Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

Cechyno4

Rozhodně to není žádná tuctovka, kterých vidíme všude plno. Tento film jsem viděl poprvé ve 14. letech. V noci v autobuse, cestou přes les. Tohle zajímavé spojení udělalo svoje. Mě se Jeepers Creepers zalíbilo. Můžu i říct, že jsem si ho od té doby zamiloval. Shlédl jsem ho později víckrát, ale nikdy jsem se nebál jako poprvé. Ale i tak hodnotím nejlépe jak mohu. ()

Ereniss

Můj první horor, na který jsem se sama dobrovolně podívala. Na to, jaký jsem strašpytel to nebylo tak hrozné. Jó pár lekaček, nějaká ta krev. A mladé ucho Justin Long. ()

toomm

Ne příliš děsivé, ne příliš krvavé, ne příliš zábavné, ne příliš nepředvídatelné. Křídla to dorazily. 40% ()

honzic

Celkem překvapující horor, pomalu se rozjíždějící začátek, postupně nabírá otáčky, ale s ne moc kvalitně udělaným koncem a ostatním. Je fakt, že masky se moc nepovedly, vypadají nevěrohodně a postava Creepera je taky málo strašlivá. Škoda, mohl to být jinak solidní horor. Hodnocení: 55 % ()

MrBaker

Jeden z prvních hororů, které jsem snad viděl. A rád na něj vzpomínám, opravdu skvělý film, měl by vidět snad každý! Dávám za 4*. „Jeepers creepers where'd you get those peepers .. jeepers creepers where'd you get those eyes“ ()

Diskantka

U prvního očního kontaktu tý zrůdy a sourozenců mi fakt dobře nebylo. Rozjelo se to pěkně i přes zbytečně dlouhý záběry debilních keců bráchy a ségry. Překousla sem i ty figuríny přilepený po stropě, ale souhlasim s většinou, že od tý doby co se zrůďák ukázal v plnym světle už to šlo těžce dolu. ()

elanista1

Ale len trosku som sa obaval toho ze sa naplni scenar v zmysle "otazka je zaujimava ale odpoved az tak nie", ale mohlo to skoncit aj horsie. FIlm ma pribudajucimi minutami klesajucu kvalitu a stvrtu hviezdu davam hlavne za prvu polovicu, ktora sa niesla v krasnom duchu 80. rokov a postupne budovana atmosfera tajomna /kto a preco?/ ma urcite potesila viac ako samotne vycinanie hlavneho zloducha. Sympaticka a mila ustrena dvojica tomu urcite pomaha a viem si predstavit, ze sa mnohym ludom zdali otravni ale mne sa pacili a zabaval som sa na nich, a navyse Gina Philips urcite nie je na zahodenie. Viem si predstavit, ze by sa tento pocin mohol porovnavat s Piatkom trinastym a Nocnou morou z Elm Street a to si myslim, ze je pre rezisera a scenaristu cest. ()

VanBradley89

Ach jo. Velká škoda promarněné příležitosti. Atmosféru to má. Většina napínavých scén mě bavila. Mělo to slušnou atmosféru a hlavní záporák má potenciál. Jenže proč je to všechno obalené takovou snůškou do očí bijících blbostí? Proč by se kdokoliv vracel, aby kouknul na rouru. Proč jsou hlavní hrdinové uřvaný, nevtipný a nesympatický blbečci? Proč je sestra taková pizda? A proč mi ke konci bylo úplně jedno jak to vlastně dopadne? 2 a půl. ()

vodkasesemte

Something dark catched in time… - He would have to be superhuman. Otherwise, the smell would have killed him (pořád prostor pro srandičky) - Přemýšlím nad tím, jak se mi o okno rozbil pták - You know the part in scary movies where somebody does something really stupid and everybody hates them for it? This is it - VOICE WHIMPERING - Bannon - SVM 421 - Under the church - This is why girls are smarter - What if it was you back there? - We gotta get out of here - No, lets stay and feed the birds LOL - Speed limit enforced by sniper - Burn notice-d - To se daleko nedokutálela - Pýča bude řídit? - Z tý převodovky se poseru - How many babies do you have? More then couple - Blinking (ona) - Tu černošku v baru, jak se olizovala, respektive toho odpornýho negra, nezminuju - Thats not my scarecrow - You got 10 to get your ass out of my yard - CATS SCREETCHING - Hele, babka přebila - Hit him - Every 23 spring, for 23 yrs, it gets to eat - I dont like knowing this and nit knowing why I do - Only certain things from certain ppl - It eats lungs so it can breathe and eyes so it can see. It all becomes a part of it - Whatever it eats becomes a part of it (jasně, to už jsi jednou řekla) - Dresses like a man but only to hide thats its not - Cause it can keep on eating till it isnt hurt no more - You have got something it likes , one of you - And its not gonna stop chasing you till it knows which one - It needs to scare you. theres something in fear, something it can smell - Something that tells it if theres anything inside someonethat it might like (like…) - We pounded it to dust (neuseknul jsi tomu hlavu, debile) ti to řikal hned. Máš vozit kromě špinavýho prádla v autě vzadu sekerku - Proč tam nejdete? - Fuckin body armour - Jak jsou vystrašený a ještě nic neviděli - This guy is a real mover and a shaker - Jak jsou posraný - Musíš je zabít všechny, protože tě viděli - Srdce - Zase střílej do prázdna - There are parts missing sometimes - Why did you dream up something useful (přesně) - Konec je uknouranej - Our Father, who art in heaven hallowed by tThy… - WHINING - Kde jsou ti zkurvení fízlové, když je dvě malý děti potřebujou - Sejme je na policejní stanici. Typický - To je předpokládám lest, aby ho fízlové trefili, až dojde k výměně (snad to taky pochopili) - Ani nevystřelili - Jo, dobrej film. Podivám se i na dvojku - Just a crazy old woman - CROW CAWING - Tak todle nemělo happyend - Konečně ()

