Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

eaten

Za normálnych okolností by som tomuto filmu dal hviezdičky 4, ale keďže ide o počin slovenskej kinematografie, od ktorej som asi ešte nič tak dobré nevidel, dám 5. Konečne tam neboli žiadne nezmyselné, nudné pasáže a celý film prešiel len taký fukot. Najviac ma potešila tá Fast & Furious scéna :))). ()

zette

Vzhledem k mlademu veku rezisera ho musim za tento pocin pochvalit. Sice se mi nelibil strih, ale Kroner ukazal velky potencial. Scenar je jednoduchy, ale vystizny a myslim, ze celkem autenticky ukazuje zivot mladych kriminalnich zivlu, nejen na Slovensku. Ne vsechny herecke vykony jsou dobre, ma to vsak slusnou atmosferu a film v zadnem pripade nenudi. ()

Juto

Film je hlboko zlovestný. Musím pochváliť hlavne kameru Mária Ondriša, ktorá výborné zachytuje život v Bratislave. Áno, niektoré postavy sú ako karikatúry, ktoré sa správajú pri najmenšom divne. Ale film nie je zlý, len scenár by potreboval trošku upraviť. 6/10 ()

campix

Podobný film jako je Love mi u nás chyběl. Drama o mladých lidech, kteří nejsou na okraji společnosti, jenom si prostě žijí trošku jinak a na živobytí si vydělávají také trošku jinak. Love mě prostě chytil. Do noty mi sedli jak hlavní představitelé, tak celé dění. Zároveň mi přijde, že natočené je to opravdu výborně a Jakub Kroner je nadějný režisér. ()

E=mc2

Nejedná sa o žáner. Žáner nie sú vulgárne slová, ani bitky či strelba. Či krádeže a rýchle auto. Je to dráma. Scenár je...hm dialógy su niekedy fajn, inokedy veľmi literárne, šuštia papierom. Snaha o dejovú výstavbu je tu prítomná, ale onen zásah mal prísť skôr, prečo až po hodine keď je divák už tak nejak unudený. Dej sa tam nerozvíja, stagnuje. Čaká sa len na ďalšiu scénu bez toho, aby divák tušil čo príde ako ďalšie. Teda scéna za scénov. Po formálnej stránke je to podarené, zaujímavý strih a kvalitne prevedená kamera. Gogál, Svarinská fajn, Spišiak, Cinkota tiež...Nemtuda na to že je neherec to nebolo zlé, ale bolo vidno že je to neherec. Režisér Króner má síce kontakty, ale neustrážil si mám ten pocit, hercov kedy prehrávajú a kedy hrajú. Celkovo mi to prišlo že by bolo fajn menej kecania, viacej konania. Hudba fajn. Prvých 15 minút bolo fajn. Potom to veľmi stratilo na tempe, nudilo a ku koncu sa to znovu trochu nadýchlo. Ten záver bol silený. Tá pointa s matkou vykonštruovaná. Scenár tam škrípal..To bolo vidno a bolo to aj cítiť. Niektoré scény ako útek z intráku, podpichovačky dievčat na izbe, útek cez okno...fajn.. Ale znovu, málo napätia. Mal sa tam aspoň tri krát zvrtnúť ten dej (Bod obratu). Malo to ku niečomu smerovať. Na začiatku mohlo ísť o nejaké špeci auto ktoré mohlo niekomu významnému patriť napr. . V expozícií. Závody, čokoľvek. Každopádne to hodnotím ako pozitívny počin ktorý síce kríva ale dáva možnosť vzniknúť podobným či neumeleckým filmom smerom k normálnemu divákovi. Za to palec hore. Ale na plný počet to nebolo. A ta scéna s profesorom z vysokej školy čo vyzerá ako Harry, to bolo viac divadlo ako film. Návštevu tohto filmu v kine neľutujem. ()

