Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

SonG

Tento Horror jsem viděl hned v roce 2001, kdy se objevil v kinech, a v mých tehdejších jedenácti letech jsem z něj byl unešen.....Teď je mi už trošku víc a s mým přibývajícím věkem se tomuto filmu ubírají hvězdičky.....Slušný napínák zezačátku, pak to všecho upadá do béčka všech béček.... ()

Chen

Jde to, jde to. Celkem slušný teenage horor se zajímavým zabijákem. Atmosféra slušná, herci neokoukaní. Pustím si to klidně znovu. ()

Jango_Fett

Nějak extra jsem se u toho nebál a celý film jsem se spíše nudil. Zaujmul mě akorát začátek se sešitými těli a temný konec. ()

rakovnik

Jeden z mých oblíbených horrorů. Nejdříve jsem viděl sice dvojku, ale to mi vůbec nevadilo, jednička je prostě podle mého gusta. Pro mě tak akorát napětí, mrazení, příšera je působivá a je mi na ní sympatické, jaké má vlastnosti (nechci prozradit moc). ()

Gee.Rocks

Jeden z mých nejhorších filmových zážitků. Není to strašidelné, není to odporné, není to slané ani mastné. Já tedy od filmu, který si vůbec může říkat horor, očekávám podstatně víc, než nic. To monstrum, co slyší na písničku, je neskutečně pitomé... a kdyby to bylo aspoň směšné, ale není - je to spíš k pláči, že se tohle vůbec někomu zrodilo v hlavě. ()

peto12

Jeepers Creepers - dosť kvalitný horor o vrahovi, ktorý zabíja ľudí a potom ich zhadzuje cez trúbu do jaskyne. I dvojka bola na dosť dobrej úrovni. ()

Martin741

Jeepers Creepers nie je najstrasidelnejsi film za posledne roky, ani nahodou. Tam by som dal inych kandidatov - Kruh, 30 days of night ..... Spociatku, ako film zacina, buduje reziser Victor Salva celkom strasidelnu atmosferu, umocnenu nastupom monstra, ktore fakt malo nieco do seba. Akurat, ze v druhej polke filmu sa z mne neznamych pricin zvolni atmosfera, a nastupi akcnejsia cast filmu. Jeepers Creepers ma aj sympaticke herecke vykony, a zaver filmu sa nesie v style Terminator 1, co je urcite plus, lebo je to temny a drsny zaver. 76 % ()

Stanley

Trocha napětí OK, zápletka budiž, ovšem ubíjely mě zase ty klasické hororové otřepané klišé (např. v kritickou chvíli nestartuje auto - tedy v tomto případě nešla zařadit rychlost), rozčilovalo nelogické chování postav - ke kterým docházelo obvykle jen proto, aby samy sebe dostaly do nepříjemné hororové situace, jelikož nebylo vymyšleno, jak jinak důvěryhodněji je do toho namočit - a ohromně vyrušovaly nemístné rádoby-komické vsuvky, které tam neměly vůbec co dělat! Nejvíce mě dožrala scéna, kdy Darius leze poslepu do tmavé roury v zemi, kam předtím viděli hodit pytel, o kterém si mysleli, že obsahuje mrtvolu, a ségra na něj: "V každých hororech je někdo, kdo se chová blbě a lidi ho pak za to nesnášej". A já od té chvíle nesnášel celý tenhle trapný film. ()

bourec

Dnes sem se dokopal k přehrání tohodle filmu,kterej sem kdysi vynášel do nebes.Je ovšem pravda,že za něco stojí jen první půlhodˇka,a pak to jde celý do kopru.Na konci to vypadalo jak film šestý cenový.Je vidět na filmografii V.S.,že se z něj režisér nestal.40%. ()

-Bomba-

Zajímavá postava, která je trochu nevyužitá, nadruhou stranu ji ale upřesňuje o něco horší dvojka. Démon je velmi dobře udělaný a se závěrečním roztažením pařátů na hlavě vypadá ještě lépe, herci jsou obsazeni také dobře. Jenom chci upozornit na debilní dabing, který udělal nějaký kretén. Když totiž mluví některá z postav, automaticky se utlumí všechny okolní zvuky a hudba, takže se to skoro nedá poslouchat. Experti se to sice pokusili nahradit nějakým cvrlykáním cvrčků ale dopadlo to prostě příšerně. Třesničkou na dortu je občasné skákání hudby mezi dialogy, hnus! ()

C0r0ner

Ten začátek je fakt nářez, kde se člověk ani nehne a s vyvalenými očima sleduje, co se děje. Pak to ale sklouzne do takového toho klišovitého hororu, kterých se točí dvanáct do tuctu. Jediné, co je vlastně zapamatování hodné, je ta příšera, která je vážně zajímavá a rozhodně bych se s ní nechtěl nikde potkat. 55% ()

dubinak

Tak tohle si nechám líbit. Já ani nevím proč, ale měla jsem v hlavě zažité, že Jeepers Creepers nebrat, protože si vzpomínám na lyžák, kdy jsme na to koukali v noci v jídelně a mě to přišlo úplně trapný a debilní (ale možná si to pletu s dvojkou). Každopádně jsem si chtěla dohnat rest a zbořit mýtus a dala jsem si oba díly za sebou. A teda světe, div se, ta jednička byla fakt super. Líbil se mi nápad dosadit hlavní postavy do sourozeneckého vztahu, navíc byli i docela inteligentní. Zdejší ohyzďák je taky super udělanej, navíc atmosféru dlouho postrádat nebudete. Na závěr na policejní stanici si taky tedy nemůžu stěžovat. Vážně mě tenhle zapomenutý kousek dokázal zahřát u srdíčka a potěšil mé choutky. ()

Fallen_One

Povedený horůrek s pěknou lokací. Nejedná se o žádnou vyvražďovačku. Pár mrtvol se najde, ale není jich tolik. Jsem docela zvědavej na dvojku (hlavní potvorák nechcípne - neni to spoiler, protože logicky, když natočili dvojku, o čem by asi byla). První polovina byla lepší než ta druhá. ()

J0hny5

Tenhle horor mám rád, neni nijak extrémně strašidelný a tak je koukatelný i pro lekavky jako jsem já :) 75% ()

Šimpy

Další ztracený komentář, tohle už jsem hodnotil. První půlka má slušně nastavenou atmosféru strachu. Neznámé nebezpečí je vždycky to nejděsivější. Pak však ukážou záporáka a zbytek filmu jde do kopru.... ()