Nikolas__

Na rovinu řeknu že ten film je hodně dobrý, a hraje na extrémní tajemno. Což na začátku sice moc neplatí, musíte přetrpět hloupý rozhovor sourozenců, ale pak je hned honí dodávka. To nejlepší je, že záporák se představí vážně pozdě, a to buduje úžasnou atmosféru filmu. Ke Creeperovi, alias hlavní záporné postavy, řeknu jen to, že je to, po Chuckym, snad můj nejoblíbenější hororový záporák, o něco lepší než vetřelec, nebo predátor. Jeho designu bych dal nějak 9/10 a celkově 10/10. Je úžasný, a scéna na konci, jak si rozevře svoje - nevím co, je prostě dokonalá. Hlavní postavy - Darry je uvěřitelný, herecký výkon solidní a postava celkové dobrá. Trish je ale dost průměrná, a právě ona film zbytečně shazovala. Hlavně její rozhovory s bratrem na začátku, byly děs. Děsivější než sám Creeper. K momentům Creepra říkám, že dva úžasné byly - Jak zabil na jedoucím autě policistu a jak stal ve stínu před strašákem. Problémem filmů je i chování postav - no myslím, že když se Darry vrátil k rouře, je pro všechny diváky moment, který je taky dost zmátl. Ale film zachraňuje originální nápad, hodně, originální nápad. Film je skvělý, ale, tento nápad mohl být využit i líp. Ale jinak jsem extrémně natešený na dvojku a trojku. Celkově hodnocení: 4/5, 8/10. ()

J.Mayen

Tak abych to shrnul co nejrychleji, pribeh ( k tomu se jeste na konci vety vratim), gore, napet (ok uslo,ale zadna hitparada), vse uspokojive, co me ale neuveritelne vytacelo byli hlavni dva lidi, ten kluk, s tim vecne vykulenym vyrazem a neschopnosti me dostaval do totalny psychozy, ze byt tim netopejrem, tak ho zavrazdim uz pri prvni prilezitosti kdy je predjizdel autem. Ta ujecena hystericka s prominutim kunda me srala v druhe pulce filmu, takze neverila ty stary mourenince, ktera mela mokry sny, ale co videla predtim na vlastni oci (utrzena hlava, ze jejich dutiny bylo cosi vysavano) tak to bylo v naprostym okeji? No kurva, to bylo byla dost podpasovka nemyslite? Pribeh jsem dost dobre nepochopil, slo o mimozemskyho tvora, neco jako predator treba? Jeho maska se tomu vic nez priblizovala, proc pokazde hrala ta skladba Jeepers Creepres kdykoliv byl zaporak na blizku? Jakou s tim s tim mela souvislost? Bylo to umyslny, nebo se jen scenar kdesi zamotal a zapomnel znovu rozmotat? Za gore a skvele masky ten trochu nadprumer. Zbytek zabarina. ()

Sentinel

Chápu že pro filmové vědátory je tento snímek laciné béčko s blbým záporákem, špatnými herci, nudným průběhem, blablabla, já jsem se však při prvním (i druhém) zhlédnutí nejenže trochu bál, ale celý film jsem si i užil. Záporák sice nemá co nabídnout, ale myslím že hlavním tahounem jsou především některé působivé scény - stíhání na silnici (dost připomíná Duel), pád do roury u opuštěného kostela či "paní s kočkama". Takže celkově lehký nadprůměr. ()

Mozenrat

Šílený fantom silnice v dlouhém plášti a klobouku Indiana Jonese (s maniakální elegancí podobnou Freddymu z nočních můry z ES), hledající po cestách něco nejen k svačině a házející své oběti do velké rezavé dodávky by byl základ na celkem slušný horor (tedy, ne že bychom nepřátelské tajemné auto narážející do nevinných obětí neviděli už mnohokrát jinde). To by se ovšem z tajemného fantoma nesměla vyklubat postavička z lunaparku, ze z počátku celkem sympatických sourozenců hovádka, kteří neustále lezou kam nemají a jediný výraz, jehož jsou schopni je tupé zírání .. Poslední dobou asi sám se sebou hraji hru na co nejpodprůměrnější sledovaný film. ()

Stanford

Jeepers Creepers je vážně velmi povedený hororový film. Moc filmů Victora Salvy jsem neviděl, ale třeba Špatná společnost je o proti tomuhle nic. Prostě skvělí film s výborným strašidelným dějem. ()