klida

Objektivně to je lepší film než na mých čtyřicet procent, avšak já prostě výš jít nemůžu. Dlouho se nic moc naděje, tak se to zdá býti celkem v pohodě, ale jakmile přijdou nějaké komplikovanější okamžiky, tak zejména oba mladí pánové v hlavních rolích začnou ztrácet půdu pod nohama a objevují se nedostatky v jejich hereckých kvalitách. Přicházející zvraty se navíc jeví ve své vykonstruovanosti až trapně. I přes veškerou kritiku, ale věřím a očekávám, že zejména mezi méně náročnými diváky se najdou takoví, kteří si tenhle snímek užijí i přes to, že někteří evidentně nosí zapalovač ve slipech. Jo, a Kristína Svarinská je nesmírně pohledná. ()

dr.fish

Nevím, jestli je to nějaká generační výpověď a bratislavská mládež se živí na ulici. Spíš bych to viděl jako film pro mladé publikum. Spousta trávy, Playstation a nevázané pití zajistí popularitu, malinko gangsterů, honička v autech- prostě dali do toho všechno co mají rádi- jako pejsek s kočičkou, když si pekli dort. Vznikl tak opět "eintopf" v našich zemích tak často kuchtěný, jež vejde a neuškodí, taky toho ale moc v člověku nezanechá. V zásadě mi na filmu kromě řady přiblblých dialogů nic nevadilo. Pokud to nemělo být ze života, pouhá fantazie, proč ne. Nic objevného, ale jako debut bych to bral...50% ()

StanislachKo

Musím uznať, že Kronerovi to ide stále viac od ruky, ale ešte stále to nie je bohviečo. Resp.musím uznať, že spracovanie (kamera, strih najmä) bolo veľmi nadupané (dokonca naháňačka na autíčkach veľmi blízko štandardu). A to je cesta, ktorou sa myslím sám rejžo podvedome uberá. Lebo práca s hercami ho zjavne nebaví. Hlavný párik (Nemtuda, Svarinská) boli na zaplakanie a bez preháňania prehlasujem, že som sa pri žiadnom herectve v histórií filmu takto nevytáčal! Dej bol samozrejme tiež tuposť sama (hotelová scéna s pomýleným Kostelným), dialógy bohužiaľ celkom ako zo života... A najhoršia vec: Tvárilo sa to strašne SERIÓZNE, čo nie som ochotný odpustiť. Ešteže Svarinská mi pripomína Hermiónu a ešteže to tam hraním držal nad vodou apoň ten Kubo Gogál. Áno, na slovenské pomery je Lóve jasným krokom dopredu, ale to nie je argument, ktorý by ma nútil hodnotiť menej prísne. ()

A.Beech

Parádny film. Vyzerá to zatiaľ tak, že všetko čo Króner natočí, je naozaj pecka na slovenské pomery. Herecké výkony naozaj dobré, film ma zaujal od začiatku až do konca. Dokonca záverom bol dej prekvapivý. Filmu by som vytkol len 2 malé veci. Mohol byť v pohode o pár minút dlhší (ale tak to nie je negatívum) a neviem prečo prezentovali priestory manažmentu UK ako Ekonomickú univerzitu (len detail). Svarinská je top. ()

Motinski

Veľký posun vpred oproti Bratislava filmu. Technicky aj príbehovo. Film dopláca (opäť) hlavne na to že slováci nie sú moc vierohodný herci v takýchto polohách. Nemtuda a Svarinská ma ale celkom prekvapili. Potešil aj Cinkota alias Cinky, zaujímava kamera (ajkeď niektoré zábery boli moc videoklipové), a kedže hlavná cielovka sú mladí ľudia, účel bol splnený. Kroner môže časom ešte zamiešať karty. Vyberá si ambicióznejšie projekty na to že je ešte stále dosť mladý a nejde cestou akou väčšina slovenskej/českej produkcie. Love určite nie je zlý film. Len má ešte veľa múch a občas sa tvári moc vážne a nefunguje to. Nemá na to hercov ani scenár. Má ale niečo čo vyčnieva oproti domácim filmom a to ma milo prekvapilo. ()

