Černá mamba

(neoficiální název)
  • USA The Black Mamba
Krátkometrážní / Sportovní / Akční
USA, 2011, 6 min

Krátkometrážní snímek Roberta Rodriguze vypráví o basketbalové superstar Kobe Bryantovi, který si zde po boku Bruce Willise a rappera Kanye Westa zahrál sám sebe. Film byl natočen jako součást reklamní kampaně Bryantových tenisek, Nike Air Zoom Kobe VIS. (lekr)

FFilipCZ

To na co nejspíše všichni čekáte - basketbal - přijde až tak minutu dvě před koncem. Jako reklama moc dlouhé, jako kraťas moc nudné. ()

zdepapepa

Můj první komentář na nové ČSFD a hned taková pecka, i když už jsem ten komentář jednou psal a smazal se. Nevadí. Výborná jízda, tahle "reklama" neztrácí v žádném bodě dech, jen ji asi jen tak neuvidíme v TV (možná Eurosport ji nahodí). Což ovšem nic nemění na tom, že je to úžasný kraťas a jsem rád, že i takové ČSFD zařazuje do filmografie režisérů a herců. ()

Paxxx.cz

Basket rozhodně nepatří mezi mé oblíbené sporty a filmy Rodrigueze taky nevyhledávám, přesto se mi tento kraťas moc líbíl. Bylo to vtipný, stylový a jak říkám já se bavil od začátku až do konce. Jasně jde i o reklamu, ale zde mi prakticky vůbec nevadila-75%. ()

MartinezZ

Jako reklama dlouhé a na nic. Rodriguezovsky béčkové nápady, což má být asi cool, a známé tváře. Ani za krátkou a nepodstatnou přítomnost Bruce nevidím důvod zvyšovat hodnocení. O ničem a pro nic. ()

pools

Heroes come and go, but legends are for ever - aneb jak se u nás nedělají reklamy. Je to vtipné, je to zábavné, je v tom Robert Rodriguez dělající si srandu sám ze sebe. ()

zipper111

Klasickej Rodriguez, prostě sranda reklama (dlouhá ne?) s kračejícím basketbalistou a spoustou výbuchů na pozadí, suchých hlášek a zlých pohledů... Bruce a Trejo dost potěšej, ale kdo to sakra je Kanye West, kde toho chudáka vyhrabali? To je nějakej model na pánský kabelky? :D ()

gogos

Naproto libová reklama. Luxusní nápad, výborné zpracování, efekty, hudba, spousta známých tváří na jednom místě... Skvělá práce! ()

SarumanKo

Nápaditá reklamná srandička. Reklamy veľmi nesledujem, ale túto rodriguezovskú poctu béčkovým superakčňákom by som si v telke pokojne dal aj opakovane! (80%) ()

kaylin

Robert Rodriguez je prostě pro každou srandu, a když mu dají peníze, je ochoten natočit pořádně akční reklamu na boty. Tohle je ten případ. Navíc je to velmi zajímavé i z toho hlediska, koho do filmu dostal. Bryant, Willis i West jsou zajímavou volbou, navíc to má i příběh. Jo, nějaké pokračovaní by nevadilo. ()

Mikita

Reklamy se většinou ani nedají hodnotit. Je to taková kategorie sama pro sebe. Ale tahle reklama má hodně z filmového kouzla, humoru a neuvěřitelné nadsázky. Není to k hodnocení, ale k doporučení vidět rozhodně. ()

JohnMiller

Bigger budget bigger explosion. Robert Rodriguez dáva dokopy reklamu na NIKE , a nevyhne sa pritom osobitému štýlu a vymýšla scény akoby vystrihnuté z jeho filmov. Machete bol nakrútený podľa traileru a nečudoval by som sa keby sa Rodriquez pustil aj do tohoto je to vlastne taký svojrázny blázon(ako ja) Nechýbajú hviezdy ako Danny Trejo a Bruce Willis ()

Aelita

Mé alter ego je bílý potkan a chodí v botách Made in China, které se prodávaly v krabici s nápisem Made in Japan. Ale stejně je mám ráda a žádnému panu Dobrákovi bych je nedala. ___ Kultura se vychyluje čím dál víc – zdá se, že se brzy z umění stane minutová reklama a z reklam celovečerní filmy. Když toto dílko budu hodnotit z hlediska obsahu a formy, dám tři fanouškovské hvězdičky – Rodriguezovi, Trejovi a noir-atmosféře. Pokud se ale zaměřím na samotné sdělení – to jest kvůli čemu je tolik povyku, pak si vzpomenu na Duchampa, který učinil z pisoáru artefakt tím, že ho v roce 1917 přejmenoval na Fontánu a dotáhl na newyorkskou výstavu Společnosti nezávislých umělců. Ano, Duchampe-Rodriguezi, z hlediska účelového designu je Fontána artefakt, ale z hlediska ryzího účelu je to pořád jenom pisoár. ()

Rocky88

Na jednu stranu až moc přestřelené, na druhou stranu je to reklama, na kterou se člověk rád podívá, což je velký úspěch. Kdyby všichni režiséři reklam měli k dispozici podobný rozpočet, tak by to v tv asi bylo o něčem jiném... ()