Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

Sublog

První polovina byla velmi napínavá, ale v té druhé se to bohužel nijak zvrtlo a vzniknul z toho jen průměrný horor pro teenagery. ()

Treble

Já tomu dám dvě hvězdičky. Jednu za relativně dobrej rozjezd a druhou za gniální výtlem při scéně jak přejíždí creepera autem tam a zpátky... Jináč je to blábol... ()

Werewolf2

To, ze se z vraha vyklube krizenec netopyra a Freddyho Kruegera asi nikdo necekal, nastesti se ale tenhle pokus vydaril. Poustet vyhradne vecer. ()

goodmila

podobne ako u solskjaera - i po rokoch pretrváva pri (hoc už len ihmlistej) spomienke nepríjemný pocit. pamätám si, že som sa naozaj (zo začiatku) bála...a tom som Jeepers nepozerala sama;-) ()

pavont

Slubny namet, neznicitelny strasiak a obstojny herci. Hororu snad viac netreba. Alebo predsa? Dejova nelogickost ci uz v konani surodencov alebo samotneho strasiaka v kombinacii s niektorymi dialogmi, za ktore by scenarista zasluzil pobyt na pusti bez vody podrazaju deju nohy. Na viac ako na 3* to dneska nema. ()

Denuna

Velmi slušný horor, který však mohl být minimálně o třídu lepší. Zejména herecké výkony ústředního dua s jejich neustálým přehráváním připomínají postavy z nekonečného jihoamerického seriálu (o pro horory typicky nelogickém chování aktérů nemluvě). Co se týče samotného děje i zde by se slušelo přitlačit na pilu, přestože v některých pasážích vše funguje jak má. Film má slušný rozjezd a drží si poctivé tempo, jen v samotném finále bohužel příběhu dochází dech. Škoda, i tak ale lepší 3 hvězdy. ()

dawexx

Haha, prej nejstrašidelnější horor všech dob, jak to onehdá trailery a plakáty na tohle béčko prezentovali. Bál jsem se spíš, aby to nakonec nedopadlo dobře, protože ti týnejdžři byli tak nesympatický volové, že si je měl Jeepers podat na cirkulárce. Ale dobrý, dvě hvězdy za celkem slušnou atmosféru, už jsem viděl i horší filmy. ()

petrastrela

V prvé řadě mi trochu vadilo, že záběry byly takové zvláštně natáhlé. Za druhé scéna, kdy Trish promlouvá netvorovi do duše, mě upřímně pobavila. Jen jsem čekala, kdy je vymění, naštěstí se tak nestalo a to mají štěstí, neb bych ihned dala odpad :-) Jak tu již někdo zmínil, první polovina se mi zdála fakt dobrá, druhá byla silně přitažená za vlasy, škoda. Kdyby to bylo reálnější a ne okřídlený netvor, který žere spousta srdcí- tudíž ho nejde zabít a žere nebo bere orgány (uniklo mi, jak to vlastně prováděl), které mu schází, bylo by to o mnoho lepší! Takhle to sklouzává do trapného béčka. Za první půlku slabé 3*. ()

Pharao20

no síce som nikdy nemal rád filmy kde je niečo absolútne nereálne (SCI-FI, horrory s mutantami a pod.) tento snímok ma odzačiatku zaujal a aj keď nakoniec príčinou všetkého bola divná nereálna potvora, tak som to dopozeral a treba povedať, že je to kvalitný napínavý film, niektoré pasáže sú fakt veľmi dobre zmáknuté (kostol s pivnicou, naháňačky na ceste, škaredá ženská s mačkami)..odohráva sa to v peknom prostredí, dobre sa na to pozerá, dve hlavné postavy sú sympatické a film drží diváka v napätí takmer celý film, nie je to postavené len na lacných ľakačkách hoci aj také sa objavia..Čo mi vadilo je samotný sci-fi záporák a to že sa nevysvetlilo, čo to vlastne je a kde sa vzal..ale inak odporučam pozriet .. ()

naytsirk

Věčné hašteření mezi sourozenci mě lezlo na nervi, ale říkal jsem si, že to nějak překousnu, když se začne něco dít. A taky že jo, první část vypadala opravdu nadějně.... Ale ta druhá část stála za velký kulový...... Škoda.... ()

Bohdy67

Když jsem to viděl poprve, zaujalo me to daleko vic...Ale i pres to bych to bych to videl jako jeden z tech lepsich hororu co jsem videl :) 66% ()

Big Daddy

Sice těsně, ale přesto čtyři hvězdy. Možná šlo z výborného rozjezdu vytěžit víc, ale řada scén je k nezapomenutí. Klasické horové prvky jako jsou lekavé momentky, strašidelná potvora a mnoho tmy jsou zde zastoupeny dostatečně na to, aby při nočním promítání tep stoupal vzhůru. ()

zero_zelo

monstrum bylo fakt zabavny, gumovy muzik s kridlama... ale jinak to zase takova sracka nebyla, jak se nekteri kritici mistniho prostoru vyjadrovali ()

Drussus

Mysteriozní? Pod pojmem mysteriozní si představuju něco jinýho. Začátek filmu mě docela bavil a líbilo se mi i padouchovo auto. To ale všecko skončilo, když do příběhu vstoupila ta tlustá bába. Ze třech hvězd to rychle spadlo na dvě. Vcelku očekávatelný závěr, ke konci nuda. ()