mi_X_o

Fantastický štart pre nový slovenský žánrový film. Kroner remeslo s istotou ovláda. Slabinou ostáva naivne-výchovný (osudovo?)prekombinovaný príbeh (je však pravda, že k publiku, ktorému je primárne určený je adekvátny). Metafora života ako PC hry trefne charakterizuje životy snílkovskej sídliskovej komunity. Herci typovo ideálne "sedia", sklamaním sú ich slabšie chvíľky v scénach kde "musia" hrať. Naopak v scénach kde rozprávajú prirodzeným argotom (mimochodom zatiaľ najlepšie využitým, najautentickejším a najuveriteľnejším v rámci slovenskej tvorby) sú výborní vďaka čomu film pôsobí až neuveriteľne realisticky (na aktuálne pomery). Jakub Gogál "potiahol" celé osadenstvo najlepším výkonom / kraľuje doslova každému záberu - až ľutujem ako som ho doteraz podceňoval. Nadšene tlieskam a nedočkavo čakám na ďalší vývoj nádejného tvorcu - konečne slovenského. 70% - alebo silné tri slabé štyri hviezdičky. ()

ivan_drago

Film stavějící na nejjednodušších principech filmového umění, na nic si nehraje podává velmi jednoduše postavený příběh, celkem realisticky podaný, bez zbytečných serepetiček a přidává navíc pár pěkných momentů, jako "video game like" vykrádání aut nebo scénu v hotelu... Závěr lehce moralizuje a nepřijde mi moc povedený, ale nekazí nic na svěžesti tohoto kousku... Romantická linka příběhu je naivní a ty kecy okolo jsou poměrně vyumělkované... Ale tak to je kolikrát i ve skutečnosti... ()

Honzek

Velmi působivý film. Hodně věcí, které jsem tam viděl, jsem taky zažil, možná proto na mně film působí velmi dobře a ne tuctově. Teprve 25 letý režisér dokázal natočit poměrně slušný film, upřímně, kdyby České a Slovenské filmy začali mít podobnou kvalitu, nebylo by to na škodu... Takový Tomáš Magnusek se svými Bastardy by si měl brát příklad z tohoto nadějného režiséra, protože sám takhle nadějný nikdy nebude. Ke konci se jedná o jeden velký kýč a happy end, ale na to už si začínám zvykat...Nicméně se nedá říct, že by to tomuto filmu sedlo jako prdel na hrnec, to ne...Ale nějaký konec tam být musel. Jakuba a jeho filmový pohled na věc si pohlídám, jeho příští film, by mohl být začátek nové éry filmů pro mladé, které mají hlavu a patu. ()

MrMysterious odpad!

