg11

Bavilo ma to! Čo u moderných slovenských filmov býva skôr výnimka, než pravidlo. Príbeh, aj keď sú v ňom badať tie typické slovenské rify, nie je vôbec nudný, ba ani umelý, rovnako ako dialógy, ktoré konečne dávali nejaký zmysel... Výber hercov (hlavne Gogál a Cinkota) sa mi tiež pozdával, kamera pekná, strih slušný. Jedným slovom nadpriemer, teda čo sa aspoň slovenského filmu týka. Som rád, že som na to bol v kine, bol to zaujímavý zážitok, a aj sme sa na tom dosť nasmiali. Teda ešte viac ako som čakal, prihodiť do popisu žánru slovíčko komédia by vôbec nebolo od veci. Po Lóve sa mi zdá, že aj keď je slovenská kinematografia ešte stále v kóme, ma dobré vyhliadky na uzdravenie. A ja jej budem samozrejme držať palce... 75 %! (Kino) ()

dita.krizova

"Copak by som mohl žiť bez tvojich očí?"... Taková obyčejná lovestory, holka s problémy z dětství a chlapec je trošku zloděj. A co? Bez těch všech klišé otřepaných scénách, by to byla obyčejná nudná hodina a půl. Netvrdím, že takhle to bylo zábavné, ale nějaký pocit to ve mně přeci jenom zanechalo. Kristína je nádherná, měla by se objevovat ve více filmech. ()

netahlo

Pribeh tak zoufale neoriginalni a predvidatelny, ze jsem se musel chvilemi smat. K tomu bizarni herecke "vykony" zejmena dvou hlavnich muzskych protagonistu. Ale dokoukal jsem to nejakym zazrakem az do konce, takze jednu hvezdu si to asi zaslouzi. Nicmene 65%? Tomu ja se nemuzu smat. ()

Arkanoid

Film cielený na mladých intenzívnymi prežitkami skúseného diváka poteší slangom, svojou rázovitou úprimnosťou a sympatickými postavami v reálnom prostredí, no takýto divák si uvedomí aj niekedy hlúpe, niekedy zbytočne vysvetľujúce dialógy a slabší, predvídateľný príbeh bez dostatočne rozvitého dejového oblúka. ()

bari68

Síce rozporuplné, ale zároveň zábavné.Scenár je slabý, herecké výkony toporné, dialógy na úrovni nedoštudovaných dliaždičov.Cez to všetko, ale film zaujme hlavne svojou rýzou, dynamickou surovosťou.Po veľmi, veľmi dlhej dobe je to zo Slovenska niečo, čo stojí za ohliadnutie. ()

Lukoboss

Dvě hvězdy za snahu udělat v našem (československým) prostředí něco jinýho a nekonvenčního a pak za tu automobilovou honičku, protože u nás se takhle prostě obvykle (bohužel) netočí. Samozřejmě to má spoustu chyb a nedokonalostí, ale to se časem ztratí - hlavně neodbíhat od žánru! ()

DavidS.

Milióntá variace na příběh grázlíka, princezny i destrukčního přátelství, která mě již generačně míjí...Kroner ovšem sbírá body za autenticitu, fungující romanci a hlavně filmařský příslib do budoucna... ()

jondoe

Cakal som katastrofu a som rad ze sa nekolana. Film velmi dobre predstavuje zivot poulicnych zlodejickov. Nic neprikrasluje a ani neprehana. Vvytahovej linke, vsak trosku pokrivkava. Predca len Kristina Svarinska je velmi pekna baba, ale co z toho ked ako herecka nestoji za nic. A ked jej neverite ani slovo tak sa nedostavia ani ziadne emocie. Nemtuda ma celkom prekvapil a spolu zo svojim ylodejskym kamaratom to zahrali celkom dobre. Niekto tu uz pisal ze film lepsie funguje v tej zlodejskej linii ako v tej dramatickej a veru musim s nim suhlasit. Ale aj tak je film na slovenske pomery az necakane dobry. A zda sa ze Jakub Kroner je jeden z mala nasich reziserov co za nieco stoja. Asi si zozeniem aj Bratislavafilm. Za toto davam silne tri hviezdicky. ()

Cracker

Prvý úspešný krok slovenskej kinematografie na ceste za ozajstnou filmovou kvalitou. Lóve naplnili, nie moc vysoké, očakávania. Napriek všetkým nedostatkom som však vo filme videl záblesk toho, čo chýba všetkým ostatným slovenským projektom. Jakub Kroner určite talent má, pre jeho vlastné dobro by však mal prestať so scenármi(niekedy boli neskutočne tupé) a zamerať sa len na režisérsku stoličku. Mladá generácia slovenských hercov sa celkom vydarila, dobré výkony podali Nemtuda aj Gogál, na druhej strane nepresvedčivá ale krásna Svarinská bola skôr príťaž... Kamera a hudba sa mi celkom páčili ale opäť zradil scenár a ľahko predvídateľný koniec. Každopádne mladému Kronerovi držím palce pri jeho ďalších snímkoch. ()

