Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

lenka26

Dávám za čtyři, za začátek, který je velmi dobrý, jak už se tady napsalo. Ale asi v polovině se to zlomí a jsou to chabé tři hvězdičky. Něco tomu chybí. Na policejní stanici to nemá grády. Možná kdyby se toho více dělo u toho kostela, bylo by to asi lepší. Velká škodá. Vypadalo to opravdu na slibný horor. A co se týče Darryho, tak to jeho přehrávání ve strašidelných scénách - tam je vážně na přes...... ()

goodridge

Po opakovanom zhliadnuti musim zvysit z tri na styri hviezdy. Vynikajuca oddychovka. Skvele tempo, originalita, nenudi, skvela atmosfera. Jasne ze je to B-cko ale velmi velmi slusne B-cko. Clovek si vie uzivat kazdu minutu toho filmu. ()

Rathe

Jak už je tu častokrát zmíněno, začátek začíná parádně a navodí tu strašidelnou atmosféru. A pak přichází ten obrat, kdy příšera už je pravidelně před kamerou na bůhví jak dlouhou dobu a strach jde pryč. Celkově ten film začne ztrácet na atmosféře. ()

Sadova302b50

Sourozenci mi občas přišli trochu otravní, ale jinak je to velmi zábavný horor, který má místy dost strašidelnou atmosféru. Lepší tři hvězdy. 68% ()

pavel.stan

Tento film jsem viděl už hodně, hodně dávno, tak jsem se na něj před pár týdny podíval znovu. Začátek se mi zdál více méně nezáživný, ovšem jakmile se na scéně poprvé objeví tajemná dodávka, film nabere rozměr pravého mysteriozního hororu. Tajemnou atmosféru si film drží ale pouze do doby, kdy spatříme ono monstrum na farmě zblízka. V tu chvíli jsem se jen pousmál a atmosféra byla rázem ta tam. Je pravda, že když jsem film viděl před x lety prvně, působil na mě opravdu jako mysteriozní horor a některé pasáže mě hodně vyděsily, zkrátka byl jsem mile překvapen. Dnes tohle bohužel říct nemůžu, první polovina filmu má stále dobrou atmosféru, ale jakmile jsem viděl tvář monstra, jen jsem se pousmál a řekl si ''co to jako je'' :-) A proto raději zapomenu, že jsem se na film nedávno znovu podíval, a raději budu vzpomínat na jeho první shlédnutí před mnoha lety. ()

tXtX

Až trestuhodne podhodnotený film. Salva už tento počin pravdepodobne neprekoná nikdy (musel by veľmi chcieť, ale zjavne nechce). Tichý, atmosférou nabitý horor JEEPERS CREEPERS, v ktorom súrodenecké duo (výborný, vtedy začínajúci Long a sympatická Gina Philips) prenasleduje zvláštny cudzinec na obrnenom nákladiaku, túžiaci ich.. no, zjesť, asi. Pozerá a počúva sa to skvelo. Obzvlášť prvá polovica disponuje veľmi príjemným napätím z neznáma. Dialógy nenudia, všetko je maximálne prirodzené a chémia medzi bratom a sestričkou funguje maximálne na jednotku. Scény v opustenom kostole alebo s mačacou pani berú dych. Masky sú vydarené a stopáž je akurát. Chváliť treba aj ikonickú hudbu, ktorá je akousi predzvesťou.. niečoho. Za mňa dnes už kultová záležitosť, ktorá len tak neomrzí. ()

Luxurka

Mě se to strašně líbilo, patří k mým nejoblíbenějším horůrkům. Prostě se mi líbí ten nápad, příběh, ta atmosféra, to jak je pan strašidýlko co rád papá lidi fakt hnusnej a celkově mě to bavilo. Pardon :-D ()

Fiffty

Monštrum, ktoré si berie z ľudí to čo potrebuje a konzervuje ich pod kostolom, ako nápad dobré ale zaslúžilo by si to určite lepšie spracovanie. Hlúpe správanie dvojice hlavných protagonistov mi naozaj veľmi prekážalo a často ani nedávalo zmysel. Mohlo to dopadnúť oveľa lepšie, ak by sa viac popracovalo na scenári a motivácii postáv. Boli tam aj svetlé chvíle, ale to už nezachránilo pred celkovým nie veľmi dobrým dojmom, ktorý to vo mne zanechalo. Dúfam, že druhá časť dopadne oveľa lepšie ako ta prvá. ()

Pavlis.xxx

Exkluzivní záporák. Jeden z mých nejoblíbenějších hororů i když zpracování je spíš béčkové i tak hodně bavilo,super nápad. 3,5* ()

Calabria

Od 13 let jsem ten film neviděl, teď můžu říct že jsem o nic významného nepřišel. Film vnímám jako velmi slabý. ()

martin2702

Docela nudná jednička nic moc tam nebylo dvojka se my líbila víc dávám tri hvězdy jen proto že herečka byla super bratr nic moc nuda. ()

zvendulka

Za mě perfektní film, jeden z nejlepších co jsem viděla. Jeepers je jednoznačně jedna z nejlepších postav, co kdy byla stvořena, svým zjevem dokáže opravdu diváka dostat do husí kůže. Plus za hudbu která celý film doprovází, to tomu dává ty pořádný ,,grády", a celkově film má nádherný horrorový nádech. AKORÁT! (což mě mrzí) první půlka je o něčem, něco se děje, ale druhá půlka, to bylo jako kdyby to dopisovali narychlo a vůbec nad tím nepřemýšleli, i když jsem konec vůbec nečekala, mohlo to být lepší, ale jinak za mě topovka! ()

Drolit

Poměrně atmosférický začátek zkazí později laciné triky a dost nepovedená maska záporáka, která je spíše k smíchu, než aby vzbuzovala respekt. Přesto tahle příšera dokáže vykouzlit dost napínavých scén, gradujících zejména na policejní stanici, to bylo fajn. V dnešní době je to dost velkej podprůměr, jenže na druhou stranu... člověk z filmu má takový typický old school horror vibes a to já celkem můžu. Takže za tři. ()

LaLoca733

Z môjho pohľadu taký milý pekný hororík, ktorý som videla prinajmenšom 100x, pretože moja štvorročná sestra ho úplne milovala a pozerala dokola popri tom ako sa hrala s Legom :D Myslím, že už toto dostatočne napovedá o tom, o aký typ hororu sa jedná, prirovnala by som to typologicky k Pachu krve - horor, ktorého sa človek extra nebojí, ale zaujme príbehom a v zásade na konci dňa si poviem: SKVELÝ FILM! Za mňa (a sestru) najlepšia scéna bola ako hodil do dodávky telo, zavrel dvere, otvoril dvere a hodil tam hlavu a znova zavrel dvere. Toto presne sú tie scény, ktoré robia z tohto filmu to, čím je. Ako veľká fanúšička hororov musím priznať, že toto nebol jeden z tých hororov, pre ktoré by som nevedela zaspať, ale príjemne pobavil a téma je zaujímavá. Aj po rokoch sa tento horor stále dá pozerať a pobaví :) Ja Jeepers Creepers jednoducho milujem :D ()