Ja naozaj neverím tomu čo tu vidím.... 73% a tie komentáre?! Preventívne si dám facku či sa náhodou nenachádzam v nejakom čudesnom sne ale bohužiaľ zistím že táto potupa všetkého umenia, čo film rozhodne je, je reálna. Čo sa dalo čakať, keď nás televízie každodenne napájajú svojimi koprodukčnými seriálmi, filmami ktoré by si žiadna zahraničná televízia nedovolila dať do programu ani o tretej ráno a tou našou vybrúsenou vkusnou zábavou typu "Farma" či iných, "vkusných" súťaží. A prišiel som aj na to, prečo tento film má také veľké hodnotenie. Nikto s vkusom by si totižto tento "megafilm s vysokými kvalitami" ani len nepustil, no bohužiaľ ja som tú osudnú chybu spravil. A výsledok? Len čo som sa zas rozčúlil nad úbohosťou nie len slovenskej kinematografie, života našej spoločnosti ale aj nad vkusom širokej verejnosti, ktorá po tomto "skvoste" ide ako mucha po hovne. Ale poďme k filmu: V prvom rade "týpek", ktorý písal scenár si okamžite zaslúži oscara a 10 tisíc eur k tomu, aby mohol podplatiť väčšie spoločnosti a zahrňovať nás väčším množstvom tak kvalitných replík a zápletiek. Chlapče, tlieskam ti! Použiť asi 10x za film rovnaké slovné spojenie na ktoré existujú milióny synoným v dvoch po sebe idúcich vetách dokážeš asi naozaj len ty a pár ľudí z našej regionálnej televízie. (Neriešte to, mám pocit že 3/4 z vás, ktorý ste dali 4, nebodaj 5 hviezdičiek si nič podobné nevšimla a má značné problémy už len pochopiť čo slovo "synonymum znamená) Ďalšia vec pre vás, milí experti: To že niekto točí na kvalitnú kameru, spraví pár hollywoodskych strihov a otočí kameru o 90 stupňov neznamená, že je to "ultrasuper" a teraz sa všetci poserieme z toho, ako vedia Slováci točiť. Kamera nemá byť nosný bod filmu, to by sme si mali uvedomiť a prehodnotiť svoje dojmy. K dejovým zvratom sa pre istotu nebudem ani vyjadrovať lebo sa rozčúlim ešte viac, myslím že bude úplne stačiť skonštatovanie že som nevedel či sa mám smiať alebo plakať nad úbohosťou tohto "reálneho" príbehu. Pár krát som mal chuť rozbiť monitor a vyskočiť z okna. Áno, aj toto dokáže naša skvelá kinematografia. Bratia Lumiérovci sa musia v hrobe obracať keď vidia toto bohapusté zlo, doslovne. Och, chuderka je z detského domova, hneď tu máme srdcervúci príbeh a 15ročnej, zo života sklamanej dievčinke sa skotúľa slza po líci. Aké by to bolo len krásne keby som si aj ja našla vulgárneho hlupáka s vypracovaným telom, s patentom na vykrádanie áut a desiatimi gramami trávy. To by bol život, to by bola krása... Poznáme sa dva dni, ale on bez problémov odmietne šľapku, ktorá bola doteraz jeho verná priateľka po nociach, keď mu práve nechcela dať čajočka z diskotéky. Áno, ja by som ho rozhodne zmenila. Kvôli mne by sa z neho stal slušný študent poľnohospodárskej fakulty v Dolnom Kubíne. Spamätajte sa dievčatká a prestaňte fetovať. A ešte čosi: nesmiem zabudnúť na tú náhodou jak prasa že idioti ktorí nevedia čo majú od dobroty robiť zabijú ženu na čerpacej stanici, ktorá je čuduj sa svete matkou jeho drahej čajočky!! Ba čo viac, drahá všetko na vlastné oči videla a svojho milého spoznala! No ich láska je natoľko silná (ako každá láska medzi 18 ročnými týpkami a čajočkami v dnešnej dobe of course) že mu všetko behom dvoch minút odpustí a s rozkročenou náručou sa mu vrhne do rozkroku. A máme tu happy end. Nad "drobnosťami" typu chlapec odíde z bytu len v trnkách s brkom za uchom, príde na druhý koniec mesta, vylezie na strechu a samozrejme si brčko zapáli, lebo zapaľovač nosí asi bežne strčený v análnom otvore, alebo ho len tak náhodou nájde pohodený na rozhorúčenej streche, čo je úplne logické. Ako aj celý tento úbohý, úbohý a ešte raz úbohý film. Skončil som, ďakujem za váš čas a ďalšie pridanie piatich hviezdičiek k "najlepšiemu filmu v histórii Slovenska". () (méně) (více)

Mishqo

je to film jasne orientovaný pre mladé publikum a starší akurát tak ohrnú nosom...musím uznať že na slovenské pomery celkom dobré ale stále to bol iba priemerný (možno ľahko nadpriemerný) film, ale je už na čase aby sa slovenská kinematografia začala trošku spamätávať a možno toto bol začiatok...každopádne sa to pozerať dá :) vidieť známe miesta Bratislavy vo filme tiež poteší :) ()

harryy

Dej je rôznorodý, divák sa zasmeje, citlivejší si aj poplače, inokedy mu zase padne sánka. Niektoré dejové zvraty sú nečakané aj pre ostrieľaného diváka, inokedy má chuť hromžiť nad nechutným filmovým klišé.A husta blavačština skoro cely film. 55% ()

Master19

Příjemné překvapení. Jasný a přímočarý film a přesto si divák není jistý, jak to dopadne. Chtě nechtě jsem s Maťem soucítil, už jen proto, že Kristína Svarinská je fakt pěkná baba. No a za oživení vzpomínek na týdenní party na intrákoch v Petržalke jedna hvězda navíc. ()