BlackTom

Dospelejšie, reálnejšie, i keď aj naivnejšie ako prvotina BratislavaFILM. Ale kvalitnejšie? Prekvapivejšie? Nemyslím. Nemtuda opäť v pohode, zato mladý Gogál je fakt perfektný. V miniroli poteší Cinky (drž sa!), sympaticky civilná Tina, či recepčný Kostelný (a celá scénka v hoteli). Nebyť predvídateľného deja a hlavne monumentálneho sklamania v závere, ešte by som možno pridal. Ale nie som urazený a dám si to ešte raz. Aj dva. ()

cachina

Snímek Love mladého režiséra Kronera se může pyšnit nálepkou jeden z nejúspěšnějších slovenských filmů posledních let. Tato kriminální romance se snaží přilákat především mladší publikum. Sází na autencitu a pojednává právě o osudech mladých lidí.,,Toto není počítačová hra, ale realita" -věta pronesená z úst hlavního hrdiny platí pro film pouze částečně. Ano, snímek obsahuje velkou dávku realismu. Zobrazuje svět mladých lidí, využívá k tomu samozřejmě i patřičnou mluvu. Filmovému stylu Love se nedá téměř nic vyknout, režisér dokazuje své kvality. Využívá velmi nápadný střih, který výtečně skloubil s kamerou, s herci a s jemným humorem. Snímek finguje především v nemilostných pasážích, v částech, které zobrazují loupeže, párty apod. Není nikterak kritický k tomuto způsobu života, ukazuje poměrně bezproblémový život dvou kamarádů zlodějíčků. Do toho ale přijde dívka a posléze láska a vše se změní. Snímek není už tak plynulý, postavy ze sebe chrlí stupidní klišovité láskyplné dialogy, příběh je předvídatelný a směřuje k jasnému konci. Ten ale podtrhává nohy dosavadnímu realistickému vyznění filmu. ()

klukluka

Ty jo, já uz jsem to kdysi viděl... Nezapamatoval jsem si z toho lautr, lautr nic... To o něčem svědčí. Vnímám to jako dětinskou podívanou pro děti. Míra uvěřitelnosti je velmi nízká. O 4 roky později natočil svoje Love Gaspar Noé. To mám pro změnu ve své TOP 10. Když dva dělají (téměř) totéž, tak to není totéž. Tohle je přesně ten případ. ()

borec999

Króner aj svojim 2. filmom osloví najmä mladých, resp. násťročných. Za tento fakt môže jednak téma, ale aj spracovanie filmu. Príbeh sa sústreďuje na 2 mladých ľudí potýkajúcich sa s prvými ťažkosťami, ale aj radosťami života dospelých. Žánrovo ide o drámu, no treba podotknúť, že drámou je asi iba posledných 15-20 minút. Dovtedy je skôr komédiou(Nemtuda, keď je s kamarátmi) a jednoduchou teen romantikou (Nemtuda, keď je so Svarinskou). Herecky nikto nevyniká. Svarinská je taká slovenská Jessica Alba. Pekná baba, na ktorú sa vo filmu dobre pozerá a ktorá jednoduché typy postáv ako- tak zvláda, no veľká herečka z nej pravdepodobne nikdy nebude. Horšie je na tom Nemtuda, ktorý na mňa miestami pôsobí ako neherec a uveriteľne zvláda zahrať len nevychovaného puberťáka, ktorý nadáva,fetuje a pohybuje sa na hrane zákona. Našťastie jeho postava mala v Lóve takéto charakteristiky, takže som jeho výkon nejako strávil. Z filmu nie som nadšený, ale ani ma nijako nepohoršil. Nebyť však mierneho zvratu ku koncu a poslednej dramatickej 20 minútovky, tak by som bol možno prísnejší. 55% ()

AdamesWWE

[7/10] Príjemné prekvapenie svojho žánru. LÓVE je dôkazom, že slovenská filmová tvorba nevymrela a že sme schopní, natočiť niečo dostatočne kvalitné. Film má slušné tempo, je to dráma, kde sa občas zasmejete a niekedy vám už budú píliť uši nádavky, ktoré počuť snád v každej druhej minúte. No, tento film ukazuje nato, ako to dnes vo svete chodí. Drogy, nelegálna práca, korupcia, drzé policajné praktiky ktoré v niektorých častiach Slovenska stále fungujú, dalej nato, že ľudia sa dokážu milovať aj napriek veľkých bolestiam, ktoré mu jeho polovička uštedrí.. Príbeh je zaujímavý, dobre spracovaný, aj dojemný, emócie fungujú celkom dobre. A čo sa týka réžia a podobne, toto zvláda Jakub Kroner bez väčších problémov, výrazne sa od Bratislavafilmu zlepšil a ani akčné scény mu nerobia problém. Jakub Kroner obsadil do hlavných úloh sympatických hercov, Michala Nemtudu, Kristínu Svarinskú a Jakuba Gogála. Všetci hrajú svoje úlohy výborne, vedia sa vžiť do postáv. No, je tu aj jedno negatívum, čo sa týka hercov. Króner šiel na istotu, obsadil do vedľajších úloh slovkú elitu - Cinkota, Kosteľný, Hajdu, Luknár. Nieže by nehrali to čo majú, ich výkony sú na veľmi vysokej úrovni, no už by sa zišlo propagovať hercov, ktorý nedostanú veľa priestoru. Celkovo na mňa pôsobil film dojmom takým, že šlo o pekne natočenú drámu, ktorá má príjemne prekvapilo a potešila, dá sa nato pozerať aj viackrát. ()

jakeer

Pre mňa obrovské prekvapenie, keďže som bol vopred skeptický. Vôbec sa mi nezdali dialógy neprirodzené, voôbec si nemyslím, že Nemtuda je slabý herec a vôbec nechápem, ako môže dať niekto tomuto filmu automaticky odpad. Neskutočne prekvapivé vyvrcholenie zápletky. Klobúk dole pred mladým Kronerom, aj celým kreatívnym tímom. ()