Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

mazadlo

Začátek měl příjemný rozjezd a vypadalo to že to bude o něčem jiném než to v zápětí skutečně bylo. A tak se ze zajímavého tématu stala idiotská podívaná na nepříliš povedené monstrum doprovázené skutečně hroznými hereckými výkony. Bože dej ať je méně takových filmů. ()

Martin_W

Po pár letech viděno znovu a musím říct, že jsem byl docela zklamán. To, co jsem považoval jako výborný horor, je nakonec další ze stovek hororvých béček, s příšerným záporákem a (po)divnými hlavními postavami. Hlavní nápad je dobrý, provedení však selhalo. 55% ()

mosnak

Překvapivě dobrý horor! Kolem toho roku 2000 byly tyto filmy populární. Kdybych to viděl dnes,tak budu hodnotit jinak,ale tenkrát to ve mě zanechalo docela dobrý a strašidelný pocit. Koukali jsem na to s partiou, všichni měli otevřené huby a dělali jsme, že to je úplná blbost... přitom jsme ani nedýchali :-D 55% ()

deiwitch

Zajímavý rozjezd záhy rozbředne v něco, co jsme už několikrát viděli, čehož je obrovská škoda. Nedělám si iluze o tom, že druhý díl bude lepší. Zajímavé, ale nic co bych chtěl vidět znovu. ()

zdenur

Asi první horor co jsem kdy viděl. Doteď si pamatuju jak jsme my, děti ze sousedství, seděly u předpotopní TV a ve videu se přehrávala videokazeta právě s Jeepers Creepers. Nezapomenu a už to nikdy nechci vidět. ()

wampire23

Neviem čím to je, ale tento horor môžem:D. Je to béčkoidné, to áno. Ale na druhej strane je to skvelá zábava. Prvá polovica je iba rozbeh, budovanie ,,scary" atmosféry. V druhej polovici sa nám beštia poriadne nasrdí a začne masakrovať všetkých, čo mu prídu do cesty. A ten posledný zááááber. Mňam:D. 75%. ()

Furmi

Proste spolu s The Shining od Stanleyho Kubricka najstrašidelnejší film aký som videl, nemôžem si pomôcť ale je to tak. I cez jeho nedostatky ma i po opetovnom sledovaní dokáže plnohodnotne vystrašiť. 70% ()

cutugno

Prvy krát som tento film vydel v nemeckom jazyku na stanici Pro7, takmer nič som nerozumel ale aj napriek tomu ma tento horor dokázal zaujať a priniesť mi poriadnu dávku napätia a strachu. Po nejakej dobe som to už vydel v českom dabingu / chválabohu / a poriadne si Jeepers Creepers vychutnal. Napätie , dusná atmosféra a podľa mňa aj jeden z najlepších hororov aké boli natočené v americko-nemeckej produkcii. Pre milovníkov tohto žánru je to celkom jasne lahôdka...a já horory milujem! ()

Flopik

Na ten rok to rozhodne muselo byť skvelé a nemal by som problém dávať viacej hviezdičiek. Dneska je to však už príliš slabé, málo krvi, málo mŕtvol a málo nechutných scén. Ohliadnuc však od toho, v celku som sa bavil, odsýpalo to rýchlo a Jeepers vyzeral v celku dobre. Pamätať si z toho budem asi len krásnu Ginu, inak 3*. ()

TaanStari

Hele, z Hvězdné brány nám zbyla jedna maska Unase, co takhle natočit rádoby-horor? A jak je Justin Long většinou sympaťák, tak tady bych z něj blil. ()

Aurus

Od tohoto filmu jsem čekal 6-8/10 když má 60% ale když sem film dokoukal tak sem byl hodně sklamanej. Příběh je docela fajn, postavy ujdou a hudba je docela dobrá. U tohodle filmu jsem málem usnul nudou. Jediné co mohu pochválit je pár pěkných vražd, dyzajn vraha, nápad a lokace ale to je vše. Za mě 4/10. ()

Untentrauer

Za prvé velmi rád vzpomínám na tu dobu, kdy byl film natočen a za druhé tu máme naprostou klasiku a styl, který vyloženě miluju. V klidu se posaďte a vychutnejte si americký zapadákov prostřednictvím dvou nevyzrálých sourozenců, které honí úchylné stvoření ve svém trucku. Hlavní dvojice protagonistů předvádí opravdu své maximum a jejich výkony dodávají filmu na autentičnosti a napětí. A tím opravdu nemyslím jen křivky Giny Philips. Režisér Victor Salva mistrně buduje atmosféru strachu a beznaděje, ve ke které se jako střípek naděje objeví svérázná afro-američanka a místní maloměstský šerif. Já prostě miluju takové to co kdyby a proč nejdou za šerifem a vždyť tam jsou nějaký lidi, kteří by jim mohli pomoct....A zde to máme krásně vložené! Ano, recenze není objektivní už jen proto, že jsem nezmínil žádný nedostatek - dohnala mne zase ta nostalgie a osobní preference. ()

Filmárik

Treba priznať že teenage horor žáner dnes dosť stagnuje na kvalite ale stále je veľmi populárny. JC je ale tak akosi z inej sorty.Nenájdete tu žiadne hviezdy ani svetoborný scenár ale za to skvelú atmosféru a kopu originálnych prvkov. ()

FrancisB.

Výborný začátek, který mě připoutal ke křeslu a navodil atmosféru správného hororu. Ovšem čím víc čas ubíhal, tím víc mi to přišlo jako průměr typu lekavých hororů, jež je nespočet. Nakonec jsem byl zklamán, ale kvůli dobrému začátku za 3. ()