Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

Havala

Ostří hošíci se s nikým párat nebudou - jednoduchá a nápaditá akční řežba spadající do širšího průměru. ()

henrycruel

Průměrný horor, který patří spíše k těm horším průměrům a to hlavně díky tomu, že to působí dost lacině. Záporák zblízka vypadá spíš jako černošský kovboj, než jako monstrum z pekla. Také tu jsou velmi tupé a nudné scény, a k tomu ještě ten uspěchaný konec... ()

Nikki48

Čo to malo akože byť? Tajomná krypta, pivnica, sklad alebo čo to malo byť vyzerajúca ako keď v obchode s figurínami strelí bomba a tie sa nalepia na strop, to by som nejako prekonala, však nemôže byť každý film technicky dokonalý. Monštrum a lá "Som veľké gumenné nič s blond príčeskom pod čiernym klobúkom" by som tiež nejako prežila. Ale v spojení s jedným klišé na druhom, ako vybitá baterka v telefóne či auto, ktoré v tej najhoršej možnej chvíli nenaštartuje spolu s vyslovene hlúpymi hlavnými postavami, ktoré s radosťou postoja na mieste a vychutnajú si nechutný pohľad, len aby zvýšili napätie a mali tak menej času na záchranu, toto už bolo priveľa. Už sa teším na to, ako si nepozriem pokračovanie... ()

AlexUnited

Výborný, priam majstrovsky rozbehnutý začiatok so správnou hororovou atmosférou a solídnymi hereckými výkonmi by mal byť slastným zážitkom pre každého správneho fanúšika tohto žánru. Približne po prvej polhodine však nastolený trend postupne slabne a filmu pomaly ale isto dochádza šťava, aby sa v závere definitívne premenil na nudnú, chaotickú a nelogickú zlátaninu. ()

Brano

Najväčšie pozitívum tohto filmu je dobrý námet, záporák a chytľavá melódia Jeepers Creepers a to je tak všetko. Po úvodných minútach a výbornej scéne z pivnice kostola to vyzeralo na sľubný horor, ale postupom času film rapídne upadal. Najviac mi vadilo chovanie hlavných postáv, ktoré bolo strašne nelogické a otravné. Bez rozumu a nápadu to pokračovalo do konca a miestami to už začínalo aj nudiť. Dopozerať sa to dalo, ale nijak zvlášť nenadchlo. Len ďalší z rady filmov s dobrým námetom, u ktorých ostal potenciál nevyužitý. /55%/ ()

Pitryx

Vcelku slušně rozpracováno. Maska tedy nic moc, efekty totéž. Pár chvilek nudy, pár chvilek zábavy. Řekl bych, že jde průměrnou podívanou, nijak nevybočující z klasiky žánru. ** a půl ()

savatage

Ale jo, bylo to tam a dovedlo to navodit pachuť napětí i strachu, i když své plusy i mínusy to má. Kdo neviděl a touží po žánrové oddechovce ať neváhá. ()

Olafsson

Není to špatnej biják a hlavní postava je kvalitní hrůzu nahánějící monstrum, jen prostě chování zbylejch postav je tak stupidní až je mi hanba, proto na víc jak tři hvězdy u mě tenhle film nedosáhne. ()

Gamekeeper77

Asi by to nebylo tak špatný, jen kdyby mi tak hrozně nelezlo na nervy chování ústřední dvojice. Že jsou jejich výkony dost mimo, tak to je to menší zlo. Ale ta nelogická absence strachu a pudu sebezáchovy, to hlavním problémem jest. Po tom co viděli a zažili, vzal bych nohy na ramena a už by mě tam víckrát nikdo neviděl, oni se tam vrací z mista na misto, zvědavě načuhujou, misto aby panikařili a prchali, holčina než aby jela hledat pomoc, div nehodí opalovačku před barákem masovýho vraha. A když jsme u něj, musím si rejpnout do jeho bezmimickýho výrazu. S tou maskou si mohli soudruzi vyhrát taky trochu víc, protože takhle vypadá jen jak Krampusák bez sebemenších pohybů ve tváři. Ale jak jsem řekl, jinak je to celkem slušný a napínavý. 68%. ()

Blazkowicz

Začátek fakt parádní. Nahánění autama a sledování, jak háže ty mrtvoly do roury je napínavé a vybuduje to solidní atmosféru. Jenže jak ten kluk vleze do té roury, tak nastane zlom. Hned se projeví, že rozpočet je malý a celý film, jak na začátku působí "dospěle", začne působit jako béčko. To by se dalo i překousnout, ale napětí a prostě ten pocit, že to snad bude dobrý horor je pryč. Zůstane jen pachuť obstojného amatérského filmu. 3-* ()

weasel.p

Je to asi tak jak tu všichni píší. Film se mohl daleko líp povést, začátek byl dobrý, ale děj se mohl vyvinout jinak. Jinak ale Creeper je dobrá potvora :) ()

(fjw)

Sakra! Škoda té druhé půlky. Začátek vypadal dost slibně a poté to také šlo, dokuď se nám Jeepers neobjevil celý:( Škoda, byl by to dobrý horor. ()

jamoje

myslim ze by to bolo ovela lepsie keby to monstrum nebolo nic "nadprirodzene" ale nejaky sialeny vrah - teda keby to bol clovek.... ()

Mr.Shock

Očičkooooooo, kdepak mám očičkoooooo =)... Škoda,že se autoři nenechali alespoň trochu inspirovat Pachem krve ...Moment, Pach krve byl natočený o dva roky později, hm, to jsem z toho jelen... Byl bych přísahal, že... A co už. Je to prostě sračka. Ale Vtipná sračka. ()

djbarrel

Dost originální a dost hustej film, atmosféra by se dala krájet a já si to fakticky užíval. Rozhodně stojí za pozornost. 80 % ()